|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: beba s manjom kilazom... AD je dovoljan?
23.4.2009 14:52:55   
bebbe RR
Naravno da nije propast svijeta ako ne doji. Mnoga su djeca, ukljucujuci i mene i moju stariju kcer, odrasla na AD mlijeku, ali dojanje je najbolje sto majka svome djetetu moze ponuditi, ako moze, a majka za svoje dijete zeli samo najbolje. Dakle, ako ikako mozes - samo ti njega na siku stavljaj i rasce bebac. Vidis i ovaj palcicin primjer je utjesan. Puno srece!

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu palcica33)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: beba s manjom kilazom... AD je dovoljan?
25.4.2009 22:38:23   
hanan
E drage moje, jucer sam malog vodila na kontrolu, i za 8 dana dobio 190 gr.user posted image  sa 1510 sada na 1700 gr.
Bas sam se obradovala, iako mali korak, ipak ide naprijed user posted image . Samo jos stolica zelena, pa dr. kaze ako se nepopravi za 3 dana, moram u bolnicu jer mozda neka bakterijauser posted image , pa evo redovno kontrolisem, i nadam se da cu sutra ugledat zutu, iako mi se cini da je pocelo kao malo da zuti.. Hvala na savjetima, bas ste mi pomogle, ja navalila bila samo dojiti, i eto isplatilo seuser posted image

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: beba s manjom kilazom... AD je dovoljan?
25.4.2009 22:53:52   
veeseelaa
moja malena ne doji, ima 3.5 mjeseci, teska je 7520 a duga 68 cm, za mjesec dana dobila je 1400 grama

(odgovor članu hanan)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: beba s manjom kilazom... AD je dovoljan?
25.4.2009 23:18:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebbe

I jos  i ovo - da bi bila naprednija, ne daji joj vodu i cajeve - ona dovoljno tekucine dobije u AD mlijeku, a ako joj dajes vodu i cajeve to su prazne kalorije koje samo zauzimaju prostor u njenoj pupici. I, naravno, nemoj da te ko nagovori da joj umaces cuclu u med, secer i slicno. AD mlijeko je adaptirano i sasvim prilagodjeno bebicama. Rasce ona, iznenadices se kako brzo. 


Voda se uz AD obavezno mora davati...par kapi na dan...ja svom Andreju dajem na kasikicu

(odgovor članu bebbe RR)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: beba s manjom kilazom... AD je dovoljan?
27.4.2009 8:18:24   
bebbe RR
Dadada, moja beba je rodjena veoma sitna. Od pocetka je jela i AD i dojila istovremeno, a poslije je presla na samo dojenje. Po savjetu vrhunskih strucnjaka nije dobila ni kapi vode do nedavno, kada sam joj pocela dodavati drugu hranu, a hB, super napreduje i lijepo se razvija! Ne znam na cemu ti temeljis tu obaveznost?! Vodu mozes dodavati, bebi nece biti nista lose od nje, ali za njom takodje nema nikakve potrebe!
Hanan, to da nam bebac raste je super vijest! Samo doji!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: beba s manjom kilazom... AD je dovoljan?
27.4.2009 9:15:38   
Skvo RR
 
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: bebbe

I jos  i ovo - da bi bila naprednija, ne daji joj vodu i cajeve - ona dovoljno tekucine dobije u AD mlijeku, a ako joj dajes vodu i cajeve to su prazne kalorije koje samo zauzimaju prostor u njenoj pupici. I, naravno, nemoj da te ko nagovori da joj umaces cuclu u med, secer i slicno. AD mlijeko je adaptirano i sasvim prilagodjeno bebicama. Rasce ona, iznenadices se kako brzo. 


Voda se uz AD obavezno mora davati...par kapi na dan...ja svom Andreju dajem na kasikicu



Slazem se sa Dadada...i nama je pedijatrica i patronazna rekla da moramo obavezno od pocetka bebi davati uz AD dodatnu tekucinu.
Razlog za dodatnu tekucinu beba na AD-u je zatvor, i vrlo lako bebe na AD-u mogu postati pretila...iz tog razloga se daje voda tj. caj...da malo ubrzaju metabolizam i rad crijeva.

< Poruku je uredio skvo -- 27.4.2009 9:19:23 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: beba s manjom kilazom... AD je dovoljan?
27.4.2009 10:48:26   
bebbe RR
Drage moje zene! Ne kazem ja da vase pedijatrice nemaju pojma, ne bih si niti dozvolila da to pomislim cak, no, rekla sam vam misljenje svog pedijatra ciji smo sat vremena s nasom novorodjenom djevojcicom platili 100 dolara, i to ne zato sto smo mi ili on snob, vec zato sto je znan po svojoj strucnosti! AD mlijeko je, prema njegovim rijecima, potpuno prilagodjeno potrebama bebe. Jedino sto joj ne daje jesu antitijela u pordjenju s majcinim mlijekom, i sto je uvijek iste teksture, za razliku od majcina mlijeka, koje je na pocetku podoja rijedje, a kasnije masnije i jace. Meni je taj covjek rekao da svojoj sitnoj bebi ne dodajem vode jer je u pitanju prazna kalorija! Takodje, rekao je da nema straha od zatvora ukoliko se AD pravi iskljucivo po uputstvima. Ovo je tema o bebama sa malom tezinom, kod kojih ne pazimo na pretilost, vec se trudimo da sto prije rastu! Dakle, zeljela sam podijeliti sa vama misljenje koje smatram vrijednim, odnosno, s mamama cije su bebe, poput moje, rodjene sitne.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: beba s manjom kilazom... AD je dovoljan?
27.4.2009 11:05:23   
Skvo RR
Bebbe ovde nije stvar ciji je doktor u pravu...user posted image
Ja sam samo kao mama koja daje AD rekla razlog da se dodatna tekucina daje da se smanji mogucnost zatvora kod bebe. Ja sam se susrela sa tim zatvorom...i pravim AD po  uputstvu...mislim sto bi ga radila na drugaciji nacin...Postoje i specijalne formule protiv zatvora, ali se to uspjesno izbjegava sa malo tekucine...ja ovde pricam o 20-30 ml...
Mame koje daju AD, su se susretale sa tim zatvorom...i to nije laka stvar...jer bebe na AD-u, moraju ga izbaciti, problem je i ako beba nema 2 dana stolicu...To je dosta lakse kod dojene djece. 
A vezano za moj komentar o pretilosti ja sam samo prenijela komentar moje pedijatrice kada je navodila razloge za dodatnu tekucinu.
Sada smo na OT, ali nema veze.....user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: beba s manjom kilazom... AD je dovoljan?
29.4.2009 11:26:11   
andddy
vesela a cime hranis svoju djevojcicu pa je tako masala napredna ???

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: beba s manjom kilazom... AD je dovoljan?
7.11.2009 12:09:28   
Anoniman
bebee da moras davati bebi,vodu ili caj i meni su tako savjetovali user posted image
Moj Anel je rodjen malan ,i odma je na ad.mlijeku hb.pa odrasto sada ima finu kg.a tako sam se napatila samo Bog zna punoooooo je teze odhranit malu bebu nego vecu,al opet se odhrani uz puno muke i truda punoo srece i uzivaj s bebicom.......

(odgovor članu andddy)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Beba s manjom kilazom, da li je AD dovoljan?
19.1.2010 15:12:47   
misko
E DRAGE MOJE,EVO I MENE PONOVO NAKON DUGIH DANA PROVEDENI NA KLINICI U SARAJEVUA ALI HVALA BOGU SVE JE OK.RODILA SAM U 29 NEDELJI I SAD BEBA IMA 3PUNA MJESECA PA ME INTERESUJE DALI JE NEKO OD VAS ISAO NA VJEZBICE I IMAL KAKVIH SAVJETA ZA MENE JER TEK SAD RADIMO KONTROLE (PRVE)PA SAM PRAVO ZBUNJENE MA ISPREPADANA PRAVO!NEZNAM NI DALI SAM NA PRAVOJ ADRESI ALI POMOZITE MIuser posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 29.5.2012 23:01:57 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Beba s manjom kilazom, da li je AD dovoljan?
19.1.2010 15:36:01   
Skvo RR
Drago mi je sto si se javila!!!! Ljubi bebicu i ne brini, sve ce bebi da stigne,
evo pogledaj ovaj dio foruma, mozda nadjes nesto korisno-

http://www.ringeraja.ba/forum/Nedono%C5%A1%C4%8Dad/forumid_104/tt.htm


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 29.5.2012 23:02:13 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu misko)
Neposredna veza do poruke: 37
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *