|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
11.2.2009 20:06:08   
Anoniman
Davud je napunio 8 mjeseci, pa kontam da mu dam zumance. Ja sam mu radila IGE na jaja i negativan je, znaci mogu bez problema to uvest. Samo me zanima da li cu mu dati pola ili trecinu prvi put i kad opet da mu dam??

(odgovor članu Gigana)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
12.2.2009 7:07:37   
mamyca
Pa prvi put mu daj malo,dosta je trecina,i opet za par dana mu ga daj,mozda mu se svidi pa bude trazio svaki dan.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
12.2.2009 12:48:43   
Amrino
Eh ovako...
Mi smo zumance prvi put probali sa, koliko se sjecam, 8- 9 mjeseci, bjelance tek nedavno tj. sa 13 a navise voli tvrdo kuhano jaje. Ne dajem mu ga precesto jer sam negdje procitala da je jaje sasvim dovoljno davati dva puta sedmicno.
Od mlijecnih proizvoda najvise voli pavlaku (uvijek kupujemo onu Zbregov , malu narandjastu 22 % mm) i jogurt. Vocne mu varijante nisam davala jer mi se sastavi uopste ne svidjaju...a i on najvise voli obicni jogurt da pije iz case.
Mlijeko iz tetrapaka koristim uglavnom ako pravim griz ili nesto slicno a do sada ga nije pio jer doji x puta dnevno tako da mu nije potrebno.
Sto se sira i ostalih ml. proivoda tice nismo jos jeli jer bukvalno ne znam sta da mu dam. Neki dan je MM kupio onaj Karavan sir i ja citajuci sastav ostanem paf- jedno 5 aditiva...a sir ,kontam, treba da bude nesto prirodno  i zdravo. Na pijaci nemam namjeru kupovati jer mi je nesigurno tako da ne znam koji da kupim...Imate li kakav prijedlog.
Inace ja nisam ljubitelj sireva ali MM jeste dok ja popijem najmanje litar mlijeka dnevno a MM ga ne voli ni vidjeti.
Ah da- probao je i one sirne namaze, dukatela- obicne i sa zacinskim biljem i svidja mu se.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
12.2.2009 17:07:37   
Golubica
Ne mogu vise biti pametna sta i kako. Neki dan sa Asjom bila na kontroli, posto je morala primiti vakcinu, napunila 6 mjeseci. Doktorica mi kaze da joj cak i ispasiranog graha dam, jaje obavezno, po njenoj teoriji jaje je najvaznije u ovom periodu, zatim da joj jos ne dajem obicno mlijeko u hapicama, jer sadrzi konzervanse, ali da joj jogurt dajem. Ja se licnom ne slazem sa njenim misljenjem, ali zaista vise ne znam sta i kako raditi. user posted image user posted image user posted image
Ah jos i ovo, kao da do 12. mjeseca isprobamo cijelo jaje, obzirom da vakcina koja se u tom periodu dobiva sadrzi neke komponente kao i jaje, pa da se izbjegne reakcija.user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Golubica -- 12.2.2009 17:14:26 >


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
12.2.2009 19:32:00   
Amrino
Ta vakcina o kojoj pricas se daje djetetu sa 13 mjeseci- i prije nego se primi dijete treba probati cijelo jaje da se utvrdi ima li alergije- jer ako ima- ta vakcina se ne smije dati.
S razlogom se ta vakcina daje tek sa 13 mjeseci zato jer u tom periodu (nikako prije godine) dijete treba da prvi put proba bjelance- jer je veoma jak alergen.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
12.2.2009 19:54:37   
Visnja RR
Golubice Amrino ti je sve rekla...
meni je jako cudno kako ima puno dr. koje razlicito govore...
ja sam mojoj Asji uvela zumanjak prijen 5-6 dana...a bjelanjak cu tek nakon 12 m...
znam da ima dosta bebica koje su probale i ranije al eto ja volim to nekako neubrzavati... nema razloga za to...
a grah... nemam namjeru dok ne napuni godinu.... jadni mali zeludac...pa meni nije dobro kad pojedem graha a ne malenoj tibi... mozda grijesim...
ja sam radije da se  da grasak...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
12.2.2009 21:21:03   
Suzana
Amrino, mozes Hamzi kupiti Livanjski sir (imaju i trapist) pa narendati u nesto sto mu pravis, ja sam svojima vec davala mrvicu, a oni su bas kvalitetni (nisu ni jeftini...) i gledala sam sastav, ne naletih na E-ove. user posted image
Nego zeno, jesi l' ziva, nije te bilo godinama. user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
12.2.2009 22:15:21   
Golubica
Ma ne pada mi napamet da se rukovodim savjetima te doktorice. Mada vazi za jednog od iskusnih pedijatara na ovom mom podrucju, necu da je slusam. Usput vasa je Sarajka rodom, malo sale, ne zamjerite. Asju odvedem njoj samo radi zelenog svjetla za vakcinu, jer mi njeni savjeti ne odgovaraju. Jos mi kaze da napravim patispanju od jaja i da je udrobim u jogurt i da to djetetu dajem. Zato stalno ponavljam da se rukovodim svojim osjecajem i da dr ostavljam za nedaj Boze, jer svi imaju svoje price. Sorry sto nije usko vezano za ovu temu ovo gore napisano.

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.2.2009 9:36:29   
ElmaB
Ima jako kvalitetnih i dobrih sireva. Osim livanjskog, koji je spomenula Suzana, ja svojima kupujem i mladi sir u trznici, i Gaudu Milramovu. Jako je dobra i kvalitetna. Zumance jedu, a bjelance cemo, ako Bog da, ubrzo probati.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.2.2009 9:55:22   
M kao Mama
Da ne bude zabune, opet napominjem Laju nisam dojila, od trećeg mjeseca je bila na adaptiranom, Lajlina pedijatrica mi je rekla da joj slobodno od četiri mjeseca mogu skuhati grah, ali šareni i dati joj malo one vodice, jer je grah jako zdrav i hranljiv, ali ne bobe jer su one teške,

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.2.2009 10:40:34   
Amrino
Tnx Suzana- Livanjskog se nikada ne bih sjetila. user posted image
Ionako sam ga imala pa smo jutros za dorucak jeli Livanjski i mnogo mu se svidja. Davala sam mu komade i sam je grickao.
Ne znam...meni je shuha zbog one bruceloze tako da u trznici i na pijaci ne kupujem mlijecne proizvode a potrazit cu jos nekih varijanti mada je Livanjski pun pogodak jer je jako kvalitetan sir. Cak ga i ja volim iako nisam ljubitelj sireva...malo ga pospricam maslinovim uljem i mmmm. user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.2.2009 11:02:02   
bebacha
Ajla jede onaj obicni mladi sir.nesto nisam kontala da joj dam ove masne sireve.neznam zastouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image al jutros ja pravila pizzu i sve sastojke stavila na pod da bi ona sjedila kraj mene.kad ja pogleda ona bere mrvice sira po krpi i jede(livanjska gauda i mladi kravlji travnicki)i jos uzela s pizze pa jede sir.bas joj se svidjelo.inace voli mlijecne proizvide.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.2.2009 14:15:32   
adannn
I moja voli mliječne proizvode,ma najdraži joj kravlji sir i pavlaka kupovna i suhi sir....A neku noć bili kod mog dajžde i kaže on daj joj malo masnog sira ne znam kojeg tačno ali ja joj još to nisam davala,neznam ni ja zaštouser posted image user posted image vjerovatno zato što ga i ja rijetko jedem,,,,

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.2.2009 15:48:27   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ta vakcina o kojoj pricas se daje djetetu sa 13 mjeseci- i prije nego se primi dijete treba probati cijelo jaje da se utvrdi ima li alergije- jer ako ima- ta vakcina se ne smije dati.


Ova vakcina je pomjerena, tako da se sada daje u 12 mjesecu života. Što znači da se bjelanjac treba uvesti ranije. Bezveze.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
14.2.2009 9:04:45   
ElmaB
Pomjerena? Kada? Meni je dr prije mjesec dana rekla da ih u 13 mjesecu dovedem na tu vakcinu! Jedino ako je nisu pomjerili juce, pa da nisam znala!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
14.2.2009 9:13:11   
Emina*
Nama je dr rekla za njegov rodjendan da dobija MRP..
I to nam je davno saopstila, mislim kad je Bakiru bilo 6 mjeseci... 


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
14.2.2009 9:21:43   
ElmaB
Ne znam, meni su dvije dr rekle sa 13 mjeseci i tako cu uraditi, aBd!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
14.2.2009 10:13:20   
Anoniman
Meni je dr rekla isto u 13. mjesecu.

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
14.2.2009 10:21:05   
haidy
Nama su prije 15 dana rekli u 12 mjesecu.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
14.2.2009 12:51:58   
ElmaB
Ma, nije ni vazno jer jedan mjesec nije neka velika razlika. Moze se desiti da dijete bude tada prehladjeno, pa da svakako vakcinu moramo odgoditi!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
14.2.2009 13:03:18   
Emina*
Ja bas podjoh napisati ovo sto je Elma rekla..
Odredjene vakicine se daju u odredjenom mjesecu,
a pola beba nasih beba nije ih tada primilo,
nego cak i po 2 mjeseca kasnije zbog prehlada,
tako da mjesec dana nista ne znaci...


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
14.2.2009 13:04:01   
stella
Neko je pitao za sir,
ja Hani ponekad dodam u hapicu onaj obicni sa pasterizovanim mlijekom,zapakovan,u prodavnicama ima kupiti ima od raznih proizvodjaca.Nekako mi taj najsigurniji.

< Poruku je uredio stella -- 14.2.2009 13:07:25 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
14.2.2009 13:05:45   
stella
off
Sto se tice vakcina mi kasnimo bas puno,zbog povisenih transaminaza alt i ast,tako da tu necemo ja mislim tek naredna dva ili tri puta.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
14.2.2009 20:25:05   
lepara
drage moje pa vi ste pravo sretne jer vam vasi pedijetri sve i svasta govore. ovdje kod nas ako ga sta pitas to ce ti i reci. strasnouser posted image .
a meni su rekli da tu vakcinu dodjemo udariti dan poslije rodjendana (12mj.)
sad kad sam procitala to vezano za jaje, da do godine mora probati cijelo, bas sam ostala zaprepastena radom naseg zdravstva.
ali sva sreca da imam vas ovdje koje ste uvijek spremne za pomoc.
hvala svima user posted image


_____________________________

Moja Selma je zivot moj...
11.07.2008.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
14.2.2009 21:51:20   
Amrino
Ja danas u Merkatoru kupila domaci kajmak i dimljeni kravlji sir "Dimko"(ima i light verzija od obranog mlijeka ali ja sam uzela ovaj masniji). Proizvodi Poljorad Travnik a sir je beton! Hamza i ja smo odusevljeni! user posted image
Toplo preporucujem.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *