|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
14.9.2010 21:42:51   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: koka i po

Hvala Hany user posted image
ja sam uvijek dvojila da li da dajem veceru sat vremena prije spavanja jer sam procitala da makar dva sata treba proci od bebine vecere da bi spavala mirno i bez probavnih smetnji ,,tipa uh jesam se prejela ,,user posted image

ja to nema šanse da ispoštujem jer rano idu da spavaju...
moje jedu i u krevet...
one jedu laganije zaista za večeru....
recimo doručak je 5 peksimeta a večera 1....

kod nas ovako idu obroci...

8.00h mlijeko 250 ml
10.00h voće, žitarice, kiflica ili nešto kao užina...
11.00h doručak...
13.00 opet mala užina...namazana pavlaka, komad trapista, voćka, smoki itd....
14.00 supa svaki dan obaevzna
do 15.00 mogu pojesti još nešto za užinu, kifla ili voće ili popiti mlijeko ili sok čak
17.00 ručak...
19.00 večera....

spavanje



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
14.9.2010 21:55:52   
Anoniman
Moja Esmica nikako neće mlijeko i mliječne proizvode pa mi je zato žao da joj ne dajem HIPP barem navečer.  Evo, noćas ga je popila bez problema, a sinoć ni kap.
Esma jede oko 19:40, zatim pranje ruku, zuba i lice i već u 20h je u krevetu.  Nikad nije imala ni grčeve ni probavne smetnje, niti se budila noću.  Spava do 7-7:30-8h ujutro (kako kad).  Sa 19,5 mjeseci ima 11,7 kg... dakle nije ni debela zbog toga što jede (tj. pije mlijeko) pred samo spavanje!
Kad počne jesti čvrstu hranu bit će veća vremenska razlika između večere i spavanja!
Mi nemamo toliko obroka kao Hanady, kod nas je ovako:
7:30-8h dorucak (griz, palenta, jaja, eurokrem, dzem, med - trudim se da joj je svaki dan razlicit dorucak)
10-11h uzina (1 stanglica kinder cokolade ili 2-3 keksica ili vocni jogurt)
12-13h vocni obrok (vocna salata ili jedna vocka)
15:30-16h rucak (ono sto i mi rucamo)
19:40 HIPP mlijeko

< Poruku je uredio pingpong -- 14.9.2010 22:01:07 >

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
14.9.2010 22:05:51   
Anoniman
Moj Andrej u zadnje vrijeme bojkotuje rucak...opet valjda neka faza
citajuci vase postove vidim da grijesim...on jos uvijek lijeze sa flasicom i trazi novu oko 6 ...ako mu je ne dam probudice se a ovako odvali barem do 8...meni ta dva sata puno znace

znaci u 8.10 dorucak (abc namaz, hrenovke, pavlaka, pasteta...obavezno zasladi s pola kriske neke marmelade)

oko 11.00 nesto od voca...najcesce banana ili breskva
12.00 ide spavati sa 160 ml mlijeka
oko 14.00 a nekad i prije bi trebao biti rucak koji on odbija...pretpostavljam radi ovog mlijeka
svadjamo se do 16.00 kada ja popustim s ruckom pa mu dam opet nesto od voca
19.00 vecera (copy paste od dorucka, przenice,ustipci)

Da napomenem da mi uopste nece jaja osim u przenicama i ustipcima...naravno i kolacima

Dakle, sve ono dobro...sto ja skuham...supice, leso meso, riba, blitva & co...on bojkotuje...nece musle...tj. nikakve zitarice...nece rizu...dakle i sutlija otpada...ama nece nista sto je iole zdravo

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
15.9.2010 15:17:15   
Idina mama
Evo nekoliko prijedloga za veceru.
Krompir i mrkva, skuhani pa izgnjeceni u pire sa mlijekom i maslacem.
Supe, ali vrlo guste:
Stari hljeb se izreze na kockice i vrlo blago i vrlo kratko proprzi na repicinom ulju. Doda se voda i mlada tikvica. Zatim paradajz u komadicima. Ako je tikvica mlada (ja koristim cukini - zucchini), vrijeme kuhanja je oko 10 minuta. Na kraju se doda nasjeckani bosiljak i punomasna povlaka. Umjesto hljeba moze i tjestenina.
Proso, prasa i mrkva se skuhaju. Doda se punomasna povlaka.
Moze se koristiti i psenica (cijela zrna) sa prasom i mrkvom i malo korijena celera. Povlaka i persun na kraju. Ja umjesto psenice koristim Dinkel, koji mi u radnji samelju pa se brzo skuha i mekan je.
Vrlo brza vecera. Integralni griz se skuha u mlijeku. Doda se malo banane ili kruske po ukusu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
19.9.2010 14:38:59   
koka i po
jeli rano bebi od godine i pol dati cedevitu user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
19.9.2010 14:42:03   
koka i po
neko...bilo kouser posted image cekam

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
19.9.2010 14:47:03   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: koka i po

jeli rano bebi od godine i pol dati cedevitu user posted image

ja bih sugerisala da je nedaš ni kad 5 godina bude imaouser posted image

ja cedevirtu u svojoj kući ne koristim....

davno sam imala iskustvo sa pouzdanom ososbom koja radi na ispitivanju kvaliteta hrane...cedevita nije dobra, nije zdrava....
ja je ne pijem i ne piju je ni moja djeca....

neka ti neko da svoje iskutvo ali ja u cedeviti ništa dobro ne vidimd...bolje voda čista nego ona sa moje tačke gledišta.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
19.9.2010 14:49:45   
koka i po
hvala ti hanyuser posted image
i ja imam slicno misljenje ko ti ali volim da mi neko potvrdi isto da me ne smatraju fanatikom user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
19.9.2010 14:51:46   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: koka i po

hvala ti hanyuser posted image
i ja imam slicno misljenje ko ti ali volim da mi neko potvrdi isto da me ne smatraju fanatikom user posted image

mene smatrajuuser posted image user posted image user posted image
ja bacila po kile cedevite kad sam se udala...
starija zaova davala djeci ni manje ni više nego da je ližu sa ruke i iz fildžana...
ja kesu i kroz balkonuser posted image user posted image user posted image user posted image

Ali sada je niko više ne pijeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
19.9.2010 14:54:18   
koka i po
a mene cudno gledaju kad im predocim sta moja beba smije a sta ne smije jesti user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
19.9.2010 20:38:56   
Idina mama
Mislim da je Hanady u pravu. Cedevita je cista hemija. A i kazu da organizam ne apsorbuje vitamine u obliku preparata kao one iz hrane. Dajmo djeci povrce i voce, a bacimo cedevitu.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
18.12.2010 20:46:17   
Sonja
ja adinu dajem cedevitu kids a mi pijemo onu obicnu



_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
13.1.2011 17:17:01   
ivanak

IZVORNA PORUKA: dadada

Moj Andrej u zadnje vrijeme bojkotuje rucak...opet valjda neka faza
citajuci vase postove vidim da grijesim...on jos uvijek lijeze sa flasicom i trazi novu oko 6 ...ako mu je ne dam probudice se a ovako odvali barem do 8...meni ta dva sata puno znace

znaci u 8.10 dorucak (abc namaz, hrenovke, pavlaka, pasteta...obavezno zasladi s pola kriske neke marmelade)

oko 11.00 nesto od voca...najcesce banana ili breskva
12.00 ide spavati sa 160 ml mlijeka
oko 14.00 a nekad i prije bi trebao biti rucak koji on odbija...pretpostavljam radi ovog mlijeka
svadjamo se do 16.00 kada ja popustim s ruckom pa mu dam opet nesto od voca
19.00 vecera (copy paste od dorucka, przenice,ustipci)

Da napomenem da mi uopste nece jaja osim u przenicama i ustipcima...naravno i kolacima

Dakle, sve ono dobro...sto ja skuham...supice, leso meso, riba, blitva & co...on bojkotuje...nece musle...tj. nikakve zitarice...nece rizu...dakle i sutlija otpada...ama nece nista sto je iole zdravo




Moram da ovo citiram, ali kod nas je isti problem. Super je jeo do 13 mjeseci, onda je skoro 3 mjeseca potpuno odbijo krutu hranu, ali SLANU ( patatica, meso, povrće ), a namaze, kiflice, kruh i tu i tamo komadić mesa uz naše jelo bi pojeo. Onda je sa 16 mjeseci ponovno počeo sve da jede i bila sam presretna i baš mi se malo zbucio i evo opet crni dani došli.
Ima 2 dana da odbija krutu hranu, znači SLANU... pojest će slanu kao kiflica, kruh... voće, slatko... ali to ne.
Ali jede s nama za stolom na svom pljatu ima izvaćeno malo od objeda i večere i to in bacaka po pljatu i stolu pa šta upadne u usta...
Ne znam majke mi šta da radi, poludit ću s njime.... Samo mi pravi probleme.

Čak sam probala da mu sameljem pa dam na bocu, ma nema šanse - neće da primiriše. Da je ljeto, skontala bi. Vrućina, znoj... ni ja ne jedem vele ljeti. Ali čiča zima, a on izmišlja.

Šta vi radite u ovim situacijama????

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
25.1.2011 0:10:16   
shejla
koliko cesto vase bebe/djeca user posted image  jedu slatko? (mislim na monte, zivotinjsko cartstvo, kinder cokolade, griz, sutlijas, puding.....) I koliko kolicinski pojedu, odjednom?

I koliko cesto jedu jaja??? Lamija bi mogla stalno jesti jaja.... Ja joj pravim, otprilike svaki drugi dan, za dorucak... pa kontam, da nije previseuser posted image  
A slatko pojede svaki dan po nesto - nekad je to zdjelica griza, nekad monte, nekad 2 kinder prutica.... Dakle, po jedno od navedengo dnevno user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
25.1.2011 0:22:08   
Mya_81 RR
Slatko jedemo rijetko. Nije neki ljubitelj.

A jaje svaki drugi dan.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
25.1.2011 11:55:32   
ivanam28
joj drage pomagajte, nestalo mi je vise ideja za dorucak..ne znam sta vise mogu a sta ne da dajem.. (popara,pura,makaroni na mlijeku,jaje,pil jetrica,abc sir,zuti sir)..ista je situacija i sa vecerom..stvarno vise nisam pametna..malenom je godina i 15 dana



_____________________________

Nas mali princ Filip Noa dosao na svijet 13.01.2010
Prva dva zubica dobio sa 3,5 mjeseca sada ih ima 8:))
06.01.2011 maleni andjelak PROHODAO:))))))

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
25.1.2011 11:56:21   
ivanam28
znam da je ovo od 18-24 mj al on odavno sve jede pa zbog toga sam vise ovdjeuser posted image

_____________________________

Nas mali princ Filip Noa dosao na svijet 13.01.2010
Prva dva zubica dobio sa 3,5 mjeseca sada ih ima 8:))
06.01.2011 maleni andjelak PROHODAO:))))))

(odgovor članu ivanam28)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
25.1.2011 12:16:50   
Mya_81 RR
Ivana, imala bih more ideja samo kad bi moja to htjela...

Recimo neke kašice s grizom, žitaricama ili nekim voćem, jaja, sirni namazi, pavlaka, lisnata peciva, prženice, pura...moja ništa neće osim ponekad jaja i prženice...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu ivanam28)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
25.1.2011 12:28:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: shejla

koliko cesto vase bebe/djeca user posted image  jedu slatko? (mislim na monte, zivotinjsko cartstvo, kinder cokolade, griz, sutlijas, puding.....) I koliko kolicinski pojedu, odjednom?

I koliko cesto jedu jaja??? Lamija bi mogla stalno jesti jaja.... Ja joj pravim, otprilike svaki drugi dan, za dorucak... pa kontam, da nije previseuser posted image  
A slatko pojede svaki dan po nesto - nekad je to zdjelica griza, nekad monte, nekad 2 kinder prutica.... Dakle, po jedno od navedengo dnevno user posted image
slatko jede skoro svaki dan cokoladica,monte ....
Jaje svaki  drugi,treci dan .
Ivanam28.mi se vrtimo u krug sa doruckomuser posted image


(odgovor članu shejla)
  Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
25.1.2011 13:26:26   
R&T@
Mila moja, oni su vec kao odrasli.
I meni je dorucak "najtezi"...
Uglavnom varijacije na temu
-jaje (jaje kuhano, jaje s pavlakom, jaje "na oko"...)
-sir (s pecivom, s bijelim mesom, sa palentom...)user posted image user posted image user posted image

A da pokusas s pecivima... razlicita punjenja...
ili palacinci (slatki i slani)?
Ili zitarice s mlijekom?

Moja nekada doruckuje i corbu jer je duze sita, a i ako je pojede u vrijeme rucka onda "zeza" s ostalim na stolu...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu ivanam28)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
28.1.2011 10:41:09   
Hurma
ovih dana nikako da shavizam koliko zapravo moje dijete jede, je li malo, puno, je li dramim bez razloga ili sta vec...

recite mi plz koliko dijete od godinu i po treba da jede, kako treba da izgleda jedan dan... koliki kolicinski treba biti jedan slani obrok... 200 /300 / 350... moj malac je nekako prije jeo više raznovrsno sad bi kao da izbira i moram jos uvijek da mu blendam.. to me nervira... jer ako ne izblendam jede po sat vremena... izludi me...
dajem mu jos uvijek aptamil 3 ujutru i uvece... jer bas malo jede danju pa sve kontam ako i to malo vitamina izbacim umrijet ce.... inace rebra mu se vide... i kicma.... jaaaoo...
ima 11,5 kila...
eto hvala na svakom postu, da se malo orjentišem po vama...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
28.1.2011 10:53:29   
Anoniman
kilaza mu je ok...njima se sad treba polako topiti baby spek...ja ga ne bih brzala...oni kroz igru s hranom uce i da jedu...da zvacu...upoznavaju ukuse...etc...ako zeli sam da jede...pusti ga...treba da nauci koristiti i kasiku i viljusku...nista se ne boj...moj skoro nista ne jede pa evo ga ziv i zdravuser posted image

(odgovor članu Hurma)
  Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
28.1.2011 11:01:54   
Hurma
ma nekada mi dođe da ga pustim i da mu niste ne dajem dok ne bude vristao za hranom, ali onda kontam kao i meni sto se desi kad sam bolesna, nece jesti dan dva i onda treci tek nece nista...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
4.2.2011 18:04:28   
ivanak
Dada i Mya jeli ima pomaka sa hranom?

Mi nekad super jedemo, nekad smo katastrofa.
Ma samo se živciram oko toga.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
7.2.2011 20:49:50   
škorpija
ajdin ne jede voće nikako, nikakvo, ne znam šta da radim, neće ni da lizne, ponkead mu uspijem ujutro uvaliti neku voćnu kašicu hip ili fructal, ali nešto mi žao da mu za doručak dajme voćnu kašic, čini mi s emalo i slabo. al opet ako ne pojede ujutro neće nikako, ne znam da li d amu dajem ujutro ili imate neki prijedlog kako da uvedemo voće

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *