|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
7.2.2019 15:55:27   
Irinea
Moguce da je menstruacija i da bude tako nepravilna dok se to ne uspostavi.i meni je prva dva tri mjeseca bilo tako sareno dva tri dana pa stane pa nakon 15 opez dok se nije ustabililo kao i prije.svakako ce ti dr potvrditi.

(odgovor članu amised)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
7.2.2019 17:31:40   
ijaa
Halo zene, nemam kad da se javim... Muz ovu sedmicu na bolovanju uzeo bas da mi moze pomoci oko djece... Davud mi imao resovnu kontrolu u utorak, ima 7.250 super napreduje, sve ok dobio vakcinu pneumokoken.... I jucer trebala vecu curu u Bolnicu imala termin sa njom, odnosno mislila da sam imala termin digli se svi u 7 ujutru i otisli... Kad tamo kaze vama je termin sutra. I odatle odma odemo u Frankfurt, napravimo bebi pasos... Malo u set_nju, primjetim D vruc... Mi kuci 38...i onda nervozan nikakav nazovem pedijatra reakcija na vakcinu i danas je vruc... Ako bude i sutra moram pedijatru... Uh i jutros muz sam odveo M... Nisam mogla ni smjela D vodit.... Pisem vam jos preumorna sam ovih dana

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
7.2.2019 20:38:52   
amised
Ijaa nadam se da ce bebac biti dobro sto prije, a i ti se odmoriti koliko je to moguce.
Evo moja A je danas bas nesto nervozna i odmah sam i ja premorena, evo spremila je za spavanje i nadam se da ce zaspati, pa sutra novi dan i novi izazov.
Laku vam noc

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
8.2.2019 13:09:52   
ijaa
Ma evo vec sumnjam da nije vakcina u pitanju, treci dan temperatura... Malo ga i grlo skaklji, ali suho... Ma cijelu  noc je na memi bio druga beba od utorka.. Valjda ga i nahvalila previse 🤣Nervozan, kenjka.. Tacno kao da ga nesto boli

(odgovor članu amised)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
8.2.2019 13:12:08   
ijaa
Jutros mislila nalaze raditi, ali evo nista... Nisam imala snage glave dignuti... Sto se tice menstruacije ja dobivam i ako dojim... I poprilicno redovno 😑

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
9.2.2019 23:07:57   
amised
Ijaa kako je bebica, je li spala temperatura? Nadam se da ce ubrzo biti dobro. 
Mi smo danas malo bili u šetnji, bas je bio lijep dan, a i curica baš uživa u vožnji kolicima.
Ljubimo vas sve

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
11.2.2019 11:13:04   
ijaa
Evo od petka kaslje, sinoc je najgore bilo budilo ga cijelu noc... Seku jutros odvela  u vrtic... Bas mi se izmjenuo, placljiv, samo po rukama... Malo gubim snagu... Ja pocela kihati i baliti... Et vrtimo se u krug... Pedijatra ne mogu dobiti, odvest ga ne mogu bez termina, najvjerovatnije da cu mjenjati pedijatra

(odgovor članu amised)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
11.2.2019 14:32:29   
Irinea
Ija sretno joj znam kako je to jos sa dvoje.proci ce ali slomi. Moji oboje primili jutros vakcinu i danas mirujemo.mali primio ovu sa pet god a beba onu prije sestog ovaj kalendar imunizacije se promjenio pa dok pohvatam sta kada ide. Kako su ostale zenice niko.da pise

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
11.2.2019 17:43:34   
ijaa
Ja i turu evo dobila nez kad sam zadnji put imala... Cijeli dan sljubljena sa secijom.... Samo M dala jest, ovom malom nisam bila sposobna nista kuhati,jer njemu posebno pravim... Danas je na memi samo i onako tek uvodimo... Malo mu sljeza po koju kap dam zato sto bas kaslje...Zvala pedijatra bolje da ne dovodim da dajem sirup koji su mi propisali kad je prosli put kasljao.... I tjt... Jer nema vise ture... M Je dobro... Cekam muza valjda nece na loptu nadam se 🙄

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
11.2.2019 17:45:55   
ijaa


IZVORNA PORUKA: Irinea

Ija sretno joj znam kako je to jos sa dvoje.proci ce ali slomi. Moji oboje primili jutros vakcinu i danas mirujemo.mali primio ovu sa pet god a beba onu prije sestog ovaj kalendar imunizacije se promjenio pa dok pohvatam sta kada ide. Kako su ostale zenice niko.da pise


Kako je u bosni mozes li slikati, pa cu i ja... Mi smo evo sve do 6mj isprimali, tek sa godinu opet... I ovdje ne dobivaju bsg u porodilistu... Samo K vitamin, i onda roditelj odlucuje da li ce da vakcinise dijete.... Koliko je tvojoj bebi je li seka 🙈

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
11.2.2019 19:01:06   
Irinea
http://www.zzjzfbih.ba/imunizacija/


Evo ti link ovde imas zvanicni kalendar imunizacije da skines ovako je sada ovdje.Jeste moja beba je curica 1.2.  je napunila 6 mjeseci a stariji sin je petogodisnjak.

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
11.2.2019 19:07:22   
ijaa
A mi 13.08 punimo 6 mj 💓💓💓 poslije poroda se bisam uspjela javljati ali smo generacija

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
11.2.2019 19:44:16   
Irinea
Daaa u istom.su mjesecu lavovi mali.ni ja se nisam stizala javljati sad sam se malo vise aktivirala.

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
11.2.2019 21:03:30   
ijaa
I ja cu probati, gdje nam vortex nestade? 

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
12.2.2019 20:40:22   
amised
Zenice moje, kako ste mi?
I ja se baš pitam gdje nam je vortex nestala.
Ijaa vas bas uhvatilo, dobro je da maleni vise nema temperaturu, a dabi taj kašalj brzo prođe. Duša mala, mogu misliti koliko ga to muči.
Ti pokušaj malo sebi ubaciti vitamina, voća da se što prije oporavis, vjerujem da je tesko misliti na sebe kad moraš oko djece.
Evo mi se spremamo za spavanje, malo smo kod mojih roditelja dosle u posjetu.

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
12.2.2019 23:44:39   
vortex RR
Drage moje zenice, ja sam vam par dana bila u frci non stop gosti, i po danu i predvece, a na sve to ja nisam nikako dobro. Inace sam imala problema sa migrenama, ali par puta godisnje prije trudnoce. U trudnoci su bile mnogo jace i cesce, a od poroda nijednom do ovih par dana. Svaki dan migrenski bolovi, blazi nego u trudnoci, ali uz njih mantanje, nemoc, variranje pritiska,neko propadanje, pa idem sutra na vadjenje nalaza. Pretpostavljam da je samo premorenost i nenaspavanost, mozda nedovoljno pijem vode, ali ako je zeljezo palo uzet cu nesto po preporuci ljekara jer ishranom i prenatalom ocito nedovoljno unosim.

Irinea, i meni dr rece da je sve moguce sto se tice menstruacije. Uzivam dok je nema, samo mi jos ona treba na ovu iscrpljenost hehehe.
Sto se tice doma zdravlja, super je sto ne moras u onaj kojem pripadas po mjestu stanovanja, pa ako imas preporuku za nekog drugog doktora negdje, prebaci se. Bolje da se malo vozikas nego da nisi zadovoljna doktorom. Ima li kod tvojih reakcije na vakcine, ili je sve proslo dobro?

Amised, idi obavezno na kontrolu. Ja sam isla (po dr preporuci) za 7 dana i za mjesec od poroda. Naredna kontrola za godinu, a papa test za 6mj.
Mila, bas mi je zao za prvu bebicu, nisam znala :( sva se najezih, bas ne znam sta da ti kazem... Hvala Bogu pa si docekala svoje drugo cedo. Drago mi je da nema nikakvih komplikacija s rezom. Da li ti je oporavak fizicki slicno isao, ili je drugi put lakse/teze?
Vidim pises da setas u kolicima, znaci malena se ne buni. Blago tebi, mi ovo po kuci u kolicima sto smo probali bila je vriska uzas... Uzivajte kod tvojih roditelja :)

Ijaa, joj kod vas bas frka. Kako ste sada svi? Molim te pokusaj odmoriti, vidim evo kako je kad par dana bude malo jaci tempo bez imalo odmora, bas pokosi covjeka... Reci mi da li si utvrdila da li je bila reakcija na vakcinu ili neka druga viroza? Mozda ipak nesto drugo cim je i tebe pokosilo.. Da li je teska procedura da promijenis pedijatra? Da li se mnogo razlikuje plan vakcinacije?

Laku noc zenice drage

(odgovor članu amised)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
13.2.2019 12:59:53   
amised
Vortex bila sam i ja na kontroli 7 dana poslije poroda i tad mi je dr rekao da odem nakon tri mjeseca, pa evo moram da se narucim ovih dana.


Hvala Bogu stigla je naša dugina beba ziva i zdrava, ali praznina ostaje zauvijek, a morali smo krenuti dalje. 
Sto se fizickog oporavka tice, meni je drugi protekao puno lakše. Pretpostavljam da je i zbog toga sto je beba od početka sa mnom, posvetila sam se njoj. 
Prvi mi je bas bio tezak, dugo me rana bolila, mozda i sto je sve bilo hitno, nepripremljena sam otisla na carski.
Ijaa kakvo je stanje, jeste li ozdravili?

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
13.2.2019 13:53:00   
Irinea
Draga vortex sretno sa nalazima moguce da ti je od nenaspavanosti i umora a i ako je zeljezo palo rijesice se to.i meni je bila losa krvna slika pred porod nisam nikako sada vadila nalaze al sumnjam da se nesto puno poboljsalo jer dojenje stvarno iscrpi al tjesin se da ce proci.Sretno.i javi nam se sta bi kod doktora.Moji su dobro podnijeli vakcine i iskreno razmisljala sam.o drugom domu zdravlja ali mali.kad krene dogodine u skolu mora prema prebivalistu pa onda mi.se ne isplati prebacivati.

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
14.2.2019 8:49:27   
ijaa
Dok vas polovim... Dobro smo, D jos kaslje, ali je dobar jucer nam je bio mali rodjendanko puni 6mj...ja sam bolje pod gripom sam isla na zumbu. Bilo mi je potrebno na zrak da izidjem... Seka nam u vrticu i tako...

Vortex ma problem je naci mjesto kod pedijatra, jer to su sve ordinaacije privatne koje snosi zdravastvo... Nije kao kod nas u bolnici... Ima specijalno klinika za djecu, ali to je bas u hitnim slucajevima.. I problem je sto je nas pedijatar iz naseg grada otisao u penziju dok ne nadju drugog moram pola sata putovati do prvog... Doduse mogu ih voditi doktorima opste prakse, ali to se meni ne svidja, posebno kod ovoh nasih ovdje ljudi samo propisuju bolovanje.. Nikako da uslikam D knjizicu vakcinacije, ovdje primaju vakcine Meningitis, pneumokoke,, koliko zanam toga nema dolje... Ima nekih razlika... S

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
14.2.2019 8:52:35   
ijaa
Ja sam isto mislila nalaze raditi... Zene obavezno se kontrolisite, Vortex vrlo je moguce da ti je zeljezo snizeno... Cuvajte se.. I halalite ako kojoj ne odgovorim uletila sam brzinski da se javnem 


(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
15.2.2019 10:35:46   
Irinea
Dobro jutro ima li koga kako ste. Kako je tmurno ovdje zaboravila sam kako sunce izgleda al eto kazu od sutra sunce koji dan.

Ija posto su nam bebe ublizu reci mi u kojoj je fazi tvoj djecak.mojs cura sjedi,okrece se i na ledja i stomak i sve a puza unazad i tako obidje citav stan.i mali mi je puzao unazad nikad nije naprijed krenuo nego se poceo dizati pa mi se cini da ce i ona istoImam dilemu oko ciscenja podova, s cim.da cistim.a da nije bas hemija jer je sad na podu non stop. Imate li kakvu ideju. Sa starijim se uopste ne sjecam kako sam.cistila kao da amneziju imam haha

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
15.2.2019 10:37:47   
vortex RR
Ijaa ako se sjetis popisi nam ili uslikaj vakcine bas me zanima... hvala ti puno


Zenice moje, meni zelhezo ok, nalazi nikad bolji, a ja jedva... kaze dr mozda promjene vremena, hronicna iscrpljenost oko bebe... ruzan polozaj pri kupanju, presvlacenju itd... ne znam, mislila sam mozda je i zbog tlaka, izgleda nije ni to...Mislim naravno da sam sretna sto su mi nalazi dobri, ali mi sad nije jasno sta je ovo. Da nije beba tu ne bi brinula, a ovako mi je frka sta ako ona bude u rukama kad mi se zamanta...

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
15.2.2019 10:48:44   
ijaa


IZVORNA PORUKA: Irinea

Dobro jutro ima li koga kako ste. Kako je tmurno ovdje zaboravila sam kako sunce izgleda al eto kazu od sutra sunce koji dan.

Ija posto su nam bebe ublizu reci mi u kojoj je fazi tvoj djecak.mojs cura sjedi,okrece se i na ledja i stomak i sve a puza unazad i tako obidje citav stan.i mali mi je puzao unazad nikad nije naprijed krenuo nego se poceo dizati pa mi se cini da ce i ona istoImam dilemu oko ciscenja podova, s cim.da cistim.a da nije bas hemija jer je sad na podu non stop. Imate li kakvu ideju. Sa starijim se uopste ne sjecam kako sam.cistila kao da amneziju imam haha


Moj D jos ne sjedi, mislim posjednem ga, ali jos ne sjedi samostalno... Sto se tice okretanja tu se ispraksao neko jutro mi je sa kreveta pao krepala sam u sekundi.... Jos bio zagradjen, a puze naprijed nezz moze li se video staviti.. Vuce se kao vojnik.... Dobar je pravo, cistim normalno Irinea... Malo ajaksa za podove, tepih usisavam stalno i povremeno ocetkam od dlaka jer mi kose ima na sve strane... Nezz ni ja, malo sam vise pazila sa M na hemikalije, sta znam kontala sam uzet sagrotan... Jos ne uzima bas ono mrvice i to

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
15.2.2019 10:50:58   
ijaa


user posted image

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
15.2.2019 10:57:06   
ijaa

IZVORNA PORUKA: vortex RR

Ijaa ako se sjetis popisi nam ili uslikaj vakcine bas me zanima... hvala ti puno Zenice moje, meni zelhezo ok, nalazi nikad bolji, a ja jedva... kaze dr mozda promjene vremena, hronicna iscrpljenost oko bebe... ruzan polozaj pri kupanju, presvlacenju itd... ne znam, mislila sam mozda je i zbog tlaka, izgleda nije ni to...Mislim naravno da sam sretna sto su mi nalazi dobri, ali mi sad nije jasno sta je ovo. Da nije beba tu ne bi brinula, a ovako mi je frka sta ako ona bude u rukama kad mi se zamanta...

Evo ko zna koji put pokusavam poruku poslati i izbaci me, bas me naljuti sa onda nemam volje ponovo 🤣 jeai radila nalaze stitne, malo kad oajetia da ti lose prozor otvori na zrak izadji hoce od boravka u kuci.....tako ja i meni se desavalo to je ave normalno


(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *