|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mali odbijaci hrane
30.9.2012 17:42:18   
marijica
I moja je jedna vesela beba,ceo dan se igra,smeje,ma ko bi rekao da ne jede,niko.Al ja ne znam da li su ljudi zlobni il je nešto drugo kad mikažu da moje mlijeko više nema nikakvu vrednost,da ona ne jede jer sisa.Jednom joj nisam dala da sisa,e tad tek nije htjela ništa.Bila je ljuta,s pravom,i ja više to ne radim.Ne želim da joj ukidam noćne obroke iako me svi živi kritikuju,kao velika je da bi sisala noću.Kad bi mi barem neko rekao da će jednog dana opet početi da jede ja bih bila presrećna.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 851
   RE: Mali odbijaci hrane
30.9.2012 23:09:53   
mishkica
Marijice, sve te razumijem, ne obaziri se na price, nije tvoje dijete od zraka naraslo nego od tvoga mlijeka, ja sam uvijek za dojenje, ako hoce i drugo super, ako nece nema te sile, mojoj je 15 ippo mj, i nista skoro ne jede, nikad ona izjelica nije bila, za dojenje prelijena, bocu sad pije po pola sata, hranjenje nam je ubitacno, ja gubim zivce, galamim na nju, i pucnem je kad izbacuje hranu iz usta, ali mi bude tako zao....ne daj se, doce i bolje vrijeme, i kilaza tvoje sure je super, no sikiriki, ja jedva cekam dan da ona sam akaze mama daj jestiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu marijica)
Neposredna veza do poruke: 852
   RE: Mali odbijaci hrane
1.10.2012 7:27:48   
marijica
Meni je žao što pljuje hranu,a neko dete na drugom kraju sveta umire od gladi.I da,i meni dođe da viknem,al ćutim jer je puno osjetljiva.Odem u kupatilo pa se isplačem.Počela sam da sanjam kako ona jede,a pre nego je stavim u hranilicu meni kolena klecaju.Dajem joj samo ono što je zdravo,i ne želim zato što ne jede da joj dajem nezdravu hranu.Kažu da bebe koje piju na flašicu bolje jedu,al ja mislim da je to do same bebe.

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 853
   RE: Mali odbijaci hrane
1.10.2012 8:38:19   
canim
marijica i ja sam istog razmisljanja bila, iako je odbijala da jede rekla sam da cu joj nuditi samo zdrave obroke bez slatkisa i slicno, nakon godine dana sve se promijenilo, onda sam joj pocela sve nuditi jer je u kilazi skroz sporo napredovala.
Nama ce sad 21 mjesec a tek smo uspjeli utrostruciti kilazu, i to je napredovala preko ljeta zahvaljuci cokolinu, dobila je oko 1,5 kg i bas sam happy user posted image user posted image

Pijemo i pikovit, sad kad njega zavrsi pocet cemo neki drugi sirup i tako...veselo nam je pravo.

(odgovor članu marijica)
Neposredna veza do poruke: 854
   RE: Mali odbijaci hrane
1.10.2012 11:33:27   
reallove
Moj Ameen poceo da jede,masallah,samo do kad ce trajati to,ne znam..Bio je bolestan i skoro nista nije jeo,sad malo zivnuo i samo trazi da jede,dusa mamina,jucer ostalo malo pizze i onako u kutiji stoji na stolu,dodje Ameen i pokupi onu pizzu,ja mu kazem,daj da ti mama ugrije,kaze on,ma ja volim hladnu i pojede on cijeli komad,povelik je biouser posted image ..Bas me iznenadio,da i ja dozivim da mi dijete samo uzme da jede..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 855
   RE: Mali odbijaci hrane
2.10.2012 9:07:00   
mishkica
Realloveuser posted image user posted image user posted image aBd da i ja docekam da mi nekad dijete samo uzme nesto u ustauser posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 856
   RE: Mali odbijaci hrane
8.10.2012 13:38:26   
reallove

IZVORNA PORUKA: mishkica

Realloveuser posted image user posted image user posted image aBd da i ja docekam da mi nekad dijete samo uzme nesto u ustauser posted image

aBd mila,jos uvijek nam traje ova faza,jede masallah,nadam se da ce i ostati tako...Popravio se,kakav je bio,jutros sam i njega vagalauser posted image ..ima 15 kguser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 857
   RE: Mali odbijaci hrane
20.12.2012 10:54:24   
MaminaBeba
Pomozite, ja ću skrenuti sa pameti više. Moj dvogodišnji dječak me IZLUĐUJE!! Zalogaj drži po pola sata u ustima, on ništa ne bi jeo, on gnjavi hranu po ustima i bukvalno je maltretira. Jučer sam ga samo posmatrala, jedan zalogaj je držao punih pola sata!! Ranije je bilo super, super apetit, super jeo. Nisu zubi, svi su mu iznikli i to ga sigurno ne muči. Nije bolestan, nije prehlađen, nije ništa što bi me navelo da je baš zbog nečeg konkretnog izgubio apetit. Ako je faza, koliko traje?? Jer sam na rubu živaca razmišljajući o tome kako je svaki trenutak gladan a ne jede! Još se slomim kuhajući, te ono što voli /što je volio/, te da mu je ukusno, te ugađam kako znam i umijem, a on me dovodi do ludila.
Šta popravlja apetit? Sok od cvekle mrkve jabuke i limuna, nama nema efekta. Vitaminski sirup dr. Theiss isto nula bodova, jabukov pekmez redovno je uključen, ali ništa!! I gledam u zadnje vrijeme baš je blijed i baš je nekakav u licu smršao. Utroba me moja boli od sekiracije!

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 858
   [Obrisana poruka]
20.12.2012 10:58:38   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu MaminaBeba)
  Neposredna veza do poruke: 859
   RE: Mali odbijaci hrane
20.12.2012 11:02:55   
MaminaBeba
Iman skrenut ću sa zdrave pameti. user posted image
Evo vjeruj doručkuje jutros od 9. Do sad je pojeo 3 zalogaja. user posted image
A najjači su mi komentari da ga pustim gladnog cijeli dan. I da kad ogladni dobro on će sam tražiti. Ali meni se čini i da ga gladnog pustim, on bi poslije pojeo zalogaj, eventualno dva i gotovo njegovo jelo. Sit. Ajme ...
Kupit ću danas i tahin. Kako se to daje?

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 860
   RE: Mali odbijaci hrane
20.12.2012 11:05:34   
MaminaBeba
Ili recimo ako je uz doručak čaj, on drži zalogaj sa strane, a pije čaj normalno. I onda kada prestane piti čaj, onaj zalogaj je i dalje sa lijeve ili desne strane obraza stoji i to njemu ništa ne smeta... Pravi se kao da ga nema. Igra se dok mu je zalogaj u ustima, gleda crtani dok je zalogaj u ustima. Mene više izluđuje...

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 861
   [Obrisana poruka]
20.12.2012 11:09:21   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu MaminaBeba)
  Neposredna veza do poruke: 862
   RE: Mali odbijaci hrane
20.12.2012 11:29:11   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Iman83

Maminabebo, mi smo imali nedavno isti problem.
Pojede supu bez problema i onda kad dajem glavno jelo drži u ustima zalogaj po pola sata i na kraju ga ispljuneuser posted image

Prvo što sam skontala jest da je supa zasiti, pa sad čekam nekih sat, sat i pol poslije supe i dajem joj glavno jelo.
A drugo, ako je nešto 'suho', tipa meso, kromirići(nije na kašiku) obavezno mora jesti sa pavlakom.
Kod nas je tako uspjelo.
Mada mislim da su to sve njihove fazice, ko će ga znati.

Nama je tahin i med najbolje pmogao kod apetita.



nakon koliko vremena davanja?
mi smo uveli ovo ima mozda 7 dana...kad da ocekujem pomak?
ja mu to trpam u cokolino user posted image
naravno, zajedno sa puterom user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 863
   [Obrisana poruka]
20.12.2012 11:31:58   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 864
   RE: Mali odbijaci hrane
20.12.2012 12:59:29   
reallove
Draga,to je kod vas samo faza,proci ce,vidim prije jeo uvijek fino,moj Ameen oduvijek slabo jede..Prije je hrana bila 0,sada kako je malo veci i pojede sta,nije ni to nesto puno,ali ne smijem da se zalim..Dajem mu med,stavljam u mlijeko,ali ne pomaze nam..Probat cu ovo sa tahin i med,vidjet cemo aBd...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 865
   RE: Mali odbijaci hrane
20.12.2012 13:19:07   
mila81
Hoće li mi neko objasniti šta je to tahin??????

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 866
   RE: Mali odbijaci hrane
20.12.2012 18:34:32   
MaminaBeba
Mila - Osim sezamova ulja, drugi najpoznatiji sezamov dar čovječanstvu je tahin. On se dobiva mljevenjem odnosno drobljenjem sjemenki sezama i miješanjem s uljem u gustu pastu. Sjemenke mogu biti oljuštene ili neoljuštene, svježe ili prepržene, ovisno o dijelovima svijeta gdje ga pripremaju, a naravno o tome ovisi i boja i okus.
Kažu da je jako jako zdrav. Progooglaj. :) Ima da se kupi u Bingo marketima vidjela sam.

Reallove user posted image nadam se da će proći. Ljubimo lijepog drugara.


_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 867
   RE: Mali odbijaci hrane
20.12.2012 18:53:30   
reallove

IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

Mila - Osim sezamova ulja, drugi najpoznatiji sezamov dar čovječanstvu je tahin. On se dobiva mljevenjem odnosno drobljenjem sjemenki sezama i miješanjem s uljem u gustu pastu. Sjemenke mogu biti oljuštene ili neoljuštene, svježe ili prepržene, ovisno o dijelovima svijeta gdje ga pripremaju, a naravno o tome ovisi i boja i okus.
Kažu da je jako jako zdrav. Progooglaj. :) Ima da se kupi u Bingo marketima vidjela sam.

Reallove user posted image nadam se da će proći. Ljubimo lijepog drugara.


Nadam se mila, "guramo" nekako..ljubimo vas

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 868
   RE: Mali odbijaci hrane
21.12.2012 8:47:17   
bumbica
nadam se da sam na pravoj temi,nisam mogla naći ništa slično..moja beba 9 mjeseci ima i odbija vodu,super jede svaki obrok krute hrane,dojenje ima samo u polusnu,i noćne podoje,kad je budan neće ni da pokuša,ali bez obzira koliko čega da pojede,vode neće.par kapi i okreće glavu,čaj popije...e sad,neznam da li da mu dajem čaj ili ne.al mi ga nekako žao i čini mi se da je žedan pa mu obično poslije vode dam čaja i njega popije...ima li neko sličan problem,treba li bebi dati čaj da pije koliko želi?

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 869
   RE: Mali odbijaci hrane
21.12.2012 9:24:50   
ninuska
IZVORNA PORUKA: bumbica

nadam se da sam na pravoj temi,nisam mogla naći ništa slično..moja beba 9 mjeseci ima i odbija vodu,super jede svaki obrok krute hrane,dojenje ima samo u polusnu,i noćne podoje,kad je budan neće ni da pokuša,ali bez obzira koliko čega da pojede,vode neće.par kapi i okreće glavu,čaj popije...e sad,neznam da li da mu dajem čaj ili ne.al mi ga nekako žao i čini mi se da je žedan pa mu obično poslije vode dam čaja i njega popije...ima li neko sličan problem,treba li bebi dati čaj da pije koliko želi?


Draga bumbice, ko da gledam sebe prije par mjeseci. Moja mala, takoidjer, nije htjela vodu.Dam joj flasicu i cim osjeti da je voda okrene glavu i nema sanse da vise i jedne kapi popije. To me bas zabrinjavalo, pogotovo u ljetnom periodu dok je bilo bas vruce. S tim da moja nije htjel ni sok, a ni caj user posted image , e zamisli na kakvim sam mukama bila.
Moj ti je savjet da dajes caj da bar kroz njega unese tecnosti, a vodu svakako nastavi da nudis svako malo, pa nek popije gutljaj dosta. Nek ti je flasica sa vodom uvijek na stolu da je moze vidjeti. Moja pije AD, pa sam skontala fazon da je malcice prevarim, kad je bas gladna i treba piti mlijeko umjesto mlijeka dam vodu i tako malo popije. Svaki dan smo pili vise i viseuser posted image . Pa, pokusaj i ti tako.


< Poruku je uredio ninuska -- 21.12.2012 9:26:08 >

(odgovor članu bumbica)
Neposredna veza do poruke: 870
   RE: Mali odbijaci hrane
21.12.2012 9:34:19   
rose
i moja cura gnjavi s hranom...kako kaze mm, ona fino dorickuje al rucak, vecera ni naopako...ne znam jel pojede 5 zalogaja po obroku user posted image e sad njoj jos nisu nikle petice a od jutros kaslje...pa kontam da mozda ima veze s tim?

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu bumbica)
Neposredna veza do poruke: 871
   RE: Mali odbijaci hrane
21.12.2012 10:14:44   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: bumbica

nadam se da sam na pravoj temi,nisam mogla naći ništa slično..moja beba 9 mjeseci ima i odbija vodu,super jede svaki obrok krute hrane,dojenje ima samo u polusnu,i noćne podoje,kad je budan neće ni da pokuša,ali bez obzira koliko čega da pojede,vode neće.par kapi i okreće glavu,čaj popije...e sad,neznam da li da mu dajem čaj ili ne.al mi ga nekako žao i čini mi se da je žedan pa mu obično poslije vode dam čaja i njega popije...ima li neko sličan problem,treba li bebi dati čaj da pije koliko želi?

Imali smo isti problem. Maleni nije htio vodu ni pod razno. Kad mu je ponudimo pljuje k'o da je ne znam ti sta. Cak smo i na kasiku probavali. Kad vidi kasiku obraduje se i zini i kad skonta da je voda samo pljune i pocne da kaslje.
I dugo je nije htio nikako. Sokove je htio, ali ih nije podnosio. Odmah bi povratio (iako sam ih i s vodom razblazivala). Tako da smo se dugo s cajem morali zadovoljiti.
A onda je ljetos vidio kako ja pijem vodu iz case, i poceo mahati rukama i ja mu dam. I popij dijete koji gutljaj. Sutradan sam iz ciste znatizelje mu dala iz flasice i poceo je piti. Od tada ne pije nista drugo (ni cajeve, ni sok), a bilo mu je 11 mjeseci.

Tako da, malo oduzih, ali mislim da nemas potrebe za brigu. Pogotovo ako ti hoce barem caj, pa ipak unosi tecnost. A nadocice i na vodu, samo mu stalno nudi :)

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu bumbica)
Neposredna veza do poruke: 872
   RE: Mali odbijaci hrane
21.12.2012 10:30:51   
SailorMoon

IZVORNA PORUKA: rose

i moja cura gnjavi s hranom...kako kaze mm, ona fino dorickuje al rucak, vecera ni naopako...ne znam jel pojede 5 zalogaja po obroku user posted image e sad njoj jos nisu nikle petice a od jutros kaslje...pa kontam da mozda ima veze s tim?


Rose draga isti slucaju. Krneule obadvije 5. doljne, evo vec gotovo mjesec dana kako se noci budi, place, ja mazem desne. Nenaspavana, lose jede. U vrticu mi kazu kako joj postave rucak tako ga sklone. Od dorucka pola vrati. Sta pojede je voce i jogurt. Mislium i ja da je zbog zuba. Vidim i da mi je malo smrsala. Ja se trudim maksimalno ali nista nepali. Hajd izdrzacemo i to.
Kako ste inace ti i S.?

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 873
   RE: Mali odbijaci hrane
21.12.2012 10:39:12   
rose

IZVORNA PORUKA: SailorMoon


IZVORNA PORUKA: rose

i moja cura gnjavi s hranom...kako kaze mm, ona fino dorickuje al rucak, vecera ni naopako...ne znam jel pojede 5 zalogaja po obroku user posted image e sad njoj jos nisu nikle petice a od jutros kaslje...pa kontam da mozda ima veze s tim?


Rose draga isti slucaju. Krneule obadvije 5. doljne, evo vec gotovo mjesec dana kako se noci budi, place, ja mazem desne. Nenaspavana, lose jede. U vrticu mi kazu kako joj postave rucak tako ga sklone. Od dorucka pola vrati. Sta pojede je voce i jogurt. Mislium i ja da je zbog zuba. Vidim i da mi je malo smrsala. Ja se trudim maksimalno ali nista nepali. Hajd izdrzacemo i to.
Kako ste inace ti i S.?



ma dobro...i ona se budi nocu cesto pa je moram kod sebe prenjet i onda i ja lose spavam...al hajd valjda ce proci. Jos ne ide u vrtic ali sam planirala nekad kasnije, mozda od proljeca ili jeseni, zavisi od mog posla. za jelo ne znam vise sta da radim...grasak jede prstima, lopticu po lopticu...i onda joj valjda dosadi, ne znam ni sta bih joj kuhala...pojede i ona voce, to ne odbija...al ostalo pravo slabo

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 874
   RE: Mali odbijaci hrane
21.12.2012 10:47:38   
SailorMoon
A. najvise voli meso, snicloe i jaje. To uvjek moze. Pa to sad forsiram sta cu´.
Ma ona ako nema problema za zubima nebudi se. Ali sto kazes sad me to polomi. Ako dodje nama ja onda i nikako nespavam.
Ja sad sve sto bi onda mogla probirati i peljati ( kao corbu gdje vadi komadic po komadic) ispasiram kao gustu supu i pojede onda bez problema. Znam nije idealno ali nek jede.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *