|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: i sika i flašica?
14.12.2009 12:54:54   
ena23
Ma ko ce drugi odgovoriti nego Amrino user posted image Hvala ti puno, a i ja se nadam da ce enisa-sara od silnih obaveza stici odgovoriti. Fakat se divim toj zeni.

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: i sika i flašica?
14.12.2009 12:59:55   
Anoniman
Fakat se divim toj zeni.
takodje potpisujem,divim se enisi na svim silnim obavezama,jos sad i radi i cekaje doma 2.lijepe djecice i muzek i sve opet stigne svaka joj castuser posted image user posted image

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 152
   RE: i sika i flašica?
14.12.2009 13:02:25   
Amrino
Triput hura za enisu! user posted image user posted image user posted image
user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: i sika i flašica?
14.12.2009 16:02:22   
Anoniman
user posted image user posted image
Hvala vam žene user posted image Pa da mi nije RR pukla bi k'o tikva user posted image

Eh moja Ena, ja sam izdajala navečer. Moj B je prva 2,5 mj. dojio čitavu noć i onda je odjednom počeo spavati "u komadu" pa sam ja 2,3 mj. izdajala mlijeko naveče (oko 1:00). Izdajala sam tako da nikada nisam "uzimala" svo mlijeko iz sika, izdojim oko 150 ml. i to je to, i tako skoro svaku noć. Sad u zadnje vrijeme se stalno budi po noći pa ne smijem da izvlačim da njemu ne zafali user posted image . Pošto sam počela raditi, on ujutro doji oko 7, u 11h ima jednu dozu od 150 ml. mog već izdojenog mlijeka a ja na poslu oko 11:30 izdojim 150 ml., stavim u frižider (imamo na poslu user posted image ) onda kad dođem kući zaledim tu dozu a odledim mu za sutra neku novu starijeg datuma. Kod mene se (vjerovatno zbog toga) još nje uspostavila ponuda-potražnja, jer mi se redovno dešava da su mi sike k'o kamen (hvala Bogu)!

Ne mislim prestati sa izdajanjem još dugo, dugo, jer ovo super funkconiše, B odmah prihvati siku kad dođem s posla i tako doji, doji, doji sve do spavanja a sad i tokom noći, nekoliko puta. Ti ljubice skontaj kad ti je najbolje, u koje doba da user posted image ne zafali ili kad izdojiš nemoj odmah stavljati u frižider u slučaju da se on probudi a da su tebi sikje prazne.... možeš mu dati to već izdojeno. Hajde javi kako vam ide user posted image Sretno!!!!

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 154
   RE: i sika i flašica?
14.12.2009 16:07:55   
ena23
user posted image user posted image user posted image user posted image

Zeno, fakat se nisam nadala da ces odgovoriti, nego sam mislila hajde ako zena vidi nek napise, ako nece ne mora, znam da ti fali sna i da ne znas kud udaras, zato, jedno ogromno, od srca, iz dubine duse: HVALA na odgovoru...
Budem i ja vidila kad mi najbolje pase, uskladit cemo se nekako user posted image inace, Emir doji uvjek samo jednu siku, bude mu dovoljno jer su ko kanisteri pa stane u njih ohohoho mlijeka, pa cu ja ovu drugu izdajati navecer, za pocetak, pa cemo vidjet kako cemo se organizovati.
Javljam dalja desavanja...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: i sika i flašica?
14.12.2009 17:32:05   
sarayka
pocela sam raditi kad je Lamija imala 5,5 mjeseci pa govorim iz svog iskustva:
1. mlijeko sam stavljala u staklene čase sa poklopcem
2. mlijeko stoji u frizideru niposto u vratim aod frizidera
3. ja sam lično izdajala rucno, lakse mi je bilo
4. mlijeko se grije na sobnoj temp blizu nekog izvora toplote, ne grijati, ne u toplu vodu...
5. izdajala sam mlijeko kad beba zaspe navecer, i ujutro prije posla a u toku noći se budila X puta i popila bar 1l soka ili mlijeka da imam da izdojim ujutro...
6. sve je islo ok hB i dojila sam je do godinu dana


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: i sika i flašica?
14.12.2009 17:34:26   
teta berta
ja sam izdojeno mlijeko grijala u toploj vodi ili grijacu...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: i sika i flašica?
15.12.2009 10:08:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teta berta

ja sam izdojeno mlijeko grijala u toploj vodi


Izvadim navečer iz zamrzivača i stavim u hladnjak, ujutro teta stavi u toplu vodu da se ugrije....
Amrino je na ovoj temi postavila odličan tekst, a između ostalog ima veze i sa podgrijavanjem user posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/m_177282/mpage_1/key_/tm.htm

< Poruku je uredio enisa_sara -- 15.12.2009 10:09:39 >

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 158
   RE: i sika i flašica?
15.12.2009 10:13:21   
ena23
Jos jednom da kazem da sam procitala SVE user posted image
Ja cu poceti raditi kad Emiru bude 5mjeseci 8 dana user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: i sika i flašica?
15.12.2009 14:42:48   
muby
IZVORNA PORUKA: ena23

Evo pripremam se za polazak na posao, iscitavam sve o izdajanju, izdajalicama... Moze li pitanje ovdje? Kada je najbolje izdajati mlijeko? Planiram aBd kao nasa senisa_sara da napravim zalihu mlijeka pa se pitam u koje doba dana je najbolje da izdajam? Misljenja molim?user posted image

Samo da napisem jedan suma summarum, sta sam zakljucila iz svih tema: uzeti cu aventovu mehanicku izdajalicu (vidjela sam je u DM a ionako sad punim onu sveskicu sa bodovima pa cu imati i 10%popusta). Uzet cu boce za urin iz apoteke (zvuci grozno, ali su sterilne 100% i jeftine). I jedino ostaje da se skontam kada da izdajam jer me recimo strah da izdajam ujutro, ne znam hocel mu nadoci dok izlgadni (sto je svakih 1h ujutro) ili da navecer kad zaspe izdajam ali to me strah da ce onda mlijeko previse nadolaziti... ne'nam...



Kod mene ista stvar. Samo jos nisam kupila izdajalicu za sada izdajam rucno, a pripremila sam te posude za skladistenje ali iako su sterilne imaju neki ruzan miris pa sam ih ja ipak oprala da se miris ne bi uvukao u mlijeko.
Sto se tice vremena izdajanja mislim da to treba raditi po osjecaju.
Ja do sada dojim bebu naizmjenicno lijeva desna sika sa razmakom sat do dva (na zahtjev). Dakle treba dva/tri sata da se sika napuni tako da je mislim dovoljno da se izdajam na poslu dva puta i ako bude potrebno mogu uvesti jedno nocno izdajanje.
Ali ja sad imam drugi problem. Beba nece ni cuclu ni flasicu a ni casu s kljunom.
Sta da radim???


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: i sika i flašica?
12.1.2010 10:20:28   
bebita
Moj user posted image takodje nece nista na flasicu, ni vodu, ni caj tako da mi izdajanje nije bila opcija, pa sam pokusala da ne dojim preko dana do 2.30, kada bih izlazila sa posla da ga nahranim.  Medjutim to je bila velika greska, jer nakon samo 3 dana nestalo mi je mlijeka preko dana!  Treba cijeli dan da se dojke 'napune', tako da sada imam mlijeka samo za 1 dobro dojenje user posted image oko 4 ujutro.  Strasno, neznam sta da radim...trpam se vodom, i evo sad 10 dana prije nego krenem na posao ja ga non stop stavljam da sisa, makar i na prazno. 

U slucaju da se popravi opskrba, pokusacu izdajati na poslu pa me interesuje u kojim prostorijama 'pumpate' kad ste na poslu??  Ja nisam sama u kancelariji, WC iako poprilicno cist mi je fuj, a u kuhinji se nemogu zatvoriti jer i drugi koriste tokom cijelog dana. 
Stvarno svaka cast user posted image mamama koje su se uspjele organizovati sa izdajanjem na poslu i ucenjem bebosa na flasicu.  Nama slabo ide....  

_____________________________

Dean 07.08.09.

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: i sika i flašica?
12.1.2010 10:33:49   
Anoniman
Mi imamo kuhinju i ja tamo izdojim mlijeko. A imate li još jednu kancelariju?? Ako da, možda da zamoliš kolege da budeš sama 5,10 min.?? Nama sad za sad, hB, dobro ide sa sikom i flašicom.

(odgovor članu bebita)
  Neposredna veza do poruke: 162
   RE: i sika i flašica?
12.1.2010 11:24:01   
Amrino
muby- probaj sa obicnom casom...malo manjom ili recimo fildjanom. Beba obicno oko ivice fildjana napravi usta kao i oko sike i isplazi jezik a ti ganjas da jezikom dodiruje mlijeko...Ugl. mnoge bebe tako piju. Probaj.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: i sika i flašica?
12.1.2010 12:00:05   
ena23
Kako mi je drago da ima jos zena koje prave zalihu mlijeka i vracaju se na posao, mozemo fino biti podrska jedna drugoj i razmjeniti iskustva. mozda da otvorimo temu "stvaranje zalihe mlijeka prije odlaska na posao". ja sam pocela praviti zalihu... samo sto moj mali i dalje nece flasicu a iskrena da budem nismo ni forsirali. sljedece  sedmice nam dolazi teta i pa cemo zajednickim snagama da ga naucimo jesti iz flasice, fildzana ili cega vec i nauciti ga da zaspi bez sike. meni se vec sad place ali mi bude lakse kad znam da nisam jedina. pozdravljam vas sve 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: i sika i flašica?
13.1.2010 14:51:33   
bebita
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Mi imamo kuhinju i ja tamo izdojim mlijeko. A imate li još jednu kancelariju?? Ako da, možda da zamoliš kolege da budeš sama 5,10 min.?? Nama sad za sad, hB, dobro ide sa sikom i flašicom.


Imamo dosta kancelarija, ali vecinom je 2-4 u kancelarijama.  Hajd i nekako 1 istjerati, ali vise njih u isto vrijeme nemogu stvarno.  Gledacu da se raspitam da nekako rezervisem kuhinju u odredjenom periodu...  Samo mi glupo da svi znaju da je kuhinja 'zatvorena', jer ja tamo user posted image user posted image user posted image . Jos ona pumpa cvili hehehe, moram probati, sta cu.


_____________________________

Dean 07.08.09.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: i sika i flašica?
13.1.2010 18:50:51   
škorpija
Samo mi glupo da svi znaju da je kuhinja 'zatvorena', jer ja tamo . Jos ona pumpa cvili hehehe, moram probati, sta cu.



user posted image user posted image user posted image  joj i meni je to šega samo dok pomislim na to, još ako te budu zezali kad izađešuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu bebita)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: i sika i flašica?
15.1.2010 1:11:07   
Anoniman
Ma šta vas boli briga, ja ih još pitam treba li kome mlijeka za kafu user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 167
   RE: i sika i flašica?
15.1.2010 10:22:09   
ena23
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Ma šta vas boli briga, ja ih još pitam treba li kome mlijeka za kafu user posted image user posted image user posted image user posted image


U kancelariji gdje ja radim otvorili su jedan wc samo za nas 3 radnice pa cu aBd tu jer ja sam presramezljiva da kazem nekom drugom "haj izadjte ja izdajam mlijeko"'... joj samu sebe mrzim za tu nepotrebnu stidljivost al sta cu...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: i sika i flašica?
15.1.2010 12:39:59   
muby
Mi imamo jednu praznu prostoriju u kojoj ima sto i stolica. Tu se na miru izdajam.
Poslije mlijeko odnesem u frizider. Svima naglasim da mi ne diraju mlijeko i da sam oznacila koliko ima :)


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: i sika i flašica?
4.3.2010 0:19:37   
ssssss
ćao....evo ja da vam se pridužim i da tražim pomoć.............

stvarno ne znam šta da radim....meni nije problem posao,ne radim,studiram,ali mislim da bi trebala da dohranjujem svoju bebi,jer osjetim da je nervozan,kao da je gladan,sve mi se više budi noću....

njemu je 4 mjeseca i pet dana...već mu dajem kamilicu,a pošla sam i sa sokom od jabuke....mislim da mu je potrebno još,jer stvarno voli da jede.....kakvo mi je mlijeko najbolje?više su mi dojadili svi, ovaj kaže jedno,ovaj drugo....eto doktori kažu ono mlijeko što se preporučuje u zamijeni za dojenje,dok mi mama govori da je bolje mlijeko u kesi,da ga dobro skuham,pa čak i da pomalo dodajem mljevenog keksa,jer je ona to meni davala.....je li se vama ovo dešavalo,kako da postupim? užasno me je strah da pogrešno ne postupim..................
molim vas, pomozite mi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: i sika i flašica?
4.3.2010 0:27:26   
milenium
sssss,majčino mlijeko je najbolje,ako beba nije mršava tj ako dobro dobiva na težini nemaš se zašto brinuti.pročitaj malo ovu temu od početka.a dobro bi blo da pročitaš i teme
''10 zlatnih pravila dojenja''
''problemi s dojenjem''
''dojenje  dodavanje''
samo ukucaš gore desno u ovu našu rr tražilicu naslov koji te zanima i izbacit će ti te teme. uživaj u čitanju.imaš dosta korisnih savjeta.user posted image

(odgovor članu ssssss)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: i sika i flašica?
4.3.2010 12:43:10   
ssssss
hvala.............
nikako nemam vremena da sve pročitam,nego malo po malo.....
ne mislim ja prestati nikako dojiti,jer znam koliko je ono važno,mislila sam samo na obrok ili dva da mu dajem,da bi i meni nadošlo mlijeko,jer primjetim da mi ide sve pomalo,a on je izgleda lijen, i čim vidi da mu slabije curi neće da jede....ali u svakom slučaju mu baš zbog toga ne mislim davati na flašicu,nego na kašikicu....
a pročitala sam da su neke davale bebama pomalo već od četvrtog mjeseca,pa ne znam..........pravo sam zbunjena.............

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: i sika i flašica?
4.3.2010 13:09:18   
scarlett
Draga ssssss, najbolje mu je tvoje mlijeko.
Nudi user posted image što češće da doji, mlijeko se neprekidno proizvodi i ukoliko mu je malo, sisanjem će bebi poslati informaciju tvome mozgu da proizvodi više mlijeka.

Do 6 mjeseca se bebama preporučuje isključivo dojenje, tako da nema potrebe dodavati bilo šta drugo. Evo pročitaj opširnije http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=238&Show=2382

Isto tako koliko je pametno da mu već daješ keks i mlijekouser posted image - ne odgovaram te, ali na temi Gluten - koliko opasan? imaš ispovijest forumašice koja je zahvaljujući tome dobila celikaliju. Iščitaj temu Početnica u dohrani da prikupiš bitne informacije, ali ja na tvom mjestu i dalje ne bih žurila u tome.

Ovo je dio moga posta sa druge teme:
Mislim da je tebi sada najbitnije da povećaš produkciju mlijeka, a to možeš (iako nije med. dokazano,ali ovo žene govore iz svoga iskustva) uz grah, grašak, mohune (ako beba nema problema s grčevima), puno vode, supa, tečnosti, sokovi od jabuke; ostaviti supenu kašiku geršla preko noći u čaši vode i ujutro popiti tu vodu i pojesti geršlo, meni je pomagao crveni luk, a i bijeli (mada kažu da bijeli promijeni ukus mlijeku pa beba ponekad odbija, ja sam probala i moja nije odbijala, probaj po malo), HIPP čaj za dojilje, kuhana kafa DIVKA, bezalkoholno pivo(ja lično nisam za ovu opciju, ali žene kažu da je uspiješno zbog faktora opuštanja, a opuštenost djeluje na stvaranje mlijeka, stres djeluje negativno), fenugreek/sjeme piskavica-praviti čaj od toga piti i pojesti sjemenke, a imaš još mnogo savjeta na temi Kako povečati količinu mlijeka.

Pročitaj malo i temu Skokovi u razvoju - tu češ naći mnogo savjeta, koji će ti pomoći das shvatiš taj proces oko "navlačenja" mlijeka.

Pokušaj sebi na www.roda.hr naručiti besplatan primjerak dvd Mliječna staza-Put do uspješnog dojenja, plaća se samo poštarina, dvd je odličan i veoma koristan.

Sretno!!! user posted image

< Poruku je uredio scarlett -- 4.3.2010 13:12:22 >


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu ssssss)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: i sika i flašica?
4.3.2010 14:23:00   
Suzana
Potpisujem milenium i scarllet, ne odustaj od dojenja, nađi vremena da iščitaš sve što su ti cure preporučile.
Nadam se da nećeš pokleknuti i dati mu mlijeko sa keksom.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: i sika i flašica?
5.3.2010 7:53:50   
ssssss
HVALA VAM PUNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pokušat ću danas sve da iščitam......i ja se iskreno nadam da neću odustati,i vi ste mi sada podrška.............hvala.........
jedini su mi problem stariji,ne znam da li ima toga kod vas,ono, najbolje je kako su i oni prije....ne mogu da razumiju da je mnogo toga danas drugačije, ali eto.....
neću se dati tako lako user posted image

još jednom, hvala vam..............

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *