|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 12:04:51   
nikka
Meni će biti najnormalnija stvar da djetetu spremim  sendvič u školu i navići će se na njega kao što bi se navikao i na onaj kupovni,ali mi je svakako bolji izbor ovo prvo i nesmatram čudakom ni svoje ni drugu djecu koja jedu kupovni sendvič.
Ako dijete ima povjerenje u svoje roditelje i naučeno je da cijeni sebe i druge ma kakvi bili problema neće biti,pogotovo kad se radi o običnom sendviču,mislim da je glupo uopće o tome raspravljati.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 12:12:36   
nikka
Evo što je mene zanimalo a možda još nekoga zanima pa možete pročitati,
Koji su najopasniji aditivi i gdje se nalaze;

Gdje se sve nalaze opasni aditivi

Opasni zaslađivači
- njihove šifre su: E-950, E-951, E-952, E-954 i E-962. Nalaze se u bezalkoholnim napitcima, bombonama, žvakaćim gumama, sladoledu, poslasticama, lijekovima, kozmetici...
Opasni pojačivači ukusa - imaju šifre: E-620 do E-633. Nalaze se u čipsu, kobasicama, konzervisanoj hrani, žvakama, bezalkoholnim pićima, supama, margarinu, umacima, gotovim jelima, začinskim mješavinama i senfu.
Opasne boje - Opasne boje označene su sa šifrma: E-102, E-104, E-110, E-122, E-123, E-124, E-125, E-126, E-127, E-128 i E-129. Nalaze se u pekarskim proizvodima, proizvodima od mesa, bezalkoholnim pićima, sladoledu, siru, voćnim jogurtima, bezalkoholnim pićima, supama, kremovima i desertima...
Opasne kombinacije
Naučnici sa instituta u Liverpulu ispitivali su u laboratorijskim uslovima mogući toksični efekat aditiva aspartam, natrijum-glutaminat, boja briljant plava i kvoinoline žuta na ćelije živaca. I došli do zaključka da je kombinacija ovih aditiva izuzetno opasna, posebno za nervni sistem.
Iako su pojedinačni aditivi dozvoljeni za korišćenje u prehrambenoj industriji, njihove kombinacije mogu da budu veoma opasne.


Najopasniji aditivi

Veoma je bitno da čitate ono što piše na na etiketi proizvoda koji kupujete.
Često na deklaraciji pišu jednostavne i nedefinisane riječi kao što su "arome" i "boje" ili suha tvar, ali u slučaju kada su aditivi navedeni, obratite pažnju i ne uzimajte proizvode koji sadrže sljedeće:
Tartrazin (E102)
Quinoline žuta (E104)
Sunset žuta (E110)
Carmoisine (E122)
Ponceau (E124)
Briljant plava (E133)
Natrij-benzoat (E211)
Aspartam (E951)
Natrij-glutaminat (E621)



IZVOR: Novi forum

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 12:19:34   
Skvo RR
 

Opasni dodaci       !U vecini zemalja zabranjeni     
Bojila u hrani
                                                E 102               Tartrazin boja  ( zuta)
                                                E 110               Gelborange boja ( narandasta)
                                                E 120   i E 124             Cochenille  boja ( crvena)
Konzervansi                             E 249
                                                E250
                                                E252
Protiv zgrusavanja                     E 512
                                                E 553
Umjetne arome                         E620
                                                E 621
                                                E622
                                                E626
Zasladjivaci                              E 954
Stetni po zdravlje-paziti na kolicinu       
                                              E 338   -          
                                               E 339  -          
                                               E 340 -           
                                               E 341
                                               E 450-             
                                               E 461-             
                                               E 466-             
  ¸                                            E 200                
 
Povisuje holesterol                 E 320               BHA (butil hidroxi anisol) (antioksidans)
                                               E 321                BHT (butil hidroxi toluol) ( antioksidans)
 
Podrazuje zivce                       E 311               Octilgalat
                                               E 312                Dodecilgalat
 
Upala usne supljine                E 330               limunska kiselina –to je najopasniji dodatak
                                                                      Sadrzan u vecini bezalkoholnih pica, senf,
                                                                      gljive u konzervi, sirevi, meso rakova
                                                                               Izaziva rak!!
 
Posebno opasni dodaci, uzrokuju rak :
                                               E 123                Amaranth – boja
                                               E 131                Patentplava boja
                                               E 210                benzojeva kiselina ( Na-benzoat-konservans)
                                               E 211, 213, 214 – soli benzojeve kiseline
 

 
Drage moje, ja sam pravnik po struci , radim na uskladjivanju BiH zakonodavstva sa propisma EU....trenutno imam ovaj spisak....kako sam na porodiljskom, zamolit cu kolegice da mi posalju draft verziju propisa koji ce regulisati zabranu  pojedinih aditiva u BiH.
 
Licno ja vam bas nisam primjer osobe koja se pridrzava ovog spiska...samo pazim na ove zabranjene......Vezano za nacin ishrane..kod mene se pije i sok od 100% aloje ali i Coca Cola...Ja kupujem i organsko voce i povrce, ali i volim majonezu....sve u svemu zelim reci da je kod mene neka zlatna sredina.

< Poruku je uredio skvo -- 16.1.2009 12:20:55 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 12:20:36   
Blue rose RR
Poučan tekst, i shvatih suštinu da haman u svakom prehrambenom proizvodu ima štetnih stvari:
http://www.e-brojevi.udd.hr/o_aditivima.htm

Sve u svemu na nama je da se štitimo od štetnih stvari/ljudi/događaja koliko možemo, a Njegova je zadnja.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 12:24:10   
Gigana
kao što rekoh, kamo sreće da živim na selu, bila bih puno rahatnija, ali ovako, ostaje mi samo da se prilagodim životu 21. vijeka.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 12:27:48   
Gigana
skvo, i kod mene je cijeli život zlatna sredina.  Najbolje je biti umjeren u svemu, to je moja filozofija. (jedino mi ne pali kad su u pitanju moji kilogrami, jer ih imam viška, ali borim se i s tim)

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 12:42:34   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Gigana

kao što rekoh, kamo sreće da živim na selu, bila bih puno rahatnija, ali ovako, ostaje mi samo da se prilagodim životu 21. vijeka.


E, bas ovako!user posted image

Sada gledam slike nasih forumaskih beba i naletim na dosta slicica sa rodjendana, na kojem su lijepe i sarene torte u raznim oblicima, ali i bojama! Vecina nas kupuje te torte, a one sigurno sadrze te aditiv o kojima se ovdje govori. Jer nisam primijetila da je ijedna torta jednobojna, svaka na sebi ima neku saru ili dekoraciju u drugoj boji!


< Poruku je uredio ElmaB -- 16.1.2009 12:48:11 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 12:50:21   
Suzana
Evo i mene na ovoj temi - nastojaću biti kratka.
Podržavam boogy woogy i njenu želju da nas uputi na štetne stvari u industrijskoj hrani. Žena nije imala namjeru izazivati svađe i diskusije, nego podijeliti informaciju sa nama, pa koga zanima može prosurfati linkovima, a koga ne, nikom ništa. Btw, žena se naučno bavi i ovim stvarima, tako da ne izmišlja iz svoje glave sve ove stvari.
Podržavam i Giganu i njene postove. A i hanabananu koja se trudi da se dijete zdravo hrani, i nastoji dobro odgojiti kćerke i dati sve od sebe da izrastu u samopouzdane osobe. Posebno se slažem sa konstatacijom da je otac dječaka iz Giganinog posta napravio veliku grešku glede odgoja...
Zavidim nikki na mogućnosti da jede sve domaće - kad se sjetim da sam kod babe na vikendici, na selu, išla da donesem tek iznešeno domaće jaje - te narandžaste boje žumanceta i dan danas se sjećam iako mi je bilo 5-6-7 godina. A u sjećanju imam i nanin domaći džem od jabuka, volim ga i dan danas.
(Slažem se sa još forumašica koje su ovdje ostavile postove, ali da sada ne nabrajam redom...)
Gledala sam i ja te emisije sa Jamie Oliverom i ishranom djece u Velikoj Britaniji (prestrašno, obavezno pogledati!!!) i ishranom djece na jugu Italije.
 
Šta da kažem za kraj - volim se zdravo hraniti (uvjerena sam da to nosim iz kuće, jer bi se moja mama složila sa Boogy Woogy oko ovih E-ova, i meni je često donosila isprintane tekstove, ja onda kažem "ma OK, pusti to", a onda nađem sebe kako gledam na sastojke kesica i trudim se da izbjegavam E-ove - dakle mama moja ipak podsvjesno ima uticaja na mene tokom svih ovih godina, iako sam joj znala reći da me pegla.), volim domaća jaja, sve bih dala da ono voće i povrće koje uzmem na pijaci zaista jeste domaće i neprskano, da mi djeca jedu jabuku koja je dar prirode, ali i MM i ja.
Coca-Colu nikada nisam voljela i kad bih umirala od žeđi, ne bih je popila - jednostavno mi je ukus odvratan, ali sjećam se na rođendanima da je jesam znala popiti, više na silu, vjerovatno zato što je to bilo moderno, ali čim sam "saznala za sebe" više je nikada nisam popila.
Hamburgere također ne volim, to sada zovem junk food - ali jesam nekada u rijetkim situacijama znala pojesti u srednjoj školi na velikom odmoru.
Čips ne volim, ali smoki ponekad pojedem.
Majonezu skoro nikad ne kupujemo. Više volim namazati domaći mileram nego Argetu, ali ponekad, istina rijetko, i Argeta se namaže.
I na kraju, šta reći - nastojaću da se moja djeca hrane što zdravije, i vjerovatno je da neće biti fanovi Cole ako je mama i tata ne piju, to je čista logika, jer je tako bilo u slučaju moje porodice, ni brat ni ja ne volimo Colu.
Ali isto tako će ponekad otići i na ćevape (kad za to njihov organizam bude spreman, svakako ne dok su mali) ako vikendom izađemo u porodičnu šetnju, ali ćemo ih također odvesti i u restoran zdrave hrane...
 
Dosta od mene i pozdrav za sve ženice.
Budimo tolerantne i poštujmo se međusobno.


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 12:53:38   
Suzana
Uh juser posted image  kad vidjeh koliki mi je post, a na početku rekla da ću nastojati biti kratka...
user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 13:07:24   
aammina
Evo i mene na ovoj temi - nastojaću biti kratka.
Podržavam boogy woogy i njenu želju da nas uputi na štetne stvari u industrijskoj hrani. Žena nije imala namjeru izazivati svađe i diskusije, nego podijeliti informaciju sa nama, pa koga zanima može prosurfati linkovima, a koga ne, nikom ništa. Btw, žena se naučno bavi i ovim stvarima, tako da ne izmišlja iz svoje glave sve ove stvari.
Podržavam i Giganu i njene postove. A i hanabananu koja se trudi da se dijete zdravo hrani, i nastoji dobro odgojiti kćerke i dati sve od sebe da izrastu u samopouzdane osobe. Posebno se slažem sa konstatacijom da je otac dječaka iz Giganinog posta napravio veliku grešku glede odgoja...
Zavidim nikki na mogućnosti da jede sve domaće - kad se sjetim da sam kod babe na vikendici, na selu, išla da donesem tek iznešeno domaće jaje - te narandžaste boje žumanceta i dan danas se sjećam iako mi je bilo 5-6-7 godina. A u sjećanju imam i nanin domaći džem od jabuka, volim ga i dan danas.
(Slažem se sa još forumašica koje su ovdje ostavile postove, ali da sada ne nabrajam redom...)
Gledala sam i ja te emisije sa Jamie Oliverom i ishranom djece u Velikoj Britaniji (prestrašno, obavezno pogledati!!!) i ishranom djece na jugu Italije.

Šta da kažem za kraj - volim se zdravo hraniti (uvjerena sam da to nosim iz kuće, jer bi se moja mama složila sa Boogy Woogy oko ovih E-ova, i meni je često donosila isprintane tekstove, ja onda kažem "ma OK, pusti to", a onda nađem sebe kako gledam na sastojke kesica i trudim se da izbjegavam E-ove - dakle mama moja ipak podsvjesno ima uticaja na mene tokom svih ovih godina, iako sam joj znala reći da me pegla.), volim domaća jaja, sve bih dala da ono voće i povrće koje uzmem na pijaci zaista jeste domaće i neprskano, da mi djeca jedu jabuku koja je dar prirode, ali i MM i ja.
Coca-Colu nikada nisam voljela i kad bih umirala od žeđi, ne bih je popila - jednostavno mi je ukus odvratan, ali sjećam se na rođendanima da je jesam znala popiti, više na silu, vjerovatno zato što je to bilo moderno, ali čim sam "saznala za sebe" više je nikada nisam popila.
Hamburgere također ne volim, to sada zovem junk food - ali jesam nekada u rijetkim situacijama znala pojesti u srednjoj školi na velikom odmoru.
Čips ne volim, ali smoki ponekad pojedem.
Majonezu skoro nikad ne kupujemo. Više volim namazati domaći mileram nego Argetu, ali ponekad, istina rijetko, i Argeta se namaže.
I na kraju, šta reći - nastojaću da se moja djeca hrane što zdravije, i vjerovatno je da neće biti fanovi Cole ako je mama i tata ne piju, to je čista logika, jer je tako bilo u slučaju moje porodice, ni brat ni ja ne volimo Colu.
Ali isto tako će ponekad otići i na ćevape (kad za to njihov organizam bude spreman, svakako ne dok su mali) ako vikendom izađemo u porodičnu šetnju, ali ćemo ih također odvesti i u restoran zdrave hrane...

Dosta od mene i pozdrav za sve ženice.
Budimo tolerantne i poštujmo se međusobno.


_____________________________

slazem se u potpunostiuser posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 13:07:27   
ElmaB
Oprosti, gdje u Sarajevu ima restoran zdrave hrane?

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 13:13:53   
Suzana
Npr. imaš Vegahanu i neke restorančiće makrobiotičke ishrane, ali to nije tako poznato jer nije popularno kod nas.
 
A što se tiče restorana zdrave hrane mislila sam više figurativno. user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 13:17:50   
hanabanana
www.brokula.ba


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 13:20:26   
ElmaB
Hvala Hanabanana, nisam znala za ovaj restorancic! Jesi li kad bila? Je li valja?

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 13:29:07   
bebano
Jos jedan restoran zdrave hrane user posted image
http://www.welltime.ba 

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 13:30:36   
nikka
E sad sam pročitala na toj stranici jedno vrlo slikovito objašnjenje današnje prehrane,nažalost većine.

http://brokula.blogger.ba/

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 13:31:49   
Gigana
IZVORNA PORUKA: žana o8

Ma ljudi nastranu mrkva, krompir i drugo povrće, naravno da ćemo to nastojati kupiti na pijaci i da je domaće, ali evo gledam svoj frižider: margarin, trapist sir, poli salama, šunka, majoneza, pa nemojte mi reći da danas-sutra svom djetetu nećete napraviti sendvič od majoneze, sira i salame.  



Sve do ovog posta je bilo ok, govorilo se o aditivima, ali onda je napravljen ovaj post i komentar boogy woogy "ja neću" i tako krenu diskusija o ćevapima, sendvičima i ostalom.

Dakle, svi znamo šta je žena htjela da kaže prilikom otvaranja teme i zahvalni smo na informacijama, međutim, neplanski je diskusija krenula u ovom smjeru, tako da je automatski došlo do razilaženja u mišljenjima.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 13:38:20   
žana o8
Tačno, Gigana, to je ono što ja pokušavam reći da je boogy woogy to lično shvatila, a to mi nije bila namjera. Ja samo kažem šta ja imam u frižideru, bogami nemam nikakvih žitarica user posted image . I nije bilo potrebe za raspravama iako su i one korisne, evo ja sad gledala vegetu- nema ništa zabranjeno ( bar ne piše) user posted image . I ja sad rahat povegetim gulaš.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 13:40:59   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Suzana

Npr. imaš Vegahanu i neke restorančiće makrobiotičke ishrane, ali to nije tako poznato jer nije popularno kod nas.
 
A što se tiče restorana zdrave hrane mislila sam više figurativno. user posted image


moja prijateljica ide tamo...oni su i organizvali jogu i svasta nesto u tom "zdravom" folu... ona me pokusala nagovoriti da i ja dolazim... al kad skontah da tamo idu bivsi "ovisnici" hm... neka hvala... meni to malo vuce na neki vid "komune" (joj kad bi ona sad ovo procitala opet bi se raspravljali danima user posted image


Milsim da zdravu hranu nemamo u SA restoranima...toga mozda ima samo u onim EKO selima
Ja Asji kupujem organski krompir i jos neke stvarcice, al opet ko mi garantuje da je to zdravo? Niko...
Naravno svako od nas za svoje djete zeli najbolje...
Zlatna sredina je najbolja ...mada i obe krajnosti ce nam se desiti bezbroj puta...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 16.1.2009 13:53:02 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 13:41:39   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: žana o8

I nije bilo potrebe za raspravama iako su i one korisne, evo ja sad gledala vegetu- nema ništa zabranjeno ( bar ne piše) user posted image . I ja sad rahat povegetim gulaš.


Hahhaha...ja prije 15 minuta proucavala Vegetu,...i stavila je u sarmu.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 13:44:09   
ElmaB
Je li to i u Vegeti ima aditiva?

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 13:44:20   
Visnja RR
a kad smo vec kod pijace da spomenem primjer...
Bili kod prijatelja u Hercegovini koji se bave poljoprivredom...
Spremila se klopa i bilo zanimljivo da vidim te velike povrsine svega... uberem jedan paradajz...kad prijateljica rece...ostavi to to je za  prodaju user posted image  i odvede de me do djela koji se uzgaja samo za njih user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 13:45:29   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

a kad smo vec kod pijace da spomenem primjer...
Bili kod prijatelja u Hercegovini koji se bave poljoprivredom...
Spremila se klopa i bilo zanimljivo da vidim te velike povrsine svega... uberem jedan paradajz...kad prijateljica rece...ostavi to to je za  prodaju user posted image  i odvede de me do djela koji se uzgaja samo za njih user posted image


Zanimljivo, nisam ni mislila da je drugacije!user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 13:46:31   
Anoniman
Super da vegeta nema E, jer je ja baš koristim.:)
Ali divna mi je i ova ideja- zato, aBd, sama pravim vegetu!user posted image To mi je super, hvala hb!

(odgovor članu žana o8)
  Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Aditivi u ishrani bebe
16.1.2009 13:46:36   
M kao Mama
A začin C, ja njega kupujem jeftiniji mi od vegete, dobijem kilogram i 100 grama za oko 5 km, pa sam sada u nedoumici, koje je od ova dva zla manje otrovno

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *