|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Aditivi u ishrani bebe
30.5.2010 16:33:07   
leona81
stavit cu samo link na jednu zanimljivu temu na portalu sarajevo x

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?f=42&p=3870328




_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Aditivi u ishrani bebe
30.5.2010 17:21:27   
Anoniman
Joj meni ovo stvarno nije jasno,čitam ovo za majonezu,zdenka sireve i ostalo da sadrže sastojke koji izazivaju rak i nikako mi ne ide u glavu kako je moguće da su ti proizvodi "odobreni" i u prodaji,pa nemoguće da to niko ne kontroliše?!user posted image Ili je to kod nas ipak moguće?!Pa moj muž je ovisan o majonezi,jede je uz skoro svaki obrok,ama svaki dan,i to baš zvijezdinu...user posted image

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Aditivi u ishrani bebe
30.5.2010 18:59:22   
leona81
http://www.cin.ba/Stories/P7_Food/?cid=587,2,1

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4821940,00.html

http://www.rtvslon.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=16662&Itemid=51

samo pogledaj ovoi sl...


< Poruku je uredio leona81 -- 30.5.2010 19:04:03 >


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Aditivi u ishrani bebe
30.5.2010 19:08:04   
Anoniman
Bez riječi sam...Da Bog sačuva!

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Aditivi u ishrani bebe
30.5.2010 19:18:24   
Emica_sa
Ma dajte ljudi,kad bi sve gledali,nebi nista jeli.Danas je to tako koriste se mnogi aditivi da bi se poboljsao ukus i da bi duzi rok trajanja bio,i sve je manje vise stetno postalo,a nemojte misliti ako vi nesto pravite kuci da je sigurno?Danas je apsolutno nemoguce zastititi se od losih uticaja,jer i kada kupimo povrce na pijaci otrovno je itekako i stvarno je malo proizvoda u kojima nema barem jedna stvar za koju bi mogli reci da je otrovna

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Aditivi u ishrani bebe
30.5.2010 20:00:16   
leona81
vecina stvari je stetna ali ne mora to znaciti da se sad kljukam stvarima za koje je sigurno da su stetne? naravno da nemam mogucnost da odem sad na selo i svoju djecu odgajam tamo i ja uzgajam hranu i da mi djeca disu svjez zrak i slicne stvari ali ono sto mogu da izbjegavam u ishrani i ostalim stvarima naravno da cu da pokusam izbjeci...





_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Aditivi u ishrani bebe
30.5.2010 20:25:23   
Emica_sa
Stoji to sto kazes leona ali onda vjeruj mi nebi jela 80% posto proizvoda koji se nalaze na nasem trzistu,nazalost je takouser posted image

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Aditivi u ishrani bebe
30.5.2010 21:51:39   
leona81
pa ne znam, ali znam da je cinjenica da otkad pazim na to sta unosim u sebe, i jako rijetko jedem izvan kuce sto nije bio prije slucaj, vec dvije godine nisam pila antibiotike...niti bila bolesna...imunitet mi se popravio pa i ako se nahladim, za 2 dana me sve prodje...a prije bi zavrsila s temperaturom 39, i minimum 7 dana lezanja...


< Poruku je uredio leona81 -- 30.5.2010 21:53:10 >


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Aditivi u ishrani bebe
30.5.2010 22:11:59   
anidla
pa ako kazu da je bas bas stetna zvijezda majoneza, zasto bih je onda kupila? a ako vec moram uzeti majonezu, ima i drugih...naravno da ni jedna nije zdrava, ali nije opasna kao zvijezdina...

ili npr, ako je vrhnje za kuhanje isto tako opasno, sama cu kuci napraviti s brasnom, i mlijekom, necu kupovati vrhnje i ne kupujem ga ima godinu dana...

ipak mozemo bar malo utjecati na to sta kupujemo i sta jedemo...koliko-toliko....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Aditivi u ishrani bebe
30.5.2010 22:16:42   
teacher75
ja koristim vrhnje za kuhanje otprilike 3 puta sedmicno, al meggle, a ne ovo koje je gore navedeno, valjda je meggle ok! vegetu isto stavljam skoro u svako jelo i bas je volim...mm jede argete bar 3-4 puta sedmicno. ponekad jedemo puding i vocne jogurte... uh, bas se zabrinuh kad sve ovo procitah! hranimo se skroz nezdravouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Aditivi u ishrani bebe
30.5.2010 22:43:01   
Anoniman
Pa i mi koristimo pola onih proizvoda sa liste,sireve pogotovo...baš sam se zabrinula,nisam o tome prije uopšte razmišljala,a evo sad sebi to više ne mogu izbiti iz glave!Presjedne mi život kad pročitam ovakvo neštouser posted image
Ali kod nas je to sve normalno...prošle godine moja Hana imala proljev i dr mi rekla da joj kupim hranu  baby lac ili tako nekako,ne sjećam se baš,čini stolicu uglavnom čvršćom,i u apoteci mi kažu da je ta hrana povučena,nešto nije bila ok...user posted image i kontam onako sad nije ok,a šta je s onom djecom koja su do juče koristila baš tu hranu...slabo se to sve kontrolira!
Sorry,malo OT ali eto ovo me podsjeti na tu situaciju

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Aditivi u ishrani bebe
31.5.2010 9:51:26   
anidla
imam jedan prijedlog user posted image

ako primjetite neki broj od navedenih na nekom od proizvoda koji korisitmo cesto u ishrani, dodajte ga na spisak....da nam svima bude lakse....
to bi bio kao neki nas podsjetnik....nadam se da se slazete...kao i moderatori....

evo ja cu poceti ono sto znam 100% :

1. Zvijezda majoneza
2. Vrhnje za kuhanje




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Aditivi u ishrani bebe
31.5.2010 9:55:36   
Mya_81 RR
Mene buni ovo vrhnje za kuhanje user posted image

jučer sam gledala dukatovo vrhnje za kuhanje i bila su tri aditiva, s tim da je jedan na crvenoj listi za koji sam pronašla informaciju da je štetan samo kada se konzumira u velikim količinama...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Aditivi u ishrani bebe
31.5.2010 9:59:40   
bebacha
vegeta odnosno svi ti zacini sa povrcem,supe iz kesice,umaci iz kesice i jos hiljadu proizvoda sadrze E 621,poboljsivac okusa,to je jedan od najstetnij aditiva.podravka je sad izbacila na trziste natur vegetu,bez ovog aditiva i meni je predobra a Maggi ima 3 supe bez pobiljsivaca.



_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Aditivi u ishrani bebe
31.5.2010 10:05:03   
anidla
IZVORNA PORUKA: mama alma RR





4.         Štetni po zdravlje

E-        22', 221, 224, 23', 231, 232, 233
E-        311, 312, 32', 321, 338, 339, (Zdenka mazivi sirevi, Zott Toast sandwich sir u listićima, Martinger sandwich sir u listićima, Anamarija Cappuccino), 34' (Anamarija Cappuccino, Arabesca Cappuccino Gold, Elite Cappuccino), 341



339, ima ga u vrhnju za kuhanju, Dukatovom! ipak je naveden kao stetan po zdravlje...Mia dovoljno da ga ne kupujes...


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Aditivi u ishrani bebe
31.5.2010 10:09:47   
bebacha
a pih to mi je najdraze vrhnje.a sta je sa Meggle vrhnjem

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Aditivi u ishrani bebe
31.5.2010 10:19:46   
anidla
sad sam trazila na njihovoj stranici Megle, ali naravno nisu navedeni sastojci, sao da je fino, ukusno,i kremasto user posted image danas idem u kupovinu pa cu pogledati..

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Aditivi u ishrani bebe
31.5.2010 10:25:56   
niki83
IZVORNA PORUKA: bebacha

vegeta odnosno svi ti zacini sa povrcem,supe iz kesice,umaci iz kesice i jos hiljadu proizvoda sadrze E '21,poboljsivac okusa,to je jedan od najstetnij aditiva.podravka je sad izbacila na trziste natur vegetu,bez ovog aditiva i meni je predobra a Maggi ima 3 supe bez pobiljsivaca.




pretpostavljam da ova vegeta stoji na policama pored one uobicajene, pa ju je lahko pronaci, a mozes li nam reci koje su tacno te 3 maggi supe..


_____________________________

N&N

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Aditivi u ishrani bebe
26.1.2011 10:27:59   
Hanady RR
prenos posta

IZVORNA PORUKA: dadada

Evo i ovdje http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/01/25/0181006.html?pos=n0
ziva ne znam gdje da ovo postavim...nije da vec ne znate...ali opet...vazno je...ako je u hr ovako...mogu misliti tek kod nas




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Aditivi u ishrani bebe
11.5.2011 23:27:25   
Aiša


OVE INFORMACIJE SU SLUŽILE ZA OBAVJEŠTAVANJE STRANACA KOJI SE PRIVREMENO NALAZE U NERAZVIJENIM ZEMLJAMA DA NE KUPUJU I NE KORISTE PROIZVODE O KOJIMA JE RIJEČ U OVOJ PORUCI

"KUPUJTE DOMAĆE" IPAK IMA SMISLA
Proizvodi za genocid

Poznato je da jedna kompanija može da proizvodi tri kategorije jednog istog proizvoda. Prvu za domaće tržište, drugu za izvoz u druge razvijene zemlje i treće za izvoz u zemlje u razvoju. Ovoj trećoj kategoriji pripada oko 80% proizvoda za ishranu, cigareta, napitaka i oko 70% robe široke potrošnje tekstilne industrije i industrije koze i obuće.

Kada su u pitanju medikamenti (lijekovi) koje izvoze Sjeverna Amerika i zemlje zapadne Evrope u zemlje istočne Evrope, Azije, Afrike i Latinske Amerike, taj procenat je 90%. Nedavno je u časopisu Vils-Nuvel iz Francuske i nekim engleskim listovima uz saglasnost komisije OUN za hranu i kontrolu životnih namirnica objelodanjeno da neke zapadne firme proširuju proizvodnju i izvoz kancerogenih proizvoda u "neelitne" zemlje. Proizvodnja takvih proizvoda se ubrzanim tempom razvija u preduzećima tih firmi na Bahamima, Kipru, Filipinima, Malti, Portoriku, Senegalu, Maroku, Australiji, ali i u Holandiji, Njemačkoj, Švajcarskoj, Turskoj i Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Tako su, na primjer, Coca Cola i margarini proizvedeni u Holandiji i Njemačkoj, a distribuirani u zemljama u razvoju konzervirani emulgatorom koji izaziva rak, a označeni su na pakovanju simbolom E330. Ti proizvodi su inače zabranjeni za distribuciju i prodaju u zemljama članicama Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj.

Obzirom na važnost poruke ponavljam cijeli spisak oznaka opasnih materija koje se koriste za konzervaciju, uljepšavanje izgleda i korekciju ukusa prehrambenih proizvoda.


Najbitnije je to da treba izbjegavati strane proizvode na kojima je utisnuto slovo E iza koga slijede neke od navedenih cifara.


SPISAK OZNAKA MATERIJA (EMULGATORA) OPASNIH PO ZDRAVLJE:
E102 - opasan
E103 – zabranjen
E104 – sumnjiv
E105 - zabranjen
E110 – opasan
E111 – zabranjen
E120 – opasan
E121 - zabranjen
E122 - sumnjiv
E123 - veoma opasan
E124 - opasan
E125 - zabranjen
E126 – zabranjen
E127 - opasan
E130 – zabranjen
E131 - izazivač raka
E141 – sumnjiv
E142 - izazivač raka
E171 - sumnjiv
E173 – sumnjiv
E180 - sumnjiv
E210 - izazivač raka
E211 - izazivač raka
E212 - izazivač raka
E213 - izazivač raka
E215 - izazivač raka
E216 - izazivač raka
E217 - izazivač raka
E221 - poremećaj crijeva
E222 - poremećaj crijeva
E223 - poremećaj crijeva
E224 - poremećaj crijeva
E226 - poremećaj crijeva
E230 - štetan za kožu
E231 - štetan za kožu
E232 - štetan za kožu
E241 - sumnjiv
E250 - poremećaj tlaka
E251 - poremećaj tlaka
E311 - izaziva osip
E312 - izaziva osip
E320 - kolesterol
E321 – kolesterol
E322 - poremećaj želuca
E330 - izazivač raka
E338 - poremećaj želuca
E339 - poremećaj želuca
E340 - poremećaj želuca
E341 - poremećaj želuca
E407 - poremećaj crijeva
E450 - poremećaj želuca
E461 - poremećaj želuca
E462 - poremećaj želuca
E463 - poremećaj želuca
E465 - poremećaj želuca
E466 - poremećaj želuca

Nisam htjela otvarati novu temu. Ovih dodataka ima kako u hrani za bebe/djecu, tako i u hrani za odrasle, i ne radi se samo o hrani user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Aditivi u ishrani bebe
12.5.2011 8:12:00   
bebacha
posto je ovo moja bolna tema dosta znam o ovome.
E 330 je koliko ja znam limunska kiselina,koja uopste nije stetna
a ovdje nema ili ja dobro nevidim E 621,pojacivac okusa,zlo pravo,i sve vise se koristi svugde


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Aditivi u ishrani bebe
12.5.2011 9:21:54   
Malenaoduvijek
a hajde vi meni recite sta nije stetno,

u danasnje vrijeme malo sta da nije stetno, ljudi pokusavaju da se hrane zdravo ali to je prosto pa nemoguce jer ti nikada ne znas sta ti neko stavlja u hranu koju jedes.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Aditivi u ishrani bebe
12.5.2011 9:32:36   
bebacha
potpuno se slazem.al et ako za nesto znam da nije zdravo trudim se izbjegavat,ono bez cega se moze

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Aditivi u ishrani bebe
4.8.2012 17:30:17   
bebacha
ja da se dopunimuser posted image
i Vegeta natur je stetna,odnosno ista ko obicna vegeta
sadzi kvascev extrakt sto je ustvari E 621,mononatrijev glutaminat.cista manipulacijauser posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Aditivi u ishrani bebe
4.8.2012 17:44:47   
leona81

IZVORNA PORUKA: bebacha

ja da se dopunimuser posted image
i Vegeta natur je stetna,odnosno ista ko obicna vegeta
sadzi kvascev extrakt sto je ustvari E 621,mononatrijev glutaminat.cista manipulacijauser posted image user posted image


mrzim ihuser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *