|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bljucanje
27.2.2008 18:32:40   
lejlašh
I moja mala spava potrbuške samo preko noći, samo tako prespava 4-5h, probudi se, jede i odmah zaspi na stomaku. Nekad čak neće ni da podrigne, već zaspi na dojci. Ja nisam imala nikakvih problema sa spavanjem na stomačiću, dok je nisam tako počela stavljati i nije mi spavala preko noći. Svaka beba je posebna i ne vidim zašto da ga odvikavaš od toga kad mu odgovara. Probaj samo smanjiti hranjenje pred spavanje i neka ti obavezno podrigne nakon jela.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Ines)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: bljucanje
27.2.2008 18:34:00   
akica b
Ma i ja sam zadovoljna sto se tice spavanja...Mashala on spava tako po cijelu noc ali ja nesto ne mogu da se opustim...ne znam sta mi je..mozda od raznih prica,,,moze biti ovo,ono...JOOOOJJJJ
Ma ja ti kazem,meni je najveci problem to bljucanje...sto se tice spavanja to mi je OK...
sinoc sam uradila ono sto si mi rekla...stavila sam mu krpicu ispod glavice i to je kolko tolko bolje,bar se ne valja po tome sto bljucne.......i ja kad legnem sve ga slusam hoce li bljucnuti pa ustajem najmanje 10 puta,a samo jednom bljucne...
ne mogu nikako da se opustimuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ines)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: bljucanje
27.2.2008 18:37:05   
akica b
Pozdrav Lejla
interesuje me da li ti nju i poslije jela u toku noci opet vratis na stomacic??? i da li onda ona bljuca????
Moja bebica obavezno bljucne jer ne podrigne svaki put....user posted image

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: bljucanje
27.2.2008 20:33:51   
Suncica*
Draga Akice,
posle hranjenja bebicu podignes i nezno je tapses po ledjima i podrignut ce.
Sto se tice spavanja na stomaku, ne znam jeste li vi probale provesti celu noc na stomaku, iskrivljenje glave.
Zamislite samo kako je tom malom vraticu, koliki je to napor. I meni prija spavanje na stomaku, ali ja sam velika, pa znam da se okrenem. Oni to jos ne znaju.
Zato drage mame, gradite kod beba zdrave navike.
Beba od naseg prijatelja je dobila grozne deformitete stopala od spavanja na stomaku.
Npr. ako lezite na plazi potrbuske kako vam stoje stopala?
Na prstima ili iskrivljena.
Kod beba je slucaj da su iskrivljena da li vani ili unutra.
Razmislite malo, konsultujte se sa pedijatrom, pa odlucite.
Ipak smo mi tu da napravimo sve ono sto je najbolje za nasu decicu.
A jos da ne spominjem da tako mala beba moze da pri pokusaju okretanja glave(a ne moze da je okrene, jer je jako mala i ne zna) zagnjuri glavicu u jastuk i ugusi se(bilo je jako puno slucajeva gusenja).
Ja se nisam, a i ne bi igrala sa dragim zivotom svoje bebice..

Pozdravljam vas..

< Poruku je uredio Suncica RR -- 27.2.2008 20:36:01 >

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: bljucanje
28.2.2008 0:02:48   
lejlašh
Moja Merjem ne bljucka kada je vratim na stomačić, pod glavu joj stavim pelenu, ne jastuk. Sve je ravno tako da se ne može ugušiti, a ona odavno glavu čvrsto drži i okrene je par puta u toku noći.
Ja najbolje spavam na stomaku, vjerujte da se nisam naspavala kako treba od trudnoće sve spavam na strani, a ni sada ne smijem baš na stomak zbog sika.
Mislim da djeci to ne prija i da se ukoče ne bi spavali tako dobro,a Merjem se probudi pravo raspoložena, pa pretpostavljam da je ne boli vratić. 

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: bljucanje
28.2.2008 11:13:18   
amdi
Lejlash, pozdravlja te tvoja amdiuser posted image pogledaj u privatne poruke

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: bljucanje
28.2.2008 22:39:20   
Ines
Podrzavam te lejlas u odgovoru i ja tako mislim!!!

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: bljucanje
28.2.2008 22:51:17   
akica b
STAVLJAM I JA PELENU...MALKICE SAM MIRNIJA....user posted image user posted image user posted image
I DALJE JE NA STOMCICU

(odgovor članu Ines)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: bljucanje
2.3.2008 21:43:25   
Suncica*
Draga Akice,
nisam mislila nista zlonamerno, ali ja zaista svoje dete ne bi stavljala u taj polozaj, jer nije preporucljiv.
Ako si rodila zdravo dete, nemoj dozvoliti da dete posle pati ceo zivot zbog izdeformisanih stopala.
Primetila sam da sve mame koje su se javile na tvoj post su novopecene mame i nemaju bas iskustva.
Uci bebicu da spava normalno, nemoj posle da dodje do komplikacija sa stopalima, krivim nogama...(ima milion slucajeva bas zbog spavanja na stomaku)..
Moja Lorena je lose spavala kada se rodila i svi su govorili da je stavim na stomak. Ja sam se konsultovala sa pedijatrom i zena mi je lepo objasnila zasto taj polozaj nije dobar..


Pozdravljam te..


(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: bljucanje
2.3.2008 22:27:13   
seki
draga moja,
nebih da ispadne da ti solim pamet ali sama si se javila sa ovom temom.Vidi je imam dvoje i zaista podrzavam Suncicu.Nije preporucljivo iz vec navedenih razloga.Ja svoju djecu nebih stavljala da spavaju na stomacicu preko noci.Najvise bi me bilo strah gusenja.Stavi bebicu na bok/na stranu/,fiksiraj je dekicama ili peskiricima dok se ona ne nauci sama drzati.Vjeruj mi to ti je najbolje.Preko dana kada si tu, sa njom, mozes je pustiti da lezi na stomaku.Godit ce joj zbog grceva ali je nauci da po noci ne spava na boku.
Ovo su sve savjeti a ti ces na kraju opet sama uraditi ono sto mislis da je najbolje za tvoje dijete.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: bljucanje
2.3.2008 23:25:21   
akica b
ZNAM SUNCICE DA NISI MISLILA NISTA ZLONAMJERNO,NE SAMO TI NEGO NIKO NA OVOM FORUMU JER SE INACE NE BI VAMA NI OBRACALA.....user posted image
ON IDALJE SPAVA NA STOMACICU ALI JE PRIJE 2 DANA PRVI PUT SAM ZASPAO NA BOKU I TO U KOLICIMA I TAKO JE SPAVAO CITAVA 2 SATA...NAVECE SAM GA POKUSALA OPET ISTO STAVITI ALI NEUSPJESNOuser posted image .......I NASTAVIO JE NA STOMACICUuser posted image user posted image user posted image
IMAS VELIKI POZDRAV

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: bljucanje
2.3.2008 23:52:51   
lejlašh
Akice, posavjetuj se sa različitim pedijatrima i vidjećeš da svi misle različito u vezi sa spavanjem na stomačiću. Još nije dokazano da šteti ili ne šteti  djetetu. Ja imam dosta kolegica koje su "iskusne mame" koje su položaj spavanja štimale prema djetetu, a nijedno dijete nije imalo problema ni sa stopalima, niti sa ,ne daj Bože, gušenjem.
Nisu ni sva djeca ista, ako dijete baš ne može ili neće da spava na strani ili leđima, zar nije bolje naštimati ga kako mu odgovara nego ga satima patiti, spava mu se a ne može zaspati.
Pusa za bebaču i pozdrav tebi

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: bljucanje
2.3.2008 23:55:27   
lejlašh
Moja malena preko dana spava na leđima ili na strani, samo navečer je stavljam na leđa jer joj taj položaj stvarno godi. Smanjio nam je grčeve i razvio prsni koš.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: bljucanje
3.3.2008 0:01:49   
akica b
TRUDIM SE BAR PREKO DANA DA JE NA LEDJIMA ILI NA BOKU ALI NAVECE DEFINITIVNO JE NA STOMACICU...ON SPAVA OD 10 DO 7 UJUTRO,NE BUDI SE NIKAKO..VALJDA MU GODI...
IMAS I TI VELIKI POZDRAV I POLJUBAC ZA MALENU...MASHALA,PREKRASNA JEuser posted image

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: bljucanje
11.9.2008 18:58:14   
Emina*
IZVORNA PORUKA: kana

Pozdrav

A sto se tice bljuckanja,mislim da je to normalno ako doji,ako ne-mozda je previse halapljiva pa joj zeludac dobro ne provari.U oba slucaja ,gledaj da je podignes sa glavom na ramenu i masiraj je po ledjima pa da podrigne,tada ce ti izbaciti visak i vise nece.
Ovo sve govorim iz iskustva,pa ti opet vidi i sa drugim forumasicama jer znam da ce ti odgovoriti brzo,zato smo tu,da pomognemo jedne drugima

Sretno.


IZVORNA PORUKA: lamka

i moja lamija je bljuckala tako par sati poslije jela ali mi je patronazna rekla da ona tako izbacuje visak a ono sto joj je dovoljno to i ostane.tako da je bljuckanje sasvim normalno a kao sto ti je i kana rekla za bubuljice nam nisi rekla koliko je stara beba ako je nedavno rodena onda je to navjerovatnije da se čisti


IZVORNA PORUKA: enna

I moja Ena bljucka poslije svakog obroka a jede halapljivo pa kada smo bile na prvoj kontroli pitala sam pedijatru i ona kaze da je to sasvim normalno izbaci visak i gotovo mada joj vadim flasicu svako malo kada jede a podrigne 4-5 puta poslije jela jedino sto je robica uvjke mokra al neka su oni nama zivi i zdravi a to su sve normalne pojave!!!!


IZVORNA PORUKA: lana84

ehhh, to bljuckanje mi je više dozlogrdilo!!! moja lana ima skoro 3 mj, i od prvog dana je bljuckala, ma stalno...da, kao što si i sama rekla i po par sati nakon što je pojela. ne mogu joj namjenjati bodića ....mogu reći da jest hlapljiva i jako voli papati.
pitala sam pedijatricu i kaže da nije razlog za brigu, može biti višak a i to što je mala izjelica pa želi što prije pojesti da joj nebi možda ko uzeo
...tak da ne brineš, sve je to normalno.
malene bobuljice nisu ništa strašno vidjet ćeš da će proći za par dana, jer bebina kože se tako nevjerojatno brzo obnavlja.
pusa


IZVORNA PORUKA: mamsi

Moj Kenan je stalno bljuckao i to u nenormalnim količinama bar sam ja tako mislila,ali su mi svi govorili da je to ok i da se ne brinem,tako beba izbacuje višak i bolje da izbaci nego da ga muči.Tako da i ja tebi preporučujem da se ne sikiraš,bitnoje da je zdrav i da napreduje


IZVORNA PORUKA: akica b
I ja sam mislila da moja beba bljucka u nenornmalnim kolicinama ali eto izgleda da je to normalno ..Jos malo pa nam je 6 mj i idalje je isto


IZVORNA PORUKA: mišur

I moj sinčić bljucka skoro poslije svakog jela, ali ne sekiraj se. Pa bebe su poznate po bljuckanju...
A što se bubuljica tiče, Luka ih je imao prvih mjese i po, pa sam mu svaki dan nekoliko puta na dan brisala lice vatom natopljenom kamilicom. I prošlo mu je! I sada, kad god se malo ospe, ja mu kamilicom očistim lice.
Ne može mu štetiti!


IZVORNA PORUKA: travnicanka

E ja sam imala srecu sa mojim pacicima kad su bili bebe.Uopste nisu bljuckali.
Dojila sam ih pa je mozda i to razlog.Cesto sam se znala saliti i komentarisati kako su ta mala bica pametna pa se ne prejedaju,a onda bi moj muz reci nisu na tatu...tata tesko zna za granicu....







_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Ines)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: bljucanje
11.9.2008 22:06:09   
Suzana
IZVORNA PORUKA: lejlašh

Akice, posavjetuj se sa različitim pedijatrima i vidjećeš da svi misle različito u vezi sa spavanjem na stomačiću. Još nije dokazano da šteti ili ne šteti  djetetu. Ja imam dosta kolegica koje su "iskusne mame" koje su položaj spavanja štimale prema djetetu, a nijedno dijete nije imalo problema ni sa stopalima, niti sa ,ne daj Bože, gušenjem.
Nisu ni sva djeca ista, ako dijete baš ne može ili neće da spava na strani ili leđima, zar nije bolje naštimati ga kako mu odgovara nego ga satima patiti, spava mu se a ne može zaspati.
Pusa za bebaču i pozdrav tebi


Slazem se sa navedenim.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: bljucanje
13.10.2008 11:40:27   
Amrino
IZVORNA PORUKA: jupajdi

Mojoj će bebi sada mjesec dana i strašno je halapljiva kada doji. Već je dobro dobila na kilažiuser posted image .
Halapljiva je od kako se rodila. Nakon podoja uvijek bljucne, nekada više, nekada manje. I poslije tog bljuckanja opet traži da doji. I ja opet dam i opet bljuc, bljuc..... To traje sat i po - dva i onda mirno zaspe.

Dali vama bebe bljuckaju i opet traže?


IZVORNA PORUKA: nesanica

Moj je user posted image   isto prosao tu fazu, a bilo je to prvih nekoliko mjeseci. Svaki podoj je bilo presvlacenje, ma ko kakav maneken. Nista ne brini, to je skroz normalno,nego pripremi dovoljno bebi stvarcica i presvlaciuser posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: haida

Jupajdi i moja Alina je bila jako halapljiva....mogla je stalno da doji...
Kada završi onda je podignem i kada podrigne obavezno bljucne...nekad manje nekad više....ali zna i nekad malo kasnije da joj se vrati.
Nije nikad poslije bljucanja tražila da još jede....ali joj se znalo desiti da bljucne i pola sata nakon jela jer se natrpa i ne može sve da svari.....

Nikad joj nisam davala da jede poslije kada podrigne ali nije mi ni tražila tako da ti tu ne mogu pomoći....
ali ja sam mišljenja da sve dok dojiš dijete i ne daješ mu neke hapice...daj mu da doji kad god traži....


IZVORNA PORUKA: mamina cura

Moja malena i dan danas bljucka a osmi joj je mjesec. Neki dan je i sve povratila. Ja non stop cistim iza nje, stalno je na podu i cilim je vec saren.user posted image  A majice mjenjam stalno i njenu odjecuuser posted image  
Sve se nadam da ce je proci. Inace je dobra na kilazi i jako vesela beba.
A jupajdi probaj da joj das cuclu jer neke bebe imaju veliku zelju za cuclanjem pa se tako ona "iskaljuje" na tvojim bradavicama. Ako lijepo napreduje nemas razloga za brigu.user posted image


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: bljucanje
26.10.2008 17:35:27   
lejlaze
drage iskusne mame,
moze li mi koja objasniti razliku izmedju bljucanja i povracanja.
da li ima drugaciji izgled izbaceno ili sta ?
danas je moj Daris izbacio kompletan zadnji podoj, pa sad ne znam da li je "visak" ili je povracanje user posted image
hvala na odgovorima.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: bljucanje
12.11.2008 18:59:08   
Daja_sa
Drage mame
Jel mi moze neko od vas iskusnijih reci jeli bljucanje povezano sa grcevima kod bebeuser posted image user posted image user posted image
Naime, primjetila sam kod svoje princeze koja ima 1.5 mjesec da obicno bljuca onda kad ima grceve.
To se obicno desava ujutro i uvece pred spavanje...pojede flasicu i onda muku muci...stenje...grci se...nateze se...i onda naravno bljuca i bljuca...to  traje 1-2 sata...i onda plac...gladna. Ja ponovo pravim flasicu i onda pojede nekad vise nekad manje...kao da nadoknadi ono sto izbljuca.
Probala sam sa Espumisan kapima ali sam primjetila da ima rjedju stolicu nego obicno...tako da sam prestala da joj dajem.

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: bljucanje
12.11.2008 19:21:15   
camm
jesil joj probala da dajes manje mlijeka
a ne onoliko koliko bi ona htijela
vjerovatno se prejede pa je onda muci pupa a
visak povrati.. ne znam koje joj mlijeko dajes
al ovde ima mamica iskusnijih po tom pitanju .

nemam neko iskustvo sa flasicom jer sam ja svoju dojila
i bila je jako halapljiva povracala je svaki put kad se prejede.

a za kapi sam vec govorila da nisu dobre za stolicu
da je drugacija i bude cak i sluzava.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: bljucanje
12.11.2008 19:26:37   
enna
JA sam svoju Enu hranila na flasicu i bila je jako halapljiva i dan danas je i znala je bljuckati po 1-2 sata i poslije kao sto kazes plac al ja joj nisam ponovo pravila mlijeko vec caj od komoraca i onda bi zaspala bez problema naravno morala sam ju ljuljatiuser posted image .Ponekad je znla u mlazu izbaciti sve sto je pojela i za to sam ju vodila pedijatri nista strasno desava se zato sto je halapljiva sad sa tim nemamo problema ali i dan danas nezna granicu vec bljucne visak!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: bljucanje
12.11.2008 19:40:00   
juni
I moja beba cesto bljucne kad zavrsi sa dojenjem, jer se tad cesto napinje dok kaki i ujedno bljucne, nekad se zna desiti da bljucne skoro pa citav obrok, ali se to ne desava cesto. Uglavnom izbjegavamo da ga nosamo, drmamo i stavljamo na stomak kad se najdede, pa ti je to moj savjet, ostaviti bebicu da lezi jedno vrijeme dok joj se hrana ne primi user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: bljucanje
12.11.2008 19:58:11   
akica b
Imamo 10 i po mj i dalje bljuckamo.Ne bljuca cesto kao prije,niti kolicine kao prije ali bljucne cim malo vise ili cesce jede.Mislila sam da ce prestati kada pocne sa gustom hranom ali nista.Znaci smanjilo se jeste ali ne i prestalo.Vodila sam ga pedijatru i kaze da je to sasvim ok jer beba tako izbaci visak..Kaze da ga probam manje hraniti a ja svaki put mislim da mu je malo to sto je poruckio.Ali eto,bitno je da je sve ok pa proci ce i to..

P.S neko je gore pitao da li bljuckanje ima veze sa grcicima..Ja mislim da nema jer moj bebac nije uopste imao grceve,niti jedan dan.Mozda je to sve od bebice do bebice.user posted image


pozdrav za sve

< Poruku je uredio akica b -- 12.11.2008 19:59:02 >


_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: bljucanje
12.11.2008 20:05:08   
Daja_sa
To je problem...ona kad pojede flasicu i podrigne par puta...ja je spustim da lezi...ali nema sanse...tad nastupa stenjanje uz grcenje i plac...a uz to sve i bljucanje...Zato sam pitala jel bljucanje povezano sa grcevima...
Ona jede aptamil 1...i i da...ponekad joj izmedju obroka dajem da pije caj od komaraca...nekad je smiri nekad ne...
Evo sad je gledam...jela je u 18h...i jos uvijek traje borba da zaspi...bljuca vec 2 sata...kenjka...jos malo pa ce vrijeme i za drugu flasicu...jer obicno jede svaka 3-3.5 sata. Probala sam da joj dajem manje obroke a cesce medjutim nista od toga...ona jede koliko se njoj jede i nece da zaspi dok se ne najede...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: bljucanje
12.11.2008 23:07:11   
Dinka 79
Dok čitam šta si napisala,čini mi se kao da sam ja opisivala svoju situaciju,razlika je u tome što ja dojim,i što je tvoja princeza starija dan samo od moje.
Danas mogu mozda sastaviti 2 sata da je zaspala,čitav dan je hranim skoro svaki 1-1,5 pa ona kenjka ,zaspe 15 min pa se probudi,pa spava a plaće,pojma nemam više ni šta ni kako,evo i sad je osluškujem kako se vrti,udara al et ne plaće. Meni kazu tako to treba,zato što je ona još tako mala pa dok se sama uobroči,do tada će mjenjati,i hranu i spavanje user posted image user posted image user posted image nadam se da će to biti uskoro.

Jučer kad je bljucnula,kao kad odrastao čovjek izbaci ono što se kaze "ključ iz mene" ,pravo me prepala,al opet kontam ako ne plaće da joj nije ništa.nego samo taj višak,jer je halapljivica jedna prava,i stalno ili se zagrcne ili bljucka ili štuca user posted image user posted image user posted image

Izvinite user posted image user posted image što se ja raspisa al sam se morala malo izjadati.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *