|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
18.4.2009 21:47:33   
magde
e ovako moja beba je bila mrzliva i nije htela da uhvati ali ja sam imala mleko i bilo mi je zao tako da ja se nisam predavala i davala sam joj sisa ali ona nij e htela i 5 dan ona padne u komu i samo je spavala sto je to odgovor da je beba gladna kad zapadna u komu i ne mozes da je probudis znaci da je gladna PROBAJ to i vidi i odmah smo poceli sa dohranu i ona je sad 4 mesec pa opet ima zelenkastu stolicu a pedijatar kaze da je super beba napreduje odlicno tako da stolica nemora da kaze da je gladna ponekad je zelena jer je beba nastinata ili nije dobro oformena stolica to je normalno.probaj da se odmolzis nekad da vidis kako ti curi mleko trebalo bi da ima puuuuuno kanalcici.
PA I OVO MOZES PROBATI.daj joj novalak mleko vestacko ali sa lazickom malo je tesko ali videces ako hvata ko luda i popije sve a prije toga vidi koliko kolicina prema tome kolika ti je beba  i dali ce da se promeni stolica znaci bebe ne vuce dovoljno

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
18.4.2009 21:55:41   
Nunichi
Ova moja dusica fino pravilno uhvati siku i pocne vuci kao da ce jesti satima...ali vrlo brzo prestane. user posted image
Stvarno lijepo krene,onako zadovoljno uzdise i gleda u mene,ali kratko. user posted image
Imam ja u kuci Hipp,upravo stoji na stolu i mm i ja gledamo u njega,dilema je velika.
Uzasna mi je pomisao da mi je dijete gladno,ali i place mi se kad pomislim da joj dam flasicu.
Ne znam ni sama sta da mislim i uradim...
A sto se spavanja tice,bude ona pofino budna...do podne je lambada,a i u toku noci se budi 3-4 puta...


(odgovor članu magde)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
18.4.2009 21:59:46   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Evo i mene na ovu temu...nasa puslica juce i danas jako malo doji. user posted image
Samo po par minuta...juce je jela par puta do 12h,onda je zaspala,budila se svaka 3h,dojila po par minuta i tako do jutros.I danas je isti scenarij,samo sto je danas popodne stolica bila zelena. user posted image
Ona ne sastavi ni 5 minuta na siki,mene sve pecka,a maloprije kad sam joj izvukla bradavicu mlijeko curi u mlazu...meni sad nista nije jasno... Cini mi se da mlijeka ima dovoljno,ali ona ipak jede samo par minuta i to je to...a ova zelena stolica me odmah asocirala na rijeci patronazne sestre "to je znak da je gladna" user posted image user posted image user posted image
Sta da radim? Ona kad izbaci ciku poslije dojenja tih par minutica ja joj vratim,ali onda je dreka i cika,pa je pustim da odmori i opet vratim,ali ona opet u plac...na kraju je pustim da spava.
Stvarno sam sad zbunjena...je li gladna? U cemu je problem? user posted image

Zaboravih napisati,Zari je 25 dana. I samo je na siki do sad bila...bili smo samo na 2 kontrole,i tad je za 7 dana dobila 350 grama.



Meni to zvuci sasvim ok. Nemas razloga za brigu. Mlijeko curi ko ludo- sto znaci da ga ima, a ona jede koliko zeli. Vrijeme dojenja se tebi cini kratko jer si navikla da ona bude duze na siki...ali ona je sada veca i jaca- vise povuce i vise joj stane u stomacic.
Zelena stolica je vise i normalna pojava, da se tako izrazim, jer ne postoji bukvalno niti jedna beba da takve stolice nije imala bar ponekad.
Zelena ili zelenkasta stolica nije znak gladi kao sto se to nekada mislilo. Moze biti da da je nahladila stomacic, da je kaka oksidirala ili nesto slicno a ne mora biti nista. Mom Hamzi je cesto bila zelenkasta a uvjeravam te da nikada nije bio glaan. Prosvrljaj po temama- pa ces vidjeti da su se skoro sve majke brinule zbog iste stvari- bez razloga. user posted image
Samo se opusti. Bebara super napreduje i nemas razloga da sumnjas u sebe!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
18.4.2009 22:00:54   
magde
ondak j eok prati tvoje dete i teraj dalje ne brini se rakla sam ti mozes malo od te meljeka ali sa kasikom malo

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
18.4.2009 22:06:03   
Nunichi
E Amrino da nas samo vidis kako blejimo u ovu kutijucu Hippa user posted image user posted image user posted image
Samo se nadam da dusica nije gladna...
A sve sam ja procitala,ali djavo mi ne da mira,moram ja pitati ipak...user posted image


(odgovor članu magde)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
18.4.2009 22:10:04   
sanja.sa
Nunichi sklonite Hipp sa stolauser posted image .

Amrino ti je sve napisala, Zarica super napreduje (350g za 7 dana!user posted image ) i budi sretna sto sada bolje vuce i brzo se najede. moj maleni nikada nije papao ispod pola sata, ustvari kada se sjetim bila sam sretna kada je trajalo samo pola satauser posted image


_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
18.4.2009 22:14:19   
Amrino
Zaboravih te upitati- koristi li malena dudu? Ako da- onda joj je ne daj neko vrijeme. Duda ponekad zadovolji djeci refleks sisanja tako da gube zanimanje za siku.
Ponekada je mom Hamzi smetalo kada mlijeko curi- jer nije moga stici da ga guta- pa sam ja cesto znala prije podoja izmusti mlijeko- ili jednostavno mu izvaditi siku iz usta- sacekati da mlijeka malo "otece" u pelenu- pa mu ponovo dati siku.
U dojenju ti je ponekad potrebno sluziti se tim nekim "trikovima" jer nekada nesto bebi zasmeta a ne zna ni ona sama- sta pa ti probaj skontati umjesto nje.
Hipp neka i dalje stoji na stolu. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
18.4.2009 22:19:00   
Nunichi
user posted image
Hvala na podrsci Sanja,ma ni sama ne znam sta da mislim...Izgleda mala ima dobar cug user posted image user posted image

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
18.4.2009 22:21:23   
Nunichi
Eeee sad mi je lakse...ona dudu koristi zadnja dva dana.
Prije nikako nije htjela,pravila je facu kao da ce povratiti,a zadnja dva dana je uzme bez problema.
Moguce je da je to...hvala ti puno.
Pusa tebi i Hamzi od nas dvije...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
25.4.2009 22:06:44   
sannja
Imam  i ja jedan problem.
Moj malac ima 4 mjeseca i do sada je dobro dojio.
Imala sam laringitis pa sam morala ostati u bolnici dva dana. Ta dva dana dojila ga je moja snaha koja ima bebu od 7 mjeseci, tako da se nije HB navikao na flasicu. Kad sam se vratila iz bolnice ponovo je nastavio da doji, ali sam mu ja dva puta navece dala flasicu sa vjes. mljekom. misleci da nemam dovoljno mlijeka. I nisma mu vise davala. E od tada je proslo vec sedam dana a veceras se rasplakao, nije htio dojiti (ima mljeka sigurna sam) a kad sam mu dala flasicu sa cajem ( djelovalo je kao da ima grceve)odmah je povukao i sve popio i usput zaspao. Posljednjih dva tri dana kao da se uljenio i nece da doji,  mozda sam zeznula sto sam mu davala flasicu.
Ima li neko slicno iskustvo?

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
25.4.2009 22:17:28   
Amrino
IZVORNA PORUKA: sannja

Imam  i ja jedan problem.
Moj malac ima 4 mjeseca i do sada je dobro dojio.
Imala sam laringitis pa sam morala ostati u bolnici dva dana. Ta dva dana dojila ga je moja snaha koja ima bebu od 7 mjeseci, tako da se nije HB navikao na flasicu. Kad sam se vratila iz bolnice ponovo je nastavio da doji, ali sam mu ja dva puta navece dala flasicu sa vjes. mljekom. misleci da nemam dovoljno mlijeka. I nisma mu vise davala. E od tada je proslo vec sedam dana a veceras se rasplakao, nije htio dojiti (ima mljeka sigurna sam) a kad sam mu dala flasicu sa cajem ( djelovalo je kao da ima grceve)odmah je povukao i sve popio i usput zaspao. Posljednjih dva tri dana kao da se uljenio i nece da doji,  mozda sam zeznula sto sam mu davala flasicu.
Ima li neko slicno iskustvo?


Pa vjerovatno se malo i on "zbunio" zbog promjene ali ne sikiraj se. Ti mlijeka imas (jer se za tako kratko vrijeme ne moze desiti da se kolicina smanji) i nema vise potrebe da mu dajes flasicu. Cak ni caj. Ako se unervozi ili slicno probaj ga okupati pa leci s njim na krevet- tako ce se smiriti...Ili ga malo nosaj....I moj malac se znao cesto tako "unervoziti" i okretati glavu od sike- ali to je normalno. Probaj prije podoja da se opustis, malo da pocnes izmuzati mlijeko...da osjetis ono "bockanje" (let down) u dojci i tek mu onda ponudi da doji. Kada doje - potrebno je par puta povuci i uprazno - dok ne navuku mlijeko- pa je moguce da ga to iznervira...a kod flasice nema "cekanja" pa zato sve popije.
I jos nesto- svaka ti cast sto si dala drugoj dojilji da ga hrani ! To je tako divno!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu sannja)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
26.4.2009 14:19:10   
sannja

Pa vjerovatno se malo i on "zbunio" zbog promjene ali ne sikiraj se. Ti mlijeka imas (jer se za tako kratko vrijeme ne moze desiti da se kolicina smanji) i nema vise potrebe da mu dajes flasicu. Cak ni caj. Ako se unervozi ili slicno probaj ga okupati pa leci s njim na krevet- tako ce se smiriti...Ili ga malo nosaj....I moj malac se znao cesto tako "unervoziti" i okretati glavu od sike- ali to je normalno. Probaj prije podoja da se opustis, malo da pocnes izmuzati mlijeko...da osjetis ono "bockanje" (let down) u dojci i tek mu onda ponudi da doji. Kada doje - potrebno je par puta povuci i uprazno - dok ne navuku mlijeko- pa je moguce da ga to iznervira...a kod flasice nema "cekanja" pa zato sve popije.
I jos nesto- svaka ti cast sto si dala drugoj dojilji da ga hrani ! To je tako divno!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Ma moja snahica je divna svaka cast njoj, malo se umorila, al sreca pa nije dugo trajalo. Taman jedno nahrani, krene spavati, a ono drugo se oglasi da je gladnouser posted image
A to za mljeko, znam da ga imam, i da cu ga imati jos duuuugo jer sam rekla da cu ga do 6 mjeseca sigurno dojiti a za dalje kako bude. Samo mi je on malo cudan, hoce pa nece. A nesto mi u ova dva-tri dana ne bljucka ko prije. Znam da jede dovoljno jer ne place i djeluje zadovoljno, al opet mi cudno sto ne bljucka i ne podriguje. Prije je podrigivao ko "cojk" pa svi u mene gledali kad podrigne (i kad prducka svi me znacajno pogledaju user posted image ).

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
26.4.2009 14:33:08   
veeseelaa
moja bebi prvi mjesec se često budila i plakala a ja nisam znala razlog. Na
kraju se ispostavilo da je bebi gladna i čim sam je počela dohranjivati mirna je ko bubica

(odgovor članu sannja)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
26.4.2009 15:02:48   
sanja bagarić
evo i mene s problemom, mojoj bebi je 12 dana jede dobro po 15/20min spava po 2h. ali ne napreduje dobro dobila je samo100g do sada. šta da radim? kad bebe poćinju napredovat?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
26.4.2009 15:31:32   
veeseelaa
moja beba Sanja isto tako prvih 20-25 dana nije napredovala nego je izgubila na težini, bebica bi trebalo više da spava, ipak je tek rodjena, jesi li sigurna da imas mlijeka dovoljno?

(odgovor članu sanja bagarić)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
26.4.2009 15:48:52   
Anoniman
i ja imam slican problem, mislim pedijatrica me uputila sutra u svjetovaliste na pedijatrijsku kliniku da vidim da li treba dohranjivati bebu jer je dobila samo 220 grama u 18 dana, pa sad ne znam ova 2 dana da li se sta promijenilo, rekla mi je da je vikend stalno budim i da je hranim, ali ona vise od silnog jela pocela bljuckati visak, sad spava i tako mi je zao nasilu buditi ali sta cu da vidim hoce li to pomoci, mislim da i oni pretjeruju, svako bice je individualno, pa ne mogu svi jednako dobijati na teziniuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 91
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
26.4.2009 17:26:57   
Amrino
Drage moje. Nista se ne sikirajte. To da nema dovoljno mlijeka, da mlijeko nije kvalitetno i da beba ne napreduje nije nikakav razlog za prelazak na formulu ili dodavanje. Jer uvodjenje dohrane je put ka prestanku dojenja.
Sto se napredovanja tice- to je od bebe do bebe i nije mi jasno zasto tako cesto vagate bebe? Pa beba se vaga samo na mjesecnom pregledima a ne stalno.
Ovako- uvijek morate paziti da beba do kraja podoji jednu siku (jer na pocetku je mlijeko vodenasto- kako bi beba utalila zedj a tek na kraju je ono najmasnije i najhranjivije mlijeko).  pa tek joj onda dajte drugu. Najecsce greske su da beba doji par minuta jednu siku pa drugu jer tako jede samo ono vodenasto mlijeko tj. pije samo vodu.
To sto se beba cesto budi i cesto doji je zbog toga sto se majcino mlijeko probavlja automatski dok formuli treba najmanje tri sata i zbog toga bebe od formule spavaju duze...To je kao da vi npr. pojedete nesto zdravo i brzo probavite pa ubrzo i ogladnite.
I znajte da su tablice tezine kojima se koriste pedijatri radjeni na primjeru beba koje su na formuli a za dojene bebe ne vazi to pravilo. Beba treba da dobija na tezini pa i 100 g je normalo. Ako gubi na tezini a doji- najcesce je u pitanju nepravilno dojenje tj. ono sto sam na pocetku napisala- beba pije samo vodu.
Budite strpljive i samo vi dojite bebice...
Zaboravila sam napisati da nije pozeljno da beba koristi cucu (dudu) jer umjesto da doji i jede ona refleks sisanja zadovolji dudom. Najbolje je ne davati dudu nikako a ako bas hocete onda nikako u prvih mjesec dana (dok se laktacija pravilno uspostavi) ili samo kada je uspavljujete i sl.
user posted image user posted image user posted image user posted image
Obratite se slobodno ako imate jos nekih pitanja. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
26.4.2009 17:44:55   
sanja bagarić
veeseelaa mislim da imam dvoljno mlijeka jer curi mi samo ako siku smoćim a i smanjile su mi se dobro kad sam izašla iz bolnice bile su baš nadošle i velike a nakon par dana su puno manje al ipak imam mlijeka.



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
26.4.2009 18:17:27   
veeseelaa
mozda user posted image  nema dovoljno snage da vuče ili je mlaz mlijeka uplaši pa nećeuser posted image  nešto jeste, inače bi dobivala na tezini

(odgovor članu sanja bagarić)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
26.4.2009 18:25:52   
sanja bagarić
Većeras ću je vagati pa vam javim jel dobila išta. doktorica mi je rekla da beba bi trebala svaki dan ako je sve uredu dobivati od 30 do 50gr. hvala

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
26.4.2009 19:51:26   
Anoniman
joj cure, ma ovo je stvarno tezak posao, mislim ja sam iz skupine onih kojima je mrsko jesti, a sad sam se pretvorila u robota, non stop jedem da bih imala mlijeka, jer malecka me pojede zivuuser posted image , eto to je moj problem, pa ako ko zna sta je najbolje jesti za dojenje nek javi

(odgovor članu sanja bagarić)
  Neposredna veza do poruke: 96
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
26.4.2009 19:54:57   
boogy woogy
Sto se tice cuce/dude/pipe iako je moj sin koristi a dojimo vec 16 mj., voljela bih da je NIKAD nisam pocela koristiti jer je to bio razlog bezbroj problema koje sam imala sa dojenjem. To se zovu strajkovi dojenja izazvani "konfuzijom bradavice". Vjerujte mi prosla sam pakao sa njegovim dojenjem a svaki put se uspostavilo da je pipa uzrok, pa cak jednom kada sam mu sa 6 mj. pocela davati vodu na flasicu (do tad smo iskljucivo dojili) opet su bili poceli problemi sa dojenjem. Na svu srecu, ja sam znala sta je uzrok i kao takvog sam ga znala i otkloniti. Rodjena mama, a da ne pricam o svekrvi i inim tetkama, su mi govorile "mozda nemas mlijeka", "krupan ti je sin, nije njemu dovoljno tvoje mlijeko" itd. itd. Nista od ovog nije istina.

Evo sta trebate znati:

- Bebe koje doje ne dobijaju na kilazi kao bebe na flasici!
- Mnogi pedijatri pojma nemaju o dojenju.
- Grafikon napredovanja bebe koja doji NIJE linearan. To znaci, da vasa beba moze jedan mjesec super dobijati na kilazi a vec iduci mjesec to moze biti manje.
- Postoje dani (zovu se "frekventni") kada beba trazi cesce da doji.
- Nije cudno da bebi dodje period da trazi da doji STALNO i da se budi da doji STALNO. To je normalno i proci ce!
- Male bebe trebaju da doje 8-10 puta unutar 24 sata.
- Beba koja ima u prosjeku 7 mokrih pelena dnevno je beba koja dobija dovoljno mlijeka od majke.
- Zaista nema potrebe za vodom, kamilicom ili drugim cajevima kod tek rodjenih beba!
- Najnovija naucna saznanja govore o tome kako su grcevi kod beba izazvani STRESOM kod beba jer ne osjete blizinu svojih majki. Nezreo bebin probavni trakt ne radi kako treba kada beba nije uz svoju majku.
- Mazite svoje bebe, dojite ih STALNO i nebojte se da cete ih "nauciti na ruke"!

Ovo je najljepsi period vaseg zivota i prepustite se vasim bebama jer vas one sad najvise trebaju!

(odgovor članu sanja bagarić)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
26.4.2009 20:12:35   
boogy woogy
Zaboravila sam navesti da je pogresno kada vas savjetuju patronazne sestre i pedijatri da je "dovoljno dojiti bebu samo 10 min. na jednoj siki"!

A sto se tice ishrane dojilje, pisali smo o tome na drugoj temi. Jedi SVE. Najpotrebnije su zitarice jer su bogate svim vitaminima iz skupine B, kalcijem, fosforom, magnezijem, vit. A, zeljezom (pravi sebi kasu od jecma, pij bozu, jedite integralnu rizu, raz, psenica, proso, heljda u raznim oblicima...od muslija u vocnom jogurtu do integralnog peciva). Bez obzira na uvrijedjeno vjerovanje da treba izbjegavati mahunarke, naprotiv one su jako potrebne dojiljama jer su dobar izvor kalcija i zeljeza!! Probaj crvenu lecu umjesto graha tetovcauser posted image i slanutak (leblebije)

Sad je vrijeme zare. Naberite zare (ne pored ceste nego iz necije baste) pa pravite sebi caj, sok, cuspajz ili kajganu sa zarom! To je drevni eliksir za dojilje i trudnice. Cini cuda za zdravlje majke.

Jedite puuuno voca i povrca. Kompot je dobar nacin da unesete voce. Pravite vocne salate. Potrazite nove, brze recepte za lagana povrtna jela! Zene, proljece je - iskoristite to maksimalno!

I za kraj....kravlje mlijeko vam nije potrebno. Kalcija ima vise u povrcu zelenih listova, zitaricama i mahunarkama. Pij te jogurt, on je svakako dobar za probavu i lako je probavljiv. Ni meso vam nije potrebno u velikim kolicinama.

Secer vam nije potreban za proizvodnju mlijeka. user posted image Nemorate jesti ogromne kolicine slatka i piti serbe da bi ste imale mlijeka. To je glupost! Ako vam se jede nesto slatko, zasladite ali u normalnim granicama. Dojenje ne treba biti izgovor za vase gojenje.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
26.4.2009 20:12:43   
škorpija
Drage pomagajte, ne znam šta da radim. Rodila sam prije pet dana i mlijeko mi strašno sporo nadolazi, muka mi je više od mlijeka, soka od jabuke i svega ostalog što konzumiram u litrima. Beba kad sisa, povuče pet puta pa minut odmara, a ja moram stiskati grudi da posiše ono što navučem. Izgleda da mu je pravo teško vući jer i ja moram uložiti dosta snage da isuri nekoliko kapi. Prva dva dana pustila sam ga da gladuje jer nije bilo mlijeka, ali je onda počeo samo da spava pa sam teška srca uključila hip mlijeko iz avent flašice jer su mi rekli da se iz nje teže vuče pa da se neće navići na nu. Ali sad svaki dan je sve mrzovoljniji i sve teže sisa, ljuti se što se mora namučiti. Dajem mu da sisa kad god hoće i strašno želim da dojim, ali moja mama i svekrva bi najrađe da pređemo samo na flašicu jer kažu dijete gladuje. Ne znam šta da radim, može li mi neko pomoći savjetom

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: kako znati imam li dovoljno mlijeka
26.4.2009 20:20:53   
juni
Mogu ti samo savjetovati NE ODUSTANI.

Isti problem sam imala i ja, i onda sam skontala da rucnom pumpicom NUK izvucem malo mlijeka cisto da krene i da omeksa bradavicu. Emil je mogao lakse povuci jer bi mlijeko vec nadoslo a bradavica ne bi bila tako tvrda.
Pokusaj ovu metodu i budi uporna. Vjeruj mi, kasnije ces se ponositi sobom i bit ce u korist i tebe i bebe.

Da bi ti bilo lakse, prije izvlacenja pumpicom stavi malo grudi pod toplu vodu.

SRETNO


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *