|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gdje spava vasa beba?
12.4.2009 16:30:13   
Crvena
Oboje moje djece od rodjenja spava u svojim kreveticima, ali zajedno sa nama u spavacoj sobi.
Mada uskoro planiram namjestiti djeciju sobicu i prebaciti ihuser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Gdje spava vasa beba?
12.4.2009 18:34:29   
lejlaze
Daris spava u svom kreveticu, stim da sam ja skinula stranicu krevetica i spustila njegov jogi na visinu naseg kreveta i stavila njegov krevetic skorz uz nas, zbog hranjenja da ga ne moram vaditi, a ipak je u svom krevetu. samo sto nemirno spava, pa na kraju dogura do mene na krevetu user posted image

_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Gdje spava vasa beba?
23.4.2009 0:49:35   
Anoniman
Djeca spavaju u spavacoj sobi, jer ima mjesta za dva kreveta. Njihove sobe su na drugom spratu i jos mi je rano da kcerku odvojim a kamoli malog. Mozda bi kcerku i mogla, ali da je makar na istom spratu, ovako mi je bas daleko, pa smo njen krevet iz njene sobe snijeli, a brat u njen krevetic, pa vidjecemo do kad cemo tako,
Jedna stvar je super, a to su nasa zajednicka budjenjauser posted image

(odgovor članu lejlaze)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Gdje spava vasa beba?
23.4.2009 0:55:33   
lely
Anes od rodjena spava u kreveticu,ali doduse jos je u spavacoj sobi,tj. sa nama.Nadam se da ce mo ga uskoro izbacitiuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Gdje spava vasa beba?
9.5.2009 4:55:58   
Amela V.
Ajlica od rodjenja spava u svom kreveticu u nasoj sobi. Ni sama ne znam kada je odvojiti i staviti da spava sama u svojoj sobi. Nekako me strah da je ne cujem ako bi plakal. Ne znam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Gdje spava vasa beba?
9.5.2009 11:30:35   
jasmina_mm
Moj Benjo spava sa nama u sobi ali u svom kreveticu. on je vec veliki i izlazi kad hoce, a kako ruzno spava nekad ga nadjemo iznad nas, nekada kod nas user posted image
Nema svoju sobu a i da ima jos ga ne bih mogla odvojiti od nas....

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Gdje spava vasa beba?
9.5.2009 11:47:14   
sheri
ja sam jedne prilike imala sestogodisnju djevojcicu koju sam kao bebu cuvala, na konaku kod mene i muza i ona je spavala u dnevnom boravku, a ja svu noc ustajala i gledala jel pokrivena, jel spala s kreveta, jel sve ok. sad cekam svoju user posted image i pojma nemam kako i kada cu je uspijeti pustiti da spava sama u sobiuser posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Gdje spava vasa beba?
9.5.2009 13:50:16   
sirnica
U svom krevetiću, s nama u spavaćoj sobi dok ne napuni bar dvije godiniceuser posted image

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Gdje spava vasa beba?
9.5.2009 14:07:13   
idana_85
IZVORNA PORUKA: Inayat

Ne znam ali mene bi bilo strah s bebom u istom krevetu. Sto je sigurno, sigurno je...
Revati i moj je muz bio u izbjeglistvu prvih nekoliko sedmica dok meni nije puko film user posted image pa se vratio user posted image
Sto se tice baby alarma ja imam jedan i koristim ga dok mala spava po danu. Nas komsiluk je jako veliki i izgleda da se nedavno rodila jedna beba, pa kad je glavno postolje monitora iskljuceno a onaj dio koji se moze nositi iz prostorije u prostoriju ukljucen nas monitar hvata talase drugog monitora tj porodice koja ima tu bebu i mi sve cujemo kao da su u drugoj sobi u nasoj kuci. Jako me to nervira, a i strah me naprosto od pomisli da i mene neko tako slusa, a ja veze nemam.
Ne znamo koje ta porodica ali po prici su bijelci i imaju psa u kuci user posted image Cudna jada od monitora user posted image



Hehe, nas fata sve zivo i susti boze sacuvaj, valjda ovdje  visoko i prometno....Krevetic je s nama u sobi. A ja dojim od pocetka sjedeci,da me ne bi san savladao, i ovako me baca, a i ne bih da spava s nama, mm se vrti ko lud, mene izubija,nedajboze njega, niti zelim da se navikava na to da spava s nama.  Ja sam laganog sna,al opet sta znam, san je bezsvejsno stanje...Isto tako je i danju, fino pajki u svom kreveticu, jedino kad su ga zubici mucili spavao je kraj mene, jer je inace samo vristao. Kad su popustili, osladilo mu se, al onda spava po 3-4h, samo provjeri jesam li tu, i nastavi. Tako da sam to ukinula, onda nocu spava manje, nadigne se ujutro u 4h. Kada se prestane buditi nocu,nadam se da ce do tada imati svoju sobu i tamo ce spavati, naravno, vrata ce biti otvorena.


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Gdje spava vasa beba?
2.6.2009 15:27:08   
valika
laura spava u svom kreveticu ali u nasoj sobi sto mi je i normalno za tako malu bebu,mjesec dana...pred jutro ju znam prebaciti kod nas u krevet sto znaci bar jos dva sata spavanja

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Gdje spava vasa beba?
14.6.2009 15:13:36   
Adana
Asjica spava u svojoj "sobici" od rodjenja. To je u stvari pregradjena kuhinja, jer je stan mali. Svakom svoj mir i prostor. A to mi je pogotovo bilo na ruku kad sam je malo malo dojila, a neko nam ima, odemo u njen sobicak i sve polako. user posted image
Niti jednu noc nije prespavala sa nama u sobi, ili u nasem krevetu. user posted image  Ona sada nas krevet vidi kao mjesto za igru. Dok je bila skroooz maja znalo se desiti da zaspi popodne u nasem krevetu, sa mnom, ali sada vise ne...
I obzirom koliko je grlata, nisam mogla da je ne cujem. A vjerujte mi nekada mi se desi da je cujem i prije nego zaplace. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu valika)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Gdje spava vasa beba?
1.12.2009 13:30:11   
Lanaa
Za sada spava u svom krevetiću,naravno,sa nama u spavaćoj sobi...

_____________________________

12.11.09. rodio se naš sin Tarik...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Gdje spava vasa beba?
1.12.2009 13:44:04   
reallove
Emin spava u svom kreveticu,u nasoj spavacoj sobi,jos je mali za svoju sobicu..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Lanaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2010 15:25:56   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Nanica Sarajevo

Drage i dragi moji...
Imam djevojčicu kojoj će biti, ako Bog da, 1 i pol godina kada se rodi druga bebauser posted image , ako Bog da.

Sada MM i ja spavamo sa kćerkom (ona ima svoj krevet) u našoj spavaćoj sobi (a dječija soba će biti na spratu, kada bude dovoljno velika da sama ide stepenicama).

Interesuje me vaše iskustvo i mišljenje o tome da li ćemo svi moći spavati u istoj sobi, tj. da li će nova beba buditi i smetati velikoj bebi?

Ili da MM i velika beba idu spavati gore, a ja i nova beba u spavaćoj?

Jooooooooj, ne znam šta da radim, a bebica dolazi u julu, ako Bog da....

Kakvo je vaše iskustvo???

Mahanje svim forumašicama user posted image



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2010 15:35:20   
muby
Haris spava sa mnom na krevetu. Iako nam je njegov krevetic u spavacoj u njemu je spavao malo u pocetku i to po danu. Sad i po danu spava na bracnom jer je njegov krevetic blizu prozora pa me strah da mu ne bude hladno od prozora.
Nocu od pocetka spava sa mnom jer cesto doji. On spava na sredini kreveta a ja prelazim s lijeve na desnu stranu.
Imamo i malu sobu ali tamo cemo ga prebaciti tek kad prestane dojiti i kad bude malo veci.


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2010 15:44:30   
Atarka
IZVORNA PORUKA: muby

Haris spava sa mnom na krevetu. Nocu od pocetka spava sa mnom jer cesto doji. On spava na sredini kreveta a ja prelazim s lijeve na desnu stranu.
Imamo i malu sobu ali tamo cemo ga prebaciti tek kad prestane dojiti i kad bude malo veci.



Potpuno ista situacija. Malo me to zabrinjava, jer sto bude stariji teze ce ga biti odvici od zajednickog spavanja.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2010 15:45:53   
snijeg

IZVORNA PORUKA: muby

On spava na sredini kreveta a ja prelazim s lijeve na desnu stranu.


Kao da sebe gledam i ja sam ti leteća po noći, sad sam lijevo, sad sam desno u zavisnosti koja je (.) (.) na redu za podoj user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2010 15:48:18   
snijeg
Znaš onu narodnu "Ne beri brigu", kad dođe vrijeme za odvajanje onda razmišljaj o tome, sad uživaj u tom trenutku, a ja vjerujem da će njima odvajanje biti puno lakše nego nama user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2010 15:55:48   
MELLI
evo da se ne ponavljam ,već sam na drugoj temi pisala kako je to kod nas izgledalo

Ovo sam copy/paste s druge teme

što se spavanja tiče,kao i kod većine,i kod nas je prvo dijete bilo ravnopravni stanovnik našeg kreveta
Bebu smo stavljali u krevetić,jer je bilo bezbolnije i kao ,mislili smo biti mudriji i pametniji, pa ga ne naučiti da spava s nama kao ona
Aha ,malo sutra.Jesmo tako možda deset -petnaest dana, a onda je on počeo da urliče po cijelu noć i budi, ne Hannu,nego kompletan kvart,pa smo odlučili da preselimo tatu i Hannu u drugu sobu.Ta užasna situacija trajala je gotovo godinu dana,a onda su se tata,mama i dvije bebe gurali u jednom krevetu,a ogroman dječiji krevetić je služio za odlaganje ispeglanog veša koji nije stigao do ormara,za odlaganje dječije posteljine...
Beba nije htjela,a ni danas neće u krevetić,a Hanna je kao što Amrino reče odavno iskakala iz njega u toku noći,tako da smo odlučili da krevtić "prepravimo".
Skinuli smo mu jednu stranicu, i primaknuli ga skroz uz naš bračni krevet.Tako da je ona u svom krevetiću,u ravni sa našim krevetom,nema opasnosti da će iskočiti u toku noći,a mi konačno možemo da se okrenemo u krevetu


Sad i kod mene je razlika između djece godina i po,i mislim da je to beba koja je premala da bi spavala sama,na posebnom spratu.
Vidjećeš kada dođe ova druga beba,možda se ona neće tako često buditi da ometa san starijoj bebi.
Ja bih čekala i odlučila kada za to dođe vrijemeuser posted image

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2010 15:57:06   
Anoniman
u svom krevetcu,pajkiuser posted image ...
Sinoc,je bila iznimka posto je osunecen,pa mi ga zao stavila ga pored sebe u krevet.A inace ima on svoj krevetac!!

(odgovor članu Crvena)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2010 16:08:09   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Nanica Sarajevo

Drage i dragi moji...
Imam djevojčicu kojoj će biti, ako Bog da, 1 i pol godina kada se rodi druga bebauser posted image , ako Bog da.

Sada MM i ja spavamo sa kćerkom (ona ima svoj krevet) u našoj spavaćoj sobi (a dječija soba će biti na spratu, kada bude dovoljno velika da sama ide stepenicama).

Interesuje me vaše iskustvo i mišljenje o tome da li ćemo svi moći spavati u istoj sobi, tj. da li će nova beba buditi i smetati velikoj bebi?

Ili da MM i velika beba idu spavati gore, a ja i nova beba u spavaćoj?

Jooooooooj, ne znam šta da radim, a bebica dolazi u julu, ako Bog da....

Kakvo je vaše iskustvo???

Mahanje svim forumašicama user posted image




E ja sma imala isto ovo razmišljenje i rješila jednostavno, svi smo u svojim krevetima al u jednoj sobi. Doduše kod mene je soba planirana za djecu velika 24 m2 i u njoj je naš bračni krevet, krevetac za bebu i krevet koji je dio sobice za stariju kćerku. Sobica nije sva sklopljena samo ormari za garadrobu i to nam je u sobi pored gdje će biti naša spavaća soba. Svi smo zajedno u jednoj sobi od početka...starija nije imala frustraciju odbacivanja, ja mirno spavala ne hodam od sobe do sobe da obilazim. ako bog da kad mlađa bude imala 3 godine  e onda reorganizacija one u svoje sobe a mi u svoju konačno.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2010 22:59:32   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: muby

Haris spava sa mnom na krevetu. Iako nam je njegov krevetic u spavacoj u njemu je spavao malo u pocetku i to po danu. Sad i po danu spava na bracnom jer je njegov krevetic blizu prozora pa me strah da mu ne bude hladno od prozora.
Nocu od pocetka spava sa mnom jer cesto doji. On spava na sredini kreveta a ja prelazim s lijeve na desnu stranu.
Imamo i malu sobu ali tamo cemo ga prebaciti tek kad prestane dojiti i kad bude malo veci.


¸
Evo jos jedne mame cija beba ne spava u svom kreveticu. Muz je deloziran u dnevni boravak i puno mi nedostaje iako se ujutro prebaci kod nas user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2010 23:02:47   
bebbe RR
Baš saam iznenađena kako malo beba, poput moje, spava u svojoj sobi.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2010 23:03:48   
teacher75
lana je do 3. mjesca spavala u nosiljci koja dodje uz kolica i to pored naseg bracnog kreveta jer mi je bilo lakse zbog dojenja. njen krevetic je bio (i jos je) u dnevnoj sobi i tu je provodila sve vrijeme tokom dana. u 3. mjesecu je postala premala za nosiljku i sada spava u svom kreveticu u dnevnoj koja je odmah pored nase spavace, vrata su otvorena tako da je bez problema cujem kad se probudi tokom noci. brinula sam se hoce li se moci navici na spavanje u kreveticu tokom noci ali je bez problema to prihvatila:)

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Gdje spava vasa beba?
20.1.2010 0:27:49   
malena sharena
Joj draga teacher, ne mogu ni zamisliti kako je to kad beba spava u svom krevetu. Moj ne spava sam odkako je napunio mjesec dana. Ni sama ne znam kako bi izgledalo da ga svaki put vracam u krevet kad se recimo sinoc budio cak sest puta. A po danu mi ne spava nikako, tako da bih ja luda hodala kad bih ga svaki put vracala u krevet. Ovako kad se probudi ja ga pristekam i uspijem barem malo odspavati user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *