|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pocetnica u dohrani!
27.1.2009 23:18:59   
Daja_sa
IZVORNA PORUKA: mukica

Pa sad mjesto banane uvedi krusku pa joj daj dva tri dana da vidis kako ce to podnjeti.

ovo je trebalo biti daj a ne dani user posted image user posted image  stamparska greskauser posted image


Ma bitno je da se razumijemouser posted image user posted image
Hvala na ovim odgovorima...sutra cemo da probamo kruskicuuser posted image user posted image user posted image
Ali...kao sto neko rece imam ja milion pitanja vezano za dohranu pa eto mene opet sa pitanjima i podpitanjimauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Pocetnica u dohrani!
27.1.2009 23:27:06   
ziki
Ja sam Tariku kupovala suhe marelice i njih kuhala pa miksala. To mi bas fino pojede, a mijesala sam i sa nestle rizom da malo promijenimo.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Pocetnica u dohrani!
27.1.2009 23:28:08   
Visnja RR
neko daje odma sirovu a ja i jabuku i krusku obarim 2-3 minute u kljucaloj vodi pa onda izgnjecim viljuskom ... vodica u kojoj se kuhaju moze da se pomjesa sa AD i pahuljicamai sve pomjesa i  ne izgube se vitamincici ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Pocetnica u dohrani!
27.1.2009 23:34:31   
Daja_sa
I ja jabukicu obarim u vodi...onda mi se lijepo izgnjeciuser posted image
A vodicu od jabuke  ostavim pa joj dam izmedju obroka u toku dana umjesto obicne vode kasikicu dvije...ona dusica mljacka misli da papa...valjda joj slatkastouser posted image user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Pocetnica u dohrani!
28.1.2009 0:17:59   
Anoniman
i ja cu da se ukljucim ovdje user posted image
moja maca papa gustu hranu odnedavno
ja sam pocela sa rizinim pahuljicama, umucenim sa prokuhanom vodom
tako dva dana
potom sam joj dala kasicu od jabuke (gotovu kasicu 100% jabuka)
poslije toga je slijedila mrkvica - kupljena, skuhana i zgnjecena
zatim banana (gotova kasica)...
ovo je bilo sve po par kasikica maximalno dnevno

prije tri dana je ima prvi fini obrok, kasika rizinih pahuljica umiksana sa par kasikica skuhane jabuke - svidjelo joj se user posted image
drugi dan je bila mrkvica pripremljena na isti nacin
a danas banana takodjer sa rizinim pahuljicama - Miluris

obicno joj obrok dajem oko pola 12 ili 12... oko 11 doji i onda mi zaspe oko pola 1 i sve do 3 skoro user posted image ja zadovoljna

e sad jos da probamo kripiric skuhan i bice dobro za pocetak ...



(odgovor članu Daja_sa)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Pocetnica u dohrani!
28.1.2009 0:45:26   
Visnja RR
ma bravo za slatkicu user posted image
ova moja ne voli krompir... (k`o da nije moje djete)...  al ga ipak ubacim malo...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Pocetnica u dohrani!
28.1.2009 3:19:12   
Inayat
Daja, vidim tvoja mala je 4 dana mladja od moje. Koliko ti kasicica pojede kad joj dajes?
Meryem sam opet pokusala dati kad se probudila na kasiku banane koju sam razrijedila s ad mlijekom i pokusavala je jesti, samo ne zna jezikom da prihvati. Vraca jezikom nazad, a hoce jos user posted image
E sad kad ste davale bananu jesu li bebe kakile? Meni nije kakila jedan dan, a obicno kaki svaki dan. Danas mislim da je svega pojela 2 male kasicice.
I mozete li mi reci koliko  je trebalo vasim bebama da se nauce jesti kasikom?


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Pocetnica u dohrani!
28.1.2009 9:11:01   
Daja_sa
Inayat...u pocetku je to bila kasikica dvije...cisto da vidim kako ce joj pupa prihvatiti novu hranu...I svaki dan sam povecavala za kasikicu...Evo juce je pojela 1/4 jabuke sa malim komadicem banane...I njoj opet malo user posted image user posted image ...
Posto sam ja njoj jako rano davala vode na kasikicu cini mi se da je navikla da sad papa iz kasikice...naravno desi se da izbaci jezikom ali ona je toliko halapljiva da nema vremena da saceka slijedecu kasikicu pa nekad mislim da to izbacuje vise zbog toga...Samo ti polako ...budi strpljiva i naviknut ce se vec i tvoja malena na kasikicu...
Sto se tice stolice kod moje Sare nije bilo zatvora...i dalje je to 1 put na dan...
Vec sam negdje pisala o mojoj panici kad sam vidjela njenu stolicu nakon pocetka nadohraneuser posted image user posted image user posted image ...

< Poruku je uredio Daja_sa -- 28.1.2009 9:13:58 >


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Pocetnica u dohrani!
28.1.2009 10:03:32   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Inayat

Meryem sam opet pokusala dati kad se probudila na kasiku banane koju sam razrijedila s ad mlijekom i pokusavala je jesti, samo ne zna jezikom da prihvati. Vraca jezikom nazad, a hoce jos user posted image


Vidi, ako pitaš i tamo pedijatre reće ti da je ovo boldirano očit znak da dijete još nije spremno za nadohranu. Nije se izgubio taj refleks guranja kašike jezikom. Probaj malo napraviti pauzu.

I koliko ja znam u americi se prvo daju rižine pahuljice kao nadohrana, tzv. Cereal. Da probaš s tim?

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Pocetnica u dohrani!
28.1.2009 10:24:19   
Anoniman
i ja sam dosta iztrazivala internet, razne stranice o bebinoj nadohrani...
vecina savjetuje da se pocinje sa rizinim pahuljicama... al svako ima pravo izbora

moja je prihvatila kasikicu skoro odmah... mozda ima i do toga sto sam joj recimo D3 kapi uvijek davala na kasikicu pomjesane sa mojim mlijekom i tako jos par kasikica mlijeka poslije, cisto da joj se saperu usta od gorcine kapi
sad papa normalno, otvara usta fino kad zeli novi zalogaj, a kad nije gladna vise, ne mozes joj otvoriti usta nicim hehehe i jednostavno okrece glavu
ako vec dajes nesto, onda gledaj da je to tecno, skoro kao mlijeko... poslije gustinu povecavaj
nemoj da ti skroz lezi kad je hranis... probaj da je stavis u polusjedeci polozaj...
i naravno pricaj joj, pjevaj joj, igraj se kad joj prinosis kasikicu :) moja se super zabavi tako i sve pripremljeno pojede user posted image

javi kako napredujete :)

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Pocetnica u dohrani!
28.1.2009 10:44:01   
ziki
Ja sam primjetila da bolje jede kad sedi za stolom sa nama, nism mu kupila hranilicu vec as postavim u kompjutersku stolicu u privucem ga stolu, onda jedan zalogaj ja a jedan on-kad je bas gladan uglavnom jede on pa kad muz zavrsi sa jelom preuzme hranjanje.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Pocetnica u dohrani!
28.1.2009 10:47:35   
idana_85
Hvala Bogu, ja sam postedjena tih problema. Kad je Rijadu bilo dva mjeseca davala sam mu jabuku, ne da jede vec da je glodja, cetvrtinu da malo cese desni, njemu se to svidjelo,izvuce sav sok iz nje,bude suha ko barut. Malo smo mu dali i smoki da lizne, pa kad smo vidjeli da mu se svidja prestali smo. Kad je napunio tri mjeseca, imao je jos par dana pokusala sam mu dati sokic,ali nije htio. Nece on ni caj, ne svidja mu se,samo flasicu pljuje jezikom. Prvi put kad sam mu davala jabuku nije htio,bio je gladan. Kad sam ga podojila, onda je fino se naruckio. Sad nekad je hoce,nekad nece, zavisi kako je raspolozen. Zna fino da jede i guta, to mu uopste nije problem, ne znam kako. Neki dan sam mu i davala pilecu supicu. napravila je, izmiksala i procijedila i dala mu te vodice. punu je soljicu pojeo, svidjela mu se. Inace mu je ne bih davala,ali kako se uzasno prehladio...i pomogla mu je. Sad planiram pomalo davati mrkvu pa cu onda bananu. Citala sam da ne treba mijesati hranu, vec jednu sedmicu jedno, drugu drugo...da se da dijetetu vremena da se navikne na odredjeni ukus.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Pocetnica u dohrani!
28.1.2009 13:53:51   
Anoniman
hej... pa vaše bebice pravo hape...
mi smo danas dobile svoju prvu čašu, tupperware sa kljunom, nadam se da će je prihvatiti.
Kupila sam neki dan onaj hippov čaj za bebe, od 4.mjeseca, pa ćemo da pijemo malo... i ne znam šta bi još mogla piti... možda neki sokić od jabuke da joj iscijedim. Ali vidim da vi kuhate jabuku, pa hoće li biti problem ako sok bude svjež? Ili da napravim kao nezasladjeni kompot od jabuke?
Vidim dino, ti si počela sa hapicom od riže... I ja sam mislila sa nečim tako neutralnim, je li bolja ta hapica ili da ja pravim izgnječenu rižu. Možda ću i sa slatkim krompirom početi, ne znam, ima još vremena, mene nešto strah.user posted image
Šta mi treba za početak od tih hapa na razmućivanje, samo ova "Baby's first..." ili da odmah još kakvu kupim, ovih ću dana na upoznavanje sa tim policama pa da znam?

(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Pocetnica u dohrani!
28.1.2009 14:39:31   
bebacha
shee-mozda bi bilo najbolje da joj zapocetak skuhas malo rize pa poslije pahuljice od rize.mozes joj iscjedi jabuku al nemoras je kuhat.ja nisam nikad kuhala.mozes i kompo.natebi je da odlucis

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Pocetnica u dohrani!
28.1.2009 22:45:09   
teta berta
meni danas kaze pedijatar dabebi prekinem sa davanjem banane i pocnem tek kad napuni 6 mj. a 6mj.ce napuniti za 7 dana. to me malo zacudilo jer sam joj sa pet mjeseci pocela davati bananu i nije imala reakcije, mada je jucer jela miksanu bananu sa ad.mlijekom i jutros joj bile neke crne točkice u stolici. on kaze da je to od banane. ko ce mu ga znat... al danas sam joj dala marelicu i krusku frutekovu i smazala je pola teglice, trazila jos al ja nisam smjela dat jer to jede prvi put

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Pocetnica u dohrani!
28.1.2009 23:32:56   
Daja_sa
teta berta...a jel pedijatar rekao razlog zasto da prestanes sa bananomuser posted image
Moja bebara vec par dana rucka bananu i isto ima u stolici te crne tackice naravno od bananeuser posted image .
Nema nikakvih reakcija ni grceva ni osipa ama bas nista...Naprosto uziva u tom "obroku"...


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Pocetnica u dohrani!
29.1.2009 0:15:28   
teta berta
pa nije mi as dao neko extra objasnjenje samo kao banana je poslije 6.og mjeseca ajdebas mi je drago da je to onda stolica zbog banane a ja se vec zabrinula.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Pocetnica u dohrani!
29.1.2009 12:30:07   
Suzana
Moji dječaci su probali bananu prije navršenog 6. mjeseca, ali sam uvijek nastojala da je žuta i zrela i hB nikada nisu imali problema sa zatvorom, i evo jedu je... pa svaki dan uglavnom.
A banana je baš super što se tiče stolice, njena vlakna ne možeš da ne vidiš. user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Pocetnica u dohrani!
29.1.2009 13:09:17   
Crvena
IZVORNA PORUKA: Shee

Ali vidim da vi kuhate jabuku, pa hoće li biti problem ako sok bude svjež? Ili da napravim kao nezasladjeni kompot od jabuke?



Ja  kada pravim vocnu kasicu  prokuham jabuku 2 - 3 min., a kad pravim sokic, svjezu jabuku (domacu naravno) ubacim u sokovnik. Kako se samo raduje kada joj donesem flasicu sa sokom.user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Pocetnica u dohrani!
30.1.2009 1:04:03   
Vizionarka
molim malo pomoci

moj bebac nece da pije iz flashice, samo po gutljaj- dva, uglavnom pije iz chashe sa kljunom i obichne chashe (11  mj) shto je super. no, medjutim, namjeravam ga uskoro prestati dojiti , a kako onda da mu dajem mlijeko u flashici ako nece flashicu, shta da radim uopshteuser posted image

_____________________________

Moli kao da djelovanje nije dovoljno.
Radi kao da molitva nije dovoljna.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Pocetnica u dohrani!
31.1.2009 10:51:29   
Skvo RR
Ja sam kupila juce Umi Hipp mlijecne gotove kasice.....4 okusa...tako da cu krenuti sa tim...kupila sam joj i teglicu jabukice za dojence,,,,
Mislila sam joj danas dati malo  ove jabukice, a predvece neku kasicu...iako....ne znam kako ce to izgledati, jer ove mlijecne hape (npr Hipp za laku noc), ipak se daju kasikicom, pa ne znam koliko ce Umic imati strpljenja za to.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Vizionarka)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Pocetnica u dohrani!
31.1.2009 11:21:56   
mamina cura
Moj ti je savjet da prvo probas sa zitaricama. Beba se sa vocem nauci na slatko pa nece onda povrce jer je slano. Ovako ce imati neutralan ukus. I samo polako, treba puno strpljenja. U pocetku je i kasika super.user posted image
Sretnouser posted image

Vizionarka, jos je bolje za bebu ako pije iz case sa kljunom. Ne vidim razloga zasto mora piti mlijeko iz flasice ako moze iz case za kljunom. Samo ti bebacu daj mlijeko u casi sa kljunom. Moja nece uopste mlijeko samo cajeve i vodu. Ali ja jos uvijek dojim pa se ne brinemuser posted image  

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Pocetnica u dohrani!
31.1.2009 11:52:47   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: mamina cura

Moj ti je savjet da prvo probas sa zitaricama.



i ja isto mislim user posted image
bar prvih 2 do 3 dana
rizine pahuljice su najbolje

i moj savjet: uvedi joj jedna obrok u pocetku (bar 10 - 15 dana), nekad oko podne.. nemoj dva odmah, da joj ne bude previse user posted image

(odgovor članu mamina cura)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Pocetnica u dohrani!
1.2.2009 21:27:45   
Inayat
Ja bila s Meryem na kontroli kod pedijatra neki dan i ona mi je savjetovala da joj dajem rizine pahuljice prvo, medjutim posto ih je vec probala rekla je mogu poceti sa zelenim povrcem radi okusa i da voli jesti povrce. Preporucila je prvo grasak i zelenu tikvicu, zatim zuto povrce (zutu tikvicu i mrkvu), pa tek onda voce (bananu, slatki krompir, jabuku, breskvu i sl) Rekla mi je da joj dajem ujutro i rano popodne posle flasice 1.5 sat. Posto smo bile po gostima za vikend preskocile smo jedan dan. Davala sam joj grasak ukupno 3 dana i namjeravam jos 2 dana ako Bog da pa prelazimo na zelenu tikvicu. Nije jos naucila jesti kasikom i ja sam i ocekivala da ce s njom potrajati, jer nije neka izjelica. Pojede po 2 kasicice i to joj se mora uhvatiti vrijeme kad nije pospana i gladna puno, pa da fino jede.

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Pocetnica u dohrani!
2.2.2009 0:17:54   
Vizionarka
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Vizionarka, jos je bolje za bebu ako pije iz case sa kljunom. Ne vidim razloga zasto mora piti mlijeko iz flasice ako moze iz case za kljunom. Samo ti bebacu daj mlijeko u casi sa kljunom. Moja nece uopste mlijeko samo cajeve i vodu. Ali ja jos uvijek dojim pa se ne brinemuser posted image  


hvala. probacemo, a i mi dojimo josh . dokle ne znamuser posted image




_____________________________

Moli kao da djelovanje nije dovoljno.
Radi kao da molitva nije dovoljna.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *