|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
18.2.2011 15:06:46   
M kao Mama
Joj, dadada i ena dobro ste, i ja se sječam svega, ta dva dana i dvije noći, samo uhvatih se za njen ročkas neki dan da ne znam u koliko sam je rodila, hahahah, kad mi je laknulo, sreća pa ima rodni list, hahahah

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
18.2.2011 15:11:47   
taurus
sjećam se i ja svake sekunde oba poroda
od dolaska u bolnicu pa do izlaska
ali iskreno za mene su to lijepa sjećanja, vjerovatno što porodi nisu bili teški i dugotrajni
i baš volim u glavi prelistavati sve događaje vezane za poroduser posted image


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
18.2.2011 15:12:28   
Nunu 08
Bolovi za vrijeme otvaranja bez indukcije 7h -5
Bolovi za vrijeme otvaranja sa indukcijom 2h- 8
Bolovi za vrijeme samog poroda 10tak min - 10
Šivanje me nije boljelo samo neki neugodan osjećaj, a imala sam puno konaca jer sam sama pukla, a i oni me sjekli
Oporava jedno 7 dana katastrofa dok se uspostavilo dojene i sama rana me bas pekla

_____________________________

25.07.2008........na ovaj svijet stigao je moj djecak....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
18.2.2011 15:13:59   
Nunu 08
a što se tice sjećanja na porod i sad u glavi imam svaki momenat od ispadanja sluznog čepa pa do momenta kad sam sina uzela u ruke

_____________________________

25.07.2008........na ovaj svijet stigao je moj djecak....

(odgovor članu Nunu 08)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
18.2.2011 15:29:44   
palachinken
E nek sam vala na ovu temu naletila, dosta mi je onih romantičnih priča o najslađoj boli na svijetu koja se odmah zaboravi i slično. Svi oko mene se nesto ustežu, pa prikrivaju stvarne priče, kao da me ne isprepadaju, što mi je baš smiješno. Boli se ne bojim, romantična nisam, biće šta bude, kao i milionima žena do sad :)


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Nunu 08)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
18.2.2011 15:33:21   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: palachinken

E nek sam vala na ovu temu naletila, dosta mi je onih romantičnih priča o najslađoj boli na svijetu koja se odmah zaboravi i slično. Svi oko mene se nesto ustežu, pa prikrivaju stvarne priče, kao da me ne isprepadaju, što mi je baš smiješno. Boli se ne bojim, romantična nisam, biće šta bude, kao i milionima žena do sad :)




Ljubice, pogledah tvoj ticket, javi nam se kroz koji mjesec, SRETNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO(nije dreka, već veliko sretnoa)

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
18.2.2011 15:35:31   
palachinken
Doduše :) to sad malo laprdam, vidjecu kad se priblizi user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
18.2.2011 15:44:12   
malena.
-prvih 10 h nije uzasno upredjujuci sa ostalim ocjena 5

-zatim jos 10 h gore i cesce i duze....ocjena 7

-jos 5h pa mislim da sam mogla napravit samo nekoliko koraka u razmaku izmedju bolova...dakle rekli su mi da hodam stepenicama...otrprilike 20 stepenica abar 3 puta se moram zaustavit zbog trudova koji traju jako dugo...ocjena 8

-posljednja 2h najgora ne prestaju...jos pred sami kraj drip nekim 30-40 min ocjena 10

-samo tiskanje mi je bilo ok...ne toliko bolno mozda cak olaksavajuce jer sam samo 2 puta tiskala i beba je izasla ocjena 5
-sivanje nista nisam osjetila..ocjena 1

-i znate ono kad vas zasiju pa stisne matericu da izadjhe krv....uhhh to je bolilo ocjena 8


_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
18.2.2011 16:24:01   
ivanasa
kontrakcije prije probijanja vodenjaka i dripa 4
kontrakcija nakon prikljucivanja dripa hmmm pa recimo 6
od ulaska u salu do samog poroda 2 (za 5 min izasao)
nisam imala niti jednog koncica hvala Bogu tako da zaista ne znam kakva je to bol
Sve u svemu,relativno kratko je trajalo od 12.45-16.55,nisam se namucila i nadam se ako bude i druge trudnoce da ce isto ovako proteci


_____________________________

Moj andjeo maleni Filip Noa rodio se 13.01.2010

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
18.2.2011 16:26:53   
emma.L
palachinken, sve sam samo ne romantična i ne znam uljepšavati, ali fakat nije "užasno" strašno.
Psihička priprema je sve, vjeruj mi.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
18.2.2011 16:31:36   
sheri
ma ja bih se 12 puta porodila, al ono usivanje bi tesko podnijela. a tek 7-8 dana poslije, uh kako me sve bolilo. ali i to je bilo sve podnosljivo, dok nije dosao mastitis, e to je bas , bas bol.


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
18.2.2011 16:35:24   
m.i.n.a.
Ja bih rekla da je kod mene prvo bilo 1...
Manje od sata pred porod najvise 4..
Kad je ukljucena infuzija isto vala 4..
Ma ja bih svoj porod svakom pozeljela..
Sivanje.....nikom..to je bolilo i trajalo je...to bih rekla 8-9...
Strah od mastitisa je kod mene 10000000...ne znam nakon koliko se prestat strahovat obzirom da ne dojim ali imam osjecaj da cu dugo biti sa upitnikom od toga...

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
18.2.2011 16:41:22   
taurus
IZVORNA PORUKA: sheri

ma ja bih se 12 puta porodila, al ono usivanje bi tesko podnijela. a tek 7-8 dana poslije, uh kako me sve bolilo. ali i to je bilo sve podnosljivo, dok nije dosao mastitis, e to je bas , bas bol.



tačno
mastitis je i mene više bolio nego porod, ma više nego oba poroda zajedno
sve žene se pred porod malo boje i osjećaju strah od bolova, a ja imam strah od bolova nakon porodauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
18.2.2011 16:57:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: taurus

sjećam se i ja svake sekunde oba poroda
od dolaska u bolnicu pa do izlaska
ali iskreno za mene su to lijepa sjećanja, vjerovatno što porodi nisu bili teški i dugotrajni
i baš volim u glavi prelistavati sve događaje vezane za porod
user posted image





Isto ovako. user posted image

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
18.2.2011 17:02:49   
dzeni_nl
pa sada kad je sve proslo rekla bih 1user posted image

ali zaista sam imala lagan i brz porod hvala Bogu pa se nisam naptila.

bio je prirodan porod, bez ikakvih inekcija i infuzija, brzo otvaranje petnaesto minutno istiskanje. bez pucanja i sivenja. pa eto recimo 2user posted image

rado se sjecam poroda i cesto pogledam snimak i slike sa poroda.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
18.2.2011 17:07:22   
Niina
ma porod mi je bio sega, dijelom covijek i zaboravi tu bol, a djelom sto to uistinu nije ni dugo trajalo niti taakoo bolilo kao sto sam mislila...
ali ono nakon poroda...trajalo je daaaanimaa, i danimaa...eh 10 puta bih se porodila samo ono poslije poroda da ne prozivljavam.

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
1.3.2011 9:53:21   
sandy82
-po prijemu u bolnicu 1
-poslije nekoliko sati 2
-poslije dripa 3
-poslije napada migrene 7, i stomak i glava
-carski rez 0
-rana poslije carskog 2, kad kašljem recimo 5
-rana treći dan nula bez analgetika
-ragade na grudima kad beba počne da sisa 10

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
1.3.2011 9:57:18   
sandy82
Inače, bola od otvaranja se ne bojim. Bojim se samo onog momenta kad beba izlazi, epiziotomije i šivanja. Carskog se takođe ne bojim, ni ako bi bolio puno više. Bojim se samo ako bi nešto krenulo po zlu. Od anestezije, krvarenja... Jao! Postala sam kao Jeremija iz Alana Forda.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
1.3.2011 14:52:32   
Super Beba
Ma što neko reče, porodila bih se 100 puta samo da ne moram prolaziti sve ono nakon poroda ...uh...mislim na epi, hemoroide i stolicu.....mada, nakon 10 dana i to prođe, ali ponovo - uh - uh - uh! user posted image  

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
1.3.2011 20:15:07   
HAHA
Trudnice,koje čitate,nemoj te se plašiti,nisu sve žene iste,a niti svi porođaji.Važno je da se dobro pripremiš,slušaš ljekara i babicu.Dva puta sam to prošla i sve je bilo totalno drugačije.Prvi porođaj za poželjeti,menstruacije prije trudnoće su me više boljele,beba 3800,2 končića,drugi:vodenjak pukao u srijedu  u podne,porodila se u subotu predveče,beba 3150,konaca"102",koji još uvijek,nakon punih 3 mjeseca ispadaju.

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
1.3.2011 22:39:07   
Leena
Bolovi bez dripa 3, bolovi sa dripom 10. Uvijek kazem, kada su mi ukljucili drip, kao da su ukljucili horor i ja sam postala neka strasna spodoba koja urla i ne ponasa se normalnouser posted image user posted image user posted image user posted image

HAHA, ja se sve tjesim da je drugi porod puno laksiuser posted image . Koliko je godina razlika među bebama?

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
1.3.2011 22:56:33   
ema_28

IZVORNA PORUKA: Leena

Bolovi bez dripa 3, bolovi sa dripom 10. Uvijek kazem, kada su mi ukljucili drip, kao da su ukljucili horor i ja sam postala neka strasna spodoba koja urla i ne ponasa se normalnouser posted image user posted image user posted image user posted image



Potpisujem :)))

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
1.3.2011 23:00:49   
aida.
Ja se skoro pa ne sjecam vise bolova, user posted image Nekako sam odmah zaboravila a bili su stvaaaarno jaki... Kontrakcije bez indukcije 8, sa indukcijom 10, porod ko porod (vrijeme dok beba izlazi) 7... Trenutak kad sam ugledala svoje pile-neprocjenjiv. Sva bol je nestala user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu ema_28)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
1.3.2011 23:11:22   
aida.

IZVORNA PORUKA: Gracanka

IZVORNA PORUKA: taurus

sjećam se i ja svake sekunde oba poroda
od dolaska u bolnicu pa do izlaska
ali iskreno za mene su to lijepa sjećanja, vjerovatno što porodi nisu bili teški i dugotrajni
i baš volim u glavi prelistavati sve događaje vezane za porod
user posted image





Isto ovako. user posted image


takodjer user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
2.3.2011 8:15:37   
Mamica24
Bolovi su bili 10+ i danas ih se sjećam.. user posted image user posted image

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *