|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 12:26:00   
Crvena
IZVORNA PORUKA: teta berta

super bi bilo da se otvore teme za razlicite dobi beba tako da se svako lakse snade, u potpunosti podrzavam

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 13:02:47   
hanabanana
Nama je devet mjeseci i skoro tri sedmice, probali smo malo pavlake.
Ovih dana se spremamo probati žumance.
Uvodim namirnice istim redoslijedom kao starijoj kćeri.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 13:05:17   
Gigana
Pa da ne mislite na ono svježe mlijeko flašama?  Ja ga povremeno uzimam i super je, ali traje samo 2-3 dana, pa ako se ne popije do tad, mora se baciti.

A sad se vraćam na temu.  Vidim da vaša djeca piju mlijeko po 3 puta dnevno, pa sam se sad zabrinula user posted image .  Moj Vedad pije samo hapu pred spavanje (oko 180 ml), a po danu jede pavlaku, sir, pije jogurt, ujutro mu pravim Lino s mlijekom, ali mu ne dajem mlijeko 3 puta dnevno, onako pješke da se napije.  Ja nešto kontala da mu je ovo dovoljno, a možda sam se prevarila. 
A što se tiče masnoće u mlijeku, mi pijemo 3,2%, ništa manje ispod toga.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 13:09:25   
hanabanana
Ne znam šta da ti kažem. Moja starija je u tom uzrastu pila mlijeko tri puta ( ujutro, podnevno spavanje i naveće ) s tim što je ujutro i naveće pila oko 180 ml a u podne oko 120. Uredno je jela pavlaku, ali nije voljela jogurte u tom uzrastu. Znači da je unosili skoro pola litre mlijeka.
Oko 18 mjeseca je izbacila mlijeko u podne, ali i danas ( 4 i pol godine ) unosi mlijeko ujutro i naveće. Ne pije ga uvijek, nego recimo doručkuje pahuljice sa mlijekom.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 13:09:35   
sarayka
Meni je dr.rekla da je normalna kolicina 500-600ml mlijeka dnevno za ovaj uzrast, zavisi kako rasporediš...
Lamija bas voli mlijeko i popije 220 ml navecer i za dnevno spavanje oko 200ml, uz to joj dajem i uz cokolino il nesto a ponekad mi traži u noći al kao sto rekoh prije ona pije 2,8mm.

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 13:11:25   
hanabanana
Zaboravila sam napomenuti, Hana je do 4 godine pila adaptirano.
Ali kašice, žitarice je jela sa običnim mlijekom.

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 13:16:40   
jasmina_mm
a moze li mi neko reci na koji nacin da sinu dam mlijeko - on cim vidi da je bijelo nema sanse da ga popije. Takodje nece ni zitarice sa mlijekom, kao ni lina ni ista drugo.
ne znam koliko je dobro ono cokoladno mlijeko ili ako imaju jos neka (ja znam samo za megle), pa ne znam da li je on mali za takva mlijeka ili razne nesquike...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 13:19:27   
M kao Mama
Ja mislim da je to sve individualno, od bebe do bebe, moja Lajla je prije pila više mlijek, sad manje, jer jede i svašta nešto drugo, tako da se potreba za mlijekom smanjila, ali za ujutro kada ja ustanem , to je oko 6, 6,30 ona popije flašicu mlijeka + neskvik, mala ona flašića, mislim da je 150 ml, onda doručkuje oko 10, opet ona to zove kafa (mlije i neskvik) , ako ne pije kafu onda jede čokolino ili žitarice koje su isto s slatkim mlikemo, pred spavanje ono dansko popije ili ne popije flašicu, ručak oko 5 kada ja dođem kući, šta mi jedemo, i pred spavanje opet flašica. Mada kada nije raspoložena sve se poremeti (tu podrazumjevam zube, prehladu ili nešto treće zbog čega odbija hranu). Između svega ovoga pojede po voćni jogurt ili monte, a nekada i oboje u razmaku.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 13:20:53   
sarayka
Ma jasmina_mm nije mali...bolje ista nego nista..daj mu čokoladno il jednostavno dodaj malo nesqika u mlijeko samo da bude slatkasto...Imam kolegicu koja evo dvije god curici daje mlijeko samo u snu jer drugačije neće....user posted image
Mlijeko je jako bitno iako se Ca može nadoknaditi drugim mliječnim proizvodima ali ipak mlijeko je mlijeko ....

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 13:25:24   
bebacha
nemoj mu davati ono kupovno cokoladno.nesto mi je ono bezveze.dodaj mu umlijeko neskvik.ja tako radim.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 13:26:07   
jasmina_mm
znam sarayka ali on jos uvijek doji ne tako puno kao prije ali osjecam da ga samo malo zasiti i zato bih voljela da bar jos jednom dnevno popije koliko toliko mlijeka, a mozda mu ono ne odgovara jer je naviako na ovaj ukus mog mlijeka - samo znam da mu je dojenje malo i pokusacu sa neskvikom ili onim cokoladnim

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 13:32:55   
hanabanana
Koliko puta doji u toku dana ( uključujući i noćne podoje )?

Ukoliko imaš više od tri podoja, on vjerovatno unese u sebe količinu od 300 ml tvoga mlijeka, što nije malo za taj uzrast.

Ako misliš da ipak unosi malo mlijeka, jesi li probala da mu daš sutliju?
Napraviš puding? Ili napraviš hapu ( 150 ml običnog mlijeka + dva petita + voće - jabuka izrendana, banana, kruška, nektarina u ljeto )?

Jesi probala da mu daš adaptirano mlijeko?

< Poruku je uredio hanabanana -- 27.1.2009 13:33:31 >

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 13:40:19   
ElmaB
Jasmina, slobodno mu mozes u obicno mlijeko dodati malo Neskvika ili nesto slicno. Pokusaj, mozda bude htio. Ili mozes mu staviti jednu kasiku cokolina u casu mlijeka! Nece se zgusnuti, tako da ce moci popiti!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 13:56:19   
Gigana
moraću definitivno uvesti više mlijeka, ja sam nekako mislila da će zadovoljiti potrebe za kalcijem jedući jogurte, pavlaku i druge mliječne proizvode, ali ipak bi možda trebao piti više mlijeka.  A ovaj savjet sa Neskvikom je super, pijemo ga muz i ja, ali sam totalno zaboravila da ga pripremam i svom sinu (valjda je on u mojim očima još uvijek ona mala beba od par mejseci). user posted image

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 14:08:38   
sarayka
Neskvik je super i za trudnice također jer sadrži puno folne kiseline ... ja sam pila najmanje dvije čase dnevno u trudnoći po preporuci dr. user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
29.1.2009 11:17:40   
mamina princeza
Sa koliko ste svojim bebama davali pavlaku i jogurt. Mi nismo jos nista od toga probali al sam mislila ovih dana ...ne znam jel to uredu da joj pocnem davat pavlaku sa 7 punih mjeseci?

Sto se tici zumanceta znam da se o tome dosta svugdje pisalo al hajde ovdje jedan konkretan odgovor. Da li da skuham pa dam mali dio zumanceta ili kako ste vi pocinjali ....


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
29.1.2009 11:19:10   
ElmaB
Skuhas zumance, pa za pocetak, stavis jednu cetvrtinu u neku slanu kasicu! Mlijeko, jogurt i pavlaku sam ja uvela prije nekoliko mjeseci. Vole i super podnose!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
29.1.2009 12:03:50   
mišur
I ja sam tako u početki, kao Elma...
Dobro skuham žumance i odvojim maleni komadić, i pomiješam sa nekim povrćem.
Ja sam ga uvela kad je Luka imao 7,5 mjeseci po savjetu dr, ali mi se sav bio osuo po rukicama...
Pošto smo tad jedino žumance novo probali, pretpostavljam da je bila reakcija na njega...
A vjerovatno je i bilo rano za njegovo uvođenje...
Sačekala sam 15-20 dana i opet mu dala, i sve je bilo ok...
Pavlaku i jogurt sam uvela sa nekih 8,5 mjeseci i super je prihvatio..
Miješam mu sa povrćem, sa voćem, sa purom, sa grizom...
Mlijeko još pije AD, i njega stavljam i u žitne kašice...



(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
29.1.2009 12:20:07   
Suzana
Kašiku pavlake već izvjesno vrijeme ubacimo u neki obrok.
Neki dan probali jogurt. Edi zadovoljno mljacka, a Maku je izgleda kiselo, pa se sav jadničak strese poslije kašikice... Samo sam im 2 x dala, a drugi put pomiješala sa malo HiPP bresve, čisto da ne bude prekiselo da se polako navikavaju na njegov ukus.
Mlijeko obično još nisam uvela, a uzela sam Rižino mlijeko u DM-u za pravljenje ovih Nestle pahuljica, i za druge stvari gdje je neophodna priprema sa mlijekom.
Jaje, tj. žumance još nismo probali, ali bi trebali ovih dana. 8 mjeseci im je, valjda smijemo, šta kažu tablice? user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
29.1.2009 12:27:07   
Gigana
mi smo žumance probali oko 7-8 mjeseca, tako što sam napravila jaje na oko i umakala mu hljeb u žumance.  Bio je oduševljen.  Nekad bi mu davala i sa pavlakom, a sad mu uredno pravim topu sa cijelim jajetom i on to slasno smaže.

Suzana, mislim da im već možeš dati žumance bez problema.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
29.1.2009 12:43:23   
Crvena
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

Da li da skuham pa dam mali dio zumanceta ili kako ste vi pocinjali ....


I ja se ovo pitam (vidim da su nase princeze rodjene u nekoliko dana razlike), ali evo iskusne mame su dale super prijedloge. Hvala puno.


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
29.1.2009 12:49:45   
mamina princeza
Hvala na odgovorima mislim da cemo mi ipak probati prvo kuhano zumance ( cetvrtinu) u povrcu.

A sto se tice pavlake - znaci po vama rano mi je da sa 7 mjeseci to pocnem uvoditi. pitala sam dr i ona mije rekla da mogu od sada pa na dalje polako poceti kad ja ocjenim. Cak mi je rekla da iako se naravno obicno mlijeko ne preporucuje prije godinu da nije rka ni ako to probam. To ne mislim jos , al eto mislila sam malo pavlake ... joj uvijek neka dilema:)))


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
29.1.2009 15:50:08   
ElmaB
Ja sam davala i pavlaku i jogurt u 7 mjesecu, nisam se rukovodila tablicama, nikada! A, ti vidi, mozes probati malo ili sacekaj, kako hoces!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
29.1.2009 16:01:44   
bezelye
Sinoc sam kupila poseban jogurt za bebe. Pise od navrsenih 6 mjeseci. Nivo laktoze je na nivou majcinog mlijeka. Eren ce aBd za 2 dana napuniti 7 mjeseci pa cemo probati. Ima i verzija sa jabukom.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
31.1.2009 0:21:11   
Vizionarka
ja chitam da vi sve dajete djeci mladjoj od godinu dana pavlaku i jogurte uveliko, a ja sve strahovala dal je to u redu kad sam mu nekoliko puta dala pavlaku.
nikako mi nije jasno odkud to da je bolje punomasne mlijechne proizvode, nemam pojma o ovome , zar to nije "prejako"? ao bash sam sada zbunjenauser posted image

_____________________________

Moli kao da djelovanje nije dovoljno.
Radi kao da molitva nije dovoljna.

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *