|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 22:00:26   
mala_sa
Ja sam dojenjem takodjer smrsala jako brzo. Udebljala sam se bila 13kg, a 6mj nakon poroda sam bila na -17kg. Samo treba malo korigovati ishranu i brzo se sve skine.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 22:01:13   
teacher75
ja sam dojenjem dobila 3-4 kg, skinula 2 tek kada sam prestala dojiti (nakon 14 mjeseci)

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 22:02:28   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Ja sam dojenjem takodjer smrsala jako brzo. Udebljala sam se bila 13kg, a 6mj nakon poroda sam bila na -17kg. Samo treba malo korigovati ishranu i brzo se sve skine.


Daj nam objasnjenje za to "korigovati" pliz user posted image


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 22:07:22   
teacher75
ja mislim da je glavni uzrok mog dobivanja kila tokom dojenja sto tokom trudnoce skoro svih 9 mjeseci nisam mala apetit i jako sam slabo jela, pa se valjda organizam bio navikao na mali unos kalorija- tako sam sa porodjajnog stola kuci otisla sa istom kilazom kao prije user posted image .ali kada sam se porodila, apetit se naglo vratio, zeljna svega pa navalila, uz to mi mama stalno donosila bozu (kao dobra za mlijeko) pa jela slatko, zapao me mjesec oktobar kad sam se porodila i zima pa sam se prvih mjeseci slabo kretala tako da nije ni cudo, dobro nisam i vise dobila

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 22:07:50   
mala_sa
Pa npr kad beba pocne izbacivati podoje tako ti smanjis unos visokokaloricnih namirnica. I ja nikad poslije 18h navece nisam jela. Takodjer nisam pila nikakve sokove, samo vodu (i danas je tako). Mlijeka u (.) je uvijek bilo i viska, jer je A dobivao po 1900gr mjesecno.
Zaboravila sam ovdije dodati cesta budjenja bebe, mene to najvise umara i vjerovatno je dosta uticalo i na kilazu.

< Poruku je uredio mala_sa -- 25.1.2012 22:09:27 >


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 22:10:05   
ja92
Dojenje, ne spavanje u komadu, manje slatkisa, nosanje kolica na drugi i za haman sest mjeseci od poroda -8kg. Jos -5 i na staroj kilaziuser posted image
Mislim da je meni nespavanje bolje od svih dijeta. Neke koristiuser posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 22:13:47   
Hannica
IZVORNA PORUKA: ja92

Dojenje, ne spavanje u komadu, manje slatkisa, nosanje kolica na drugi i za haman sest mjeseci od poroda -8kg. Jos -5 i na staroj kilaziuser posted image
Mislim da je meni nespavanje bolje od svih dijeta. Neke koristiuser posted image


Ja sam poslije prvog poroda za 3 mjeseca izgubila 9 kg koje sam imala viska,ali zato od dojenja nije bilo nista.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu ja92)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 22:29:02   
ja92
Ovaj moj mladunac iz kostiju bi izvuk'o toliko voli sikuuser posted image  Nema prestanka sisanjauser posted image  Mene spasavaju jos uvijek kompoti bez secerauser posted image   Njemu mijeko,a meni manje kalorija.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Dojenje i kilogrami
25.1.2012 22:50:59   
kaktuscic
Ja nista nisam niti dobila, niti gubila dok sam dojila user posted image   Kada sam dobila prvu menstruaciju, nakon 11 mjeseci, u toj sedmici sam izgubila 4 kg, ostala su mi jos dva koje ni do naredne trudnoce nisam uspjela skinuti, ali se nisam ni trudila, niti su mi pretjerano smetali. Uglavnom da zakljucimuser posted image dojenje me nije niti debljalo, niti mi je pomoglo da smrsam.

(odgovor članu ja92)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Dojenje i kilogrami
26.1.2012 0:11:01   
Hannica
Ja se veceras ponovo izvagala,kad iznenadjenje,imam 58 kg,sto znaci da sam dobila 2 kg a ne 4.user posted image Ne znam sta bi s one dva kg.user posted image Bas sam se obradovala i u to ime sam sebi napravila sendvic sa suhim mesom.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Dojenje i kilogrami
26.1.2012 0:24:53   
animagical
eh puno i imas, pa se zalisuser posted image brisi tamo,ja da imam tolicno,ja bih sad po tepsiji kolaca udaralauser posted image

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Dojenje i kilogrami
30.1.2012 10:01:32   
enči80

IZVORNA PORUKA: Hannica

Ja sam dobila 4 kg za 2,5 mjeseca dojenja.user posted image To mi je bas puno.Necu da puno razmisljam o izgledu i kg ali ovo ode daleko.Poslije poroda sam imala svoju normalnu tezinu,a sad cu izgleda skupiti kg kao sto sam imala pred porod.user posted image


user posted image ...ja sam još gora...poslije poroda bila u minusu a sad imam +6...ne žalim jer dok one doje ja sam sretna...a ono šta sam primijetila da otkad dobijam user posted image redovno da sam pošla da ispuhujem...ljubi te svoje piliće slatke


_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Dojenje i kilogrami
30.1.2012 20:39:00   
Gift
ja na porodu izgubila 10 kg i od tad mi 1 kg ide samo gore -dole..i znam da kolicina mlijeka nema veze sa kolicinom hrane, al ja kad slabije jedem imam manje mlijeka i tacka, i zato dok dojim molim boga samo da se ne udebljam, a smrsat necu sigurnouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Dojenje i kilogrami
30.1.2012 21:22:04   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Gift

ja na porodu izgubila 10 kg i od tad mi 1 kg ide samo gore -dole..i znam da kolicina mlijeka nema veze sa kolicinom hrane, al ja kad slabije jedem imam manje mlijeka i tacka, i zato dok dojim molim boga samo da se ne udebljam, a smrsat necu sigurnouser posted image user posted image user posted image


Ovako bilo i kod mene, da ne bi kardinalne greske sa plazmom dobro bih prosla hahaha...


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 64
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *