|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 19:59:04   
andji
ma dobro si Žana i rekla,treba da se jave one koje daju keks,i da diskutuju o tome,šta mi neko može reći ko nema to iskustvo,može mi samo pametovati onako upraznouser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 20:00:23   
Visnja RR
ja nesto nemam namjeru davati keks Asji u Aptamil...ne vidim razlog...ona je masala napredna bebica... a voli Aptamil...
razlog je npr. moja mama... ona kaze: ma Asja je ista ti (misli na mene user posted image ) samo si ti bila skoro duplo bucmastija...razlog! keks u mlijeko...ajd u ono vrijeme je to bilo normlano al sad ima toliko toga sto moze da se daje a da je po meni "bolje"...
svi koji su vidjelu Asju znaju da je napredna...a pije aptamil 4 puta (dva puta 120 nakon budjenja i u 14 h i dva puta 150 ml -pred spavanaje i oko 4 ujutro) i naravno ima tri obroka cvrste hrane koje smaze a trudim se da bude raznovrsno ...kombinujem domacu klopu i Hipp kasice...
ali keks ne jos ni kao poslastica bar jos neko vrijeme... kasnije ok al samo da ga gricka... u mlijeko NE...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 20:03:09   
žana o8
Pa ja kad sam pročitala dacyno pitanje, otvaram ovu temu , jer očekujem odgovore na to pitanje  i to me interesuje, a ono svaki put naiđem na dojenje i one koje su protiv keksa i sl. Mislim da za to već imamo otvorene teme, pa nemojte da nas koje interesuje kad uvesti keks moramo opet isto čitati. I nek se jave mame koje su davale keks , da nam kažu kako, koji,kad, a ne one koje nisu.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 20:08:14   
Visnja RR
da ali vjerovatno ima mama koje su mislie dati keks pa kad vide da ga neko ne koristi i one odustanu... bar neko vrijeme... tema je  za sve nas user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 20:29:40   
žana o8
a zar za to nije tema za i protiv nadohrane, da onda džaba ne otvaram ovu temu user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 22:22:06   
bebano
IZVORNA PORUKA: žana o8

Pod 1. Keks nema veze sa debljanjem. Ko tvrdi suprotno nek dokaže. Ja imam dokaz 10 beba u mom okruženju jedu keks i mlijeko i sve su više mršavice nego debele.
2. Šta vi žene mislite da daju siromašni ljudi , jel to svi kupuju Aptamil od 27,00 KM da im  traje 7 dana? Halo. gdje vi živite. Ispade sad da se ta djeca loše hrane i biće slabog zdravlja, a moje koje jede Aptamil  nikad neće biti bolesti i bože moj živjeće 100 godina.
I malo je dosta tih pretencioniznih savjeta, ko ne daje nek se ne javlja , ako ženi ne želi dati odgovor na pitanje koje je postavila , a to je kad smo počeli davati keks.
I pustite se te sise više , i meni dojilji ste dosadile sa sisom i dojenjem.

Ha ha ha odlicno, bas si me nasmijala i u prvu si sto posto. Ja ne dojim pa da neko ne pomisli da sam ljubomorna ali ovo kako si ti napisala je stvarno predobro i presmijesno.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 23:15:55   
lejlašh
Mislim da sam keks u voćnim kašicama uvela od 6. mjeseca, ponekad po 1 kašikicu, tek da malo promjeni ukus.
Čime je znala uzeti rukom i staviti u usta - 6.-7. mjesec - jela je mini plazmice i dan danas ih voli., sada su to 2-3 plazmice dnevno. Moje je dijete zato vrlo rano naučilo žvakati i nikada nije bilo opasnosti od gušenja, a sve je bilo bez zuba user posted image . Voli i one keksiće sa žitaricama iz DM-a, posebno kukuruzni, a i ja ih volim.
U mlijeko ih nisam stavljala iz jednostavnog razloga što još nikada nije popila mlijeko iz flašice, ne zato što joj nisam probala dati, nego neće ni da okusi. Valjda će se i to promjeniti nekad

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Plazma i ostali keksici
23.1.2009 23:22:25   
camm
IZVORNA PORUKA: bebano

IZVORNA PORUKA: žana o8

Pod 1. Keks nema veze sa debljanjem. Ko tvrdi suprotno nek dokaže. Ja imam dokaz 10 beba u mom okruženju jedu keks i mlijeko i sve su više mršavice nego debele.
2. Šta vi žene mislite da daju siromašni ljudi , jel to svi kupuju Aptamil od 27,00 KM da im  traje 7 dana? Halo. gdje vi živite. Ispade sad da se ta djeca loše hrane i biće slabog zdravlja, a moje koje jede Aptamil  nikad neće biti bolesti i bože moj živjeće 100 godina.
I malo je dosta tih pretencioniznih savjeta, ko ne daje nek se ne javlja , ako ženi ne želi dati odgovor na pitanje koje je postavila , a to je kad smo počeli davati keks.
I pustite se te sise više , i meni dojilji ste dosadile sa sisom i dojenjem.

Ha ha ha odlicno, bas si me nasmijala i u prvu si sto posto. Ja ne dojim pa da neko ne pomisli da sam ljubomorna ali ovo kako si ti napisala je stvarno predobro i presmijesno.


pa dobro bebano ne mozes tako govoriti Žani da je presmjesno
žana je navela ovdje neke činjenice koje su nama svima dobro poznate.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Plazma i ostali keksici
24.1.2009 2:11:00   
stella
Plazmu Hana "jede" kad smo vani,il ce pojesti zalogaj il ce sve bacitiuser posted image

Ponekad dodam u vocnu kasicu mljevenu plazmu(mljeveni petit keks,ili medenjak),jednom sam probala sa mlijekom na gusto a i u flasicu i nece.
A vjerujem da vam je poznat bio nas problem sa hranom,i da je htjela jesti dobila bi plazmu.Moje dijete je samo biralo zdravu hranuuser posted image salim se.


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Plazma i ostali keksici
24.1.2009 9:48:25   
bebano
IZVORNA PORUKA: camm

IZVORNA PORUKA: bebano

IZVORNA PORUKA: žana o8

Pod 1. Keks nema veze sa debljanjem. Ko tvrdi suprotno nek dokaže. Ja imam dokaz 10 beba u mom okruženju jedu keks i mlijeko i sve su više mršavice nego debele.
2. Šta vi žene mislite da daju siromašni ljudi , jel to svi kupuju Aptamil od 27,00 KM da im  traje 7 dana? Halo. gdje vi živite. Ispade sad da se ta djeca loše hrane i biće slabog zdravlja, a moje koje jede Aptamil  nikad neće biti bolesti i bože moj živjeće 100 godina.
I malo je dosta tih pretencioniznih savjeta, ko ne daje nek se ne javlja , ako ženi ne želi dati odgovor na pitanje koje je postavila , a to je kad smo počeli davati keks.
I pustite se te sise više , i meni dojilji ste dosadile sa sisom i dojenjem.

Ha ha ha odlicno, bas si me nasmijala i u prvu si sto posto. Ja ne dojim pa da neko ne pomisli da sam ljubomorna ali ovo kako si ti napisala je stvarno predobro i presmijesno.


pa dobro bebano ne mozes tako govoriti Žani da je presmjesno
žana je navela ovdje neke činjenice koje su nama svima dobro poznate.


Camm nisi me dobro shvatila. Ja sam bas htjela reci da mi je simpaticno kako je Žana napisala, a ne u nekom losem kontextu kada sam rekla da "je smijesna". Meni se dopada na koji nacin je to objasnila, bas onako "narodnim" jezikom. Nadam se da je Žana ispravno shvatila user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Plazma i ostali keksici
24.1.2009 10:00:36   
žana o8
Shvatila sam bebanouser posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Plazma i ostali keksici
24.1.2009 10:19:18   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: žana o8

Pa ja kad sam pročitala dacyno pitanje, otvaram ovu temu , jer očekujem odgovore na to pitanje  i to me interesuje, a ono svaki put naiđem na dojenje i one koje su protiv keksa i sl. Mislim da za to već imamo otvorene teme, pa nemojte da nas koje interesuje kad uvesti keks moramo opet isto čitati. I nek se jave mame koje su davale keks , da nam kažu kako, koji,kad, a ne one koje nisu.
_____________________________


Moram da podijelim misljenje sa Zanom 08...svaka tema o dohrani se slicno zavrsi......ovde vecinu forumasica, pa i mene interesuje nacin upotrebe keksica , a ne razlozi protiv njihovog uvodjenja.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Plazma i ostali keksici
24.1.2009 10:42:41   
sarayka
Prvo se slažem sa par žena koje su rekla da dacy nije postavila pitanje ZA i PROTIV keksa pa zašto se ona prepucavati oko toga....Davati keks samog i u mlijeku DA ali ne kao osnovnu i jedinu hranu. Znam 100 žena koje dok nisu davale keks u mlijeko dijete nije prespavalo ni jednu jedinu noć...Svakom svoj izbor!!

PS: i Da prestanimo sa sisama, dojimo da za dobro naše bebe a ne da bi svaki dan dobivale medalje za to, uostalom nemora to bit početak i kraj svake teme...

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Plazma i ostali keksici
24.1.2009 10:51:00   
ElmaB
Moji najvise vole izgnjecenu bananu, pomijesanu sa mljevenim plazma keksom i malo mlijeka, da ne bude pregusto. I zaista ih dugo drzi! A, pravila sam im i Petit kesk onako izdrobljen rukom i potopljen u mlijeko. Kada nadodje i zgusne se doadam po vrhu malo cimeta!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Plazma i ostali keksici
24.1.2009 10:55:36   
Anoniman
Moji najvise vole izgnjecenu bananu, pomijesanu sa mljevenim plazma keksom i malo mlijeka, da ne bude pregusto. I zaista ih dugo drzi! A, pravila sam im i Petit kesk onako izdrobljen rukom i potopljen u mlijeko. Kada nadodje i zgusne se doadam po vrhu malo cimeta!


Isto, samo kod mene bez mnozineuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Plazma i ostali keksici
24.1.2009 11:08:14   
sanja.sa
IZVORNA PORUKA: žana o8

I pustite se te sise više , i meni dojilji ste dosadile sa sisom i dojenjem.


user posted image user posted image user posted image  i ja sam mama dojilja, al s ovom izjavom se slazem u potpunostiuser posted image
zana bas si me lijepo nasmijala, hvalauser posted image

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Plazma i ostali keksici
24.1.2009 11:17:55   
andji
i Da prestanimo sa sisama, dojimo da za dobro naše bebe a ne da bi svaki dan dobivale medalje za to, uostalom nemora to bit početak i kraj svake teme...

potpisujem,šta sada treba na sva usta pričati kako doji svoju bebu,mislim,svaka čast,slažem se da je majčino mlijeko no1,ali šta sad mi koje ne dojimo eto mi smop neka klasa ispod i trebamo trpiti pametovanja kako bi mi trebale...nije lijepo.....ja sam dojila Sergeja dok je bilo mlijeko,i vjerujem da je većini mama žao što nisu mogle,a htjele su....mi koje ne dojimo sad smo neka ispod kategorija jel?E nismo....i izvinjavam se što je teme off topic,ali morala sam reći,čitam temu od početka,i sve ga u njoj ima(i dojenja,i savjeta onih koji nisu kompetentni za pričati o ovoj temi)dakle....keks i plazma i uvodjenje i kad i štauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bez ljutnje molim


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Plazma i ostali keksici
24.1.2009 14:29:15   
nikka
Keksići su nam uglavnom poslastica između obroka,
neznam točno mislim oko 10.mjeseca da sam mu davala po 1-2 kom da gricka,kada je imao 4 zubića.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Plazma i ostali keksici
24.1.2009 19:28:41   
Romali
Nisam uspjela probati Plazmu, jer smo počeli s keksićima tek nedavno.Imam Lino pa kad ga potrošimo kupit ću Plazmu , vidim da je hvalite.
Uglavnom, keks dajem kao užinu, međuobrok, sa voćem. Danas je pojeo kašiku keksa pomiješanog sa bananom. Ma fino brate, te ja poslije sebi isto napravila user posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Plazma i ostali keksici
26.1.2009 13:48:37   
dacy
prvo hvala svima na odgovorima, da se nesto razumijemo... mene je zanimalo kada ste pocele davati plazmu. To sto je neko napisao da jos ne daje ili da je poceo ranije davati ja postivam ali ipak svoju glavu nosim i nakraju cu sama odlucit i odlucila sam krenuti sa plazmom za nekih 15-20 dana, znaci kada bude imao skoro 5 mj. Naravno ne kao glavni obrok, nego pomalo da proba....ko zna mozda mu se i ne svidi
eto ljubim vas sve i nemojte se vise prepucavati

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Plazma i ostali keksici
26.1.2009 14:06:50   
Visnja RR
nemoj da brines .. svidjece  se grant user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Plazma i ostali keksici
26.1.2009 14:50:47   
teta berta
kojoj bebi ce uskoro 6mj. planiram i ja poceti davati plazmu pa ako mi neko moze reci kako je najbolje poceti i kako je napraviti, moze li se pravit sa aptamilom

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Plazma i ostali keksici
26.1.2009 14:51:15   
teta berta
mislila sam napisati mojoj

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Plazma i ostali keksici
26.1.2009 14:55:39   
HanaBana
Mi smo tako Hani i davali u mlijeku - koristili smo Hipp. Stavljali smo po malu kasikicu keksa i vremenom povecavali.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Plazma i ostali keksici
26.1.2009 15:50:41   
Golubica
1. Keks nema veze sa debljanjem. Ko tvrdi suprotno nek dokaže. Ja imam dokaz 10 beba u mom okruženju jedu keks i mlijeko i sve su više mršavice nego debele.
2. Šta vi žene mislite da daju siromašni ljudi , jel to svi kupuju Aptamil od 27,00 KM da im traje 7 dana? Halo. gdje vi živite. Ispade sad da se ta djeca loše hrane i biće slabog zdravlja, a moje koje jede Aptamil nikad neće biti bolesti i bože moj živjeće 100 godina.
I malo je dosta tih pretencioniznih savjeta, ko ne daje nek se ne javlja , ako ženi ne želi dati odgovor na pitanje koje je postavila , a to je kad smo počeli davati keks.
I pustite se te sise više , i meni dojilji ste dosadile sa sisom i dojenjem.



Svaka cast user posted image user posted image user posted image user posted image

Imam masu primjera osoba u svom okruzenju koje su djecu hranile i odgajale po
"knjigama" pa su sada na mukama zbog mnogih problema. Sta li je bilo u nase vrijeme dok su nase mame nas odhranjivale?? Nije bilo ni interneta ni mnogih savjeta pa evo svi smo zdravi i spacni. Raspitajte se malo - davalo se djeci uprzeno brasno; dvotrecinsko mlijeko i sl. Bit cu slobodna pa reci ovo: mislim da mnoge mame na ovom forumu nemaju drugog posla nego cackati po internetu i traziti novotarije kada su u pitanju ishrana i odgoj djece. Sama misljenja pedijatara su totalno razlicita. Znam to i vlastitog iskustva. Sa bebom sam posjetila tri pedijatra i svaki od njih ima svoje misljenje. Kome vjerovati??? Vodi se majcinskim instinktom i ostavi doktore za nedaj Boze. A koja to mama moze pozeljeti svom djetetu nesto lose??? Ne moze dijete biti non stop sterilno. Znam da nema veze sa temom ali morala sam pisati.

< Poruku je uredio Golubica -- 26.1.2009 16:01:57 >


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *