|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
9.3.2009 20:43:51   
idana_85
neki, i kod mene ima manje mlijeka u desnoj kad ispumpavam i bolje jeden iz lijeve, cula sam na vjezbicama a i na vise strana da je uvijek tako,da baby jednu dojku voli vise i da u jednoj ima vise mlijeka, to jenormalno, ne brini. vec se ti cuvaj da ne bi te upale ucestale, izdrzi da to prodje i uzivaj u dojenju svoje bebice...

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
9.3.2009 20:45:05   
neki
Hvala dragemoje,izdrzacemo mi i ovo...Pusa od mene i Saidauser posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
9.3.2009 21:22:18   
ziki
Sretno sa dojenjem Neki.
Ja sam pila ampicilin zbog upale zuba i dojila , Tarik je tad imao 6 mjeseci. Kupila sam AD mlijeko na putu od zubarke do kuce a onda zvala dr i receno mi da dojim ali da pratim, ako beba reaguje da dam AD, on nije reagovao ali da jeste ispumpavala bih i bacala. Kad se mora -mora se.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
10.3.2009 0:11:13   
neki
Ali na koji nacin moze reagovati?Na koji nacin antibiotik moze stetiti mojoj bebi?Hvala ti draga na podrsciuser posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
10.3.2009 0:13:25   
neki
Ne mislim na reakciju na penicilin,jer eritromicin ne spada u tu grupu,vec uopste na koji nacin antibiotik moze da steti bebi dok ga dojim?

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
10.3.2009 21:36:16   
aazra
Neki, ne znam tacno o cemu se radi mojoj kolegici je zubar zbog anestezije rekao da ne doji jedan dan i da daje AD mlijeko, ali ona ga nije poslusala jer beba joj nije htjela flasicu.
Pa je zvala apoteku i rekli su joj da moze dojiti, i da se to kaze vise iz tog razloga da beba ne bi bila malo "uspavana" ako bi se anestezija izlucila u mlijeko.
Koje antibiotike ti pijes pa ne smijes dojiti?

_____________________________








(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
10.3.2009 22:04:38   
ziki
Ja sam pratila da se ne ospe i stolicu. Sam antibiotik ako se uzima bez potrebe izaziva rezistentnost kasnije, to ce ti farmaceuti objasnit bolje, da se ja ne provaljujem(nije mi sestra dostupna inace bi ti jas izdeklamovala sveuser posted image user posted image )
Sto se tice anestezije, kad sam kasnije vadila pomenuti zub,sat vremena posle sam dojila Tarika. Zene koje popucaju prilikom poroda dobiju anesteziju da bi ih usili a nakon sat vremena stave im bebu na grudi, znaci da ne steti.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
10.3.2009 23:03:01   
neki
Pijem eritromicin,i pedijatrica je rekla da mogu dojiti i da ne steti bebi,ali ako primijetim promjenu na stolici,onda da dajem AD.Mada je on dosad imao proliv dva puta,ostalo je bilo ok,tako da sam nastavila sa dojenjem...Ali nonstop gledam u njega kakav je,je li previse miran i sl.U svakom slucaju,puno vam hvalauser posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
11.3.2009 9:45:08   
Suzana
IZVORNA PORUKA: aazra

Neki, ne znam tacno o cemu se radi mojoj kolegici je zubar zbog anestezije rekao da ne doji jedan dan i da daje AD mlijeko, ali ona ga nije poslusala jer beba joj nije htjela flasicu.
Pa je zvala apoteku i rekli su joj da moze dojiti, i da se to kaze vise iz tog razloga da beba ne bi bila malo "uspavana" ako bi se anestezija izlucila u mlijeko.
Koje antibiotike ti pijes pa ne smijes dojiti?


Ma hajte molim vas, zbog anestezije kod popravka zuba da se ne doji jedan dan - smijesno. (aazra, nije upućeno tebi nego doktoru user posted image )
Sta je s nama koje smo rodile na CR?


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
11.3.2009 9:46:15   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: ziki

Zene koje popucaju prilikom poroda dobiju anesteziju da bi ih usili a nakon sat vremena stave im bebu na grudi, znaci da ne steti.


Eh da, zene koje rode na carski rez takodjer piju antibiotike i doje tek rodjene bebe (ja sam bila jedna od njih) jos plus sto sam bila pod opstom anestezijom kad su me poradjali.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
11.3.2009 9:47:37   
boogy woogy
Hahah, Suzana izgleda da smo pisale ovu poruku u isto vrijemeuser posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
11.3.2009 9:51:10   
Suzana
Izgleda draga, telepatija šta li. user posted image
Velika pusa.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
17.3.2009 11:43:48   
neki
Evo mene opet ovdeuser posted image Vec par noci moj Said jede u 00h i spava do 6:30h,pa onda opet jede...Medjutim nocas je bila prava frka,probudio mi se u 3:00h,i ja da ga nahranim,kad ono nista...Nema,pa mena,pa ja malo odmorim,pa opet probam,nista ne ide,a on se unervozio pravo,pa je opet zaspao,pa opet budjenje oko 5:30,opet nista...Ja se nasekirala pravo...Tek u 6:30 se najeo,jer je tel tada mlijeko i krenulo...Upomoc...Je li se nekome od vas ovo desavalo?

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
17.3.2009 11:46:21   
boogy woogy
Da desavalo se. Ja da sam na tvom mjestu ne bih brinula, mlijeko ce nadoci. Opusti se, mlijka ima i nemoze preko noci nestati.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
17.3.2009 11:49:42   
Amrino
A kako znas da nema mlijeka neki?
Po njegovim reakcijama (nervoza, cesto budjenje...) ili nesto drugo?


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
17.3.2009 12:00:49   
neki
Da Amrino,cesto mi se budio,unervozi se jer ne ide mlijeko,a i ja osjetim peckanje ustvari kao da me zignu obje dojke kad krene mlijeko,i ne cujem da on ista proguta...Bas sam se nasekirala...user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
17.3.2009 12:08:41   
Anoniman
 Ne moraju se uvijek osjetiti trnci, ja ih osjetim ako je razmak među podojima veći. A i nervoza ne mora da je zbog gladi, evo mojoj je u posljednje vrijeme prešlo u praksu da se mali milion puta budi da jede, iako je sve do četvrtog mjeseca spavala ujutro do 6.

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
17.3.2009 12:11:48   
neki
Ama nije meni problem ustajati po noci ako treba svako sat,ali me zabrinulo sto mlijeko ne ide,pa je on jadnicak gladan zaspaouser posted image user posted image user posted image Bilo mi doslo da otpakujem onaj hipp,ali sam se ipak suzdrzala,i mlijeko je hB krenulo,ali tek u pola sedam jutros...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
17.3.2009 12:15:09   
Anoniman
znam da ti nije problem neki.user posted image Znam da se brineš, i ja tako ponekad osjećam po čitav dan da je prazna dojka, ali navuče ona sebi u toku podoja, a čim se ja odmorim i opustim bude bolje. 

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
17.3.2009 12:15:16   
boogy woogy
Nakon prvobitne natecenosti dojki, velikih bebinih gutljaja mlijeka, bljuckanja, peckanja dojki....kad se uhoda dojenje: grudi postanu mlohave, cak se ponekad i smanje (u mom slucaju), vise peckanja nema, veliki gutljaja nema, bljuckanja nema, strcanja mlijeka iz grudi nema, ispumpavanja stotina ml. mlijeka nema ALI ZATO MLIJEKA IMA. Ovo ce ti reci svaka iskusna majka dojilja. A bebe ce se buditi zbog x-y stvari: zubici, upala grla, upala uha, nadutosti stomaka, nocnih strahova, prozivljavanja aktivnosti iz prethodnog dana, straha od odvajanja itd. itd. 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
17.3.2009 12:38:14   
neki
Hvala vam opet puuuuuuno,a meni je drago da nisam otvorila hippovu hranuuser posted image user posted image user posted image Pusauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
17.3.2009 13:28:22   
MELLI
Neki jedva čekam da za tri-četiri mjesece vidim kako ti nekoga savjetuješ kako da uspije u dojenjuuser posted image .
Budi još samo malo strpljiva,na pravom si putu da uspiješ,a hipp zaboravi,možete vas dvoje i bez njegauser posted image
Već sam ti napisala da skoro svaka majka prolazi kroz takve nedoumice,nemoj da te pokolebaju.Dojenje je strpljenje i još malo strpljenja,pa onda opet strpljenje i na kraju zagarantovan uspjeh.
Svaka dojilja potvrdiće ti osjećaj praznih grudi,ja se isto tako nekad pitam šta ovo dijete vuče,ali nacucla on sebi koliko mu trebauser posted image
Nabrekle grudi i peckanje imam samo kada ga duži period ne podojim(ako sam ga nečim hranila u međuvremenu,ako je pajkio malo duže,ako smo se zadržali vani...)
Opet se ponavljam,nemoj da ti strah i panika ometaju uživanje u dojenju.user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
17.3.2009 15:11:04   
neki
Ja stvarno ne znam na koji nacin da ti se zahvalim Melli,a naravno i ostalim forumasicama koje me iz dana u dan savjetuju i daju mi ogromnu podrskuuser posted image user posted image user posted image HVALA,HVALAuser posted image

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
17.3.2009 16:02:33   
MELLI
user posted image user posted image user posted image
Nema potrebe da se zahvaljuješ,svi smo mi u početku trebali nečiju podršku i savjet.
Ovaj forum i služi tome da razmijenimo mišljenja i pružimo podršku jedna drugoj.Samo ti doji svog mališana i vrati se sa pitanjima kada god za to osjetiš potrebu.user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
18.4.2009 21:40:59   
Nunichi
Evo i mene na ovu temu...nasa puslica juce i danas jako malo doji. user posted image
Samo po par minuta...juce je jela par puta do 12h,onda je zaspala,budila se svaka 3h,dojila po par minuta i tako do jutros.I danas je isti scenarij,samo sto je danas popodne stolica bila zelena. user posted image
Ona ne sastavi ni 5 minuta na siki,mene sve pecka,a maloprije kad sam joj izvukla bradavicu mlijeko curi u mlazu...meni sad nista nije jasno... Cini mi se da mlijeka ima dovoljno,ali ona ipak jede samo par minuta i to je to...a ova zelena stolica me odmah asocirala na rijeci patronazne sestre "to je znak da je gladna" user posted image user posted image user posted image
Sta da radim? Ona kad izbaci ciku poslije dojenja tih par minutica ja joj vratim,ali onda je dreka i cika,pa je pustim da odmori i opet vratim,ali ona opet u plac...na kraju je pustim da spava.
Stvarno sam sad zbunjena...je li gladna? U cemu je problem? user posted image

Zaboravih napisati,Zari je 25 dana. I samo je na siki do sad bila...bili smo samo na 2 kontrole,i tad je za 7 dana dobila 350 grama.


< Poruku je uredio Nunichi -- 18.4.2009 21:42:32 >

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *