|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
31.1.2009 9:29:11   
bezelye
U procesu pravljenja jogurta, pavlake i sira (dakle kada mlijeko "kisne"uz pomoz bakterija) dolazi do drasticnog smanjenja kolicine laktoze. Kazu laktoza se razbija. Znaci ovi proizvodi se ne mogu porediti sa cistim kravljim mlijekom.
Sto se tice masnoce, nama smeta holesterol a bebama je jako potreban. Pa i majcino mlijeko je jako masno a bebe uzivaju. Znaci bebama samo punomasni jogurt, a nama light user posted image Nama je pedijatar na prosloj kontroli napomenuo da u kasice koje spremamo kod kuce obavezno dodamo malo putera jer je izuzetno vazan za razvoj nervnog sistema.

Jos nesto. Majke koje pocinju sa uvodjenjem kravljeg mlijeka, samo pasterizirano mlijeko (UHT) dolazi u obzir . Ne postoji niti jedan "kucni" postupak koji cini svjeze mlijeko sigurnim za djeciju upotrebu. Isto vazi i za puter, samo od pasteriziranog mlijeka. Bez obzira koliko mi volimo svjeze mlijeko (pa fino prokuhati i skinuti onaj fiiini slatki kajmak) i koliko je ono ukusno za nas, ono nije za djecu. Isto vazi za domacu pavlaku, nazalost.

(odgovor članu Vizionarka)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
1.2.2009 21:52:02   
Anoniman
Ja sam pocela davati pavlaku, jogurt i mlijeko. Svega po malo, u hapu ili od mlijeka pravim hapice.
Do sad sam prokuhavala mlijeko, da li vi prokuhate mlijeko ili samo ugrijete ? Mislim na mlijeko tetrapak.

(odgovor članu bezelye)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
1.2.2009 21:55:48   
mukica
Ja ne prokuhavam samo ga malo umlacim, a pavlaku i jogurt nismo jos probali, al mislim da cemo brzo

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
1.2.2009 21:55:52   
bebano
Maida vidim da je tvoj Davud malo mladji od mog Luke, a ti si mu vec pocela davati mlijeko iz tetrapaka. Pa od kada se ono smije davati, ja nemam pojma. A i mene zanima jer ne dojim nego mu dajem AD. Zar im nije jos rano?
A pavlaku i jogurt sam mu pocela davati, sto rado papauser posted image  i pedijatrica mi je rekla da smijem i mrvicu putera.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
1.2.2009 21:59:04   
Anoniman
Pa ja sam pitala pedijatricu i rekla je da moze, samo da bude 2,8 %. A Davud doji, tako da to mlijeko ide samo nekad.

(odgovor članu bebano)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
1.2.2009 22:09:38   
bebano
E ok hvala na odgovoru, onda ja necu zuriti sa uvodjenjem jer Luka ne doji..

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
2.2.2009 0:12:34   
Vizionarka
hvalauser posted image

_____________________________

Moli kao da djelovanje nije dovoljno.
Radi kao da molitva nije dovoljna.

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
2.2.2009 16:07:29   
Suzana
Juče sam prvi put dječacima dala žumance - manje od pola im ubacila u teleću supicu za povrćem, znači pojeli su manje od 1/4...
Za sada sve OK i nadam se da će tako i ostati.
Narednih 7 dana im ne bih trebala davati više, zar ne?
 
Bebano, ja puter odavno ubacim u neku slanu verziju ručka, ne uvijek, ali ponekad, kada ocijenim da im treba dodatne masnoće, ili u puru ako ne stavim maslinovo..

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Vizionarka)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
3.2.2009 10:52:53   
haidy
Ja puter uvijek ubacim u slanu kasicu.
a od skoro sam pocela da dajem pavlaku i jogurt. mlijeko iz tetrapaka od prije sedam dana koristim kad pravim mlijecne kasice.
a zumance sam dva puta davala, jednom kuhano, drugi put ispeceno na mlijeku.
a interesuje me kako vi zumance ubacite kad kuhate hranu, je li ga prethodno skuhate li ona zivouser posted image



_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
3.2.2009 11:05:41   
jasmina_mm

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Koliko puta doji u toku dana ( uključujući i noćne podoje )?

Ukoliko imaš više od tri podoja, on vjerovatno unese u sebe količinu od 300 ml tvoga mlijeka, što nije malo za taj uzrast.

Ako misliš da ipak unosi malo mlijeka, jesi li probala da mu daš sutliju?
Napraviš puding? Ili napraviš hapu ( 150 ml običnog mlijeka + dva petita + voće - jabuka izrendana, banana, kruška, nektarina u ljeto )?

Jesi probala da mu daš adaptirano mlijeko?


hanabanana on doji vise od pet puta na dan to je sigurno, ali to nisu vise oni podoji kao dok je bio manji. Najduze doji pet minuta i to je to. A sutlije, puding i hape sve sam to brobala, pa i razna lina i pahuljice - nista nece....

E adaptirano nisam ali mogla bih pokusati
svejdeno hvala na savjetu

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
3.2.2009 11:06:26   
jasmina_mm

IZVORNA PORUKA: ElmaB

Jasmina, slobodno mu mozes u obicno mlijeko dodati malo Neskvika ili nesto slicno. Pokusaj, mozda bude htio. Ili mozes mu staviti jednu kasiku cokolina u casu mlijeka! Nece se zgusnuti, tako da ce moci popiti!



elma probacu i ovo sa nesquikom i cokolinom jos mi je to ostalo ili da probam adaptirano mlijeko...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
4.2.2009 22:21:42   
Romali
Evo i moj Omar napokon jede jogurt,a posebno voćniuser posted image

Jeste li probale dati svojim bebama Dukatino voćni jogurt? Čini se jako dobar i ukusan, piše da je namijenjen baš za djecu.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
5.2.2009 12:13:56   
mamyca
Ja sam bas nedavno dala Hamzi i jako mu se svidiouser posted image .a sad razmisljam da mu dam Jogobellu,jeli je iko davao djetetu ovog uzrasta?Jucer sam je ja jela,a on mljackao samnomuser posted image ,pa sam mu dala dvije kasike i nije odbio,pa sad kontam da mu i to dajem.Sta mislite?

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
5.2.2009 12:23:33   
hanabanana
Ja ne bih davala.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
5.2.2009 12:45:22   
Suzana
I ja nisam za davanje industrijskih jogurta bebama - radije bih im pravo voće pomiješala sa običnim jogurtom, što ću i praktikovati.
A kažu da su ZOTT-ovi voćni jogurti (Jogobella) puni aditiva - iako priznajem da su ukusni i da ih i sama vrlo često jedem.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
5.2.2009 12:57:36   
Gigana
Ja bih dala Jogobella jogurt i bilo koji drugi jogurt, voćni ili obični.  Ne vidim nikakvu prepreku u tome.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
7.2.2009 15:00:13   
Visnja RR
Danas smo prvi put probali zumanjak (trecinu) user posted image ubacila ga u pasirani karfiol s par ksicicia Hipp purece kasice... smazala je sve...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
7.2.2009 16:42:01   
adannn
IZVORNA PORUKA: mamyca

Ja sam bas nedavno dala Hamzi i jako mu se svidiouser posted image .a sad razmisljam da mu dam Jogobellu,jeli je iko davao djetetu ovog uzrasta?Jucer sam je ja jela,a on mljackao samnomuser posted image ,pa sam mu dala dvije kasike i nije odbio,pa sad kontam da mu i to dajem.Sta mislite?



Ja svojoj Nejri dajem voćni desert Hippov za djecu a dajem joj i voćne jogurte koji su bez konzervansa i super su dobri samo ne znam kako se zovu trenutno ih nemam...A ako Hamzić hoće slobodno mu daj,i ja sam Nejri davala i jogobelu ali je ovaj jogurt duplo bolji i gušćiuser posted image Ljubi nam Hamzu...Sad će njima uskoro rođendanuser posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
7.2.2009 16:47:02   
bebacha
gdje nades taj Hipov desert 

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
7.2.2009 16:54:18   
adannn
Pa u svim većim trgovačkim centrima,evo pošto si iz gračanice a ja sam nonstop tu,možeš vidjeti u Etni ili Bingu....gdje su hapice i sokovi hipp tu je i voćni desert eto baš tako piše i stvarno je lijepog ukusa,Nejri se sviđa...Ljubi svoju pahuljicu

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
7.2.2009 17:09:37   
bebacha
aha.pretpostavlja sam sa su to obicne one teglice.ma ova moja nevoli te gotove kasice al probacemo tu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
7.2.2009 19:43:47   
mamyca
Znam na koji hip desert mislis,i Hamza ga jako voli,a mogu ti reci ni mami nije ruzanuser posted image user posted image .Danas sam mu bas dala jogobellu sa breskvom,pojeo je pola,a ja polauser posted image ,svidilo mu se pravo.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
7.2.2009 19:48:31   
andji
mamyce i sergej jede voćni jogurt,ja ne vidim problem....i kad bi mu pravila sa voćem i dodavala onaj obični jogutr,opet je to isto...i onaj jogurt se industrijski pravi baš kao i voćni,ali opet ko kako želi naravno,Sergej pojede po čitav mali,a nekad mu udrobim hljena(one sredine u njega)i to pojede,to ga drži malo više i sitije je

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
10.2.2009 16:10:37   
kana
Tariku vec odavno,od 8 mj dajem jaje a mlijeko( 3,2) sam pocela i ranije.Voli i pavlaku ,ali nista kao cijelo jaje na mlijeku :) Naravno topa je neprevazidjena:)

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
10.2.2009 16:50:35   
Gigana
ih, topa je zakon, u svaka doba.  Još kad je hlheb vruć i domaći...njam..njam...

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *