|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
22.6.2015 1:54:47   
marketing RR
IZVORNA PORUKA: Draga mama

Ja bih Vas molila za informaciju da li kremu mozemo kupiti u nekoj od apoteka u Sarajevu.
Ponovo bijemu bitku sa AD-om, pojavio se kada je djecak imao 1,5 godinu poslije jedne ture injekcija,i trajao aktivno otprilike pola godine. poslije se znala koza na nekim djelovima zacrveniti ukoliko bi pojeo nesto sa vecom kolicinom aditiva,ali je stanje bilo uglavnom dobro. ovih dana stanje je opet losije, ponovo zbog ceste upotrebe antibiotika. Naravno stanje je pogorsalo i vrijeme, puno alergena, polena, cini mi se da sad dodatno lose utice izlozenost suncu. Pokusavamo sa raznim kremicama, ima poboljsanja, ali nije upotpunosti rijesen problem.



Draga mama,

CortinaT se može nabaviti širom Bosne i Hercegovine u bolje snabdevenim apotekama.
Ako se desi situacija da ipak nema na stanju, slobodno zahtevajte od vaeg apotekara da poruči traženu kremu (mogu je pronaći u svakoj ozbiljnijoj veledrogeriji, kao što su npr: Phoenix Pharma, Velfarm Gračanica, MGM Kakanj, Hercegovinalijek Mostar, ICM Bijeljina, Vitamedic Bijeljina i dr.).

< Poruku je uredio marketing RR -- 22.6.2015 1:56:59 >

(odgovor članu Draga mama)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
24.6.2015 0:58:03   
saamy
Cao,user posted image se pojavilo crvenilo ispod brade i oko usiju popucala koza suho je i pukneuser posted image

(odgovor članu marketing RR)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
24.6.2015 1:04:26   
saamy
Da odg na moj post....

Dr,mi je davno rekao da je to samo od sebe mislim na akne i da ce proci medutim nije
sad se nekako unormalilo al i dalje ih imamuser posted image

Kakve pretrage savjetujete? Izvinite al 1 put cujem za bris koze kako se raxi i ko to radi?
Znam dr,al koje vrste??

Hvala vamuser posted image

(odgovor članu saamy)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
24.6.2015 14:30:46   
kocka
Stigao kortinat, hvalaaa user posted image

(odgovor članu saamy)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
24.6.2015 14:53:28   
Vanne

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Vanne

Ja sam vec pisala da moja beba ima suhu kozu i crvene fleke na ramenima koje podsjecaju na lisaje...doktorica je rekla kako nisu lisajevi vec samo suha koza..mazala sam joj kremom koju je ona preporucila ali nista...te su fleke sad i na vratu a sire se i na lice.ima na bradi jednu...
Da li bi se alergija na hranu ovako ispoljila? Ako su lisajevi u sto ja vjerujem,jer ih prije imala i pomagao je jedino kortikosteroid, da li bi cortinat krema pomogla? ili ih barem donekle drzala pod kontrolom? Zao mi je trackati kortikosteroidima..ako iko ima bilo kakav prijedlog sta pomaze u nasem slucaju pisite!


Poštovana,

CORTINAT krem pomaže u slučaju suve , ljuspaste I iritirane kože. Da li ste bili kod dermataologa da pogleda promene obzirom da u se proširile?

Dr. Mirjana Mišić


Tek sad vidim ovo...dr nam je bila na godisnjem,cekali smo da se vrati,ali sam u medjuvremenu uspjela drzati stvar pod kontrolom...ima jos malo ispod brade i na vratu,a ramena su cista...vidim da se koza oresijava na dijelovima gdje je to crvenilo bilo,znaju se tragovi,ali i dalje mazem obicnom kremom za guzu,zabranjujem da drugi ljube dijete i nadam se da ce i ovo sto je ostalo proci...ako nista neka se ne siri...
Imamo zakazano kod nase dr za dvije sedmice,pa cu traziti uputnicu dermatologu jer nass nasa dr samo zavitlava i propisuje kortikosteroide...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
26.6.2015 2:05:38   
marketing RR
Drage dobitnice, napišite nam svoje utiske user posted image

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.7.2015 19:14:53   
marketing RR
Čestitamo junskim dobitnicama Cortinat kreme user posted image , a to su:

1. beba inside
2. saamy
3. Draga mama



Molimo pošaljite nam podatke na pp (ime, prezime, adresa u BIH i telefon) najkasnije do 5.7.

I nadamo se da ćete podeliti ovde svoja iskustva, bićemo zahvalni :)


Čestitke još jednom, i u zdravlju da koristite Cortinat kremu user posted image




< Poruku je uredio marketing RR -- 2.7.2015 2:27:18 >

(odgovor članu marketing RR)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.7.2015 19:15:29   
marketing RR



Pišite nam i dalje, jer vam i u julu naš dragi sponzor daruje 3 Cortinat krema na ovoj temi user posted image


Takođe, iskoristite priliku i u ovoj temi postavite pitanje dr. Mirjani Misic.




IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Ekcem je najčešće oboljenje kože. Svake godine je sve veći broj oboljelih kod nas i u svijetu. Taj porast je posljedica sve većeg zagadjenja sredine i prisustva mnogih alergena u vazduhu i hrani, svakodnevne izloženosti hemijskim supstancama (sapuni, deterdženti, kozmetički preparati...) Takođe poznati okidači su stres i pad imuniteta. Prisutni genetski–nasljedni faktori povećavaju mogućnost pojave ekcema i ozbiljnost simptoma.

Ekcem–dermatitis je hronično oboljenje kože koje se odlikuje stalnim zapaljenjem sa karakterističnim simptomima: crvenilo, jak svrab, perutanje, ispucalost i suhoća kože.

Ekcem–dermatitis pogađa dječju populaciju (atopijski dermatitis) tako i odrasle (kontaktni, seborejični dermatitis)

Najčešće se liječi uz pomoć kortikosteroida, međutim postoji i prirodno rješenje.


Pomoć iz prirode CORTINAT krem 75ml(bez kortikosteroida)
Kompanija Pharmalife research, Italija, u saradnji sa INSTITUTOM EMPOLI, je proizvela prirodnu kremu bez kortikosteroida - Cortinat krem - brzo i efikasno otklanja simptome EKCEMA –Atopijskog dermatitisa kao što su crvenilo, svrab i suhoću kod ispucale i nadražene kože a ujedno njeguje i štiti kožu od ponovne pojave simptoma.

Za djecu od rođenja ( 0 mjeseci ) i za odrasle.
Procitajte vise!

Efikasnost CORTINAT krema se zasniva na udruženom djelovanju aktivnih principa iz 6 biljnih ekstrakata i ulja.: Liquorice (Glycyrhiza glabra ), Bacopa Monnieri, Oryza sativa bran oil, Onopordum acanthium, Bisabolol, Alantoin


user posted image



Pod sponzorstvom kompanije Vitamedic, distributera Pharmalife proizvoda, otvaramo temu gde ćemo razgovarati o ekcemu-dermatititsu, davati savjete i odgovarati na vaša pitanja (na pitanja odgovara dr. Mirjana Mišić). Pitanja treba da budu isključivo vezana za ekcem/dermatitis i upotrebu CortinaT krema.
3 najaktivnij korisnika koji u ovoj temi sa nama razmjene savjete i pitanja vezana za ekcem/dermatitis, će svakog mjeseca biti nagrađena sa po jednim CortinaT kremom koji vrlo djelotvorno rješava sve promjene na koži kako kod djece tako i kod odraslih. Dakle učešće u temi donosi poklon u vidu CortinaT krema. Dobitnici se ne mogu ponavljati tokom trajanja konkursa. U slučaju izjednačene aktivnosti na temi, CortinaT krem osvaja korisnik koji je prvi ostavio komentar. Poklone šalje sponzor o svom trošku, na adresu dobitnika.





(odgovor članu marketing RR)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.7.2015 22:42:39   
ijaa

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Drage dobitnice, napišite nam svoje utiske user posted image


bebica trenutno nema osip, samo da javim da je stigla CortinaT krema,,,,javimo utiske, cim nam zatreba....
Lp

(odgovor članu marketing RR)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.7.2015 11:50:27   
kocka
Imam 2 pitanja:

da li se kortinat moze koristiti za kozu iza usiju koja puca i moze li smiriti ujed insekata, komaraca i sl?

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.7.2015 18:32:40   
bejbibi
Da mi napisrmo svoje utiske..
Naime,A je imala neke kao flekice po licu, nista strano, pa sam namazalacortinaT i uspjesno otklonilauser posted image eto nama je u tom slucaju crvenila pomogla a ostalih problema nismo imali hB... I ja sam se mazala user posted image i moram priznati da, osim sto pomogne, i prelijepo mirise user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.7.2015 21:56:36   
saamy
Hvala za kremu,poslala sam podatke u pp user posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
3.7.2015 2:21:38   
dunjas
I mi smo jako zadovoljni Cortinatom! Bebac je imao crvenilo na obrazima, koje se umanjilo posle samo dva mazanja Cortinat kremom! Sada crvenila gotovo i nema. I mama ponekada ukrade malo kreme, i za ruke i za lice :)

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.7.2015 17:44:33   
kocka
Probala sam za ujede komaraca, prilicno ublazi svrab i crvenilo. user posted image

(odgovor članu dunjas)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
6.7.2015 15:52:38   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: kocka


da li se kortinat moze koristiti za kozu iza usiju koja puca?



Draga mama,

Naravno da CORTINAT kremu možete koristiti za navedenu indikaciju !
Mažite I više puta dnevno, do upijanja, posebno u početku.
Bitno je samo da NE postoji sekundarna infekcija koja se mora primarno lečiti !


Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
6.7.2015 15:53:45   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: kocka

da li kortinat moze smiriti ujed insekata, komaraca i sl?


Draga mama,

CORTINAT krema se preporučuje za ujede insekata jer ima aktivne pricipe koji inhibiraju razvoj reakcije I smanjuju upalu !


Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.7.2015 1:08:36   
minie
Da li CortinaT pomaze i u slucaju osipa koji je izazvao znoj, na pregibama i sl? I da li imate neku drugu kremu u asortimanu namijenjenu u te svrhe?

Inace CortinaT je stvarno odlicna za suhu kozu lica i tijela user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
17.7.2015 10:26:47   
beba inside
Nama je juce stigla kremica! Hvala mnogo RR i sponzoru! user posted image

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
20.7.2015 14:18:08   
camrica
Pozdrav. Evo i naseg iskustva. Od rodjenja su nam govorili da beba ima jako suhu kozu koja cesto predje u AD. Kupili smo a.dermin gel za kupanje i mlijeko za tijelo i sve je bilo ok do prije desetak dana. Tada se oznojio i ojeo oko vrata. Mi smo to cesto prali i mazali niveinom kremom sa cinkom sto je napravilo haos. I poceli su po prvi put pravi simptomi, crvenilo, ljustenje, svrab. Otisli smo kod stare dermatologinje dr. Prohic. Dala nam je kremicu koja je pregenijalna i poslije evo 5 dana puno je bolje. Simptomi se nisu potpuno povukli, ali konacno mirno spava. Mi se bojima da kremica ima kortikosteroide (iako ona tvrdi da nema) tako da smo oprezni i sad cemo napraviti pauzu u koristenju. E sada, mi bismo na more, ali me plase ove vrucine... Hoce li mu biti gore? ( ima 5 mjesci). Dok. Prohic nam je rekla niposto na more, a ovdje citam da je mnogima prijalo. Sta da radimo? Zaista ne bih da idemo ako ce se vratiti jer ga je bas svrbilo i bio je jako nemiran, nesretan i neispavan ( a inace je zlatna beba :). Sta vi mislite?

(odgovor članu beba inside)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
20.7.2015 16:16:52   
Vanne
Camrica i moja curica se ojela oko vrata,ispod pazuha i na donjem dijelu ledja gdje seze pelena takodje ima user posted image jos je tusiram po nekoliko puta na dan,ali nicim ne mazem,samo napudram baby puderom...ne znam kako mi se ovako brzo ojela,bas sam pazila...valjda je to taj tip osjetljive,suhe koze...ne primjecujem da joj smeta ali su mi njeni osipi na vrh glave vise...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu camrica)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
20.7.2015 16:26:45   
vedada
Camrice jel kod Dulistane? Jel još radi kući?

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
20.7.2015 16:31:33   
vedada
Mene interesu je model se mazati ovom kremom područje iza ušiju, pošto kad leži na jednoj strani za crveni i ponekad bude crvenih tackica?

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
20.7.2015 19:39:17   
camrica
Jeste. Djulistana i da, radi od kuce. Iskreno nama do sada nikada nije "buknuo" AD tako da nismo bas bili najbolje upuceni. Sada jesmo i niposto non stop prati (kupamo ga 1x sedmicno), osim naravno guze i brzinsko umivanje ujutro. I bogato mazanje kremama, niposto nesto sto isusuje, pogotovu ne puder. Ali ne znam da li da idemo na more... Ne bih sada svakako. Mislila sam pocetkom Septembra. Ali ona mi rece niposto na more...


(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.7.2015 10:38:02   
saamy
Koliko traje da vam stigne krema? Meni nije jos uvijek od 7,7 kako sam poslala podatke!

(odgovor članu camrica)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
22.7.2015 17:35:00   
camrica
Postovani, zna li neko da li se ovaj probiotik ima kupiti u BiH?
Koritila ga prijateljic iz Srbie i kaze da je jako zadovoljna:

Latopic je jedini proizvod koji si pije i koji je namenjen za novorođenčad, decu i odrasle sa atopijskim dermatitisom. Latopic deluje centralno (sistemski). Za razliku od svih kremova koji na lokalnom nivou smanjuju crvenilo, Latopic svojim centralnim dejstvom smanjuje mogućnost razvoja alergijske rekacije i crvenila na koži. Latopic smiruje provicirani imuni sistem. U kliničkim studijama Latopic je pokazao efikasnost kod 93% dece sa AD, koja su bila mlađa od 5 godina i to tako da posle samo 3 meseca uzimanja, odsustvo simptoma je trajalo naredne 2 godine.
Veoma je bitno naglasiti da Latopic ne sadrži ni jedan konzervans, potpuno je prirodan, klinički dokazano bezbedan za primenu kako kod najmlađih, tako i kod starijih.
Latopic se pije najmanje 3 meseca, 1 kesica dnevno. Prašak se rastvori u malo vode, dovoljno je 1 kafena kašika. Latopic nema neželjena dejstva, nema kontraindikacije, ima klinički dokazanu efikasnost.
Latopic pomaže u smanjivanju intenziteta i rasprotranjenost promena na koži, iritacije i svraba. Uz Latopic deca bolje jedu i bolje spavaju.

Bas dobro zvuci, zar ne?

(odgovor članu saamy)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *