|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
8.10.2015 11:00:20   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Vanne

Ja koristim kremu za lice koje je sklono aknama ali pomaka nema....
Sari mazem iza usiju i zaraslo je fino a bilo je ispucano tako da toplo preporucujem za kozicu iza usiju...


Možda je krema više za suhu kožu lica.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
8.10.2015 11:59:25   
Vanne

IZVORNA PORUKA: elmaL RR


IZVORNA PORUKA: Vanne

Ja koristim kremu za lice koje je sklono aknama ali pomaka nema....
Sari mazem iza usiju i zaraslo je fino a bilo je ispucano tako da toplo preporucujem za kozicu iza usiju...


Možda je krema više za suhu kožu lica.


Znam,ali ima sirok spektar djelovanja,reko da pokusam,mozda ce mi goditi,jer mi apsolutno nijedna krema ne godi licu...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
12.10.2015 1:00:34   
marketing RR
Drage mame, postavite pitanja Dr. Mirjani, i ujedno se prijavite za osvajanje Cortinat kreme user posted image

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
12.10.2015 14:37:44   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Drage mame, postavite pitanja Dr. Mirjani, i ujedno se prijavite za osvajanje Cortinat kreme user posted image



poštovani,

mene zanima šta je sa mojom septembarskom nagradom,

(odgovor članu marketing RR)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
12.10.2015 18:47:18   
UmmuHamza2305
Poštovani,

Imam bratića koji boluje od dermatitisa. S obzirom da u porodici nemamo slučajeva dermatitisa, interesuje me da li se dermatits može pojaviti iz čista mira ili ipak kao reakcija na nešto?
Promijenili smo more krema, svaki dermatolog svoju kremu preporučuje.. Pošto je beba na adaptiranom mlijeku probali smo Aptamil, Humanu, Hipp.. Sada je na Novalacu.. Ali ništa.. Od pelena koristi Pampers.. Pri pranju njegovog rublja omekšivače smo u potpunosti izbacili..Jednostavno ne znamo više na što bi mogao biti alergičan.. Da li postoji ikakav alergo-test namijenjen bebama? Dermatolozi kojima smo išli su nam rekli da beba ispod godinu dana ne može da radi alergo-test.. Njemu je sada 7 mjeseci

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
19.10.2015 0:38:56   
marketing RR

IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Drage mame, postavite pitanja Dr. Mirjani, i ujedno se prijavite za osvajanje Cortinat kreme user posted image



poštovani,

mene zanima šta je sa mojom septembarskom nagradom,



Draga Mama Alma, proverićemo pa javljamo! :)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
19.10.2015 9:07:46   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: marketing RR


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Drage mame, postavite pitanja Dr. Mirjani, i ujedno se prijavite za osvajanje Cortinat kreme user posted image



poštovani,

mene zanima šta je sa mojom septembarskom nagradom,



Draga Mama Alma, proverićemo pa javljamo! :)



Ok, hvala

(odgovor članu marketing RR)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
20.10.2015 17:45:51   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Poštovani,

Imam bratića koji boluje od dermatitisa. S obzirom da u porodici nemamo slučajeva dermatitisa, interesuje me da li se dermatits može pojaviti iz čista mira ili ipak kao reakcija na nešto?
Promijenili smo more krema, svaki dermatolog svoju kremu preporučuje.. Pošto je beba na adaptiranom mlijeku probali smo Aptamil, Humanu, Hipp.. Sada je na Novalacu.. Ali ništa.. Od pelena koristi Pampers.. Pri pranju njegovog rublja omekšivače smo u potpunosti izbacili..Jednostavno ne znamo više na što bi mogao biti alergičan.. Da li postoji ikakav alergo-test namijenjen bebama? Dermatolozi kojima smo išli su nam rekli da beba ispod godinu dana ne može da radi alergo-test.. Njemu je sada 7 mjeseci

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru user posted image



Draga Mama, dati odgovore na Vaša pitanja putem pisma je težak zadatak. Niste opisali promene I njihovu lokalizaciju, da li ste primetili da se nekada ispoljavaju u vecem a nekada u manjem stepenu... da li postoji sekundarna infekcija....Ipak bi se trebali posavetovati sa pedijatrom alergologom. Moguće je da postoji neki tip intolerancije na materije koje unosi hranom ... Potreban je poseban higijensko dijetetski režim.


Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.10.2015 10:16:22   
vedada
Ni ja nisam dobila.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
22.10.2015 11:50:06   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: vedada

Ni ja nisam dobila.



ma, akobogda nadati se je da će doći u ovoj godini, hhahahahahaha

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
26.10.2015 8:49:45   
M kao Mama
moja kremica sinoć stigla, sada čekamo rezultate, jutros sam donijela i kolegici jer ona ima strašnih problema sa nekim kao ekcemom po rukama, pa ćemo vidjeti na više frontova kako djeluje

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
31.10.2015 23:23:33   
magicalani
Posto zimi imam uzasno suhu kozu lica, koja svrbi i zacrveni se, da li bi ova krema pomogla?

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
31.10.2015 23:30:52   
vickie
Da se i mi prijavimo za tu kremu.
U sustini imamo zahvalnu kozu,jedino sto nam se zna desiti djeci pri prvim izlaganjima koze suncu(na proljece) da koza poprimi grublji izgled i da se stvore kao sitne crvene tackice...
A meni zimi znaju ispucati kapilari i koza na licu i rukama bude bas suha.


< Poruku je uredio vickie -- 31.10.2015 23:34:32 >


_____________________________

'Od nakita samo oči nosim.'

(odgovor članu magicalani)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.11.2015 15:00:56   
marketing RR


Čestitamo oktobarskim dobitnicama Cortinat kreme user posted image , a to su:

1. elmaL RR
2. UmmuHamza2305
3. magicalani



Molimo pošaljite nam podatke na pp (ime, prezime, adresa u BIH i telefon) najkasnije do 8.11.2015.

I nadamo se da ćete podeliti ovde svoja iskustva, bićemo zahvalni :)


Čestitke još jednom, i u zdravlju da koristite Cortinat kremu user posted image

(odgovor članu camrica)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.11.2015 13:23:40   
dunjas
Pitanje za dr. Mirjanu:

Da li pojava ekcema obavezno ukazuje na neku alergiju ili se može pojaviti samo od pada imuniteta kad je beba prehlađena? Beba ima 11 meseci.

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
14.11.2015 10:13:48   
ninuska
Nazalost, i mi muku mucimo sa dermatitisom. Od bebinog 20-og dana. Isli dermatologu na kosevo i prepisala nam Afloderm 2X dnevno. Slabo je pomogla ova krema jer nam se prosirilo na vrat i prema usima :(. Onda smo koristili Adermu i na kraju po preporuci dr Knorr Sudocrem i da bebu kupamo destilovanom vodom. Crvenila vise nema ali nam je koza sva isperutana :(.
Bas grozno izgleda.
Sa curicom nisam imala ovih problema pa mi je sve novo

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu dunjas)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
17.11.2015 20:32:41   
BBubica
Ja mogu iz naseg iskustva pouzdano reci da AD ne mora biti nasljedan, da ne mora biti alergijski. Dakle sve smo to prosli testiranja (kaj su nidje veze da ovako napisem , jer nisu pouzdana na maloj djeci).
MI se evo trecu godinu borimo sa teskim oblikom dermatitisa, mozda ste i nasili na neki moj post. Naci cu jedan izvrstan clanak , po meni najbolji do sad jer su objasnjeni razliciti tipovi dermatitisa

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
17.11.2015 20:35:43   
BBubica

IZVORNA PORUKA: ninuska

Nazalost, i mi muku mucimo sa dermatitisom. Od bebinog 20-og dana. Isli dermatologu na kosevo i prepisala nam Afloderm 2X dnevno. Slabo je pomogla ova krema jer nam se prosirilo na vrat i prema usima :(. Onda smo koristili Adermu i na kraju po preporuci dr Knorr Sudocrem i da bebu kupamo destilovanom vodom. Crvenila vise nema ali nam je koza sva isperutana :(.
Bas grozno izgleda.
Sa curicom nisam imala ovih problema pa mi je sve novo


Ninuska, tako su i nama na pocetku davali, Dr Knor je bila potpuni promasaj -meni je rekla da skupljam kisnicu i tim ga kupam i dala kremu sa kortizonima :(

Ulje nocurka, kokosovo ulje -odlicni za kozu.

A mozda osvojite i kremu i isprobate je :)

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
17.11.2015 21:00:03   
ninuska

IZVORNA PORUKA: BBubica


IZVORNA PORUKA: ninuska

Nazalost, i mi muku mucimo sa dermatitisom. Od bebinog 20-og dana. Isli dermatologu na kosevo i prepisala nam Afloderm 2X dnevno. Slabo je pomogla ova krema jer nam se prosirilo na vrat i prema usima :(. Onda smo koristili Adermu i na kraju po preporuci dr Knorr Sudocrem i da bebu kupamo destilovanom vodom. Crvenila vise nema ali nam je koza sva isperutana :(.
Bas grozno izgleda.
Sa curicom nisam imala ovih problema pa mi je sve novo


Ninuska, tako su i nama na pocetku davali, Dr Knor je bila potpuni promasaj -meni je rekla da skupljam kisnicu i tim ga kupam i dala kremu sa kortizonima :(

Ulje nocurka, kokosovo ulje -odlicni za kozu.

A mozda osvojite i kremu i isprobate je :)

Ova ulja su pomogla?
Bebi je ko bolje..nije vise onako crveno. Ne vide se fleke ali je hrapavo. I sada nsm je po prsima hrapavo i perutavo..
Veceras sam ga namazala madnijom kremom ne bi li se hrapavost malo ublazila

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
17.11.2015 21:33:15   
BBubica

IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: BBubica


IZVORNA PORUKA: ninuska

Nazalost, i mi muku mucimo sa dermatitisom. Od bebinog 20-og dana. Isli dermatologu na kosevo i prepisala nam Afloderm 2X dnevno. Slabo je pomogla ova krema jer nam se prosirilo na vrat i prema usima :(. Onda smo koristili Adermu i na kraju po preporuci dr Knorr Sudocrem i da bebu kupamo destilovanom vodom. Crvenila vise nema ali nam je koza sva isperutana :(.
Bas grozno izgleda.
Sa curicom nisam imala ovih problema pa mi je sve novo


Ninuska, tako su i nama na pocetku davali, Dr Knor je bila potpuni promasaj -meni je rekla da skupljam kisnicu i tim ga kupam i dala kremu sa kortizonima :(

Ulje nocurka, kokosovo ulje -odlicni za kozu.

A mozda osvojite i kremu i isprobate je :)

Ova ulja su pomogla?
Bebi je ko bolje..nije vise onako crveno. Ne vide se fleke ali je hrapavo. I sada nsm je po prsima hrapavo i perutavo..
Veceras sam ga namazala madnijom kremom ne bi li se hrapavost malo ublazila



Ulja nece pomoci u otklanjanju problema, ali ce nahraniti kozu i dobra su kao preventiva
:)
Mozemo se cuti u pp jos, da ne ponavljam ovdje

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.11.2015 22:12:08   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: dunjas

Pitanje za dr. Mirjanu:

Da li pojava ekcema obavezno ukazuje na neku alergiju ili se može pojaviti samo od pada imuniteta kad je beba prehlađena? Beba ima 11 meseci.



Draga mama, Ekcem - upala tkiva kože, može da se javi iz različitih razloga. Može se pojaviti u određenom periodu ili imati hroničan tok sa fazama poboljšanja I pogoršanja.
Pravu prirodu promena na koži će odrediti lekar koji prati dete.

Dr Mirjana Mišić

(odgovor članu dunjas)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
23.11.2015 15:10:45   
alman
i mi ebvo mjesec dana vodimo borbu sa suhom kozom ali samo na obrazu i to na lijevom, na desnom ima sasvim malo, i prvo mu se pojavi crvenilo a poslije bude hrapovo, od krema koje imaju kortikosteroid od jednog mazanja mu se povuce medjutim kad sam procitala sta su kortikosteroidi vise mu nisam htjela mazati tom kremom

nosila sam ga i dermatologu, al mi nista konkretno nije rekla dala nam Aderma Exomega balzam za suhu kozu, za svakodnevnu njegu, mazala sam i ona ublazi suhocu bude lijepa koza al se ponovo za nekoliko dana ponovi crvenilo

ja sam kupila CortinaT kremu i evo vec nekoliko dana mazem i stvarno je djelotvorna crvenilo se smanjilo

moje pitanje za dr. Mirjenu koliko smijem cesto tokom dana da mazem lice
i da li moja ishrana utice na pojavu dermatitsa kod dojene bebe, jer mi je receno da izbacim iz ishrane mlijeko, jaja, i piletinu

_____________________________

09.02. 2010. H mamin prvacic
26.06. 2015. A veliki nestasko

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.11.2015 18:07:04   
vedada
Mi dobili kremu i sretni smo.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.12.2015 13:38:20   
marketing RR

Čestitamo novembarskim dobitnicama Cortinat kreme user posted image , a to su:

1. ninuska
2. alman
3. vickie



Ostale dame koje su pisale u novembru u temi su ranije već osvajale Cortinat, te smo s toga nagradili ovaj put vickie koja je pisala poslednjeg dana oktobra a do sada nije osvajala Cortinat.


Molimo pošaljite nam podatke na pp (ime, prezime, adresa u BIH i telefon) najkasnije do 7.12.2015.

I nadamo se da ćete podeliti ovde svoja iskustva, bićemo zahvalni :)


Čestitke još jednom, i u zdravlju da koristite Cortinat kremu user posted image

(odgovor članu marketing RR)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.12.2015 13:44:00   
ninuska
user posted image

Supeer...hvala vam :)

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu marketing RR)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Prednost pri prijemu u DZ
veeseelaa

Smatrate li da bi bebe do jedne godine trebale imati prednost pri prijemu kod doktora u Domu zdravlja, nad starijom djecom?

Da, uvijek (54%)

Ne, i starija djeca su takodje bolesna (8%)

Ovisi od stanja djeteta (38%)


Broj svih glasova: 142

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *