|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i kilogrami
14.9.2008 16:35:08   
Anoniman
za vrijeme trudnoće udebljala 15 kg, a evo jutros stanem na vagu, imam još tri kg viška do kilaže koju sam imala prije trudnoće!user posted image user posted image user posted image
A gušim se slatkom, sokom, jer nakon što je podojim imam osjećaj kao da mi je iz želudca sisala, a o žeđi na ne pričam, najmanje dva litra obične vode na dan, flaša mi je uvijek kraj ruke!!

(odgovor članu novi clan)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Dojenje i kilogrami
24.9.2008 23:33:36   
mamin junacina
Uh te kile...U trudnoci sam se udebljala 25kg,i u velikoj sam brizi kako da smrsam.Kao da sam u tudjem tijelu.A dojenje konkretno mi nista ne pomaze u tome,samo imam veci spetit.A kako skinuti uzasni stomakuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Dojenje i kilogrami
25.9.2008 9:53:14   
Lady_in_red
Draga Haidy, ja sam prije pola godine bila na UN dijeti i smrsala za 20 dana  4,5 kg i počela se tresti , prekinula sa dijetom i za nepunih 10 dana vratila te 4,5 kg i dobila još . Zato ti ako nemas zdravstvenih problema nastavi s njom , budi istrajna da ne bi se desio joj-jo efekat kao kod mene. Puno srece. Cao
IZVORNA PORUKA: haidy

Joj ti si isti slucaj kao i ja, isto smo visoke i isto smo se ugojile u trudnoci, katastrofa. Ja nisam puno jela, ali sam se ugojila jer nisam imala fizicke aktivnosti, noge me je boljela, pa nisam mogla mrdnuti iz kuce.
Sad tri mjeseca poslije trudnoce izgledam ko tenk, a posto ne dojim, rjesila sam da moram nesto preduzeti da skinem kilograme. Jer ako se sad zapustim, gotovo je sa mojom kilazom. Tako da sam prije 15 dana krenula na UN dijetu i da znas da djeluje. Do sad sam skinula 4 kilograma i mnogo se bolje osjecam jer znam da radim nesto za sebe.
Pa probaj i ti, nije tesko. Sretno!



_____________________________

Benjamin 02.07.2005.
Ema 24.09.2010.

No person deserves your tears, and who deserves them won`t
make you cry.
Gabriel Gracia Marquez

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Dojenje i kilogrami
25.9.2008 9:54:12   
Lady_in_red
Hahaha joj- joj efekat , hahahahah , greska user posted image

_____________________________

Benjamin 02.07.2005.
Ema 24.09.2010.

No person deserves your tears, and who deserves them won`t
make you cry.
Gabriel Gracia Marquez

(odgovor članu Lady_in_red)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Dojenje i kilogrami
11.12.2008 10:41:19   
amareto
ja sam se udebljala 22 kg i za 4 mjeseca dosla u liniju kao i prije.da budem iskrena samo dojenje bas i ne pomaze: dojenje+u pola smanjene porcije +fizicka aktivnost rezultati zagarantovani tesko je u pocetku ali isplati se,sto se stomaka tice obavezno se stezi pojasom ili ako nemas onda obicnom pamucnom pelenom sto vise i duze to boljeuser posted image

(odgovor članu mamin junacina)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Dojenje i kilogrami
14.12.2008 1:07:07   
malecka60
Ja sam se u trudnoci udebljala 10kg (isko na otpusnici pise 12 kg). Poslije poroda izgubila sam 8 kg, a mislim da je 1 kg ostao u sikama user posted image user posted image user posted image . Mlijeko mi je nadolazilo, masallah.
Posto imam dijabetes i kad mali doji, iscrpi me do malaksalosti, ja udarim po slatkisima user posted image . I dobijem 5-6 kg user posted image .

Ali tjesim se da cu ih izgubiti kad budem fizicki vise aktivna (proljece, setnja, lagane vjezbice...)


_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu amareto)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Dojenje i kilogrami
17.12.2008 13:47:02   
dana3
malecka60,ista nam je stvar user posted image user posted image user posted image ,juce sam se vagala i kaze vaga 69,4 kg.auuuuuuuuuuuuuuuu  zatrudnila sa 63 rako da sad ima viska uhuhuh.e pa de sad sta cu.otici ce valjda na proljeceuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Dojenje i kilogrami
17.12.2008 14:03:46   
ewica
U trudnoci dobila sam 22 kg,ubrzo nakon poroda-izgubila 10, sada, 3 mjeseca nakon rodjenja Jovane-izgubila sam jos 8. Znaci ukupno-jos 4 kg viska.Dojim, mislim da taj gubitak tezine djelimicno zahvaljujem dojenju.

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Dojenje i kilogrami
20.12.2008 20:13:18   
idana_85
Ma dajte,ohladite s tim pricama da ne treba jesti i da jedenje nema veze s mlijekom. Ja poslusam, pocnem jesti kao prije i sipak, moram mu na kraju dati falsicu. Pa ako ti ne jedes od cega dijete napreduje?????? A one price da ce visak kg beba izvuci....hoce al u limburgu, visak kila je samo masnoca,sta ce tu izvuci, bebi trebaju vitamini, proteini,minerali....ne masnoca. mene samo brine poslije dojenja kako cu....Stvarno je dojenje jedna velika zrtva, ali vrijedna za zdravlje svoje bebe.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu novi clan)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Dojenje i kilogrami
20.12.2008 22:02:10   
Amrino
IZVORNA PORUKA: idana_85

Ma dajte,ohladite s tim pricama da ne treba jesti i da jedenje nema veze s mlijekom. Ja poslusam, pocnem jesti kao prije i sipak, moram mu na kraju dati falsicu. Pa ako ti ne jedes od cega dijete napreduje?????? A one price da ce visak kg beba izvuci....hoce al u limburgu, visak kila je samo masnoca,sta ce tu izvuci, bebi trebaju vitamini, proteini,minerali....ne masnoca. mene samo brine poslije dojenja kako cu....Stvarno je dojenje jedna velika zrtva, ali vrijedna za zdravlje svoje bebe.


idana_85 naravno da moras jesti...ali ne moras zbog dojenja jesti nesto sad drugacije nego inace...Ja jedem isto kao i prije trudnoce...Cak sam i postila skoro cijeli Ramazan a dojila sam bez problema.
Najvaznije ti je biti sigurna i opustena. Ne moze mlijeka nestati preko noci. Vjeruj mi da ti je za kolicinu mlijeka gore to sto ti pomislis da nemas mlijeka nego da preskocis obrok.
Ne slusaj price da moras jesti za dvoje da bi dijete napredovalo. Naravno da se treba zdravo hraniti ali sve umjereno. I najveca greska koju mozes napraviti je to da mu das flasicu. Necu da zvuci kao bezvezno pametovanje ali sigurna sam da u vezi dojenja svaki problem ima rjesenje. Ukoliko ti treba savjet oko bilo cega javi se molim te.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Dojenje i kilogrami
20.12.2008 22:10:24   
tweety
Prije prve trudnoce sam imala 63kg i dobila 13kg,da bih nakon dojenja i svega ostala na 67kg.U drugu trudnocu sam usla sa tim kilogramima i dobila 8kg,po izlasku iz bolnice izgubila 8kg,znaci vratila se na 67,ali sam sa dojenjem spala na 61kg.Ne kazem da je do dojenja,jer jedem normalno,vise je do nocnog budjenja,letanja oko bebe,grcici i te stvari.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Dojenje i kilogrami
21.12.2008 23:45:34   
ewica
IZVORNA PORUKA: idana_85

Ma dajte,ohladite s tim pricama da ne treba jesti i da jedenje nema veze s mlijekom. Ja poslusam, pocnem jesti kao prije i sipak, moram mu na kraju dati falsicu. Pa ako ti ne jedes od cega dijete napreduje?????? A one price da ce visak kg beba izvuci....hoce al u limburgu, visak kila je samo masnoca,sta ce tu izvuci, bebi trebaju vitamini, proteini,minerali....ne masnoca. mene samo brine poslije dojenja kako cu....Stvarno je dojenje jedna velika zrtva, ali vrijedna za zdravlje svoje bebe.


Samo dojenje zahtijeva 500kcal dnevno.U trudnoci se visak kilograma talozi izmedu ostalog na bedrima bas kao rezerva energije tijekom dojenja.A smo dojenje osnvia se na jedno  principu-potrosnja-potraznja.Ukoliko das bebi flasicu, smanjice se kolicina mlijeka,jer izbacis jedan/dva its podoj. Veca kolicina mlijeka se stvara sto cescim praznjenjem dojke. I prije svega-negdje sam procitala jednu pametnu recenicu-mlijeko se ne strava u dojkama nego U GLAVI.

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Dojenje i kilogrami
23.12.2008 13:46:35   
Rabi
Ma da je lahko, vala nije.... Ali sve za nase bebice!!!
Ja sam se porodila mjesec prije termina..... Otisla u bolnicu sa 74 kg, zatrudnila sa 57 kg.... Sad imam 64 kguser posted image  Nisam predebela, a vala nisam ni tamamuser posted image user posted image user posted image
Ne prezderavam se, samo posle svakog podoja casa soka ili kompota.... mlijeka nam dosad nije zafalilouser posted image  doduse, bas cesto doji- mozda i to ima neke veze sa kolicinom mlijekauser posted image  
a stres i dojenje ne idu nikako.....ja sam jednom bila jako nervozna, a Adnan gladan....kad sam ga stavila na dojku, poceo se samo bacati... i tako 10-ak min. sto je mene jos dodatno naljutilouser posted image user posted image user posted image  uh, kako sam bila nervozna....
spremila sam se i otisla u apoteku po hipp....Kad sam se vratila, ponovo sam ga stavila da doji, a sestra pravila mlijeko...Kad ono dijete jede bez problema i na kraju se i najeouser posted image  Valjda dok sam otisla do apoteke malo se ispuhala.... nego drage moje samo opusteno i mlijeka ce biti sigurno.
mene interesuje kad ce se ovi kukovi vratiti na svoje?mislim mojiuser posted image  

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Dojenje i kilogrami
22.11.2010 16:06:24   
leona81
ja sam odmah poslije poroda izgubila skoro sve kilograme a udebljala sam se oko 15 kg, medjutim sad nakon godinu dana dojenja i nikako da se organizujem taman krenem na fitness i nema mi vise ko cuvati bebicu, zatim ispiti, poslovi frka i evo me sad sa isto kilograma ko u 9 mj trudnoce? uzas, grudi su mi ogromne takodjer...organizam mi trazi slatko iako ga ne jedem cesto, sokove ne pijem samo vodu ali opet...beba mi ne spava kako treba i ja ucim po noci i moram jesti jer sam gladna, i talozi se...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Dojenje i kilogrami
23.11.2010 13:04:43   
ladyblue RR
ja sam u trudnoći dobila samo 5 kg a na porodu izgubila 12 kg. sada sam mršavija nego sam bila prije trudnoće a trudim se da jedem ali ne ide...dojim pa se nadam da će se kilogrami početi vraćati. trebala bih vratiti bar 5 kg.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Dojenje i kilogrami
23.11.2010 13:10:48   
Dalil@
Ladyblue, ja znam dosta zena koje su dojenjem smrsale, ne se udebljale user posted image Tebi to vjerovatno bas i ne ide u prilog. Doduse, ima i onih kod kojih je suprotno ali mislim da je takvih manje.
Ja sam takodjer kilazu vratila dojenjem. Vrlo brzo nakon poroda.

Nadam se da ces postici ono sto zelis user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 21:14:46   
Hannica
Ja sam dobila 4 kg za 2,5 mjeseca dojenja.user posted image To mi je bas puno.Necu da puno razmisljam o izgledu i kg ali ovo ode daleko.Poslije poroda sam imala svoju normalnu tezinu,a sad cu izgleda skupiti kg kao sto sam imala pred porod.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 21:21:06   
Lulu_08
Hannice, ti si bas vitka, iako si dobila kg sudeci po onim poslednjim slicicama izgledas za 10 (i vise hihi)!!!

Ja sam poslje poroda i 9 dana u bolnici izasla iz bolnice sa pred-trudnickom kilazom. 5 mjeseci kasnije (uz frku pred polazak na posao) sam dosla na +10kg. GROZNO!

Te kg nikada u potpunosti nisam izgubila, a vecinu sam uspjela izgubiti tek u 3oj godini poslje poroda, i evo sad opet zabebila heheh.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 21:22:00   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: leona81

ja sam odmah poslije poroda izgubila skoro sve kilograme a udebljala sam se oko 15 kg, medjutim sad nakon godinu dana dojenja i nikako da se organizujem taman krenem na fitness i nema mi vise ko cuvati bebicu, zatim ispiti, poslovi frka i evo me sad sa isto kilograma ko u 9 mj trudnoce? uzas, grudi su mi ogromne takodjer...organizam mi trazi slatko iako ga ne jedem cesto, sokove ne pijem samo vodu ali opet...beba mi ne spava kako treba i ja ucim po noci i moram jesti jer sam gladna, i talozi se...


Ovo bi moja prica takodjer heheh, da poDApisem user posted image


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 21:34:28   
Hannica
IZVORNA PORUKA: Djana

Hannice, ti si bas vitka, iako si dobila kg sudeci po onim poslednjim slicicama izgledas za 10 (i vise hihi)!!!

Ja sam poslje poroda i 9 dana u bolnici izasla iz bolnice sa pred-trudnickom kilazom. 5 mjeseci kasnije (uz frku pred polazak na posao) sam dosla na +10kg. GROZNO!

Te kg nikada u potpunosti nisam izgubila, a vecinu sam uspjela izgubiti tek u 3oj godini poslje poroda, i evo sad opet zabebila heheh.

ma neka si ti nama zabebila,imat cemo vremena i za mrsanje.user posted image
A ne brinu mene ova 4 kg,brinu me slijedeca 4 koja cu uskoro da nakupim ako ovako nastavim rucati slatkise.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 21:37:22   
Lulu_08
Hannice hehe, tako sam ja otisla na onih dodatnih 10, ali vjeruj iako mi je bilo krivo zbog tih KG sve bih ponovila, jer znam da je bar godinu dana kvalitetno dojila, napredovala mashALlah odlicno i zdrava uvijek bila hB!!!!!

Neka djecice, a oni tvoji su pu pu ne urekli se, med medeni!!!!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 21:52:49   
animagical
meni iza poroda kilogrami nisu ostajali zbog dojenja, nego zbog baklave, soka, cokolade, kolaca...priznajem...sada slatko izbjegavam i kile uredno idu dolje, a beba doji kao i dosaduser posted image ne kazem da se treba izgladnjivati, ali umjereno... da sam ovako od pocetka, davno bih bila u liniji, a ja iza poroda od baklave dobih 5kguser posted image te dok njih skidoh, tek sad onaj kusur ide... ja ovako jedem:dorucak zitarice, vitalis, rucak normalni,  jedem sve, a vecera jogurt i voce, ili vocni jogurt, ili mladi sir, ugl nesto lagano, a gledam da nadoknadim kalcij uz veceru...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 21:54:46   
Lulu_08
animagical ma naravno da ide kroz usta sve hehe. I meni je PLAZMA nabila kile, jela svu ostalu hranu normalno ali u kompot koji sam si pravila dodavala plazmu i to nekad 3 puta dnevno, a zna se kako plazma "tovi" hehehe...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 21:58:25   
Hannica
Ma mozes ti anaimagical,ti si uvijek bila karakter.user posted image Sjecam se ja one tvoje pura dijete iz trudnickog vremena.Ja se ne mogu kontrolisati,kad mi se nesto jede ja jedem.Sreca moja pa cesto gubim apetit i nista ne jedem,ali sad to ne smijem dozvoliti zbog dojenja.


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 21:59:35   
Lulu_08
Hannice ma ti si meni VRH vec jer dojis 2 bebe!!!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *