|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  112 113 [114] 115 116   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 2008
30.4.2010 23:03:12   
enna
Idana_85 ma jok ne ganjamo jos bebu uhhhh draga mja da mi se samo naspavati a bit ce djece polako hahahhaha neka gospode mjesecno nek ona meni stize jos nisam spremna za novi potez bar ne za sad pa vidjet cemo poslije aBd.Mi smo vam ok hB nekad kasljuca nekad kise hahahha kao djeca ali sve u svemu smo ok hB.Ljubimo tebe i Rijada a naravno i ostalu genereciju i njihove mamice!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2826
   RE: Bebe 2008
1.5.2010 1:54:20   
nasa princezica
user posted image lijep provod danas zelimo vam Lana i mama.pusa za sveuser posted image

_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 2827
   RE: Bebe 2008
2.5.2010 19:30:12   
Anushka
dobro vece vam zelimo... evo da probam ugrabiti dok imam internet, alen spava a mm nesto poslom hoda.. mi smo dobro.. alenu se upalila pisa jedan dan - prepucij - ispirala i proslo hvala Bogu i nije ga ni bolilo. Ja bila bolesna poslije ko zna koliko, povracala jednu noc i imala malu temp sutradan i proslo na nogama.. izbila su nam jos dva zubica i jos jedna dvojka fali i petice.. prestali smo i sa aptamilom, ovdje bolje spava, nosic se iscistio i sve super! inace ovdje je divno.. alen nije zaboravio ni tatu a ni amidzu strinu rodicu.. jos nam je strina upravo otkrila da ceka dugo cekanu drugu bebicu pa smo bas happy:) odusevljeni smo morem i svaki put kad ga vidim zaigra mi u stomakuuser posted image  stan nam je okruzen parkovima sumarkom i livadama i bas uzivamo u uredjenoj zemlji.. smisljamo kako ostati i ima rjesenja jest da ce ici tesko al eto samo da ide.
enna prije svega sretan rodjendan princezi sa zaksnjenjem! super da ste se tako dobro proveli!vidim i vama je tobogan hit, alen se vec naucio i naglavacke spustatiuser posted image  sto se oblacenja tice, ja alenu obavezno oblacim pored bodija majicu dugog rukava i neku duksericu - deblju ako je hladnije i obrnuto, i bodi je bez rukava kad je toplo a dugih rukava kad je hladno - i imam dobru nepromocivu vjetrovku koju redovno nosimo jer je ovdje vjetar bas jak. prekjuce smo se nahodali tako po kisi cak mi je na kraju zaspao u rukamauser posted image  jeste djecak ali ne bi pravila razliku izmedju spolova, ako je meni hladno i puse mi navucem mu kapuljacu, a ako ne puse skinem ga u duksericu. i svaki put me odusevi tvoja pricalica! puno poljubaca za drugaricu 
idana_85 dugo te nije bilo! bas mi je drago da je Rijad dobro i da slusa! tu su negdje sto se rjecnika tice, nerazumljivo uglavnom, a i kondicije, jedino ga je tesko drzati na jednom pravcu svera na sve straneuser posted image  a ja i alen se celicimo i u bosni a i ovdje ali mislim da je ipak vise do genetike nego do toga, kako god bitno je da su zdravi:)
maja78 user posted image user posted image user posted image  dobro smo i uzivamo u zajednickim trenucima i u normalnom okruzenju koje je uz to i prelijepouser posted image  jos ovdje proljece kasni i taman smo dosli na listanje i cvjetanje ma divno!i super sto ste se rijesili vakcina! user posted image za tebe i druga!
nasa princezica i tvoja Lana me uvijek odusevi rjecnikom! user posted image za pricalicu! i da i mi galamimo i ponasamo se kao narodni heroji sto se nekad govorilo hehe jos kad ga ovdje cuju pa im nije jasno koji je pa sad to jezik hehe naginje na arapski i japanski a on plav dusa moja hehehe
medic slatki djecaci su nam tu negdje sto se tice ponasanja kuca - polje, ali mi smo izbirljivi postali i jako malo jede cini mi se na mlijeku i hljebu i pomalo mesa bi zivio:( ja sam mu uzela tu slikovnicu zivotinje u sumi iz iste serije, i odusevljen je, ali nece da pokazuje, ma ni da pokusa ponoviti, on svoje pa svoje, nema potrebu da odusevljava publiku hehe
bebbe bas divno da i sa Anjom provodis kvalitetno vrijeme, makar glumeci pinokija user posted image user posted image user posted image  ovdje sam vidjela kako izgledaju te baste koju si spominjala da imas i predivno je, brat od mma je upravo uzeo jednu pa smo malo uzivali nas troje, posebno alen na igracki - traktor na pedale sa volanom - volani opsesija.a zubic je nakrnjio jos prije rodjendana ne znamo na sta, jer je grizao i kadu, tj sve sto dohvati, pa je tako tog zubica sve manjee i manjeuser posted image  saljemo poljupce za drugaricu pricalicu i da nastavi fino jestiuser posted image
dinciii kako je drugarica?? saljemo joj puno poljubaca iz swe
Amela.V drago mi je cuti da je Ajlica dobro a za put - predivno, posebno jer je to dosta vremena i zaista se mnogo toga moze vidjeti, a neke bebe podnose lakse neke teze put.. alenu je dovoljno da sam tu ja, flasica i naravno sisa jer je ne ispusta iz ruku, nadam se da ce i ajlica uzivati i da cete bez problema realizovati zamisljeno.
emma.L kako nam je drugarica? nadam se da ste se potpuno oporavili.. i vas dvije ste me ohrabrile da ukinem aptamil iako Alen ne jede ni blizu tako dobro i raznovrsno kao Ema.
new mama kako je Ajna? cini mi se da sam na fb uhvatila da je na bocama? hvala ti na divnim zeljama i saljemo vam poljupce za ozdravljenje!
aazra kako nam je drug? zao mi je za tm:( nadam se da ste se vec oporavili i da je to iza vas! user posted image  za tebe i naseg druga Bilala
nita user posted image user posted image user posted image  za tebe i Kanitu! i bez obzira sto sarmira nanu i dedu mama je mama:) saljemo vam puno poljubaca sa toplog sjevera hehehe

evo napisa ja roman u dijelovima hehe idem malo i ja odmoriti jer smo svi ranoranioci, user posted image user posted image user posted image  za divne zelje i podrsku i razumijevanje i zaista vas osjecam kao prijateljice! user posted image  za generaciju!

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 2828
   RE: Bebe 2008
4.5.2010 10:02:20   
bebbe RR
Pozdrav, generacijo i mame 2008!

Kako ste nam svi?!
Mi smo OK. Juče sam emu vodila na informativni dan u vrtić. Bila je oduševljena, sve joj se je jako dopalo, i igračke, i djeca i tete... Nimalo straha... Sada razmišljamo da jje od septembra uključim u četvorostatni program, od 8 do 12 sati, da uživa u društvu vršnjaka... Nisam još sigurna, vidjećemo...
Uglavnom, ja sam se juče cijeli dan bavila svojim vrtom. I MM je bio kući pa mi je pomagao, a Emu je čuvala seka. Sada imamo puno novih jagoda, zasadili smo cvijeće, paradajz, papriku, brokulu, karfiol, kelj, zelenu salatu, komorač, celer, žačinske biljke, tikvice, krastavce, posijali mrkvu, rotkvicu, vuraniju, grašak.... Ma, baš puno posla, ali baš sam uživala. Zato me jutros krsta bole:)))
Anushka, baš sam sretna da si se javila! I da je sve OK. Dječak, naravno, nije zaboravio svog tatu! Svaka čast! Nadam se da će vam uspjeti da si sredite ostanak u Svedskoj.
Enna, biće beba, aBd,  kad bude vrijeme. Ja sam godinama govorila da nisam spremna, a onda je Ema sama odlučila da je dosta čekanja!
Idana, super da si nam svratila malo na temu, baš te dugo nije bilo. Veliki poljupci za tebe i našeg drugara Rijada koji više nije sisavac...
Gdje su nam ostala raja?! Vidi se da je lijepo vrijeme počelo, pa da ljudi ne provode dane kući, već u skitnji i šetnji, kako i treba!
Puse i zagrljaji svima od Eme i njene mame!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 2829
   RE: Bebe 2008
5.5.2010 16:04:32   
aazra
Mile moje...

Idana, tako mi je drago da si se vratila....
Ne znam kuda udaram od posla dosla nova sefica ja dobila povisicuuser posted image ali debelo se vise naradim za to..

MM je noga jos u gipsu treca sedmica hoda po kuci sa stakama ja ga zezam da je "dedo"user posted image
Anushka, hvala ti mila sto pitas za nas kako vam je tamo jeste li se adaptirali nedostaje li vam rodbina kako je Alen...
Bebbe, jesmo li ti i ja i mamina princeza jedine dojilje ovdje?user posted image
Bas mi je drago sto ste se odlucili u vrtic, vjeruj mi da imam fiksno radno vrijeme ja bih prije izabrala vrtic nego ove zene u vrticu se puno vise moze nauciti tamo ipak rade skolovane teteuser posted image
Enna, kako je prosao rođendan nismo se dugo cule ima li te na FB...?

Bilal je djecak pravi zeza nas sve opasno ali jos ne zna puno pricati uglavnom i ono sto govori niko ga ne razumijeuser posted image

Imate mahanje od mene i uzivajte u ovim toplim danima s vasom djecicom...user posted image user posted image user posted image

_____________________________








(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 2830
   RE: Bebe 2008
6.5.2010 23:02:28   
enna
Vece drage moje!!!
Evo i mene u ovim kasnim satima dok sam sve sredila pa sjela konacno malo da vam se javim i da vidim sta se desava u svijetu heheuser posted image Ena je hB dobro zdrava je samo joj je jako dosadno kod nas je kisa i uzasno vrijeme od vikenda pa slabo gdje izlazimo iz kuce a i ja da vam se pozalim imam ponovo problema s hemroidima 2 godine poslije poroda ponovo su se pojavili mazem istom kremom koju sam koristila i poslije poroda i malo mi je bolje ali od juce krvarim ne bas puno pa neznam dali je naka imala problema sa ovim???Ja sam osjetila kao da je puklo nesto i od tada krvari nista alarmantno ali opet hmmmm doktoru mi se ne ide bas pa vidjet cemo kako ce se stvari odvijati.Na tu sv moju muku moj muz je povrijedio nogu pa je i on kuci na bolovanju nemoze da hoda a samim tim i nista da mi pomogneuser posted image
Eto kod nas desavanja su uzasna ali eto moja princeza je masalla dobro i zdravo i da da vam se pohvalimo dobili smo jos jednu 5 znaci cekao jos zadnju 5 da nam nikneuser posted image user posted image user posted image i imat cemo sve zubice.Drage moje ja sam samo kratko javim vam se drugi put sa duzim postom vidim da su bebe relativno dobro i da su pravi maleni vrazici ali oni su samo djecica pa im netreba zamjeriti ljubimo vas i lilimooooooo puno ja i moja malena princezica!!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 2831
   RE: Bebe 2008
7.5.2010 14:40:13   
Medić*
pozdrav nasoj generaciji,

evo mi se vratili s puta poslije prvomajskih praznika, Fatih je uzvivao jer je vise boravio napolje u basti sa djecicom, fino jede ali malo se cesce budi po noci, pa mislim da su zubici u pitanju, cekamo jos jedan ocnjak i petice, nekada usred noci zna tako vrisnuti da me prepadne i onda popije malo vode i nastavi spavati. Svaki dan neka nova dostignuca pokazuje, pa mi bude pravo sladak kada ga pohvalimo pa sam sebi tapsa i kaze BAVO, voli da ga hvalimo za sve sto uradi,jako je poslusan u zadnje vrijeme, razumije jako puno, ali st se price tice nije nesto za pohvaliti,bas vidim da je lijen ali ga ni ne forsiram kad bude spreman pricat ce vise user posted image , uziva sa djecom malo veceg uzrasta, ne voli bas kada djeca vriste pa se cesto i rasplace, i dalje je rezervisan prema strancima, ne voli da ga niko dira i ljubi osim mame, babe ,nane i bas koga dobro poznaje, uziva u igrackama svakim danom sve vise, eto mi se malo raspisali, drago nam je doci na ovu temu vidjeti sta nam djecica rade, puno pozdrava svim mamama a poljubaca vec velikim bebarama.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 2832
   RE: Bebe 2008
8.5.2010 15:13:34   
emma.L
Drage moje, super je ponovno vas čitati i vidjeti da su bebice propričale, počele čitati, da hodate stalno user posted image .

Mi smo imali super prvomajske praznike, koji su završili grozno- Ema se razboljela. Na planini je dobila proljev i užasan ojed guze (prvi put u životu). Svako pranje je bilo "nemoj mama, neću kakiti više, boli guza, gotovo", uglavnom da ti srce pukne, a moraš je oprati i presvući. Odmah smo sjurili u grad- dva povraćanja u autu i plakanje od šoka što joj se to događa. Ponedjeljak 20 stolica, utorak jedno povraćanje i 10 stolica user posted image . Sve smo mi to pokušavali držati pod kontrolom uz prolife, enterofuril i ors 2000, ali kad je još dobila temperaturu u utorak navčer, izdala me hrabrost i pravac bolnica. Dr. kaže da smo učinili čudo, jer je ona piškila i suze ronila gore, a kaže da se to moglo samo uz strašan napor kod tako jakog proljeva. Ipak su nas zadržali i uključili joj infuziju, preventvno, jer nalazi joj nisu uopće bili loši. To je baš teško podnijela user posted image , dijete mi je bilo ubijeno u pojam, nitko nije mogao doprijeti do nje osim mene, tatu je gledala kao stranca i baš sam se prepala šta je s njom. Sva djeca plaču na pregledu, ali se smire i zaigraju poslije. Ona ne- cijelu noć vrištanje u snu "mamičice, mamičice, bežimo" user posted image . Sreća, ujutro su nas pustili na "praćenje" - nisu nas otpustili, nego nas pustili doma s tim da se vratimo ako bude imala temp ili proljev. I taman odmorimo popodne, ona malo pojede krompira kuhanog, i sve ponovo na naš užas. I trk gore, opet vađenje krvi i urina, čekanje nalaza i samo moliš Boga da nas puste. Kako joj nalazi uopće nisu bili loši, vratili su nas doma na spavanje. I prekjučer je napokon prestalo. Duša moja se prepolovila, ali lagano se oporavljamo. Pomalo joj uvodimo normalnu ishranu, počela je fino spavati, ali još uvijek plače kad treba prati guzu iako je sve prošlo. I za živo čudo, danas je otišla s tatom bez problema. Jako se bila vezala za mene, što je i razumljivo.
Eto, upozorenje, kažu da djecu skoro pa kombijima dovoze iz hitne zbog tog virusa. I malo mi je lakše što je virus, jer sam se htjela pojesti misleći da smo je mi pustili previše da bude vani i da se prehladila.
Danas sam je poslala kod nane sa uputama što i kako da joj daju, ne zivkam ih, ali jedva čekam da dođu jer umirem od brige.
Sve je super samo kad su nam oni zdraviuser posted image . I stalno sam sebi govorila nije na intenzivnoj, nije na onkologiji, ti si luda žena... Ali kad je tvoje dijete, sve ti je najgore. Oplakala sam svaki put čim bi se mm pojavio i čim sam mogla malo odmaći od Eme user posted image . Nisam pojma imala da sam tako slaba.
Odlučila sam kupiti Naturamix kad ovo prođe, jer je baš nešto potjeralo u zadnje vrijeme- krajnici, prehlada i sad ovo.
Eto, izjadah se. Čuvajte klince, malo manje igraonica... Iako mi niti ne idemo u igraonice, dakle, mogla je pokupiti virus jedino u parku, na otvorenom, razmjenjujući igračke. Ne možeš ih zaštititi nikada potpuno, ja uvijek govorim da se kontaktom stiče imunitet, ali ovo me je zaista isprepadalo i nisam svoja nikako.
Ljubite bebe, grlite ih od nas, čuvajte se virusa i pišemo se uskoro.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 2833
   RE: Bebe 2008
9.5.2010 14:48:59   
bebbe RR
Pozdrav, generacijo!
Kako ste nam?!
Mi smo OK, neki standardni ritam. MM je danas rodjendan, slavimo ga od juče:))) Sada je pauza, jedni gosti otišli, a drugi dolaze u četiri, pa da malo dušom dahnemo... Ema je dobro, hB. Priča, igra se, sada se već i sama zna zaigrati, hB zdrava je, tako da sam sretna i zadovoljna. Anju mi grlo boli, ali nadam se da će se i to začas umiriti, iako bi ona voljela da potraje da ne mora u školu.
Emma, jako me je šokiralo da je djevojčica kroz sve to prošla. Djeca su jaka, i začas se oporave. A ti nisi slaba - mama si, brineš se. Da li su ustanovili koji je virus bio u pitanju? Da li je Ema vakcinisana protiv rota virusa?! Zagrljaji podrške i Emi i mami od Eme i mame.
Enna, je li vam se proljepšalo vrijeme?! Ove godine, vala ni kod nas nije OK. Nikako onog ravog majskog vremena nema. Eto, i Aazrin i tvoj muž imaju povrijeđenu nogu:) Da im to nije neka fora da ne pomažu ženama:))) A, Aazra, još malo pa će Bilal toliko vbrbljati da ćeš mu sve govoriti da malo ušuti da se odmoriš:))) Tako je to. Medić slatki,  kada je Fatih rođen?! I ja sam primijetila daa se Ema radije igra sa malo starijom dječicom, nego sa vršnjacima. A što se tiče poljubaca - ima pravo čovjek da izabere s kim će se ljubiti:)))
Pusa generaciji, odoh dalje u akciju!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 2834
   RE: Bebe 2008
9.5.2010 16:23:38   
Medić*
evo i mi da vas pozdravimo na kratko jer idemo vani malo,
dobro smo hvala bogu, manje ovih dana izlazimo zbog vjetrica pa kratko i bjezimo kuci.

Emma.L, bas mi je zao malene sto se izmucila, a naravno i tebe koja si to ipak hrabro podnosila, hvala bogu neka je proslo i da je bolje, od mog brata maleni 14 mj prije par dana se tako razbolio, povracanje, proljev, temperatura, pravo se svi oko njega namucili, a najvise jadno dijete, i njemu je sad bolje odmah su mu poceli davati neki multivitamin. preparat, ali on nece nista da jede osim dojenja sto mu nije dovoljno, i onda hem je nervozan sto je bolestan a naravno i od gladi, bas je smrsao da ja nisam mogla povjerovati za samo sedam dana. Najbitnije da bebare ozdrave, a sve ce kasnije nadoknaditi.

Bebbe, mom Fatihu je 19 mj, rodjen 02.10.2008. i meni stvarno nekada bude cudno sto vise voli djecu stariju, ali nesto mu tako odgovara, bitno da voli sa djecom, a sto se tice koga ce voljeti kazu ti je na mene,hahaha, kao mala nisam htjela svakome prici, odmah bih bjezala i cmizdrila, tek nrgdje sa dvije i po god pocela se mijenjati prema nepoznatim, pa ce i on tako nadam se, mada njega malo taj strah od nepoznatih dugo drzi, ali nisu sva djeca ista, sve je to individualno, bitno da su oni zdravi nama sve ce doci na svoje.

eto puno pozdrava od nas idemo se malo setati vani user posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 2835
   RE: Bebe 2008
10.5.2010 1:21:31   
nasa princezica
user posted image Pozdrav generaciji!  Emma.L mogu da zamislim kroz sta sve ste prosle tvoja princeza i ti.Stvarno mi je zao zbog tog sto se srce slatko ispatilo,a vjerujem da ni tebi nije bilo lako.Nadam se da ce to sto prije proci i biti sve ok.ljubim guzu malu sto boji.bebbe samo uzivajte u slavlju sa svojim pilicima i da  Anji grlo sto prije prodje.medic slatki samo vi setajte pa makar i na kratko.Kod nas je isto vjetric i to bas hladan ali kao sto ti kazes "kratko i bjezi kuci".Valjda ce nam uskoro i ljepse vrijeme.
Sto se tice nas mi smo ok.Lana stalno nesto prica i danas je naucila da kaze:"Doba an"(dobar dan)a i "doicjenja"(dovidjenja)Kako mi je samo simpaticna kad joj kazem:"Slusaj,da ti mama kaze.volim te naj vise na svijetu,jel ti to jasno"a ona meni"ect"(jest)a takvu facu napravi ko i njoj nesto jasno.Sad imamo 16 zubica (8 gore-8 dole).Mogu vam reci one ogrlice su spas ja samo vidim po dva zubica nicu,a moja maca nista fB-u nikakvih problema i propratnih pojava.Juce cijeli dan kad je god htjela piskit trazi tutu i piski u nju,ja se taman obradovala kad ona danas nista.PiskilAa dva puta u tutu i to posle spavanja kad sam joj ja ponudila.Toliko o tuti.Inace u poslednjih 10-ak dana je sve pomjerila vrijeme spavanja,ustajanja tako da je ustajala u 9:30h a posle podne kad se obicno budila sad tek zaspi,tako da je i navece budna do 22h pa i 22:30h.Znala je i par noci prespavati cijelu noc da ne doji,inace budi se oko 2h i 6:30 da doji.Nadam se da nece ovo jos dugo potrajati,jer vise volim stari rezim kad ranije ustaje,ranije ide spavati,pa nema veze sto se budi po noci da siki.Pogotov kad bude ljepse vrijeme  ona budna kad sunce upekne,a ja kontam ljeto setnja jutarnja,dok sunce ne upekne.Kad upekne njoj vrijeme za spavanje a mama pravi ruckic,dok ona odmara.Ruckimo pa opet setnja vecernja.Ja sve isplanirala a ona promijeni taktiku user posted image .Toliko od nas nasa generacijo,vec je kasno.Poljupci za sve nase bebace i mame.Laku noc............Zzzzzz.........Zzzzzz


_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 2836
   RE: Bebe 2008
10.5.2010 9:28:03   
enna
Jutro draga nasa genaracijo!!!

Evo ja da vam sta skrabnem uz jutarnju kaficu Ena je upravo doruckovala i gleda crtani.Ja sam hB malo bolje jos neke preparate koristim pa nadm e da ce proci ti dosadni hemroidiuser posted image  mm je otisao raditi mada ga jos noga nije skroz prosla ali ide a odradi otkazni rok ovu sedmicu posto neznam dali sam vam se pohvalila sledece sedmice aBd treba da pocne da radi u drugoj firmi sto je cekao da ga pozovu godinu dana i eto docekao je i taj dan pa smo sretni.Ena je prava brbljalica jerujte mi da nekad kazem drago djete odakle ti tolika energija za pricu i skakanje.Neznam al je kod nas faza ali ena se na sve moguce penje i onda skace sa raznih predmeta tako da je ni sekunde ne smijem ostaviti samu.Inace je hB dobro mada zdnja 2 dana ima proljev i kaze mama boji komak(stomak) osjetm kada joj naleti grc i ukaki se dali je virus posto kruzi trenutno neki stomacni virus ili je njeno valjanje i lezanje po plocicama nada se da ce uskoro da prode.Da zaboravim da vam kazem kod Ene sam vidjela gornja lijeva 5 nice joj li pokvarena dali ste vi imali slicnih iskustava ili eko od vase familije dali trebam doktoru???user posted image Kod nas je ova dosadna kisaaaaaaaa pa nemozemo vani ma uzasno je vrijeme i javljaju da ce sve do 20 biti ovako promjnjljivo user posted image .Ja i Ena smo planirale mozda malo za Bosnu da promjenimo ali naravo dok malo vrijeme se poboljsa da mozemo setati i biti vani jerako cu ici d budem u kuci necu n ici i ovdje mou da budem u kuci.
Emma.L draga toliko mi je zao malene princeze i sokiraa sam zaista kroz sta je sve prosla.Hb pa je bolje i nadam se da ce to uskoro biti iza vas i samo ruzan san.A tacno znam kakav osjecaj je to kada znas da si jedna cvrsta i jaka osoba i onda dozivis krah i kada znas d to nije nei problem ali opet to je tvoje djete i za tebe najveci problem prosla sam kro pkao odmah po Eninom rodenju i svaki dan se zahvaljivam Bogu so je to iza nas.
Bebbe vidim da ste festali pa basmi je drago i zelimo tm sve naj naj da sretni zdravi veseli pozivite dugo godina.Emica je kao i vecin djevojcica 2008 velika pricalica i bas lijepo a Anju ce proci grlo ona je ipak velika zna sama da kaze i kad boli i kada ne.
Medic slatki drago mi je da je djecak dobro a i kratka setnja je dobra.Ako cu te utjesiti mojoj Eni je 2 godine i ne voli strance u svojoj blizini odmah trazi ili mene ili mog muza da je umemo u narucje a sto se tice djecice takode voli stariju generaciju ali ja bas i ne forsiram ako zeli da se igra neka se igra ako ne ja necu da je tjeram.
Nasa princezica Lana je prava pricalica i drago mi je da je nicanje zubica bezbolno proslo.Sto se tice nekog utaljenog ritma i mi ga imamo ustajanje oko 08.00 pa popodnevno spavanje oko 13.00 pa do 15.00 i navece ide u krevet oko 21.30 i ja konacno onda malo odmorim mozak hahhhaha mada ona jako lose i sada spava tj. ima 3-4 budenja ali ja sam vec navikla nadam se da ce i tojednog dana da prestane i da ce mama moci prespavati noc u komadu da se konacno odmorim jer sam hronicno umorna.
Gdje nam je Anushka vjerovatno uziva sa svojim momcima sto mi je jako drago javit ce se ona kada mogne!!!Aazra se takode ne javlja vjerovatno su jos uvijek sve obaveze na njoj ako joj muz ima jos uvijek gips nadam se da je Bilal dobar i da slusa mamu i da cestitam draga na unapredenju user posted image user posted image user posted image
Maja78 kako nam je dug Andrej slusa li mamu i jeli os uvijek spavalica dusa malena.
Gdje su nam nita,idana,new mama,dincii????

Mi vas puno ljubimo i pozdravljamo do sledecg javljanja iz kisovite Italijeuser posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 2837
   RE: Bebe 2008
10.5.2010 13:26:59   
Anushka
pozdrav generaciji! dok alen u krilu gleda Doru na pola ekrana ja na drugoj kuckam da vam se javim. kod nas za sada sve hvala Bogu OK. zdravi smo, dobro jedemo, jos bolje spavamo, sutra bi trebali i do emigrantskog ureda pa nam cuvajte fige:) inace alen me imitira 100% brise sklanja koristi aspirator hehehe dzoger kad vidi odnah ga se prihvati, a ovih dana idemo i u basticu pa se prihvatio i grablji i lopate hehehe mm nas slikao i stalno nas zeza dosli da kopamo i oremo hehe jedino me ko malo brine jer je alenu stolica tvrdja od kako smo ukinuli aptamil, ko veliki redovna je i nema vecih problema pri obavljanju ali me malo brine da se ne pogorsa stanje. dosta tecnosti unosi, oko 600ml mlijeka, 150ml soka i jos najmanje pola litre vode i caja, a pomalo smo poceli i sa vocem, pomalo al ja sretna!
enna sretno tm na novom radnom mjestu,nadam se da je probl sa stomacicem prolazan a i da ces i ti brzo stati na noge. i mi imamo nakrnjen zubic i ne znam sta bi ti rekla osim da je odvedes zubaru pa pomalo a se i oslobodi a i da vidis sta je. ljubi nam drugaricu!
nasa princeza bravo za pricalicu! a tuta i ritam ustajanja.. hm mi se prilagodjavamo stalno jer nema tacno vrijeme dnevnog spavanja- juce je u ova doba vec ustao a sad jos nije zaspao.. ali bar uvece najkasnije do 9 zaspi. izgurat ce se sve pa i ovo!
medic slatki nemoj da te brine taj odnos prema strancima, bolje nego da leti svima. moj djecak je sarmer i smije se i nesto brblja svima, ali se ne da dirati i nositi skoro nikome. neka ga, za koju godinu cemo ih uciti kako ne smiju pricati sa nepoznatima! i utjesno je vidjeti jos vrsnjaka koji su odlucili da im se jos ne prica!
bebbe ja bas uzela sve potrebno za tortu jer je i mm rodjendan u srijedu sad 12.05. hehe jeste da nemam ni miksera, ali uz ljubav kao glavni sastojak mora uspjeti!nesto mi se cinilo da je Ema bila i do sada samostalna, ali je uz Anju i tebe vjerovatno rijetko imala priliku igrati se sama, Alen se vec duze vrijeme sam zaigra, a trenutno je uzeo aspirator i cisti mi tepih, a jutros mi je uporno stavljao poklopac na teglu od nekog namaza dok sam doruckovala, zapeo momak da skloni sve sa stola! i da.. dijelimo odusevljenje basticom i ako Bog da ovo ljeto ce nam proci izmedju plaze i bastice:)
emma.l joj bas mi je zao kroz sta ste prosle obje:( ne kazu bez razloga da je dijete izvor najvece radosti ali i najvece tuge! Nego kad uhvatis priliku daj si oduska i isplaci se i budi slaba, svima nam to treba ponekad a i zdravije je izbaciti nego potisnuti..saljemo vam puno poljubaca da se brzo oporavite i da se ne ponovi!    
aazra cestitam na povisici i unaprijedjenju!!! divna vijest! kako nam je Bilal?pomalo nam nedostaju roditelji, brat prijatelji ali kako kazu u onom vicu, radije biramo nostalgiju hehehe
drage moje, ovo moje dijete jos nije zaspalo uhh nista, idemo cistiti kucu i praviti rucak, pa ce valjda u medjuvremenu zaspati! saljemo vam puno poljubaca iz prelijepe suncane svedske!

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 2838
   RE: Bebe 2008
10.5.2010 14:48:35   
aazra
Drage moje...

evo radim ovaj vikend mi je bio grozan raskrstili smo definitivno s tetom koja je cuvala Bilala pet mjeseciuser posted image  ima sve o tome na drugoj temi da se ne ponavljam..Na brzinu smo nasli novu ne znam hoce li ici ali ovaj put sam bar postavila stvari kako treba...

Enna, kako je TM povrijedio nogu je li i on isao na protesteuser posted image ?

Inace Bilalov jedini izlazak ovog vikenda je sa mnom do prodavnice grozno mi je bilo kolica u jednoj korpu u drugoj mogla sam ga ostaviti ali eto rekoh nek malo izađe...Jos neke stvari u vezi posla morala zavrsiti preko vikenda ( moram odraditi povisicuuser posted image , tako je to..) a ja sam se jucer obandacila spavala dva i po sata...

Ves mi se nagomilao sve stoji, da mi mama nije dosla u subotu da mi nesto pomogne ne znam sta bihuser posted image
Ne mogu ni MM vise da gledam tako ne znam sta sam bogu zgrijesila prvo onaj udes s autom i sekiracija zbog toga ipak nam je i to bio sok, onda on povrijedi nogu pitam se sta je slijedece...

Ma hajd da vam ne kukam..Ljubim vas sve i vase bebice ne mogu ni da citam kako se provodite po ovim lijepim danima mi vec tri sedmice nigdje skoro nismo maknuli...

< Poruku je uredio aazra -- 10.5.2010 14:49:06 >


_____________________________








(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 2839
   RE: Bebe 2008
11.5.2010 2:01:03   
nasa princezica
Pozz generaciji!Lana je od jutros presretna jer su joj dosle tetka i Lejlica,a kasnije i nena.Kako nam je nena iz nocne smjene poslali smo je na spavanje a nas cetiri bacile smo se na druzenje.Moja sestra i ja smo pile kafu i uzivale u njihovim vragolijama.Cas se zagrle pozelile se pravo,cas Lana Lejlu gura od sebe i smiju se obje to im kao neki fol.Prcaju kao one nesto na svom jeziku i plesu uz "Lakinog brku"humor zivi.A kad je bilo vrijeme da i nena ustane mi ih odvele u sobu da je probude.Stale mi i gledamo kako ce je probuditi a one ni pet ni sest i popese se na nju,Lana joj rukicom otvara oci a Lejlica se smije i zove je....ma djeca su komedija.Sto se tice tute sinoc se probudila i govori "mama piikii"(mama pikica)ja je pitam hocel tutu ona kao nece,ali se vrti i i odjednom poce da place tuzno (al suze liju bas se umila u suzama)i samo mama mama.Ja se ukocila (jer od rodjenja je vesela bebica i rijetko je plakala,cak ni grceve nije imala pa da place)kontam sta je sad,pomislila sam da se nije nahladila dole jer tako mi je djelovala kao da je boli dok piski.Otcim do kupatila po tutu stavim je (tad vidim pempas suh)ona piski u tutu i mi oko nje mazi je,tjesi je pricaj joj i ona pomalo poce da se smjeska i odjednom sve ok.Dali je moguce da je pocela plakati jer je trpila,nije htjela da piski u pempas?Danas je piskila i u tutu a i u pempas i nije plakala zbog tog.Neforsiram joj tutu pa da nece da piski van nje.....neznam vise sta da mislim uvezi tog jer mi nedjeluje da je prehlada i da je sta boli plakala bi kad god piski....Izgleda da se Lana vraca na stare rituale pa je tako jutros ustala u 8h,isla spavati u 13:30,jos da je veceras legla u 21:30h bilo bi to-to,ali je kasno legla 22:30h pa vidjecemo kako ce dalje biti.Kontam da je mozda i ovo lose vrijeme uticalo na njene navike.Lose vrijeme i odmah manje boravi vani,a primjetila sam cim seta,trckara i uopste cim je na zraku odmah bolje jede i spava....izmori se,a ovako u kuci vise vremena pa joj se sve poremeti.Ja bas sve u detalje heehe.
Enna Lani je bilo isto tako sto se tice 5-ice,ja se uplasila sta je ovo djetetu nice pokvaren zub.Ali me mama brzo utjesila. To nije nicao pokvaren zubic nego kako probija,a desni cvrste pa se kao podlila krv.Izgledalo je bas tamno ispod kozice kao da je pokvaren.Tako je bilo u nasem slucaju zato se i ti  nebrini nista,osim ako nije vec nikao a pokvaren(nisam bas skontakla jel Eni vec nikao zubic ili tek nice)u tom slucaju ipak je odvedi zubaru.Nadam se da ce uskoro lijepo vrijeme tako da mozete doci u Bosnu da setate do mile volje.Super da ste sretni zbog tajinog novog posla.A sto se tice Laninog ritma on je bio isti kao i kod Ene s tim da je imala 2 nocna budjenja ali neznam sta se desilo pa je u poslednje vrijeme sve se pobrkalo.Ali sam zato ja u novo ritmu uspjela par noci prespavati u komadu,pa sam dopunila baterije malo.Anushka lako je tebi kad imas pomoc u kuci a bogami i basti.Drzimo vam fige da s tajom budete zajedno sto duze.Sto se tice tvrde stolice Lana doji ali joj juce i danas tvrdja stolica,skuhala joj kompot pa vidjecemo.Aazra drago mi je da nisam jedina kojoj se ves nagomilao hahha....a jos valja sve ispeglati..user posted image A ti ces se bas izgleda posteno naraditi za povisicu... .hehe...Znam da ti nije lako da gledas svog muza tako,ali nisi nista ni zgijesila,sto kazu sudbina,zato nemoj ni da pomisljas sta je sledece jer aBd sledece nema....misli pozitivno.Zagrlis svog Bilala i odmah pola briga nestane.user posted image Nadam se da ce Bilal biti zadovoljan s novom tetom,a ti kad god imas priliku ti se malo obandaci...Toliko nasa generacijo od mene ovako kasno,nadam se da nisam zapetljala post i da cete skontati sta je pisac htjeo da kaze jer vec odavno oci su mi na pola koplja.Ljubite svoje mazice od nas!!!!!!.......... laku noc nasa generacijo!

_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 2840
   RE: Bebe 2008
11.5.2010 22:38:14   
dinciii
Draga nasa generacijo,ovih dana bas nisam imala vremena da vam se javimo...Jer nisam sve iscitala..Radim neke ankete za seficu pa mi je glava puno od toga...Al eto gotova sam veceras pa cu sada malo da odmaram!!A sutra citam sve pa vam se javim sa duzim postom!Rejhana je super,hvala bogu sve je ok!!


Pozdrav generaciji!!!


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 2841
   RE: Bebe 2008
12.5.2010 16:51:57   
emma.L
Drage moje, hvala na podršci. Mi smo ozdravili skroz, ali je sada ne mogu najesti user posted image  - daj mesa, daj monte, daj jabuku (išće k'o kakvo dobro obučeno ciganče - bez uvrede za bilo koga, ali znate kako oni mali čančaju). Izgubila je svaki red u ishrani, sad se trudimo da ga opet zavedemo. A kad stavim mlijeko u mikrovele na grijanje, plače onih 30 sekundi što mu treba da se ugrije. Strašno user posted image . Neku večer nakon cijelog dana žvakanja, na tv-u neka reklama i jedu ljudi sendvič. Rekoh MM-u "okreći kanal, ako vidi kuku nama, nemam joj više šta dati". A jučer mi se unese u lice i sva ozbiljna kaže "mama, jebem li ti miša" , isto kao da ima neku tajnu, sva ozbiljna. MM-u je to slatko i kaže da ako ne čuje ništa gore, neće ni govoriti takve stvari. Ali ja mislim da je samo  pitanje dana kad će nadovezati nešto drugo osim miša. Baš čovjek nekad ne zna kako se postaviti.
aazra, slobodno kukaj, tu smo da pročitamo i pokušamo te utješiti. Sretno sa novom tetom.
princezice, mališani i njihova energija su nevjerovatni. Skakanje i priča, konstantno. Ali neka ih, jedva sam to čekala (ne znam smijem li reći, ali bebe mi nikada nisu bile zabavne- pa ni moja previše user posted image , tek kad krenu vragolije postane baš super, super). A što se tiče toga s tutom, tko zna što je bilo, ali ja je ne bih forsirala isto. Ema je baš plakala kad smo je pokušali staviti na tutu poslije bolnice, jer smo joj gore pokušali tako uzeti urin. I sljedeći put kad smo je htjeli staviti da kaki, ista priča. Već do sljedećeg dana je zaboravila i nastavila piškiti u tutu, ali samo kad je ponudimo. Nikada još nije tražila.
Anushka, baš mi je drago da se projeo i da bolje spava. Čitala sam često te probleme s njegovim probiranjem hrane i nikako mi se nisu slagali sa ovim slatkim obrazima. Eto, sad će se još napuhati user posted image .
enna, kako je pupa? Je li prestao proljev user posted image ?
Eto, šaljemo vam pozdrave i pusice, odoh ja svome čedu napokon user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 2842
   RE: Bebe 2008
13.5.2010 4:19:32   
nasa princezica
pozz generaciji !!!Samo da se malo javimo i spavanj e,bas je kasno.Lana je ok,sto se tice tute koristi je kad joj je i pponudim.Kao da je nikad nije ni trazila sama prije par dana,ko zna to su sve neke forice,tako joj doslo.Mozete mislilt jos vakcina nema!To su one u 18 mjesecu sto je trebala da primi,bas mi je krivo.Jos kad mi rece nazovi za 15dana kad nisam crkla.Prvo je bilo zovi svaki dan,pa zovi sedmcno,pa svakih 10 dana a sad i 15 jos se neka javila ...uh....tako je drska bila da sam pomislila nazval ja DZ ili pogrijesih broj.Lana mi juce i danas skroz slabo ruca,doruckuje,uzina i doji super,ali kad treba rucati nece pa nece.Inace nista joj ne forsiram sto hoce hoce,ali sam se zabrinula u cemu je sad stos pa slabo ruca ili uopste neruca.Pocijeli dan malo malo pa "Hoce ja mamice bko bko"-brko Lakin kad cuje pjesmu ko da je ko usteka u struju slomi se igrajuci.Emma.L drago mi je da ste ozdravile skroz,tako i treba.Mama pusti djete nek gleda reklame i nek jede kad hoce,iscrpila se maza pa sad da nadoknadi,a vratice se i red u izhrani postepeno.Mi smo pobrkali dosadasnji ritam spavanja , samim tim i ostalih aktivnosti,valjda se i mi postepeno vratimo na nas uobicajeni ritam. Ljubimo vas....toliko na kratko nasi "ukucani"ljubimo sve nase maze i mame.....laku noc.................Zzzz
P.S."ukucane"-ja se tako osjecam na ovoj nasoj temi kao svoj na svome...bas kao kod kuce...kao sto kazu :"svuda prodji svojoj kucici dodji"...tako i ja obidjem tema i tema pa hajd svojoj generaciji 2008...ljubimo vas

_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 2843
   RE: Bebe 2008
13.5.2010 9:01:18   
bebbe RR
Mila generacijo 2008!
Mi smo, hB, dobro, osim što Ema ima malo otečen kapak na desnom oku. Ništa alarmantno, ali me uprkos tome "brinucka". I, nakon drugo vremena me je juče ponovo mučila s hranom - skoro cijeli dan gotovo da ništa nije jela.
Kod nas je danas ružan, siv i kišan dan. Baš kao da je jesen. Tako da od standardnog izlaska vani ništa neće biti, ali zato ćemo možda u šetnju u kolicima. Sinoć smo mm i ja nešto čeprkali po baštici, i onda nas je uhvatio pljusak koji je trajao nekih pet minuta. Sklonili smo se, pa nastavili. Ema je bila sa nama, jer Anja je učila. Padala je i igrala se po onoj mokroj zemlji. Na kraju, kada smo ušli u kuću u  kadi smo je skidali, oprali sve sa nje, i onda još i nju. Ali, neka, uživala je.
Emma, vesela sam da je djevojčica ozdravila. Sada mora jesti žena da sve nadoknadi.
Naša princeza, to za vakcine je fakat užasno. Čuj nema vakcina! Mi isto očekujemo poziv da dodjemo na vakcinu. A, što se tiče hrane, eto i Lana malo zeza kao Ema ovih dana.
Aazra, je li stanje imalo bolje? Kako je sa novom tetom čuvalicom?
Dinciii, samo ti radi, javi nam se kada imaš vremena. Važno je da je djevojčica dobro.
Anushka, jeste li vi juče slavili rođendan?! A za bašticu  - vidjećeš. meni je na početku sve to bilo žoiva muka, a sad baš, ali bašš uživam...
Eto, cure moje, Ema se pentra pa je moram imati na oku!
Lijep dan svima!




_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 2844
   RE: Bebe 2008
13.5.2010 9:16:05   
maja78 RR
pusa generaciji

ja sam redovno tu i naravno iscitavam sve ali nesto mi se mrsko javiti, nemam pojma zasto.
Mi smo dobro, Andrej nas imitira u svemu, ali bas u svemu, i poceo je pricati po malo (mislim na prave rijeci), svaki dan nova rijec. Smjesan je sladak, vjerujte da se jedva kontrolisem da ga ne ugnjavim ili ne ugrizem (znam da necete pogresno razumjeti jer i vi to sigurno osjecate)
Anushka ma vama je tamo super imam ja osjecaj, i neka je, uzivajte user posted image user posted image user posted image

EmmaL. strasno je to sto se izdesavalo princezi, ali si me i toliko nasmijala za reklamu za sendvic, cak se i mami svojoj ispricala user posted image

Enna kako je curica, jeli pupo bolje? cestitke za muza, bas mi je drago. Nadam se da su te hemeroidi popustili i da si sad mirna. Andrej i dalje spava fino, mada sad zna vristati i plakati da ga moram buditi, valjda sanja nesto.

Dinciii Rejhanica je prekrasna sa onom macom, ismijala sam joj se, dusa mala.

nasa princezica to meni nije jasno za vakcine nikako, u Sarajevu ih najnormalnije ima, eto mi smo bili prije dvije sedmice. Mozes li ovamo doci na vakcinaciju? a sta ti radis u te sitne sate budna? nije valjda da princeza ne spava?

bebbe ma neka si je pustila po bastici, zato imamo masine i kade hehehehe

ljubimo vas puno

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 2845
   RE: Bebe 2008
17.5.2010 15:11:46   
mynxlee
Pozdrav velikoj maloj raji!

Evo i nas. Zraknem vas koji put, ali nikako da se nakanim da vam nesto napisem, a i ovaj moj mali smrdo stalno hoce da se igram s njim ili je toliko nervozan da mu moram pustati crtace i pjesmice na YouTube. Nije da se zalim, ali okupirao me po cijeli dan. Vezan je previse uz mene, pa da izvinete, jos uvijek hoce u wc sa mnom user posted image

Kod nas ima svasta nesto, ali opet furamo po starom. Ivan zna svasta da kaze, ali samo kad on hoce i kad mu je volja. Bas ima onaj neki svoj cvrsti karakter i nema sanse da popusti. Mene to nekad izbaci iz takta, ali opet se smirim s mislju da je on jos uvijek moja mala beba i da nista ne zna, mada opet u podsvijesti si kazem da je veliki lopov user posted image Hoce svugdje da se penje, da skace, ne igra se normalno s igrackama, nego on sve nadje nesto trece i s tim se zaigra. Vani kad smo, u obzir dolazi samo da on samostalno hoda i da radi striktno ono sto samo on hoce, u suprotnom pocne se valjati po zemlji, ma haos. Kolica smo za sada izbacili, jer se u njima vozi 5 minuta i hoce da se prevrne skupa s njima, koliko zeli da hoda. Kad ga pustimo da radi sto mu volja, gleda gdje je pjesak, kamenje ili granje oko drveca, pa skupi granje i kamenje i nosi u stan, ako ne ponesemo place majko moja mila. On se niceg ne boji, niti cuka, maca, ma niceg, cak skace na zivotinje. Ima neukrotivu narav i to vam je.

Na hrani je tezak, uzas. Jede on sve, ali vise pojede malo ptice. Nikako ga ne mogu dovesti u red da mu se zna za jelo i pice. Zato sokove pije u nenormalnim kolicinama. Popije sigurno preko dana 2 litre soka, a preko noci imam 3 pune flasice i zna sve tri popiti u noci. Vode zakaci malo, a mlijeko hoce samo kao shake ili kao gotov mlijecni obrok s ukusom nekog voca. Na kilazi nije izgubio nista, samo je izrastao, pa izgleda pomrsav. Hocu reci, toliko je aktivan da nema vremena ni da jede ni da spava preko dana. Preko noci spava ok, ali nece da zaspi dok s njim ne legnemo mm i ja. Budi se u toku noci, place, trazi sok ili ''dede'' (medo).

Zdrav je, sto je najbitnije, samo u zadnje vrijeme kada kaki, ima porijetku stolicu i izbaci nesto kao slajm. Smrdi, ali ono bas. Nikako da otkrijem od cega je. Kontam da mu se mozda ne skuplja pljuvacka i ne pravi slajm zbog zubica, jer gura ruke u usta stalno (ostala nam jos 4 zubica, pa imamo sve), pa onda mislim da nije od kravljeg mlijeka iz tetrapaka, pa da se nije nahladio... Uglavnom, on se ne zali i ne vidim da ga nesto boli ili muci. Imao je par mjeseci tvrdu stolicu, pa smo mu morali davati sok od suvih sljiva i otad je otcepilo i krenuo je i taj slajm. Mozda se i cisti, ma ko ce znati. Uskoro cemo na vakcinu, pa cemo popricati s doktorom.

A sad malo ja (OT). Kao sto znate trudna sam i tu sam negdje oko 17-18 nedelje. Trudnoca lijepo napreduje za sada. Nemam nekih problema. Jos ne znamo da li je djecak ili djevojcica. Sutra idem na kontrolu nakon mjesec i po, pa ce valjda moci reci sta je. Bas me zanima, jer sam sanjala jedan neobican san gdje mi je receno da nosim musko, da ce se zvati Matej i da to bude volja Bozja, a kao sve to mi rekla Majka Bozija (Gospa-Bogorodica). Od samog zacetka, cini mi se, sanjam tako te neke snove, svete ljude, ali lijepo uglavnom.
Jos se prcimo u jednosobnom stanu tuto-kompleto. Stanje doslo do te mjere da je vulkan (citajte: ja) poceo skoro pa izbacivati i bljuvati lavu svud oko sebe, a inace vazim za mirnu i stalozenu osobu, pa sad vidite. Bas sa stanom nemamo srece nikako. Zakazemo termine, a ono ljudi i ne dodju da nam otvore stan, ma haos. Danas imamo jedan termin i u cetvrtak drugi, pa valjda ce sad upaliti. Trazimo bilo sta, bilo gdje i bilo koliki stan, samo da imamo nesto svoje, neki svoj kutak.
Takodje ove sedmice idem u skolu da vidim za kurs kad tacno krece, a ne znam da li sam vam rekla da sam radila test i da mogu poceti od sredine s kursom, a mogla sam i malo kasnije, ali nisam htjela zbog vjezbe za konverzaciju. Trebam se malo opustiti.

Toliko od mene. Vjerovatno sam nesto i propustila, ali nema veze. Uspjela sam Ivana uspavati, pa da vam se javim evo. Zelim vam ugodan dan i da vas djeca slusaju, dobro jedu, lijepo spavaju i ne budu puno nevaljala.

Pusa od Ivana, mrvice i mene.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 2846
   RE: Bebe 2008
17.5.2010 16:21:52   
emma.L
mynxlee, super da si se nakanila malo svratiti user posted image . Vidim, ide to tebi super s novom bebom, a sve uz tog vragolana. Zaista izgleda da mu je karakter zeznut, ali što možeš, naši su i trpimo ih.
Želim vam sreću sa stanom.
Mi smo opet prehlađeni, od sinoć je začepljen nosić ali bez drugih simptoma koji bi zabrinjavali. Vesela, pri apetitu, ne smiruje se, samo ne može fino spavati od nosa. I otišla sam i kupila taj famozni, naveliko hvaljeni Natura Mix, da probamo i to. Dijete jede povrće, meso, voće svježe, kompote s limunom i medom, luka može u neograničenim količinama - ne znam više čime da je kljukam da je malo ojačam user posted image .
No dobro, valjda će s ovom zadnjom hladnoćom i prehlada proći.
Želimo vam da budete zdravi!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 2847
   RE: Bebe 2008
17.5.2010 22:46:50   
bebbe RR
Pozdrav, generaciji!
Mi smo dobro, osim što nam je apetit, već treći dan, kriza. Jedva da šta pojede. Kako je inače vesela, zdrava, hB, kontam da je možda kakav novi zubić na putuuser posted image Pojma nemamuser posted image Juče smo bili u Zagrebu i Zoološkom vrtu i bilo je baš lijepo. Curica je uživala i dozivalaa antilopu "popa" i medu, koji su nas najviše dojmili ovaj put... Kod nas je odvratno hladno, nadam se da mi se one biljke u baštici neće posmrzavati i da će više biti kraj ovoj zimi. Večeras smo malo naložili kamin da se ugrijemo!!!!
Mynxlee, baš sam sretna da si nam se javila! Drago mi je da nam je Ivanče dobro i da trudnoća fino napreduje. Nadam se da ćete problem sa stanom riješiti čim prije, jer mogu zamisliti da vam trenutno nije fino. Da ste svi super dobrih karaktera, kad je gužva - gužva je. Priča sa snom o Mateju je baš, baš lijepa. Javi nam kada saznaš da li je Matej ili, pak, Matea:)))
EmmaL, nemaš brige - ako dijete tako dobro jede, imunitet će se popraviti. A prehlada - nisu prijatne, ali i sama znaš da nisu ništa strašno!
Maja78, čestitke za nove riječi i ljupci brbljivom frajeru! Gdje su nam to Anushka, Dinciii i ostala raja?! Ljupci svima od moje uspavane princezice i mene!



_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 2848
   RE: Bebe 2008
18.5.2010 22:34:23   
enna
Vece draga nasa generacijo!!!

Mi smo vam ok hB lijepo na je vrijeme par dana pa smo stalno u nekom pokretu najvise smo vani igramo se konacno i ta dosadna kisa je prestala.Ena je dobro hB prica sve a toliko je radoznala neznma jeli to i sa ostalom djecom sve hoce da vidi za svaku i najmanju sitnicu pita sta je ma nekad zaista izgubim i snagu da joj ponavljam a ona uporna uhhhh ali eto najvaznije je da se zdrava.Isli smo da vidimo od mmnovi kamion i ona je ostala odusevljena skakala je penjala se ma tesko smo je izvukli i stavili u auto da krenemo kuci zivi haos je sa njom.Ima par dana ako joj jesto zabranim ona mlati rukama ispoljava neku huju sto mi se ne svida nikako ali eto nadati se da je i to samo jedna od faza.Sa hranom smo kako kad kao i vecina preferism voce i povrce ali eto ona nekad nece nista od tog.sa tutom nikako da pocnemo ja sam uzasna nemam volje a znam da moram vec je krajnje vrijeme uvijk nalazim neki izgovor sada je bilo trenutno da je kisovito vrijeme i da je hladno pa da ne mogu dijete pustiti da sjedi u gacicama po plocicamauser posted image sta je sledece vidjet cemo hehehehuser posted image Spavanje je u stvari sta je touser posted image i dalje imamo 3-4 budenja pa se vise ni ne nadam da cemo prespavati noc ona je hiperaktivna ne miruje ni u snu a spava toliko ruzno da smo mm iselili iz kreveta user posted image ,tj.nedostaje nam soba za Enu tako da nam ne gine selidba u veci stan i opet te dosadne kutije i koferi.Eto drage moje ja vas sada pozdravljam idem ovu svoju smrdu da uspavam inace u ovo doba je vec u revetu li veceras je izuzetak stigli su joj dido i nane iz Bosne prije nekih pola sata pa je ona sve happy od uzbudenja nezna sta ce od sebe.Ljubimo sve malene drugove i drugarice iz generacije 2008 a mamama zelimo sto mirniju i bezbrizniju noc!!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 2849
   RE: Bebe 2008
19.5.2010 8:54:28   
emma.L
Enna, baš je veselo to s njenim spavanjem user posted image , nadam se da će te uskoro iznenaditi i da ćeš se jedno jutro sama probuditi- naspavana. Kod nas nema tih problema, ali uvečer sama sebi pomalo pomjera granicu. Zimus je išla oko 9 u krevetić i zaspala bi u roku od pola sata. Sad je stavimo oko 10 čak i svejedno priča do 11, i pali i gasi svjetlo i skine vreću, pa onda ide otkopčavanje bodija, pa odljepljivanje pelene user posted image . I mi tako ulazimo, oblačimo i objašnjavamo po nekoliko puta i opet na kraju kad se smiri i odemo pogasiti lampu i muziku, ona sklupčana samo u bodiju. Inače je kao i tvoj curetak, radoznala i prektivna i ne gasi se. Neku večer u sobi čujemo kako pita zeca: Zeko, zašto su ti tako velike uši? Imaš li ti baku? (Sve je pobrkala sa Crvenkapicom user posted image .) I sada svakoga pita - Kako se ti zoveš? I mene, po 100 puta, izgleda da je to pitanje sada in. Prehlada je čini mi se pod kontrolom, nismo izlazili dva dana, ali popodne ćemo se nas dvije utopliti i barem malo do parka. Baš mi je muka od ove kiše i niskih temperatura. Većinu tople odjeće i obuće sam posklanjala i sada mi je mrsko ponovno izvlačiti.  
Kako vidite, na poslu mi nešto i ne gori, i takvi dani su mi najmrži. Kad samo pomislim šta bih "trebala" odraditi doma, zlo mi je. Nemojte me pogrešno shvatiti, ali ponekad pomislim, da Emu čuva neka teta, vjerovatno bi se dogovorile i da počisti svaki dan pomalo i ponešto. Ovako, MM-a mati neće čistiti, jednako kao što ne bih ni svojoj mami dozvolila, a onda mi muka da žena dođe u kaos i razguli se ja iako sam postavila prioritete i nemojte misliti da sam neka peka i da je sve pod konac user posted image . No dobro, glavno da joj se Emili obraduje kao i mami user posted image  i da je ona zadovoljna.
Eto, možda ću se još koji put danas javiti s posla, hehe. Ljubite klince i klinceze!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 2850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  112 113 [114] 115 116   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  112 113 [114] 115 116   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *