|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plazma i ostali keksici
31.3.2009 21:49:31   
Inayat
Danas citam na kutiji plazme keksa da sadrzi med, a zar med nije preporucljiv do 12 mj? Kako dajete plazmu koja sadrzi med recimo?

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Plazma i ostali keksici
31.3.2009 22:00:02   
bebacha
To je preradeni med i nemoze sadrzavati to neku stetnu bakteriju zbog koje se med ne preporucuje bebama.i medolino sadrzi med pa je od 6 mjeseci a nestle med od 8.tako da sto se tice med mozes slobadno dati plazmu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Plazma i ostali keksici
31.3.2009 22:12:08   
Visnja RR
Asja nece keksice i nista sto bi se moglo grickati... muhanata bebauser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Plazma i ostali keksici
31.3.2009 23:07:40   
ziki
Da se i mi prijavimo u klub ljubitelja plazme i ctraca po tepihu. Kad je napunio 9 mjeseci dala sam mu plaznu i na taj nacin uvela gluten, svako jutro pojede po 1/2 plazme a drugu iscrta po tepihu. A danas smo skupa jeli plazmu sa mlijekom, kako me je molecivo gledao da sam morala da mu dam kasicicu dvije(prvi put je probo mlijeko)

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Plazma i ostali keksici
31.3.2009 23:14:15   
Emina*
Bakir je prije bas volio plazmu, a danas kako mu prahne user posted image  user posted image
Pojede je jednom u 14 dana...  Sad vise voli one Kinder Milchschnitte,
to bas obozava...


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Plazma i ostali keksici
1.4.2009 0:01:41   
remzy
evo i mene na ovu temu
ma moja beba ,hanume,mete sve user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,neurekla se daBogda,bio to keks,djecija hrana ...
vjerujte nista ne odbija....,a tako mi je i sa ovo dvoje stariji,i sad a i kad su manji biliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
jos kad joj natopim bili kakav keks u mlijeko ,ma da vidite te radosti....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Plazma i ostali keksici
1.4.2009 10:21:45   
leka
ma ja mislim da u plazmi nije problem med nego jaja i ja sam Rijadu u 4. mj dala malo mljevene plazme i tada je razvio alergiju na jaje koja će mu nažalost ostati čitav život (bar tako misle ljekari) tako da s drugim djetetom aBd definitivno neću žuriti sa uvođenjem "sumnjivih" (najčešćih alergenih) namirnica. Ali da je Rijad dobro to prihvatio nastavila bih mu davati plazmu bez problema. Zaključak: uvoditi s oprezom, ali ako nema problema zašto onda isključivati djetetu nešto? Sada jede keksiće od žitarica sa grožđicama koje kupujemo na odjelu "zdrave" hrane i jede ih skoro svaki dan po jedan ili dva. E sad je pitanje koliko su i oni zdravi  al stvarno ne mogu da se zamaram time trenutno mi je bitno samo da nema alergijskih reakcija. U suštini sam za to da djeca jedu sve vrste keksića, da ponekad pojedu i čokoladicu, kinder jaje, lizalo i sl. pa to su neke dječije radosti i ako djeca nemaju zdravstvenih probelma zašto im to ne davati?

_____________________________

Najbolja veza je ona kad je ljubav jednog prema drugom veća od same potrebe da budete zajedno!

Rijad - uljepšao mami život 13.10.2007.

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Plazma i ostali keksici
2.4.2009 9:17:17   
mišur
Moj frajer baš voli plazmicu...Ali moram mu je izmiksati štapnim mikserom, jer neće drugačije da jede...
A najslađi mi je kad ja sebi napravim onu plazmicu u štapićima sa mlijekom a on odmah dođe do mene i otvara usta da mu damuser posted image user posted image

(odgovor članu leka)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Plazma i ostali keksici
11.4.2009 12:42:51   
dinciii
Vidim da ima raznih misljenja..posto ne dojim vec joj dajem druge stvari. i  ja planiram dati maloj vec sada plazmu sa mlijekom il u kasici..To da nema ni jedne kasice sa keksom prije 6 mjeseci nije istina...ja sam jucer kupila hippovu jabuke-banane i keks...znaci da vec smije jest keks...

a sad mi recite kad ste pravili mlijeko sa plazmom koliko ste mljevene plazme stavljali u mlijeko..ako ko ima da mi pomogne...


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Plazma i ostali keksici
13.4.2009 8:48:21   
mišur
To zavisi od količine mlijeka koju ćeš staviti i koliko beba može pojesti...
Ja za Luku stavim oko 210ml mlijeka i 4 kašike plazme i izmiksam(pošto neće drugačije) i na kraju dodam još ako je rijetko...
Nekad stavim i bananu u to...

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Plazma i ostali keksici
19.5.2009 9:48:46   
mami ami
5 kocki secera? mislim da je to potpuno suvisno! ma ko bi i tim pedijatrima ugodio.. jedan kaze ovako, drugi onako.. Svejedno, mislim da je secer  u ishrani bebe sasvim suvisan a pogotovo u kombinaciji sa keksom.
I da dodam, ja sam svojoj smizli, koja sad ima 7 mjeseci, pocela od neki dan davati mini-plazmu da gricka i djeluje mi odusevljeno user posted image


_____________________________

Mamino majo sunce
Asja, 16.10. 2008.

(odgovor članu ivona29)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Plazma i ostali keksici
19.5.2009 10:09:46   
Ilhana RR
nisam citala sve odgovore... neda mi se ovako sabahom haha...

Moja mala jede svako plazmu sa mlijekom i nevidim nikakvu stetu u tome jer ja sam na tome odrastla, cak sam to jela sve do 18 godine... i nista mi nije falilo... takodjer moj muz je na tome odrastao i ni njemu nista nefali. Ja volim neke nase stare obicaje i smatram da sve sto je starije nije lose kao sto pojedini misle. Ali to sam ja, ja nepratim ni tablice nit sam pratila. Prije 25 godina kad sam se ja rodila tih tablica nije bilo i hB nama nista nefali.


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mami ami)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Plazma i ostali keksici
19.5.2009 10:12:41   
Ilhana RR
Imam jedno pitanje, zasto tako kasno gluten uvodite? ovde imaju kase koje su od zoda, znaci gluten, koje se uvode od 4 mjeseca... a od 6 pocinju da piju hapu od zoda jer je bolja od ad mlijeka...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Plazma i ostali keksici
19.5.2009 10:21:41   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Ilhana

nisam citala sve odgovore... neda mi se ovako sabahom haha...

Moja mala jede svako plazmu sa mlijekom i nevidim nikakvu stetu u tome jer ja sam na tome odrastla, cak sam to jela sve do 18 godine... i nista mi nije falilo... takodjer moj muz je na tome odrastao i ni njemu nista nefali. Ja volim neke nase stare obicaje i smatram da sve sto je starije nije lose kao sto pojedini misle. Ali to sam ja, ja nepratim ni tablice nit sam pratila. Prije 25 godina kad sam se ja rodila tih tablica nije bilo i hB nama nista nefali.



ilhana i sama tako nit su moji pratili tablicu kad sam se ja rodila a ni ja  svojoj djeci jesam mrsavija osoba ne puno sto bi rekli taman user posted image a kad god bi isla doktoru u mene rezultati naj,naj,i sve ostalo tako i moja djeca imam sina od 9godina i od 15mjeseci kad spremam rucak svi isto jedemo i nevidim nista lose u tome ali postujem svacije misljenje.

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Plazma i ostali keksici
28.6.2009 21:30:23   
*Seve*
Dali ste vi pocele davati keks plazmos od 6 mijeseci...Ja sam svome malenom neki dan par keksica stopila sa AD i dala mu i bas je jeo lijepo......Mislim da mu se je dopalo...

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Plazma i ostali keksici
28.6.2009 21:41:56   
neki
Ja ne smijem ni ostaviti svoj komentaruser posted image Moj Sead je jeo plazmu sa mlijekom bas dugo vremena,i bas je uzivaouser posted image Svi imaju svoje misljenje...Kad sam mu pravila razne kasice,stavljala sam ponekad i po kasikicu plazme,super budeuser posted image Said ce jos malo pricekati sa takvim kasicama,tek pocinjemo polako sa vocem i povrcem,masallah super mi je prihvatio dosaduser posted image Ja vazda malo skrenem s temeuser posted image

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Plazma i ostali keksici
28.6.2009 22:39:26   
milenium
moj strubi onu kesu plazme za 2 dana a ima 10 mj.počeo je jesti plazmu sa 8 mj dok još nije imao nijednog zuba,ne mislim na mljevenu već one keksiće,on to fino drži u ruci i sad gricka a prije je rastapao u ustima pa gutao dok nije imao zubićeuser posted image a mini plazmu ubaci odjednom,od jednog zalogajauser posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Plazma i ostali keksici
13.7.2009 13:23:48   
emma.L
Emi sam prvo kupila Hipp kekse i oduševila se. Onda smo probali Lino, oduševljena je, naravno user posted image . Sinoć za večeru smo jeli pahuljice i dva keksića, da malo pojačam, jer sad spava cijelu noć. Kekse joj dam i da gricka (ne svaki dan) ili pomiješam sa voćem i to fino dopuni kalorijski užinu. To je jedino što joj dajem od slatkiša, mislim da ne pretjerujem.
A s druge strane od straha da će prestati jesti slano, nudim joj povrće ili mladi sir kad god mi jedemo. U svakom slučaju, kad ništa neće da proba, keks je spas.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Plazma i ostali keksici
20.12.2009 21:20:08   
Ex Yu
helem ja djaba procita 6 stranica hoce li na kraju neko konkretno reci kako se priprema plazma nemora da je hranio svoje djete mozda je "vidio" kod komsinice ako vas je vec strah reci da djetetu dajete keks sa mlijekom ... nije mi zao sto sma procitala ovo sve samo radi zaninog posta i bas je dobro sve napisala ... vala vise i sise i aptamil i novalac (ako je iko dao para na sise i mlijeko to sam ja ...)

jednostavno pitanje kako se pracvi plazma sa mlijekom za flasu?? bez grudvica


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Plazma i ostali keksici
20.12.2009 21:26:45   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Ex Yu

helem ja djaba procita 6 stranica hoce li na kraju neko konkretno reci kako se priprema plazma nemora da je hranio svoje djete mozda je "vidio" kod komsinice ako vas je vec strah reci da djetetu dajete keks sa mlijekom ... nije mi zao sto sma procitala ovo sve samo radi zaninog posta i bas je dobro sve napisala ... vala vise i sise i aptamil i novalac (ako je iko dao para na sise i mlijeko to sam ja ...)

jednostavno pitanje kako se pracvi plazma sa mlijekom za flasu?? bez grudvica



Staviš fino 2 kašike plazme mljevene u flašicu i zaliješ jako toplim mlijekom. Uhvatiš pipu od bočeci rukom i dobro protreseš. Staviš flašicu u hladnu vodu i temperaturu mlijeka prilagodiš bebi.

Moja cure koriste NUK bočice i pipu do 6 mjeseci a rupica L. i to ide ok išlo je i kod starije a ide i kod ove mlađe i ja sam njoj pored sike uvela ovo kao odbrok u noći oko 23,00 sata da na miru spava kad hoće.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Plazma i ostali keksici
20.12.2009 21:28:38   
Hanady RR
A evo još jedna sugestija za dobru kašicu...banana, jabuka i mljevena plazma iščoperišeš i daš kao obrok...fakat je ukusno...tačno ako maloj ostane ja spucam.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Plazma i ostali keksici
20.12.2009 21:28:49   
Ex Yu
mjera me zanima ostali postupak valjda znam user posted image user posted image dvije velike supene kasike il kasicice male ??? 

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Plazma i ostali keksici
20.12.2009 21:31:18   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Ex Yu

mjera me zanima ostali postupak valjda znam user posted image user posted image dvije velike supene kasike il kasicice male ??? 


ja na bočicu od 120 ml stavim 2 kafene kašike to ti je 10gr...nama je to za jedna obrok dovoljno. Ako ti bočica ne dozvoljava prolazak kroz pipu onda kupi keksolino ( ono kino kao čokolino) ista mejra čak može i 3 kafene kašike i ide ko po loju.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Plazma i ostali keksici
20.12.2009 21:38:54   
Ex Yu
e bas ti hvala kad otvorim temu bar da procitam sta me zanima

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Plazma i ostali keksici
20.12.2009 21:42:11   
danis
Kada ste pocele dodavati keksice u mlijeko i kasice?

_____________________________

sve te vise volim svakog dana svakog jutra danas vise nego jucer a mnogo manje nego sutra
k 13 01 2004
d 09 07 2009

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *