|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 31 32 [33]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pocetnica u dohrani!
28.9.2013 21:42:10   
I love youu
Bebu samo dojim I problem mi je sto nece ni flasicu ni cuclu nista samo sika.Mislim da ce mi biti problem sa uvodjenjem vode al eto mozda da joj dam na onaj kljun flasicu.Kupili smo sve I proso I amarant I pahuljice.Mislila sam poslije rize uvest proso pa ih onda kombinovati.Koliko dugo moze biti otvoreno pakovanje od tih zitarica, nekako mi puno ono izgleda pola kg?!

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 801
   [Obrisana poruka]
28.9.2013 21:58:26   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu I love youu)
  Neposredna veza do poruke: 802
   RE: Pocetnica u dohrani!
29.9.2013 10:02:25   
Alannah
Zob sadrzi gluten,pa nemoj odmah uvoditi.Maslinovo ulje moze od pocetka dohrane( 6 mjeseci),a od 8.mogu i laneno ulje,pa kasnije bucino itd.Kod nas ista stvar bila sa vodom.Kako nije imao ni flasicu ni cuclu,jer je dojio iskljucivo,vodu probao tek sa punih 6 kad smo kasice uveli.davala sam na kasikicu vodu.Sad ce mu godina dana,od pocetka dohrane kupila nekoliko flasica i kljunasica,sve su zavrsile u smecu,jer ih nije htio,izazivale mu gadjenje.Sad pije na kasikicu i dalje ili iz solje.

< Poruku je uredio Alannah -- 29.9.2013 10:03:27 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 803
   RE: Pocetnica u dohrani!
29.9.2013 13:57:01   
I love youu

IZVORNA PORUKA: Alannah

Zob sadrzi gluten,pa nemoj odmah uvoditi.Maslinovo ulje moze od pocetka dohrane( 6 mjeseci),a od 8.mogu i laneno ulje,pa kasnije bucino itd.Kod nas ista stvar bila sa vodom.Kako nije imao ni flasicu ni cuclu,jer je dojio iskljucivo,vodu probao tek sa punih 6 kad smo kasice uveli.davala sam na kasikicu vodu.Sad ce mu godina dana,od pocetka dohrane kupila nekoliko flasica i kljunasica,sve su zavrsile u smecu,jer ih nije htio,izazivale mu gadjenje.Sad pije na kasikicu i dalje ili iz solje.

Znam za zob nisam ni mislila joj sad davat nego samo proso, amarant i quino. Nema mi druge nego joj davat vodu na kasikicu. Nismo jos probali kljunasicu al ne vjerujem da ce htjeti i iz nje piti. De mi samo jos reci u cemu si drzala proso i te zitarice kad ih otvoris? Jel moze u onim kesicama kao sto su sad ii mozda u staklenu teglu ili vec kako?Da mi ne udje kakva baja, crv il pojma nemam.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 804
   [Obrisana poruka]
29.9.2013 15:00:46   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu I love youu)
  Neposredna veza do poruke: 805
   [Obrisana poruka]
29.9.2013 15:02:38   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu I love youu)
  Neposredna veza do poruke: 806
   RE: Pocetnica u dohrani!
29.9.2013 15:37:23   
I love youu
Sad su kao po tablicama namirnice sa glutenom od 8mj, pa eto vidjecemo jos do tad.Sve nesto drugacije cini mi se iz dana u dan.Necu zuriti da joj sad svega nabacam ima citav zivot da jede.Polako cemo mi to uvoditi.Nemam inace tih crvica u kuhinji al eto reko sta ja znam.I ja cu njoj nuditi vodu stalno pa kad prihvati sta cemo.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 807
   RE: Pocetnica u dohrani!
29.9.2013 20:07:58   
Alannah
Zitarice drzim u onom pakovanju u kojem i kupim,samo dobro zatvorim ili peko gumicu stavim.Kako ih i nama cesto pravim,ne budu dugo,mada quinou imam vec preko dva mjeseca i dobra je,nema crvica.Ja gluten uvela sa 8 mjeseci,i dan danas intezivno doji,a sad c godinauser posted image .
I moj je prvih dana odbijao vodu,pravio kiselu facu,kao da je limun probao.

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 808
   RE: Pocetnica u dohrani!
15.10.2013 14:12:17   
malamacamaca
Cao svima,
moja beba je pocela da jede kasice prije nekih mjesec i pol dana (sa 5,5 mjeseci iako sam htjela da pocne sa 6 zbog dojenja ali ona je nas toliko gledala dok jedemo i toliko grabila prema tanjiru mljackajuci da sam joj morala dati nesto drugo i prihvatila je super) Sad me zanima koliko kolicinski i koliko cesto treba da jede...1, 2 ,3 supene kasike(kolicinski) 2 ili 3 puta dnevno?Imam osjecaj da bi moja beba mogla puno vise da pojede ali sam negdje procitala da im ne treba puno davati iako bi oni realno mogli.Moja beba ima sada 7 mjeseci i teska je 7,5kg.Doktor kaze da je to normalna kilaza i da je sve ok. Jede 2 puta dnevno ujutro i uvece odprilike 3 supene kasike.(pola banane ujutro). Doji jos uvijek sigurno 6 puta dnevno i ima jedan nocni podoj koji on trazi. Da li je to dovoljno? Inace hranim je po knjizi recepata Annabel Karmel koja je meni licno super, i njena tablica se malo razlikuje od onoga sto moj doktor preporucuju (ipak slusam svog doktora pa kombinujem).Ona u knjizi kaze da je kolicinu po bebi jako tesko odrediti jer je svaka beba drugacija i ima drugacije potrebe, te da ukoliko nema problema sa kilazomi beba dobro napreduje (vaganje jednom mjesecno) beba dovoljno jede.Hvala na pomoci

_____________________________

Moja najnjeznija svila 21.03.2013.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 809
   RE: Pocetnica u dohrani!
15.10.2013 20:48:11   
Alannah
U tom periodu je sika jos uvijek glavna,s obzirom da dojis bebicu,a sve sto pojede je dohrana.Otprilike se drugi obrok uvodi sa oko 8 mjeseci,odnosno kad beba u potpunost izbaci jedan podoj.Kako su sve bebe individualci,moj nije izbacio nijedan podoj cak ni sa 11 mjeseci,jer je i tad,non stop dojio,bez obzira sto je imao 3 obroka i uzine. Jedan dan ce ti pojesti punu zdjelicu,drugi ce mozda par kasikica.Vecina beba u tom periodu kad je tvoja,ima samo jedan obrok dohrane.Crijeva se jos uvijek razvijaju i ne treba ih previse opterecivati.Evo ti moj primjer,pocelisa punh 6,sa jenim obrokom,nekad sve pojede( oko 180 ml),nkad jedva 3-4 kasikice.Drugi obrok sa 7,5 uveli jer je vec puzao,i dizao se na noge da hoda uz namjestaj,pa sam uvela i drugi.Uglavnom ne brini,sve dok dojis,dobija dovoljno.

(odgovor članu malamacamaca)
Neposredna veza do poruke: 810
   RE: Pocetnica u dohrani!
18.11.2013 16:15:08   
Hannan
Pozz

Imam cveklu domacu, na koji nacin bih je mogla sacuvati za bebu, Za 5 dana punimo 5mj, jos uvijek samo dojimo, pa kontam d ali kao sokic, kasicu da napravim ili onako cijele da zamrznem, ima li neko savjet?
Hvala.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 811
   RE: Pocetnica u dohrani!
18.11.2013 18:01:02   
Alannah
Posto do godine dana se ne preporucuje svjeza,moze izritirati stomacic,skuhaj je,Skuhaj je citavu,u kori.Kad bude kuhana,otprilike pola sata joj treba,oguli,isjeckaj na komade,ptprilike cetvrtine,svaki posebno umotas u prozirnu foliiju i zamrzni.Kasnije kad ti bude trebala,samo odledis i izmikas ili u sokovnik,kako hoces.Onaku svjezu citavu imam vec dva mjeseca u frizideru,kako sam izvadila iz zemlje.

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 812
   RE: Pocetnica u dohrani!
18.11.2013 22:42:49   
Hannan
Hvala Allanah.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 813
   RE: Pocetnica u dohrani!
25.2.2016 14:57:34   
Skvo RR
prenos postova


IZVORNA PORUKA: pony2507

Evo jedno pitnje za sve mame iskusnije od mene.

Naime,moja beba ima 3,5 mjeseci. Od samog pocetka je na AD mlijeku(Aptamilu). Kada je navrsila 3m napravila sam kasicu sa bananom i AD mlijekom. Pojela je nekih 5 kasikica. Imala je urednu stolicu nakon toga,bez ikakvih problema. Nije plakala,niti sam primijetila da je mucio stomacic,osim sto kaka nije bila zuta...
Pocela sam joj davati cijedjeni sok od jabuke a zatim i od mrkve. Iscijedim na sokovniku,pravo u flasicu (jedna mala puna,125ml). Ona popije,i takodjer ima urednu stolicu. Dakle,njoj ne smeta. Zanima me vase misljenje jer sam citala da se daje prvo kasikica,pa dvije,pa tri itd. I to razblazena sa vodom sto ja ne praktikujem. Do sad je popila 4 flasice. Kao i svakoj majci bitno mi je da je dijete zadovoljno i zdravo... Da li sam ipak malo pretjerala...?
Da napomenem da je izuzetno mirna beba koja super napreduje... Do sad hvala Bogu nismo imali nijedan "problem".

Unaprijed hvala svima!




IZVORNA PORUKA: alman

Mislim da je rano sa 3.5 mj uvoditi bilo sta user posted image al ako si odlucila da uvedes dohranu bebi, mozda bi bili bolje da krenes sa kasicama jabuke, tikvice, mrkve i nekim zitaricama a sokic da dajes pomalo da zalije user posted image
Moj slabije pije sokice vise voli vodu i to oko 100-120 ml u toku dana
Imas vise na temi ishrana beba




IZVORNA PORUKA: bejbibi

Draga ,ja mislim da si ti rano pocela sa uvodjenjem cvrste hrane ....mozda si trebala cekati da napuni 4,5 ..to je po meni najranije sto se moze piceti sa dohranom..al sta je tu je ...ja bih ti savjetovala da ne dajes toliko soka ( 125 ml ) smanji malo to bezobzira sto je beba prihvatila :) sacekaj barem da napuni 4,5 mj pa onda pocni sa kasicama ..i ja sam svojima uvela sa 4,5 mj ..ima vremena kad prihvati sve ,nemoj zuriti ;)

A imas na forumu Beba temu ishrana od 4,5(6) do 12 mj i tu mozes pitati sve sto te zanima ;)





_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 814
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 31 32 [33]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 31 32 [33]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *