|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: beba place a ne znam razlog...
17.7.2011 13:31:54   
Hanady RR
prenos posta

IZVORNA PORUKA: entinte

Moja beba ima 3 mjeseca i 9 dana. Već neko vrijeme samo odjednom počne plakati i to ne svaki dan i ne u isto vrijeme. Pokušavali smo da skontamo od čega bi moglo biti ali nismo uspjeli. Kad zaplače pojeva se crvene fleke po nogama. Inace nije plačljiva beba tako da ne znamo sta bi moglo biti... Da li neko od vas ima slično iskustvo ili je imao?



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: beba place a ne znam razlog...
17.7.2011 13:56:08   
entinte
Hvala HanadyRR. Sad sam procitala postove na ovoj temi i da dodam jos da i moja bebica stavlja stalno rukice u usta i pravi baloncice ali ne cesto. Inace je bas bas mirna bebica mašallah ali one flekice po nogama od placa su mi bas zabrinjavajuce. Povuce se brzo nakon sto se smiri. Ako nastavi ovako morat cemo kod dr da vidimo sta bi moglo biti... Nadam se da ovaj plac nece dugo trajati bas mi ga bude zao i da ce se jos neko sa istim iskustvom javiti...   

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: beba place a ne znam razlog...
18.7.2011 22:36:40   
entinte
iko? user posted image

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: beba place a ne znam razlog...
18.7.2011 22:42:17   
tukica
ej draga, evo da ti se malo javnem... moja je imala slicnih epizoda, prije par dana, se probudila navece kasno i plakala 2 sata u kontinuitetu i poslije samo zaspala... ja sam se isprestravila jer nisam pojma imala sta i kako... vise se nije ponavljalo, ali zna biti takva i predvece, ali to znam da je od umora... prije mjesec dana slicno se desilo, plakala je cijeeeli dan, na kraju mi otisli u pola 10, na pedijatriju na Jezeru da je pregledaju i sve je bilo ok... jednostavno je takva beba... ne znam ni sama... mozda je samo faza, skok u razvoju... 

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: beba place a ne znam razlog...
18.7.2011 22:43:38   
tukica
ah zaboravih napisati, i moja stavlja rukice u usta, haman cijelu saku i sisa po tri prsta istovremeno, a kad guguce, bali nenormalno i ispljuva sve... ja sam mislila da su zubi, ali uvjerili su me da nisu... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tukica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: beba place a ne znam razlog...
18.7.2011 22:43:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: entinte

iko? user posted image




ja jesam i nikla su nam dva zubicauser posted image
svi govorili rano je nije to to..plac je bio uzasan ono bas jadno nekako plakala..

(odgovor članu entinte)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: beba place a ne znam razlog...
18.7.2011 22:55:07   
Mjeseceva Pratilja
Je li primjetis da bebu boli ili mozda svrbi..
Jesi joj davala da nesto proba od druge hrane osim mlijeka..
Mozda je reakcija na deterdzent?
Pokusaj je istusirati cajem od kamilice i lagahno tapkati mekahnim peskiricem. Kamilica umiruje bebinu nadrazenu kozu.
Ako se cesto javlja, ako si uznemirena a ocito da jesi, otidite pedijatru.
Bice dobro aBd. Javi se.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: beba place a ne znam razlog...
19.7.2011 8:10:08   
entinte
Stalno trpa rukice u usta i bali pa mi je to najbliže tome da su zubići ali nema jos nista bas svaki dan provjeravamo... Dajemo mu HIPP kamilicu i to je to a inace je na NOVALAC-u. Pokusali smo vodu davati ali nece. Ne desava se svaki dan tako pa bas ne znam sta bi moglo biti. Jucer se to desilo dok je spavao i probudio se placuci. Cim zaplace ako smo negdje vani ja gledam da ga nije sta ujelo user posted image  Inace i fino jede i prespava cijelu noc hvala Bogu. Jedino da cekamo jos pa da vidimo kako i sta dalje user posted image  Hvala na odgovorima user posted image   

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: beba place a ne znam razlog...
19.7.2011 14:22:19   
Anoniman
draga mozes otici kod pedijatra jer sam i ja isla i doslovno nam je rekao ''mi doktori ne govorimo da je to od zubica al djete je zdravo i nema sta drugo biti''
ja otisla kupila ogrlicu od jantara,dentinox kapi za desni i za 2 dana nikla 2 zubicauser posted image

(odgovor članu entinte)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: beba place a ne znam razlog...
19.7.2011 16:45:06   
entinte
On ba pojede svoje rukice user posted image  toliko da mu se smuci od njih i to palac sve prema gore gura, haj vidjet cu kako ce se ovih dana ponasati. Nadam se da su samo zubii user posted image  I kad jede flasicu nekad izbaci i utrpa rukice user posted image    

< Poruku je uredio entinte -- 19.7.2011 16:46:39 >


_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: beba place a ne znam razlog...
19.7.2011 21:01:16   
tukica
ej draga, i kod moje je isto tako... balavi kao da je neko pospe vodom, ako je prislonis na ruke, ona ih odmah pocne sisati, a tri prsta odjednom gurne i dobije nagon za povracanjem nekad... a toliko jako sisa palac, da cujes ono coktanje user posted image

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: beba place a ne znam razlog...
19.7.2011 22:30:56   
entinte
IZVORNA PORUKA: tukica

ej draga, i kod moje je isto tako... balavi kao da je neko pospe vodom, ako je prislonis na ruke, ona ih odmah pocne sisati, a tri prsta odjednom gurne i dobije nagon za povracanjem nekad... a toliko jako sisa palac, da cujes ono coktanje user posted image



istoooooooo user posted image user posted image user posted image  pravo coktanje heheheheh

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu tukica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: beba place a ne znam razlog...
28.7.2011 11:48:41   
Ela35
Noa, gdje si kupila tu ogrlicu od jantara? Moja Asja ima jako slične simptome, ima 3i po mjeseca i odjednom je počela da plače bez očitog razloga. Često gura prste u usta i dosta bali pa kontam da nisu zubići.....

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: beba place a ne znam razlog...
28.7.2011 16:16:27   
entinte
IZVORNA PORUKA: Ela35

Noa, gdje si kupila tu ogrlicu od jantara? Moja Asja ima jako slične simptome, ima 3i po mjeseca i odjednom je počela da plače bez očitog razloga. Često gura prste u usta i dosta bali pa kontam da nisu zubići.....


Ogrlicu za zubice imas u apoteci kod Robota u Rajlovcu, moja kolegica je trazila i znam da je jedino tamo nasla... sretno

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Ela35)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: beba place a ne znam razlog...
2.2.2012 20:28:15   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: hellokitty

Imam jedno pitanje za sve mame! Jer ovdje ste vecinom sve mame pa ako mozete odgovorite mi. Imamo jednu bebicu staru mjesec dana koja neprestano place vodili su je roditelji kod doktora i sve je u redu ali on i dalje place dok spava stalno se grci i sva se zacrveni po citavu noc je mama nosa ali ne moze da je umiri... doktori kazu da ne znaju sta joj je! ako ste vi imali slican problem ili ako znate sta bi moglo biti javite se!!!!



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: beba place a ne znam razlog...
2.2.2012 20:45:08   
palachinken
hellokitty, meni to liči na novorodjenačke grčeve, kolike. Ukoliko su doktori eliminisali upalu uha, začepljen nosić ili sl. onda bih rekla da su grčevi. Obično pomaže nosanje tako da beba leži na podlaktici, trbuhom na dlanu (tzv. tigar na grani), grijanje stomačića toplom pamučnom pelenom, podizanje nogica prema stomačiću, masaža stomaka u smijeru kazaljke na satu, espumisan kapi.
Kako je beba hranjena? Ako je hrane AD-om, možda joj ne odgovara ta vrsta mlijeka, možda joj je teška za stomak?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: beba place a ne znam razlog...
8.2.2012 4:20:52   
hellokitty
Moguce je da su grcevi ali doktor kaze da jako place i misli da je nesto drugo, ali kod nas su doktori boze ti sacuvaj pa samo nagadjaju. Nista konkretno nisu rekli nego samo da je moguce da se beba prepala necega ili je neko urekao! strasno od strane doktora. a mama je jako mlada tako da se bas prepala ne moze da spava nikako, u ponedeljak idu na kontrolu pa cemo vidjeti sta ce biti! hvala na odgovoru!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: beba place a ne znam razlog...
8.2.2012 8:15:37   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: hellokitty

Moguce je da su grcevi ali doktor kaze da jako place i misli da je nesto drugo, ali kod nas su doktori boze ti sacuvaj pa samo nagadjaju. Nista konkretno nisu rekli nego samo da je moguce da se beba prepala necega ili je neko urekao! strasno od strane doktora. a mama je jako mlada tako da se bas prepala ne moze da spava nikako, u ponedeljak idu na kontrolu pa cemo vidjeti sta ce biti! hvala na odgovoru!

pa ne moraju nagadjati neka pregledaju bebi , usi , pluca, grlo  sve sto treba i znace je li nesto ili nije , meni to lici na grceve  Samo da bude sve uredu.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu hellokitty)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: beba place a ne znam razlog...
12.2.2012 1:36:21   
hellokitty
doktori nista od toga nisu pregledali, izgleda da im je i to bilo tesko, ipak hvala na savjetima izgleda da jesu grcevi, kupila sam neke kapi i caj i drugarica kaze da sada mirnije spava! user posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: beba place a ne znam razlog...
12.2.2012 1:41:26   
Visnja RR
neka daje bebici espumisan kapi...dobre su za grcicie...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hellokitty)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: beba place a ne znam razlog...
5.6.2012 22:15:10   
Victoria88
Pozdrav svim mama,molim za pomoc one iskusnije mame koje su vec prosle kroz isto ili slicno.Moja beba ima 15 dana,i vec dva tri dana place kada se probudi ,premotam je,podojim ,uzmem da podrigne ona ne podrigne uvek pa cesto bljucne i opet pocne da place i ne mozemo nikako da je smirimo sve dok je ponovo ne stavim da sisa...Ili nekad spava sat i po probudi se i opet histericno place dok joj ne dam da sisa a kada sisa onda bljucne jer joj je verovatno previse hrane??Jel se ovo nekom dogodilo??Ne znam zasto toliko place,plasim se da je nesto ne boli ,ali mislim d aje boli ne bi se onda smirila ni kada jede ili bi??

_____________________________

"Pucaj, ne mozes mi nista ja sam k''o svemir velik'' pucaj, iz topova trista ovo je srce celik"''''''''''''''''''''''''''

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: beba place a ne znam razlog...
5.6.2012 22:17:29   
Skvo RR
POgledaj temu grcevi...ja sam prosla to sa kcerkicom...imas savjeta dosta, mozda budes imala srece, pa neki i upali. Sretno!user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Victoria88)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: beba place a ne znam razlog...
5.6.2012 22:20:19   
R&T@
Victoria88, nemoj brinuti...
Vjerujem da je pocela tvoja i bebina borba s grcevima...

Savjeti mama koje prolaze kroz isto ce ti sigurno pomoci, a ima ih mnogo na ovoj temi:

http://www.ringeraja.ba/forum/m_168331/mpage_6/tm.htm

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Victoria88)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: beba place a ne znam razlog...
5.6.2012 22:22:55   
Victoria88
Hvala vam puno! Nego brinem se jer ona nema simptome grceva tj ne grci nogice stomacic joj nije tvrd ,normalno spava kad spava :) jedino sto ne podrigne svaki put i ako je nosamo i po 15 minuta- pa onda nekada vise puta bljucne ,ali taj plac je strasan tako se osecam nemocno nisam imala pojma da ovo tako izgleda :/

_____________________________

"Pucaj, ne mozes mi nista ja sam k''o svemir velik'' pucaj, iz topova trista ovo je srce celik"''''''''''''''''''''''''''

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: beba place a ne znam razlog...
5.6.2012 22:31:10   
animagical
nemas tu nekog velikog razmisljanja,ako se umiri kad doji, daj bebi da doji...to sto bljucne bebi ne smetauser posted image

a moram da doda, za koji mjesec ti se taj plac nece ciniti tako strasanuser posted image mm i ja cesto spomenemo, kad se sincic rodio, prva dva mjeseca bi oboje stomak zabolio kako nam je bilo tesko kad on zaplace.... valjda se stvori ta neka roditeljska povezanost, pa otuda ta velika osjetljivost na plac

< Poruku je uredio animagical -- 5.6.2012 22:33:23 >

(odgovor članu Victoria88)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *