|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pocetnica u dohrani!
2.2.2009 0:19:56   
Vizionarka
IZVORNA PORUKA: Inayat

Preporucila je prvo grasak



a meni rekli nemoj grashan, nadima. cc  c c bash da ne povjerujem ! i ja budala nisam davala grashak, ehet!user posted image user posted image

_____________________________

Moli kao da djelovanje nije dovoljno.
Radi kao da molitva nije dovoljna.

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Pocetnica u dohrani!
2.2.2009 8:38:06   
fujdo
drage moje cure lijepo vas pozdravljam.mojauser posted image ima 4 mj i jos joj nisam davala nista od GH,mislim da je vrijeme da lagano pocnemo sa uvodjenjemGH.ali ja se bojim da ja to neznam i da cu nesto pogrijesiti.zato bi vas zamolila da mi opisete tacno kako da krenem sa tim?flasica?pa kasica?ili???kad da krenem sa povrcem?joj izvinite ali ja stvarno nemam pojma sta i kako.
unaprijed hvala za sve odgovore.mozete mi pisati i na pp.cao.Anita

(odgovor članu Vizionarka)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Pocetnica u dohrani!
2.2.2009 9:17:09   
Anoniman
Ja mislim da je najbolje da krenes sa jabukom i da imas jedno vrijeme kad ces joj davati. Pogledaj i temu ishrana bebe od 4,5 do 12 mjeseci.
Ma znas draga, svima nam je to urodjeno vec.

(odgovor članu fujdo)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Pocetnica u dohrani!
3.2.2009 0:25:58   
Daja_sa
Drage mame...
Vec sam pisala da smo i mi poceli sa novim okusima osim AD mlijeka...
Moja bebara je tako slatkohrana uhhhhh...I pomalo sam u dilemi da joj je mozda previse...
Ona ujutro ima flasicu u 9h (180ml)...onda u 11h rucka trecinu banane sa rizinim pahuljicama...Onda u 13h flasica (150ml)...U 15h dobije mrkvicu i jabukicu kasikicom rizinih pahuljica...U 17h flasica 150ml i u 21h poslije kupanja 180ml...Spava do ujutro citavu noc...
I da...nakon obroka na kasikicu ona toliko place da je jedva smirim...kao da bi mogla jos a mene bas strah da je to ipak previse...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Pocetnica u dohrani!
3.2.2009 12:14:34   
sanja.sa
vo i mene na ovoj temi user posted image
Mom malenom je pet mjeseci i pet dana i blizi nam se pocetak dohrane.
Dosta sam citala o dohrani i razgovarala sa pedijatrom i odlucila sam da kao i vecina pocnem sa rizinim pahuljicama, pa vocem, pa povrcem.
Znam da se na pocetku daje par kasikica 4-5 dana da se upazna novi okus i da se vidi ima li nekih reakcija, al ono sto mene interesuje je kada se moze dati prvi pravi obrok?
I koliko kolicinski iznosi taj obrok? Da li obrok mjenja jedan podoj, jer ako mu dam da prvo doji pa onda npr 100ml kasice sumnjam da ce htjeti da jede jer to je ipak mala beba?

Molim iskusne mamice za savjete user posted image

i hvala za odgovor user posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 3.2.2009 13:18:57 >


_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Pocetnica u dohrani!
3.2.2009 12:35:40   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Daja_sa

Drage mame...
Vec sam pisala da smo i mi poceli sa novim okusima osim AD mlijeka...
Moja bebara je tako slatkohrana uhhhhh...I pomalo sam u dilemi da joj je mozda previse...
Ona ujutro ima flasicu u 9h (180ml)...onda u 11h rucka trecinu banane sa rizinim pahuljicama...Onda u 13h flasica (150ml)...U 15h dobije mrkvicu i jabukicu kasikicom rizinih pahuljica...U 17h flasica 150ml i u 21h poslije kupanja 180ml...Spava do ujutro citavu noc...
I da...nakon obroka na kasikicu ona toliko place da je jedva smirim...kao da bi mogla jos a mene bas strah da je to ipak previse...user posted image user posted image user posted image



Jedno pitanjce ..koje su ti rizine pahuljice?
user posted image  

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Pocetnica u dohrani!
3.2.2009 12:44:56   
Anoniman
ja sam sanjice pocela sa par kasikica, svaki drugi dan nesto novo, dok maca nije probala sve sto smije probati sa 6 mjeseci: jabuka, banana, kruska, mrkva, krompir, tikva.. to je to
pocela sam sa rizinim pahuljicama naravno prije svega

nakon toga sam dala prvi obrok, otprilike 100 g... nije sve pojela doduse, sama je dala signal da joj je dosta, obicno joj dajem oko 12 sati
sad smo pocele sa dva obroka, prvi je puuuno obilniji od drugog... a poslije cu i drugi da joj dajem kolicinsko ko i prvi.. jos par dana :))
naravno, obrok ne mijenja podoj uvijek podoji, pa daj.. ja pricekam otprilike pola sata poslije podoja

ja dajem Farley's prozivode
http://www.tinytums.co.uk/content/baby_4_to_6_months/our_products.aspx

100% jabuka, 100% banana... itd bez dodatka secera
mada imaju neke i sa secerom, al procitaj sastav obavezo
sinoc sam uzela mijesano povrce: jabuka, banana, sljiva, breskva i kruska sa vitaminima, bez secera :)

meni su super :) pojede cijlu kasicu od 110 ml i to mi je mjerica za obrok

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Pocetnica u dohrani!
3.2.2009 13:13:47   
ziki
Ja Tariku uzimam nestle rizine pahuljice a Lino kukuruz. Kukuruz mu mijesam sa povrcem za rucak, a rizu sa vocem. Kolicinski mi mnogo vise pojede povrce nego voce,. Da napomenem da sam mu drugi obrok uvela tek prije nekih 15 dana, kad je imao 7m i 19 dana.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Pocetnica u dohrani!
3.2.2009 13:31:49   
sanja.sa
a jesi li primjetila da je Inaam smanjila kolicinu mlijeka?
jer ista kolicina mlijeka + 110 ml kasice... da ne napravim malog bumbarauser posted image
i onako mala guza sa 5 mjeseci ima 8300g

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Pocetnica u dohrani!
3.2.2009 21:35:35   
Daja_sa
Uspjela sam nabaviti Milupine rizine pahuljice...Mlijecna kasica koja se priprema sa vodom...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Pocetnica u dohrani!
3.2.2009 22:15:57   
teta berta
evo mi smo se oboružali povrćem i to ledo, jer svježe nismo mogli naći. kuhala sam bebi mrkvu neka baby mrkvica, prokulice i piletinu, nije baš oduševljena... e sad mene zanima kako pravite tikvicu, ja je baš ne volim pa je nisam pravila i kako da napravim grašak, sa čim to dvoje uopće ide???

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Pocetnica u dohrani!
5.2.2009 22:07:01   
Inayat
Vizionarka, moja Meryem nije imala nikakvih problema sa graskom. Ne znam je li joj ista doslo do stomaka, jer je vise bilo na siperku nego u njenim ustima, ali sam primjetila da je stolica kasnila nekoliko sati. Tako je i sada. Prije bi redovno kakila svako jutro u 7 user posted image a sada kaki popodne od kako sam je pocela hraniti.
Jos nije naucila dobro. Do danas mi nije htjela usta otvarati. Ne sekiram se jer ima vremena. Bitno da ona fino napreduje i da je zdrava hvala Bogu.
Dosta mama mi je govorilo da joj dajem navece u mlijeko izmiksane guste hrane malo. Ne znam koliko je to dobra ideja.
Sada smo na zutoj tikvici vec 2 dana. Nakon toga ide slatki krompir. Nadam se da do tada fino nauci jesti inshallah.
Bitno je jako strpljenje. Meni kad je pocnem hraniti nekad dodje da vristim...

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Pocetnica u dohrani!
5.2.2009 22:18:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sanja.sa

a jesi li primjetila da je Inaam smanjila kolicinu mlijeka?
jer ista kolicina mlijeka + 110 ml kasice... da ne napravim malog bumbarauser posted image
i onako mala guza sa 5 mjeseci ima 8300g


pa ne znam sta da ti kazem za mlijeko, mozda jeste, mozda nije
podojim je otprilike pola sata, a u zadnje vrijeme i sat vremena prije jela, naravno nekad se desi da pojede svu navedenu kolicinu, a nekad ne
al zato ima svaki dan redovnu stolicu, bas ko velika cura user posted image
moja je mrvica malena, evo sad sa 6 mjeseci ima 7500 g jer se rodila praaavo malena

najbolje je tebi da onda smanjis kolicinu, mada beba diktira svoje :)
ja svojoj nudim sve dok zeli i dok otvara usta kad prinosim kasikicu, kad ne zeli vise, prestanem

< Poruku je uredio Dina RR -- 5.2.2009 22:20:30 >

(odgovor članu sanja.sa)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.2.2009 17:35:57   
teta berta
Drage mame zanima me koji maslac dajete bebi u hrani i skoliko mjeseci. evo sad upravo kuham bebi mrkvu, malo riže i prokulicu, već je to sve jela, zanima me mogu li tu vodu u kojoj se to kuha iskoristiti da postignem željenu gustoću  i smijem li staviti kap maslinovog ulja, dosad joj to nisam stavljala. ažurne mamice molim vas savjet...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.2.2009 21:06:21   
Suzana
Teta Berta, stavi datum rodjenja u potpis ne znamo koliko ti je stara beba. user posted image
Ja sam svojima oko 7. mjeseca dala malo putera (Dukatov, mi inace koristimo pa i njima dajem), a i maslinovog ulja.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.2.2009 21:07:26   
ElmaB
U svaku slanu kasicu mozes staviti malo masnoce, maslinovo ulje ili puter! Tako ja radim!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.2.2009 22:50:52   
teta berta
napisat ću u potpis, beba mi je prije 2 dana napunila 6 mjeseci, jede bez problema sve slatke kašice, ali povrće ni čut. kuham joj krompir, prokulice, grašak, rižu, ma ni pomirisat samo mrmlja i okreće glavu na stranu. a i meni je to onako bez soli malo bljak i bezukusno pa kontam šta to smijem dati bebi od 6. mjeseci a da poboljša ukus tim slanim kašicama...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.2.2009 22:57:24   
MELLI
Tikvica,mrkvica,rižine pahuljice,sve ti je to takođe malo slatkasto,pa pokušaj s tim.Naoružaj se strpljenjem.
Nije bitno što je bljutavo,oni još ne znaju za slano pa mislim da to ne bi trebao biti problem,so je štetna za još nerazvijene bubrege,pa budi jako oprezna.user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.2.2009 23:06:14   
Visnja RR
pogledaj u jelovnik beba od 6 do 12 m..vidjeces cim se sve sluzimo da male guze natjeramo da papaju
ja sam npr u sve stavljala dvije kasike Nestle pahuljica riza\kukuruz...slatkasto je.... ali bilo mi je vazno da papa... sad kad ima 10 m stavim joj par kasika hipp kasice za 8 m koje su malo slankaste i opet sve papa...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.2.2009 23:31:29   
teta berta
imam linove rizine i kukuruzove pah., pa ću sutra stavit to u slanu kašicu a planiram i napraviti palentu sa aptamilom

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.2.2009 23:43:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teta berta

beba mi je prije 2 dana napunila 6 mjeseci, jede bez problema sve slatke kašice, ali povrće ni čut. kuham joj krompir, prokulice, grašak, rižu, ma ni pomirisat samo mrmlja i okreće glavu na stranu. a i meni je to onako bez soli malo bljak i bezukusno pa kontam šta to smijem dati bebi od 6. mjeseci a da poboljša ukus tim slanim kašicama...


moja i tvoja su u par dana razlike, s ti da je kod moje sve obrnuto sto se tice ishrane.... voce ne zeli evo vec 5 dan
ako joj uspijem ugurati dvije kasikice, junak sam... inace pocne vriska al zatvorenh usta user posted image to treba vidjeti user posted image
sa povrcem nemam problema trenutno

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.2.2009 23:47:07   
teta berta
 lavice su to mora biti po njihovom user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Pocetnica u dohrani!
11.2.2009 0:18:51   
Visnja RR
i za jedan i drugi slucaj pomjesajte s pahuljicama...
Dino jel voce malo skuhas pa onda ispasiras?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Pocetnica u dohrani!
11.2.2009 0:30:01   
Anoniman
ma radim to od pocetka tako sa pahuljicama
kuhala sam jabuku i pasirala, ma nema sanse, ni a pomirise... probala je gotovu kasicu, uzela dvije kasikice i jok, nece sad ni to
isto tako sa kruskom, bananom...
pa ona joj dam kasicu od povrca, lizne je i onda jedva doceka da otvori usta da joj dam jos... lopuza prava
i sta cu ja joj onda dam povrce, bolje ista nego nista user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Pocetnica u dohrani!
11.2.2009 0:37:22   
Visnja RR
ma promjenice se to... vazno je da papa...
ali iskoristi uvjek tu vodicu u kojoj se kuha voce pa bar nek to popije kao sokic ili pomjesaj s pahuljicama...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *