|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 11:04:38   
bebacha
ja sam pitala pedijatra jer treba ratrijed s vodom a on mi je rekao da netreba a da u tako nerazrijedeno stavljam kocku secera na 100ml.al da napomenem da mi je naglasio da netreba razrijedit ako cu joj davat ova kupovna,iz tetrapaka.eh sad neznam sta treba ako dajes cisto kravlja.mislim nepreradeno.
Ja nisam nikad stavljala plazmu u mlijeko pa joj davala na flasicu.najcesce stavim neko voce pa dodam plazmu ili malo mlijeka ili jogurta.nisam za keks u flasicu


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 12:20:55   
camm
Ja sam svojoj pravila kaše od plazme,mjesala sa voćem
jedno vrijeme,i onda sam je potpuno izbacila
imala je neku alergiju ni pedijatrica nije znala od cega je uzrok
dok ja nisam plazmu izbacila.user posted image


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 14:16:19   
ivona29
pazi ..na pola litara mlijeka 5 kocki..i tu gustu smjesu koju dodajes u obicno mlijeko,a ta kolicina je zlicica-zlicica i pol na 250 ml.pa probaj da li je uopce slatko..cak sta vise neslatko je

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 14:24:10   
ivona29
vjeruj..meni je ovoi druga beba(04.06.2008.),A PRVOM DJETETU SAM DAVALA SVE PO PRAVILIMA..DO GODINE BEBIMIL,UVODJENJE HRANE PO KASICICU..i opet mi je fasovala atopijski dermatitis,jer kaze mi lijecnica iz dj.klinike u zagrebu,jer je zivjela suvise sterilno...
hm..nemozes biti pametan
mnoge od vas mi nece vjerovati sta mi je savjetovala..
da se dijete prlja,da ga ne briskam stalno,da hoda ljeti boso po zemlji,da jede sve sto trazi(naravno samo ne one namirnice koje su preteske)
i na pitanje o kupovnom mlijeku,rekla mi je sljedece..
ne prije 6 mj.zivota..eto radi reda,i postavila mi pitanje..na cemu smo mi odrasli i generacije i uopce ljudska civilizacija..zasto su ova dijeca onda univerzalna..
KAD BOLJE RAZMISLIM I JESTE TAKO
MOJ MATIJA DO NEKI DAN,BUDIO SE SVAKA 2 SATA DA JEDE...DOK NISAM UVELA MALO GUSCI PODOJ,TO JEST SA MALO KEKSA...SPAVA DRAGE MOJE EVO DRUGI DAN..PO CIJELU NOC

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 14:36:12   
ivona29
u pravu si...sve nesto po sterilim propisima..samo me zanima sta su jele sve ove mame kad su bile male i koje adaptirano mlijeko su pile
bez uvrede..al puno buke oko nicega,svak nek radi kako hoce

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 15:08:13   
makana
keks nismo ručali ni u mlijeku ni sa mlijekom kad smo bile bebe, ne znam, meni je to nekako u glavi bilo kao da bih davala djetetu tijesto sa mlijekom hihihihi, a znam da su prije žene to i davale djeci, brašno uprženo šta li pa s mlijekom,  i ne bih komentarisala, bilo pa prošlo, uticati djeca ni tad a ni sad nisu mogla na izbore majki, ništa od toga nije otrov pa da dijete ne daj bože odmah poplavi i padne, sve se to taloži, kao što i mi sad taložimo konzervanse različite pa kad nešto zaštopa prođu i godine, moj komšija je cijelo djetinjstvo jeo ćumur, a eno ga mašala živ i zdrav pa eto (nadam se da sam utrefila logiku)
elem kad smo počeli ručkati svašta nešta počela sam isprobavati i ukuse keksića, ispostavilo se da je almedini lino favorit, ali i to urijetko, više ga ja pojedem, sad smo se navukli na one integralne, najbolje su nam sa grožđicama 

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu ivona29)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 15:10:47   
tea lana
sva sreca pa svako ima svoje ja Lani ne bi dala da jede cumur al sam joj od drugog mjeseca davala keks da mi dijete ne bi umrlo od gladi.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 15:13:55   
makana
heheeheh, da, razumijem, meni se desilo nešto slično, kad smo trebali definitivno preći na drugu hranu ja sam hodala po kući ko muha bez glave, mislila sam da će mi dijete umrijeti od gladi jer nemam šta da joj dam, kuća puna, ali šta da dam djetetu da jede?

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 15:15:44   
HanaBana
Hana je urednu jela keks sa mlijekom sa 2,5 mjeseca. Kada je napunila 7 mjeseci flasica joj se totalno gadila pa smo presli na kasikicu. Danas ne jede keks sa mlijekom, jede to odvojenouser posted image user posted image user posted image user posted image Ocito joj se ne svidja ukus kada se to dvoje smiksauser posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 15:20:23   
Blue rose RR
Nisam nikada kikici stavljala keks u mlijeko, jer bi mi pred očima nekako uvijek izlazila jedna osoba koja je mlatila taj keks, i eno ga OOOOOGROMAN.

Keks jedemo solo, kada nam se prohtije, ali i to urijetko.
Ne znam zašto to povezujem sa gojaznošću (mada bi meni falila koja kila user posted image ), mada znam da nije eksplicitno povezanom, ali eto - naka šuhva, što bi rekli.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 15:22:27   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: tea lana

sva sreca pa svako ima svoje ja Lani ne bi dala da jede cumur al sam joj od drugog mjeseca davala keks da mi dijete ne bi umrlo od gladi.


OD gladi mogu umrijeti samo djeca u Africi, nemojmo sada pretjerivati.
Šta si joj mogla dati?!
Pa ako ti finansije dopuštaju mogla si joj dati komotno adaptirano mlijeko i tako prvih pet mjeseci. Ili četiri ili ne znam već koliko smatraš potrebnim.
Evo imaš na forumu i Višnju i ElmuB obje su hranile djecu adaptiranim mlijekom ( Elma je malo ranije uvela nadohranu ) i djeca im preživjela iako im nisu stavljale keks u mlijeko od dva i pol mjeseca.
Dajte više stvarno ovakvih nebuloznih komentara....

A šta smo mi jeli...ja sam pila Humanu do godinu dana. Imam 33 godine, znači mogla se i tada naći. A moja mama i moja nana su dojene...tada nije bilo mestitisa, regada i ostalih stvari...rodila si dijete, stavi ga na sisu i doji.
Ko da je to neka pamet svijeta.
Mi smo od toga napravile nauku.

I moja starija kćer je odrasla na Aptamilu, i nisam vidjela niti jedan pametan razlog zbog kojeg bih joj uz sve one vitamine gruhala i keks u to mlijeko, koje je inače jako gusto. Jela je poslije hape sa običnim mlijekom, voćem i dva petita na kašiku. A mladju hvala Bogu još uvijek dojim.



< Poruku je uredio hanabanana -- 23.1.2009 15:24:39 >

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 15:25:08   
tea lana
OD gladi mogu umrijeti samo djeca u Africi, nemojmo sada pretjerivati.
Šta si joj mogla dati?!
Pa ako ti finansije dopuštaju mogla si joj dati komotno adaptirano mlijeko i tako prvih pet mjeseci. Ili četiri ili ne znam već koliko smatraš potrebnim.
Evo imaš na forumu i Višnju i ElmuB obje su hranile djecu adaptiranim mlijekom ( Elma je malo ranije uvela nadohranu ) i djeca im preživjela iako im nisu stavljale keks u mlijeko od dva i pol mjeseca.
Dajte više stvarno ovakvih nebuloznih komentara.

necu se ja spustati tako nisko i govoriti ko je nebuloyan al da si ranije citala ja sam njoj davala hipp mlijeko kao i aptamila al dijete je konstantno bilo gladno a sa pet mjeseci je prestala piti mlijeko skroz

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 15:28:34   
hanabanana
Zašto misliš da je bila gladna? Jel gubila na težini?

I misliš da si joj pomogla što si je našopala keksom, koji su po svom sastavu prazne kalorije, i koje izazivaju brze glad. Zakon hemije: brzo zasiti - brzo gladan.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 15:30:08   
M kao Mama
keks je sit i zato su ga prije davali djeci, ali je istina i što M.Amina kaže, od njega se deblja,

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 15:32:17   
Gigana
IZVORNA PORUKA: ivona29

vjeruj..meni je ovoi druga beba(04.06.2008.),A PRVOM DJETETU SAM DAVALA SVE PO PRAVILIMA..DO GODINE BEBIMIL,UVODJENJE HRANE PO KASICICU..i opet mi je fasovala atopijski dermatitis,jer kaze mi lijecnica iz dj.klinike u zagrebu,jer je zivjela suvise sterilno...
hm..nemozes biti pametan
mnoge od vas mi nece vjerovati sta mi je savjetovala..
da se dijete prlja,da ga ne briskam stalno,da hoda ljeti boso po zemlji,da jede sve sto trazi(naravno samo ne one namirnice koje su preteske)
i na pitanje o kupovnom mlijeku,rekla mi je sljedece..
ne prije 6 mj.zivota..eto radi reda,i postavila mi pitanje..na cemu smo mi odrasli i generacije i uopce ljudska civilizacija..zasto su ova dijeca onda univerzalna..
KAD BOLJE RAZMISLIM I JESTE TAKO
MOJ MATIJA DO NEKI DAN,BUDIO SE SVAKA 2 SATA DA JEDE...DOK NISAM UVELA MALO GUSCI PODOJ,TO JEST SA MALO KEKSA...SPAVA DRAGE MOJE EVO DRUGI DAN..PO CIJELU NOC



dobro ti je rekla doktorica, pa ne treba od djece praviti bauk, moramo biti malo fleksibilniji (nećemo im davati ćumura i kamenja), ali moramo malo olabaviti.  Ne znam, ovo je moje mišljenje i već sam ga negdje prije napisala.  Svaka majka želi najbolje svom djetetu, ali čini mi se da danas ima majki koje tako slijepo slijede savjete sa interneta, iz časopisa itd., pa se onda čude što im djeca fasuju alergije i kojekave bolesti, a sve to iz pretjerane želje da podižu dijete "po propisima i knjigama".


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu ivona29)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 15:46:24   
HanaBana
Svako ima svoje. Ode prica malo dalje od teme. Moja Hana je dojila mjesec dana. Slabo je i kasnije htjela jesti bilo koje adptirano mlijeko, pa i taj keks sto sam joj davala nije ga nesto posebno jela. Tek kada je pocela jesti domacu hranu, onda je i jela. Sa 2,5 mjeseca pored keksa sam joj davala vocne kasice. Znam da ce opet neko reci da ni to nije dobro. Ali vjerujem da nijedna majka ne moze pogrijesiti sa svojim djetetom pa tako ni ja sa Hanom.
Ja sam odrasla na przenom brasnu i rizinoj sluzi pa mi nije nistauser posted image user posted image user posted image
Svako neka svom djetetu daje sto misli da je najbolje. Nijedna majka ne bi trebala odmah kritikovati i osudjivati drugu.


_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 15:47:54   
ivona29
ma ok..adaptirano mlijeko il s keksom..svaka mama zna svoju bebu..i njen karakter..nece im nista biti ni od jednog ni od drugoga
ova tema ode nasiroko,posvadjce nas..dajte zavrsite sa ovim i hajde da pisemo kakve nepodopstine rade nasi klinci


_____________________________

mamina djeca

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 15:50:12   
ivona29
IZVORNA PORUKA: HanaBana

Svako ima svoje. Ode prica malo dalje od teme. Moja Hana je dojila mjesec dana. Slabo je i kasnije htjela jesti bilo koje adptirano mlijeko, pa i taj keks sto sam joj davala nije ga nesto posebno jela. Tek kada je pocela jesti domacu hranu, onda je i jela. Sa 2,5 mjeseca pored keksa sam joj davala vocne kasice. Znam da ce opet neko reci da ni to nije dobro. Ali vjerujem da nijedna majka ne moze pogrijesiti sa svojim djetetom pa tako ni ja sa Hanom.
Ja sam odrasla na przenom brasnu i rizinoj sluzi pa mi nije nistauser posted image user posted image user posted image
Svako neka svom djetetu daje sto misli da je najbolje. Nijedna majka ne bi trebala odmah kritikovati i osudjivati drugu.


(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 15:52:50   
Blue rose RR
Sad eto nešto komentarišem sa prijateljicom, na konstatacije da svaka majka ne može pogriješiti sa svojim djetetom,  i velim:
Znam da sam griješila, a što je najgore znam i da hoću i ubuduće. Jednostavno takav je život.
Ali ću da se borim, da učim iz tuđih grešaka i da ih ja ne ponavljam.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ivona29)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 15:56:40   
tea lana
gubila na tezini konstantno pedijatar kojem sam je vodila privatnik mi je rekao da joj stavim.
Lana nikakd ali bas nikada nije bila debela ja bi rekla prije da je spica jer je dijete aktivno konstantno stalno trci po sportskoj dvorani i skace .
Meni nije bila namjera nikoga uvrijediti sa time sto sam napisala sta sam svom dijetetu davala al time sto me doticna napala moje je da pravo da joj odgovorim

(odgovor članu ivona29)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 16:00:06   
Gigana
ma baš tako, griješićemo i ubuduće, ali mislim da sebi moramo dozvoliti greške, kako bi učile na njima i bile bolje majke svojoj djeci, a ne strahovati da ne napravimo grešku dajući keks ili špinat u 4. mjesecu, a knjige kažu da se to uvodi tek u 8. mjesecu (nadam se da me razumijete šta hoću reći).

I tačno je, odosmo mi malo od teme, ali kad god se priča o ishrani, izgleda da je neminovno da dođe do ovakvih oprečnih mišljenja.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 16:05:30   
hanabanana
Naravno da se griješi, i naravno da već danas imam najmanje pet stvari koje bih uradila drugačije...i to stvari koje sam uradila danas!

Ali treba nešto naučiti iz takvih iskustava. Da nas su hranili ovako ili onako, nama su davali da pijemo i sirovo jaje iz boce. Pa da li bi danas neka od nas to uradila?!?!

I nisam imala namjeru nikoga napasti, niti sam napala, ali malo je pretendiciozno reći: čime bih dijete prehranila, umrlo bi od gladi!



(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 16:18:45   
Amrino
Keks moze biti poslastica, nesto za grickanje izmedju obroka ali nikako obrok. To je moje misljenje. Ima toliko boljih i zdravijih stvari koje beba moze jesti a keks je negdje na kraju spiska.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 18:44:31   
andji
Eto većina nas smatra da keks deblja,a moj Sergej ga pomalo gricka,i pije ga u mlijeku(po jedna mjerica na 180ml) ali uopšte nije debeo,ma ni sekunde...blizu 11kg a 14 mjesevi ima....ko će ga znati,ja smatram da je stvar genetike tu jako bitna(a ni ja a ni mm nismo debeli,niti 'jaki')....mada kad bi se konzumiralo u velikim količinama,i umjesto obroka možda bi se tada pokazala tačna ta konstatacija,a možda i ne bi

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 19:54:19   
žana o8
Pod 1. Keks nema veze sa debljanjem. Ko tvrdi suprotno nek dokaže. Ja imam dokaz 10 beba u mom okruženju jedu keks i mlijeko i sve su više mršavice nego debele.
2. Šta vi žene mislite da daju siromašni ljudi , jel to svi kupuju Aptamil od 27,00 KM da im  traje 7 dana? Halo. gdje vi živite. Ispade sad da se ta djeca loše hrane i biće slabog zdravlja, a moje koje jede Aptamil  nikad neće biti bolesti i bože moj živjeće 100 godina.
I malo je dosta tih pretencioniznih savjeta, ko ne daje nek se ne javlja , ako ženi ne želi dati odgovor na pitanje koje je postavila , a to je kad smo počeli davati keks.
I pustite se te sise više , i meni dojilji ste dosadile sa sisom i dojenjem.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *