|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 16:47:29   
juni
Davati secer bebi mi ne pada na pamet!

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 16:52:15   
teta berta
ipak... ostajem pri misljenju da svaka mama zna sta je najbolje za njenu bebu. ovdje samo iznosim misljenje koje je uvijek dobronamjerno, a nikoga ne osudujem sto bebi nesto daje ili ne daje. svaka mama zeli svom djetetu samo najbolje...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 16:54:00   
mamyca

IZVORNA PORUKA: ElmaB

Ja dajem od sestog mjeseca, stavljam po kasiku mljevene plazme u vocne kasice, a poneda onako stavim cijeli keks Palzma ili Petit u mlijeko pa napravim kasicu!


Isto ovako.


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 17:01:58   
ivona29
moja beba ima 7 mjeseci..pa eto

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 17:11:14   
žana o8
Ja ću gledati šta piše na kupovnoj hrani, ako je keksolino npr. od 6 mjeseci, onda od 6 mjeseci, neke voćkice i riža mogu od 4 mjeseca itd. Nije to neko džaba tako napisao.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu ivona29)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 18:04:42   
bebano
IZVORNA PORUKA: ivona29

samo zelim da vam kazem jedan recept kako se daje keks bebi..a dao mi je njemacki pedijatar i glasi ovako:
UZMITE OKO POLA LITRE MLIJEKA,STAVITE OKO 5KOCKI SECERA,I OKO PET VECIH KASICICA MLJEVENOG KEKSA.SVE TO PUSTITI DA ZAVRIJE..MALO POCNE DA KUHA..UGLAVNOM TREBA STALNO MJESATI I SMJESA TREBA BITI GUSTA,UKOLIKO NIJE DODAVATI JOS KEKSA.TAKU SMJESU MOZETE DRZATI U FRIZIDERU I SVAKI PUT KAD BEBA IMA PODOJ,DODATE PO PAR KASICICA U MLIJEKO.



Stvarno ni meni ovo nije logicno. Sto kaze ElmaB za koji je ovo uzrast, za bebe sigurno nije recept sa 5 kocki secera user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu ivona29)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 18:32:29   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: žana o8

Ja ću gledati šta piše na kupovnoj hrani, ako je keksolino npr. od 6 mjeseci, onda od 6 mjeseci, neke voćkice i riža mogu od 4 mjeseca itd.  Nije to neko džaba tako napisao.


Nije dzaba, to je reklama. Napisali bi oni i od prvog mjeseca da smiju po zakonu pojedinih država. Prije par godina sva Lina su bila od 4 mjeseca, tek poneki od 6 mjeseci. Onda su ih udruženja potrošaća i Rode natjerale da to modifikuju pa sada piše od 6 mjeseci.

Kažu da i Muscolo čisti sve...pa da li čisti?!

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 18:34:27   
aammina
Kažu da i Muscolo čisti sve...pa da li čisti?



ova je dobra,user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 18:36:18   
jasmina_mm
mislimda sam benji pocela davati keks oko 9 mozda cak i 10 mjeseca. i sada svaki dan pojede jednu ili dvije user posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 19:01:04   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: žana o8

Ja ću gledati šta piše na kupovnoj hrani, ako je keksolino npr. od 6 mjeseci, onda od 6 mjeseci, neke voćkice i riža mogu od 4 mjeseca itd. Nije to neko džaba tako napisao.


Sto se tice kupovnih kasica i hrane i ja sam se rukovodila time sto pise na njoj, tj. od kojeg mjeseca se treba davati. I u pravu si, zaista nije napisano dzaba!!!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 20:14:00   
Amrino
Pa na svim Nestle proizvodima pise da se dohrana uvodi od 6. mjeseci.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 20:22:56   
andji
Dajem Sergeju mljevenu plaznu od 6 mjeseci,stavljam po jednu mjericu prvo u laktovit plus(to mu je bilo adaptirano mlijeko od 6mj-do godinu) a sad mu stavljam i jednu mjericu u hipp3....stavljala sam mu i u voćne kašice,mada je ih više jeo solo bez plazme,a znao je često grickati i onu mini plazmu a i sad to ponekad hoće,a nekad se zasiti pa prestane jesti i po 2 sedmice.kao što se zna zasititi i kajgane,i supice i viršlica...kao i svi uostalom....a ponekad mu dam i neki drugi keksić da gricka,mada slabo jer slatkog kod mene i nema nešto puno u kući...kad se jede meni dam i njemu ako hoće.....sve je prihvatio lijepo,i probao je dosta toga

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 20:27:53   
ElmaB
Ali, na Hipp-ovim ne pise! 

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 20:29:50   
Amrino
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Ali, na Hipp-ovim ne pise! 


Na Nestle pise i samo cu te citirati "zaista nije napisano dzaba!!!" user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 20:32:00   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

IZVORNA PORUKA: ElmaB

Ali, na Hipp-ovim ne pise! 


Na Nestle pise i samo cu te citirati "zaista nije napisano dzaba!!!" user posted image .



Pa i nije, na pojedinim Hipp-ovim kasicama pise od 4-og mjeseca, isto kao i na Bebivitinim.


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 21:31:09   
tea lana
ja sam lani davala keks skroz samljeven na mlin za kafu sa dva mjeseca jer se dijete nije moglo najesti,tek kad bi joj na 100ml mlijeka stavila kasikicu te ubrasnjene plazme dijete se nije budilo i spavalo bi u kontinuitetu tri sata.Nikad nije imala grceve.I sada je hvala Bogu ziva i zdrava.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 21:41:08   
žana o8
Pa nas su othranili na keksu( mene na petitu). Koje mame nisu dojile, imale su izbor Humanu ili keks i mlijeko. Ja kao beba nikad nisam htjela Humanu  ( bila mi bljak) i morala sam nešto jesti. E u tom slučaju nastupa keks i mlijeko.user posted image Kaže mi mama  bilo je i bebimila, ali ga je bilo jako teško pronaći, nije bilo izbora hrane kao sad.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 21:46:20   
mišur
Ja sam od kad znam za sebe pravi ovisnik o plazmiuser posted image . Kod mene u kući uvijek obavezno mora biti mljevene i one obične plazme...I Vitalis musli...I mlijeka naravno! Samo to i doručkujem, a sad je i mm počeo sa mnom...user posted image

Tek sam nedavno Luki prvi put dala mljevenu plazmu, i to sam stavila malu kašičicu u voćnu kašicu...
Naravno da je sve smazao, ko ne bi???user posted image
Ne dajem mu je često, možda jednom u 7 dana...

Negdje sam već pitala za Hipp keksiće-vidjela sam da se imaju uzeti i da su za uzrast preko 8 mjeseci, ali ih nisam još kupila.
Jeli ih iko uzimao i kakvi su?

< Poruku je uredio mišur -- 22.1.2009 21:47:09 >

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 22:25:59   
bebacha
Ajla jede plazmu od 6-tog mjesca.probala je i lino i jos neki bebeci keks al plazma joj je najbolje.ili joj dam citavu pa gricka ili joj stavim u voce.
a sad malo off topic-znam da su mnoge mame protiv secera ali meni je pedijatar kad mi je rekao da mogu uvesti kravlje mlijeko(tad je imala 6 mjesci)reko da na 100ml mlijeka ide jedna kocka secera

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 8:13:16   
ElmaB
To za secer ne znam, ja licno ne secerim jos uvijek hranu (ali solim), a mlijeko kravlje im dajem vec nekoliko mjeseci.
Ma, u plazmi i ostalim keksicima nema nista lose i ne dajemo im da se najedu, vec tek toliko da im odredjena kasica malo promijeni okus!user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 8:55:44   
M kao Mama
Ja ću Lajli uvijek prije dati kašicu koju sam joj ja napravila nego kupovnu, može na njoj pisati, šta god hoće, moje mišljenje je da je uvijek bolja i slana i slaktka, kaša koja se napravi kući, od onih kupovnih.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 9:15:09   
majki
Ja sam svoju curicu isključivo dojila do 6 mjeseci, a poslije toga sam joj davala da jede šta god mi se činilo da može, nisam pratila knjige, kao što vidim dosta mama to disciplinovano prati, ja nisam pa sam joj prženo jaje dala u devetom mjesecu i kad bih vidjela da nešto neće da jede, da joj je neukusno dodala bi malo soli ili šećera, to mi nije predstavljalo nikad problem. Nisam nikad kupovala kašice, sve sam sama pravila. Čini mi se da je do godine dana bila samo jednom bolesna i to je bila neka prehladica.
Sad kad vidim da neki smatraju da je to vrlo bitno, pratiti kad se šta daje djetetu, s drugim djetetom ću možda i ja ali mislim da sam i s prvim dobro odradila posao.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 9:25:12   
andji
i meni je to isto spomenula pedijatrica ukoliko se odlučim za varijantu kravljeg mlijeka,kao kocka šećera je dobra za kosti....tako mi je rekla

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 9:26:33   
andji
meni je pedijatar kad mi je rekao da mogu uvesti kravlje mlijeko(tad je imala 6 mjesci)reko da na 100ml mlijeka ide jedna kocka secera

I meni je to rekla pedijatrica,ukoliko se odlučim za varijantu kravljeg mlijeka,kao kocka šećera je dobra za kosti


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 9:38:30   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: andji

meni je pedijatar kad mi je rekao da mogu uvesti kravlje mlijeko(tad je imala 6 mjesci)reko da na 100ml mlijeka ide jedna kocka secera

I meni je to rekla pedijatrica,ukoliko se odlučim za varijantu kravljeg mlijeka,kao kocka šećera je dobra za kosti



Ovako, šećer se daje ako se bebama daje obično kravlje mlijeko umjesto adaptiranog. U početku se bebi ne smije dati čisto mlijeko, nego se razredjuje, u omjeru 1/3 vode + mlijeko + 5 gr šećera.
Šećer se dodaje isključivo zato što se ovako razrijedjenim mlijekom gubi ta količina šećera iz mlijeka koja je potrebna bebama.

Ovo sve vrijedi kada se dijete od prvog dana hrani običnim mlijekom.

Jedna od forumašica ima spec. izdanje Beba ( Bebe kuharica ) i tamo takodje ima ovaj podatak.  

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *