|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
7.8.2008 10:41:05   
tina2222
mene zanima kako prepoznati prave trudove,prva mi je beba pa ne znam ,a trebam roditi ovaj mj,unaprijed hvalauser posted image

_____________________________

tina

(odgovor članu Elizabeta)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
7.8.2008 11:23:56   
mamyca
Kad osjetis jak bol iz ledja,mene su u 1 po noci uhvatili bolovi,i trpila sam nisam nikome govorila,jer sam mislila da to nisu trudovi,ali ujutru oko 8 kad su poceli bolovi iz krsta,sveki mi je odmah rekla da idem u bolnicu,i rodila sam u 10 h.Ali zapamti da nije svaka zena ista,pa samim time ni bolovi,znat ces ti kad to dodje,samo duboko disi,to ti je najvaznije,pravilno disanje.Udises na nos,a izdises kroz usta,to je meni najvise pomoglo.Sretno

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu tina2222)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
7.8.2008 11:27:07   
emina_h
Tina nista se ne sekiraj sve zene kojima je prva beba budu u takvoj dilemi,ali vjeruj mi da ces to prepoznati,drugacije je od svih ostalih bolova.I svakako je najvaznije pravilno disanje.
Zelim ti puno srece.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
7.8.2008 12:00:22   
anitaMO
mene su bolovi uhvatili odmah na svako 3 minute.otisla u bolnicu odmah u 7 u 9 i 30 rodila.znaces ne brini.i istina je sta kazu da se sve odmah zaboravi.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
8.10.2008 12:12:51   
demiana
i mene zanima isto kako prepoznati trudove? Procitah gore da su to bolovi iz krsta, i svekrva mi isto rekla, a moja mama da je nju boleo donji deo stomaka. E sad mene ledja bole stalno, nekada toliko jako da mi koce noge a i stomak isto. Moj doktor kaze da me kicma boli zato sto beba pritisce, a stomak zato sto se materica siri. I kako ja sada da znam kada je krenulo?Inace sam u 36 sedmici...

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
8.10.2008 12:21:55   
Romali
Demiana, trudovi nisu stalna bol, oni dolaze u intervalima. Barem su mi tako ostali rekli, a i meni je tako bilo. Pojačavaju se s vremenom i postaju duži. A vjerovatno ćeš imati i neke dr.simptome. Ne brini, to ne možeš fuliti nikakouser posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu demiana)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
8.10.2008 14:17:28   
tweety
Ne sekiraj se,neće bolovi proći nezapaženo user posted image  Ako si imala jake menstrualne bolovi,da te utješim,ovi su 10 puta jači user posted image  Ali sve se to zaboravi čim beba dođe na svijet.

Sretno!

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
8.10.2008 14:31:27   
mamy Sabina
Kad aBd dođu neće proći nezapaženo!
Znaćeš da je to to,vjeruj mi!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu demiana)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
8.10.2008 14:37:16   
Skvo RR
Poradanje 8
sam cin poroda 2
sivanje 10
.....ja sam svjeza, pa mozda nisam realna...ali za sada su moje ocjene takveuser posted image

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
8.10.2008 16:03:19   
kvik
ja sam se porodila na sekciju (carski rez)i sam taj čin nije bio bolan.Meni ni oporavak nije bio tako strašan kako pričaju i kako sam i ja sama očekivala. Rana nije da ne boli , ali nije ni neizdrživo, pogotovo što ti u bolnici kroz infuziju daju analgine. Četvrti dan sam izašla iz bolnice bez bolova. Ako se budeš porađala na c.rez želim ti da ti bude kao meni. Sretno svim budućim porodiljama.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
8.10.2008 16:16:22   
Anoniman
meni je sve u cjelini ličilo na jednu 5.

(odgovor članu kvik)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
8.10.2008 16:30:12   
Anoniman
porod... prolazna dvica
epi - sivanje... cista 10user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
8.10.2008 16:41:06   
Marta K. Djakovic
mene porod nije bolio, šivanje peckalo (kod prve bebe). bole trudovi - 10, muče, j*eeeuser posted image !
druga beba - zezala se između trudovauser posted image , porod - ništa! dva sata kasnije sama na tuširanje, sutra kući, a četvrti dan u šetnju po snijeguuser posted image
i, oboje bih opet. sad sam Druga Martauser posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 8.10.2008 16:56:24 >


_____________________________

što više upoznajem ljude, sve više volim životinje. ne vjerujte mikrokreditnim organizacijama!

(odgovor članu essy)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
8.10.2008 19:52:33   
mivica
Isto tako, trudovi su bolili za 10 heheh user posted image , porodu bih dodijelila ocjenu 2 (ma nije bila bol, vise pritisak) i svakako sivanje - uh 10!!!
Ali ja sam bol brzo zaboravila, znam da me tada bolio, ali se iskreno ne sjecam vise te boli hB!!! user posted image


_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Marta K. Djakovic)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
8.10.2008 20:37:56   
jasmina_mm
ja sam rodila na carski pod opstom anestezijom tako da sam cin poroda nije nista. E poslije poroda rana jeste boljela dala bih ocjenu 5 znaci podnosljivo, ali sam ja izgubila puno krvi tako da moje opste stanje je bilo za 10user posted image . Uglavnom hB oporavila sam se, ali jos uvijek nemam ni snage ni hrabrosti da razmisljam o drugom djetetu

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
8.10.2008 22:21:13   
Okarica
IZVORNA PORUKA: mivica

Isto tako, trudovi su bolili za 10 heheh user posted image , porodu bih dodijelila ocjenu 2 (ma nije bila bol, vise pritisak) i svakako sivanje - uh 10!!!





_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
19.10.2008 20:46:33   
sanja.sa
kod mene su bili bolovi cista desetka (dvije doze indukcijeuser posted image )
samog poroda se i ne sjecam, vazno mi je bilo samo da beba izadjeuser posted image ,
a sivanje 1 - pod anestezijom

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
21.10.2008 12:49:13   
idana_85
Nemoj te se smijati, ali mene nije bolilo. Ozbiljno. Kontrakcije su bolile kao blagi menustrualni bolovi, izlazak bebe, rez i sivanje nisam ni osjetila. Jedino sto me bolilo ko djavo su one kontrakcije kad ti daju infuziju....uh

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu essy)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
21.10.2008 12:54:53   
Anoniman
ma bravo idana, znala sam ja da će to super proći. Tako i treba ti si jedna hrabrica!:)

(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
23.11.2008 19:17:19   
dina_89
ja se nadala da ce ocjene biti oko 5 sad sam se zabrinula user posted image  tjesi me samo ono kad je toliko zena moglo mogu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
24.11.2008 16:31:59   
Tiaa
od 1 do 10? hm...12 definitivno.....al isplatilo se, imam prekrasnog sina

(odgovor članu Elizabeta)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
24.11.2008 17:17:31   
nat
trudovi poceli oko 11 navece, nista strasno- kao menstrualni bolovi i nagon na wc (ocjena 2-3), u bolnicu dosla oko pola 4 ujutro, porodila se u pola 6- porod 9, sivanje 8, ali oporavak od epiziotomije, hemorodidi i odlazak u wc sa savovima 100.

(odgovor članu Tiaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
25.1.2009 17:02:43   
Anoniman
Čista 10 user posted image user posted image  Porod "pomoću" dripa, trajanje 13,5h user posted image

(odgovor članu nat)
  Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
26.1.2009 13:49:38   
Lenka
ne znam sta bi rekla za ovu bol, najvjerovatnije je nemamo sa cim usporediti pa je zato odmah zaboravimo!
inace oba poroda su mi relativno kratko trajala hvala dragom Bogu, s tim sto je drugi porod bio vremenski duzi pa je radi toga ocjena recimo 4,al ne zalim se imam dvoje prekrasne zdrave djece.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Bol kod porođaja od 1-10
26.1.2009 14:45:15   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Lenka

ne znam sta bi rekla za ovu bol, najvjerovatnije je nemamo sa cim usporediti pa je zato odmah zaboravimo!


Hvala Bogu da je nemam sa čim usporediti sem sa - porodom.user posted image
Meni i dan danas kad na um padne bol - kao da je jučer bilo.
Uopšte je ne zaboravljam.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *