|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
20.7.2010 12:00:07   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Daj teacher, pa kako si to stvari redala.
Meni u Fabiju karavan stala i velika kolica i putni krevetic i ona kućna nosiljka za dijete.
Kad smo počeli vaditi stvari iz auta, isto sport billy.

Ali ove godine nisam nosila ni krevetac, niti velika kolica. Samo kišobran.

isto sve u megana stpala prošle godine..
nedo bog nikome da me vido kako putujemo ja između dvije AS....

teacher nisi ti to fino slagala...




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
20.7.2010 12:00:13   
teacher75
stavili smo 2 povelika kofera, pa naprijed sklopljena kolica, a bilo je jos manjih stvari izmedju. preko toga (na to) nista nismo mogli staviti jer se gepek nije mogao zatvoriti...eto...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
20.7.2010 12:00:32   
Ilhana RR
Ja sam ekspert u pakovanju, ne da se hvalim al fakat ;)

Ja sam ljetos u staru opet corsu onu mini mini spakovala puteci krevetic, jogi madrac, posteljinu, kofer i torbu i kolica moja velika =)

;)

Kad smo stigli kod mm amidze oni nisu mogli da vjeruju da je toliko stvari stalo u auto hahahah

A kad pakujete trebate iskoristiti sve moguce mjesto prazno ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
20.7.2010 12:00:44   
M kao Mama
Hahaha, mi nikada nismo nosili krevetac, suncobrane, ali jesmo kišobra kolica, i ostale skule. Kada se upakujeo svake godine samo molim Boga da nas ne pretresaju, jer ne vjeruje da bi znaal opet sve ponovo ugurati,

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
20.7.2010 12:15:26   
Blue rose RR
Meni je najvažnije da pored garderobe i lijekova ponesem njene igračke za plažu (što mi zauzima najviše prostora), suncobran i zdravstvenu knjižicu (za nedaj Bože), a sve ostalo, kao što neko reče, može se kupiti i na "licu mjesta".

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
21.7.2010 11:58:50   
sporty mamaa
Mi spakovali :
tuta ( e to mi zauzme prostor)user posted image user posted image user posted image user posted image ali i pelene bi isto pa nije veliki bad...
paracetamol
gaze
alkohol
flasteri
linex
kamagel
chico protiv ujeda insekata
krema spf 50
majicice
bodici
suknjice
hlacice
sandalice
slaufi
igrackice za plazu
sesirici
duda (neizostavno, na odvikavanje idemo kad se vratimo) jer nece da zaspe bez nje
grickalice( ovdje mi je dosta jeftinije, pa sam nakupovala pun ruksak za plaze da imamouser posted image user posted image user posted image user posted image bar prvoh par dana hehe.....
pelene tetra za pokrivanje i brisanje

Eto to je uglavnom touser posted image user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
21.7.2010 12:02:47   
Visnja RR
evo jedan spisak koji smo same napravile

http://www.ringeraja.ba/clanak/sta-ponijeti-na-godisnji-za-bebu-i-dijete_447.html

< Poruku je uredio mama alma RR -- 23.8.2010 11:20:21 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
11.8.2010 21:13:21   
Anoniman
Bas,sam skoro sve prelistala a nigdje nevidim da pisete koju ste kremu za bebu uzele??
Koliko posto faktor smije biti??
Koju da uzmem ako moze pomocuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
11.8.2010 21:16:47   
teacher75
IZVORNA PORUKA: felix

Bas,sam skoro sve prelistala a nigdje nevidim da pisete koju ste kremu za bebu uzele??
Koliko posto faktor smije biti??
Koju da uzmem ako moze pomocuser posted image


ja sam uzela nivea 30, bilo mi je dovoljno, jer ionako nismo skoro nikako bili na suncu, uvijek u hladovini osim na putu do plaze i nazad, a i tada je bio spusten krov na kolicima i pomalo na suncu u bazencicu. nije hvala bogu izgorila. obavezno sesiric stalno!


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
11.8.2010 21:17:02   
škorpija
jes to pročitala moju kuknjavu na drugoj temiuser posted image  

faktor minimalno 30, al bolje 50 i treba baš za djecu da je namijenjen, ja sma uzela neki u spreju ambre solei il tako se bnekako piše, kontam taj ću mu najprije nanijeti, ko bi ga ganjo s kremom po plaži, ovak našpricam i miran bosna

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
11.8.2010 21:18:50   
Anoniman
Hvala teacher punouser posted image
Mi putujemo u nedelju abd.jesili ti L. sipala vodu u bazen iz mora ili tusa???I dal se u hladu brckala ili malkice na suncu)
Hanady vidim ti ides u subotu pa sretno milauser posted image user posted image user posted image


(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
11.8.2010 21:21:26   
teacher75
IZVORNA PORUKA: felix

Hvala teacher punouser posted image
Mi putujemo u nedelju abd.jesili ti L. sipala vodu u bazen iz mora ili tusa???I dal se u hladu brckala ili malkice na suncu)
Hanady vidim ti ides u subotu pa sretno milauser posted image user posted image user posted image



ja sam sipala morsku vodu i drzala bazen na suncu da voda bude ugrijana i topla. stavili bi je u bazencic povremeno na 5-10 minuta maximalno i ne kada je najgore sunce a ostatak vremena je bila u hladu u kolicima ili na peskiru


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
11.8.2010 23:29:21   
iv@ncica
felix- imas  temu  koju  kremu  za  suncanje  ...tamo  se  o  tome  pisalo

klik  i  klikk

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.8.2010 13:11:06   
M kao Mama
 
Prenos posta sa teme Šta nositi na more, koja se briše jer je skoro pa identična.

IZVORNA PORUKA: Maida1

Nositi sto MANJE stvari na more!!
Ja sam prije nosila brda i doline iako sam malo sta od toga koristila.
Bitno je ponijeti djeciju opremu, nesto malo odjece za sebe, hranu za put, pare, i to je to!!
Smijesno mi je vidjeti kad ljudi natovare kola do poda user posted image


(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
18.8.2010 9:16:11   
mojbebac
mi ponovo treba das e pakujemo .... u utorak cemo ponovo na more, pa a ko neko ima jos neki dodatni savjet sta ponijeti sta ne, bila bih vam zahvalana .....

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
18.8.2010 11:16:40   
M kao Mama
Pa, ako si već bila, valjda znaššta treba, a šta ne, ja sam pobornik toga da se 99 % stvari može uzeti na licu mjesta, tako da i nije neka šteta ako nešto zaboravimo. Ja se nešto ne sjećam da sam ikada išta za dijete zaboravila ponijeti, ali sebi redovno, ove godine zaboravila haljine za plažu, ali srećom šal sam gurnula pa sam imala "presvlaku"

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 91
   [Obrisana poruka]
26.5.2011 14:35:02   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
26.5.2011 14:37:13   
koka i po
sve ti napisala na heleninoj temiuser posted image ...
vodu ovdje kupi i ponesi user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
26.5.2011 14:39:39   
Skvo RR
Pa neka ti bebe pije flasiranu vodu..a lijekove ponesi odavde...ja uvijek tako radim.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
26.5.2011 17:51:16   
hatepsut
paracetamol ili nesto slicno za skidanje ture i antibiotik za nedaj Boze,to ja nosim kad idem u te stranske user posted image zemlje.inace u Fr. mozes u apoteci kupiti paracetamol ili aspirin protiv bolova (ja sam kupovala za sebe jer sam imala uzasnu glavobolju).vodu sam tamo kupovala,putovali smo avionom pa nisam mogla nositi.

< Poruku je uredio hatepsut -- 26.5.2011 17:56:18 >

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
26.5.2011 19:07:03   
Anoniman
stas vodu nosit...jos da misle da je mekijevauser posted image user posted image ...voda ko voda...vjerovatno ces kupovati vodu posto vani niko ziv ne pije cesmovacu...a ja bih ponjela, jer uvijek nosim, lijekove: paracetamol, cepice, linex, toplomjer, humana elektrolite i bepanthen mast...to mi je uvijek kao prva pomoc...a sve ostalo mozes  kupiti ako bude, ne daj boze, trebalo

(odgovor članu hatepsut)
  Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
26.5.2011 19:09:06   
Hanady RR
prenos postova

IZVORNA PORUKA: helena_7

Izvinjavam se ako postoji tema-ja je nisam mogla naći.

Voljela bih čuti iskustva onih koje su već bile i koje će tek ići sa svojim malim bebama! Šta je najvažnije za ponijeti, koji lijekovi, trebaju li mali bazencici, kako prebroditi put (koliko stajati i sl.) , sta treba imati na plaži,.....koje su plaže najbolje (pjescane ili kamene),....



IZVORNA PORUKA: bambi7

uh, extra tema!!! mi smo sa prvom malom isli u Crnu Goru kad je imala 6mj. 8h putovali naravno sa pauzama na nekih 2-3h. a i stajali smo vise sto je nama bio cejf da stanemo gde god nam se svidio pogled na more. bili 8 dana i malu nisam ni osjetila, a tome mogu najvise zahvaliti dojenju, ma ljepota! mi smo bili na pjescanoj plazi,mada tako maloj bebi to puno i ne znaci, vec kad je bila malo veca naravno da joj je draze igrati se sa kanticama i praviti dvorac nego bacati kamencice u vodu.sad cekmo drugu princezu i planiramo aBd kad joj bude 3mj na odmor, a do tad dajte zenske da cujemo i ostala iskustva. i jos jednom sve pohvale za temu....user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: koka i po

antibiotik,lijekove protiv temperature,protiv proliva i povracanja,sinopen mast radi ujeda komaraca,bebi kremu za suncanje...
na plazu...koju pelenu,sesiric,pamucnu majicu...pomalo na sunce do 10 ujutro a nakon toga debela hladovina user posted image


IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Mi 16.96 letimo za Tursku na 11 dana. Mala ce mi tad imati 7,5 mjeseci. evo sta ja sve mislim ponjeti, i ako je Hotel 5* i All inklusive

Paket Pelena
Pelene za plivanje
1,5 paket AD
14 teglica slanih, 5 slatkih
paket keksolino
krema za sunce 50
bazencic
posteljinu, peskire,ogrtacic, ljetnu vrecu za spavanje
Kuhalo, termosflasu, flasice, dude, kasikice, tanjiric,#
garderobice, igracki
kisobran kolica koja sam extra kupila za mora
higenska strestva, ljekove sve sto mi Dr. kaze da mi treba


IZVORNA PORUKA: helena_7

KOji su lijekovi za proljev i povracanje?

Sailormoon....kakve su to pelene za plivanje? Ja kontala svoju da mi gole bude,a na plaži ću obične peleneuser posted image
I ja sam kontala bar 2 teglice dnevno (slana i vocna) user posted image



IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: helena_7

KOji su lijekovi za proljev i povracanje?

Sailormoon....kakve su to pelene za plivanje? Ja kontala svoju da mi gole bude,a na plaži ću obične peleneuser posted image
I ja sam kontala bar 2 teglice dnevno (slana i vocna) user posted image



Linex baby ti je za povraćanje a mislim i za proljev.
Ja hvala Bogu bar hranu neću morati nositi, jer idemo kod mm tetke, pa ću joj moći praviti domaće. Ponijeću joj samo za dan- dva isto tako dvije na dan, plus koja banana da se nađe.
Nama je put najgori, baš me strah. Ja ću se ukočiti za 10-12 sati putovanja, kamoli ona, koja se unervozi kad se vozi 1-2. Uh, nek nam je Bog u pomoći.user posted image



IZVORNA PORUKA: helena_7

Ma Iman ne sekiraj se - uvijek bebe lakse podnesu nego sto mi mislimo. Al znam da ne mozes da ne mislis se, jer ja cu do Zadra (inace voznje oko 4-5 sati),pa se mislim hoce li izdrzati ili biti nervozna. Još ću ja voziti jer će MM malo kaskati za nama. Al ide i njegova sestra s nama da pazi pozadi bebu.


IZVORNA PORUKA: helena_7

P.S. Negjde sam citala da je bolje na plaži imati platnene pelene umjesto peskira-brze se susi,manje prostora zauzmu i mozes svaki dan drugu-da ne ispires kao peskire.


IZVORNA PORUKA: SailorMoon

IZVORNA PORUKA: helena_7

KOji su lijekovi za proljev i povracanje?

Sailormoon....kakve su to pelene za plivanje? Ja kontala svoju da mi gole bude,a na plaži ću obične peleneuser posted image
I ja sam kontala bar 2 teglice dnevno (slana i vocna) user posted image



Helena imas u DM-babylove schwimmwindeln, bas za bazena i mora. Ima 11 komada u njima. Ja sam 2 ta pakovanja kupila i ponjeju jedno od 56komada normalno pampers baby dry


IZVORNA PORUKA: aya 05

Linex je za proljev,da se normalizira crijevna flora.najvaznije je ponijeti infuzionu otopionu,U kesicama ima Humana ili neka druga,u slucaju proljeva ili povracanja.Najbitnije je da beba ne dehidrira.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 97
   [Obrisana poruka]
26.5.2011 19:10:56   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
26.5.2011 19:21:20   
hatepsut
Ja sam s svojim deckom putovala za Svedsku busom,do duse bio je veci ali ipak djete je.znaci oko 30 sati smo putovali,prosla ko "macija guza" user posted image koliko sam se samo brinula,a prosli smo bez problema u putu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
26.5.2011 19:34:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: dadada

stas vodu nosit...jos da misle da je mekijevauser posted image user posted image ...voda ko voda...vjerovatno ces kupovati vodu posto vani niko ziv ne pije cesmovacu...a ja bih ponjela, jer uvijek nosim, lijekove: paracetamol, cepice, linex, toplomjer, humana elektrolite i bepanthen mast...to mi je uvijek kao prva pomoc...a sve ostalo mozes  kupiti ako bude, ne daj boze, trebalo


Hahahaha, e dobra si.

Ma kontala sam je li mi pametnije njihovu česmovaču prokuhavati(čini mi se da je piju) ili da joj kupujem, ipak ćemo kupovnu.
A hvala na savjetima šta da kupim, sutra ćemo i to da riješimo.

BTW, avatar =user posted image user posted image user posted image

i tvoj jeuser posted image user posted image

a posto ces prokuhavati vodu, nema smisla da je kupujes...svakako kuhanjem sve ubijes a ostanu ti soli i teski metaliuser posted image user posted image ...tuzno, ali istinito

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *