|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko vremena ste rađale?
12.7.2009 23:06:41   
malena_t
Prva beba, rodila 10 dana nakon termina
Drip mi ukljucen na tri prsta u 9,30
pravi bolovi poceli oko 13,30
rodila u 14,45
nista strasno, ja prezadovoljna lakocom poroda, sve zaboravila cim sam vidjela guzicu maluuser posted image  

_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu daca/maca)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Koliko vremena ste rađale?
12.7.2009 23:12:52   
Vana
Tri dana poslije termina ujutro negdje oko 10 sati mi puknuo vodenjak i odmah su poceli trudovi.Uopste nije bila velika razlika izmedju njih.Maksimalno 10 min i odmah sam otisla u bolnicu i porodila se u 19:45.U sali bila 15 minuta. Znaci ukupno negdje od puknuca vodenjaka do radjanja je bilo nekih 10-tak sati.  uhhhh

_____________________________

Iris mamin Anđeo 27.10.2008.

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Koliko vremena ste rađale?
12.7.2009 23:31:12   
Babyy
ni 10 min..zelim svakom lak porod kao sto je moj biouser posted image  babica me pitala jesam li sigurna da mi je prva beba jer sam se brzo porodila user posted image

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu Vana)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Koliko vremena ste rađale?
12.7.2009 23:33:36   
veeseelaa
kako računate vrijeme rađanja? od prvog bola? ili........?????


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Koliko vremena ste rađale?
12.7.2009 23:47:43   
Babyy
ja sam racunala od trenutka kad sam usla u bolnicu hehe jer kad sam otisla u boln bila sam devet cm otvorena

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Koliko vremena ste rađale?
12.7.2009 23:52:57   
veeseelaa
svak računa kako mu odgovarauser posted image  
meni je jedna pričala da se porađala 20 sati a u međuvremenu išla na kafu a kao nije znala šta će od bolovauser posted image  žene o porodu a muškarci o vojsciuser posted image
vjerovatno postoji neko pravilo o računanju vremena poroda a ne da svak po svom računauser posted image  i da trudnice prvorotke totalno dezinformiramo
Ja sam se prije poroda svega i svačega načitala i nekako mi je nakon mog poroda 70% priča bilo za baciti, totalno su date slike ne realne

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Koliko vremena ste rađale?
12.7.2009 23:54:37   
Babyy
to si upravu citala sam i ja zene se poradjale satima pa sam se bila prepala.. kad sam krenula da se poradjam imala sam osecaj da idem na vjesanje hehehe al nije bilo toliko strasnouser posted image

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Koliko vremena ste rađale?
12.7.2009 23:57:13   
veeseelaa
ne daj Bože da sam nasjela na te priče al ja sam vječiti optimista ;-) tako da sam vjerovala da će kod mene biti kontra od priča koje čuh i porodih se za 1.5 sat računajući od početka bolova do samog poroda + jedno sat šivanje jer sam se koprcala user posted image user posted image user posted image  pet me žena držalo, izgicala sam se pravouser posted image user posted image user posted image
ali drage buduće mame bitno je da znate da sve to prođe i opet poželite ponovo biti trudne i roditi, treba da znate da doktori neće dozvoliti da vam se išta loše desi i ostanite pribrane, bez psovki i velike frke....
Bog je dao ženi tu blagodat da bude majka, ima li išta ljepše na dunjaluku...
a porod prođe

< Poruku je uredio veeseelaa -- 13.7.2009 0:02:39 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Koliko vremena ste rađale?
13.7.2009 0:00:08   
Babyy
heheheheh mene su sili pod lokalnom anestezijom ... i da znas kako su me sili uzas sutra idem da kontrolu i popravno da sam se gicala bolje bi me mozda sasili uzas odoosmo na off

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Koliko vremena ste rađale?
13.7.2009 0:05:52   
dana3
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

svak računa kako mu odgovarauser posted image  
meni je jedna pričala da se porađala 20 sati a u međuvremenu išla na kafu a kao nije znala šta će od bolovauser posted image  žene o porodu a muškarci o vojsciuser posted image
vjerovatno postoji neko pravilo o računanju vremena poroda a ne da svak po svom računauser posted image  i da trudnice prvorotke totalno dezinformiramo
Ja sam se prije poroda svega i svačega načitala i nekako mi je nakon mog poroda 70% priča bilo za baciti, totalno su date slike ne realne





e vala i u pravu si.ja prvorotkinja sa 33 godine u dupetu i jos seceras.te ovako je te onako je te bice onako te ovako.bilo je dobro ebi ga.rodila na carski,dobila drip i 12 sati derali me bolovi.nisam se otvorila ni pola mm.
kad su vijdeli d apadam od umora-rekli vadi bebano i etooooooooo.

porucujem svim trudnicama da lazu da porod boli.eto.tim mislima na sto za radjanje i sve ce biti ok

P.S.kad sve prodje i zagrlite bebu onda me opsujteuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Koliko vremena ste rađale?
29.7.2009 2:25:54   
Doraa
U 9h-pregled kaže otvorena 5cm (čude se da nemam uopšte bolove)
u 14h-prokrvarim
u 22h-puk'o vodenjak
u 22.30h- počeli bolovi bez prestanka neizdržljivi sve dok mi
u 7,10h nisu probili ostatak vodenjakauser posted image user posted image user posted image kraj glavice bebine(i zarezali glavicu)
u 07,20h-me stavili na sto
u 07,35h-rodila
(sve bi trajalo puno kraće da nije bilo nemara osoblja i čekanja na primopredaju smjene!!!user posted image user posted image user posted image žalosno zaista)

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Koliko vremena ste rađale?
29.7.2009 10:24:47   
veeseelaa
U porodilištu vas pregledaju, urade administrativni dio, dobijete klizmu, pročistite se, istuširate i smeštaju vas u krevet.

Kad sve saberete, vi ste potrošili 5-6 sati a da još »niste krenuli u porođaj«. Ukoliko se od ovog momenta porodite za 8 sati, vi računate da je porođaj trajao 8 sati.


< Poruku je uredio veeseelaa -- 29.7.2009 10:26:12 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Koliko vremena ste rađale?
29.7.2009 10:33:53   
bubuli
porod pocinje od prvog bola i prema strucnim knjigama prvorotka radja po 48h...

a sam cin izlaska bebice netraje duze od 5 min.

pa sad skontajte koliko i kako....

istina da kod trudnica kod kojih prsne vodenjak ranije imaju produzen porod...otvaranje ide sporije...


_____________________________



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Koliko vremena ste rađale?
29.7.2009 11:19:28   
veeseelaa
šta je onda s onim prvorotkama koje se porode računajući od prvog bola za 1 - 2 satauser posted image
tada sve teorije padaju u vodu
da sam slušala iste možda se ni do sada porodila ne biuser posted image  ko Simonida Puhalouser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Koliko vremena ste rađale?
29.7.2009 11:27:08   
škorpija
došla u opću bolnicu u 20 sati
dobila drip u 22,30
rodila u 1,40

prije toga me 2 dana boluckalo ali vrlo podnošljivo, hodala, pila kafe itd

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Koliko vremena ste rađale?
29.7.2009 11:31:35   
bubuli
sve je individualno...ja samo kazem sta pise u knjigama...
bitno je spremiti se na sve....
moja mama kaze porodila bi se za cokoladu-ja sam joj bila prva beba,rodila me sa 4250gr to nije malo...
kaze dobila 2-3 bola otisla u bolnicu i sa prijema na sto odma...
tako je bilo i kad je sestru rodila...
dok njena mama kaze da su joj oci ispadale danima a rodila ih je troje...
znaci sve kako ko


_____________________________



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Koliko vremena ste rađale?
29.7.2009 11:36:43   
Anoniman
otisla na pregled u 16sati pregledali me otvorena 4prsta osla do predradjaone pregled,7prstiju,ajde setnja do wc.doka sam ja dosla do njega hej ti,hej user posted image dugo mi bilo otvorila se potpuno 10
otisla na stol u 19:30cekala jos malo dok su zasijevali do mene zenu,nije im se zurilo mogla sam se sama porodit heheh.poceli me poradjat u 19:45
bila gotova 19:50
sve je bilo brzo dva napona  anel je bio vanuser posted image

(odgovor članu bubuli)
  Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Koliko vremena ste rađale?
29.7.2009 12:10:22   
babymia
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

šta je onda s onim prvorotkama koje se porode računajući od prvog bola za 1 - 2 satauser posted image
tada sve teorije padaju u vodu
da sam slušala iste možda se ni do sada porodila ne biuser posted image  ko Simonida Puhalouser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

sve je to individualno,neke se prvorotke porode za sat vremena,a neke i se pate i sa petim djetetom


_____________________________

11.3.2009. MIA
nasa srecica

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Koliko vremena ste rađale?
29.7.2009 16:15:41   
Doraa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

U porodilištu vas pregledaju, urade administrativni dio, dobijete klizmu, pročistite se, istuširate i smeštaju vas u krevet.

Kad sve saberete, vi ste potrošili 5-6 sati a da još »niste krenuli u porođaj«. Ukoliko se od ovog momenta porodite za 8 sati, vi računate da je porođaj trajao 8 sati.



ne razumijem??? jel se na moj post odnosilo ovo objašnjenje?!user posted image
Ne razumijem zbog čega jer mislim da sam sasvim jasno napisala dokad je šta trajalo. A što se tiče bolova ili trajanja poroda ni jedna žena ne može reći za drugu..niti je mjerilo trajanje bolova: kod nekog su ti bolovi dugi i traju satima ili danima ali su izdržljivi,a opet kod drugih samo par sati uuuužasnih bolova-mada znam i žene koje uopće nije ni boljelo. Dakle svako iznosi svoje iskustvo.

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Koliko vremena ste rađale?
19.8.2009 16:13:57   
Mya_81 RR
U rađaonu sam otišla u 06:30, rodila tačno u 07h....a u bolnicu sam dosla u ponoć, bila sam otvorena 1 prst, jake kontrakcije i u kratkim razmacima su krenule oko 3 sata.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Koliko vremena ste rađale?
29.8.2009 13:45:01   
Tidzi
Vodenjak pukao 11.01. u 10h. Nakon svih bolova, hodanja uza stepenice, svasta nesta, jer se nisam otvarala, zavrsila sam na hitnom CR sledeci dan 12.01 i moj sincic se rodio u 18;51h.
Drugim dijetetom imala zakazan CR za 22.09.. Tak dan otisla u 06h u bolnicu, a u 08;13h rodila se moja kcerkica.


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Koliko vremena ste rađale?
29.8.2009 13:47:07   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Doraa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

U porodilištu vas pregledaju, urade administrativni dio, dobijete klizmu, pročistite se, istuširate i smeštaju vas u krevet.

Kad sve saberete, vi ste potrošili 5-6 sati a da još »niste krenuli u porođaj«. Ukoliko se od ovog momenta porodite za 8 sati, vi računate da je porođaj trajao 8 sati.



ne razumijem??? jel se na moj post odnosilo ovo objašnjenje?!user posted image
Ne razumijem zbog čega jer mislim da sam sasvim jasno napisala dokad je šta trajalo. A što se tiče bolova ili trajanja poroda ni jedna žena ne može reći za drugu..niti je mjerilo trajanje bolova: kod nekog su ti bolovi dugi i traju satima ili danima ali su izdržljivi,a opet kod drugih samo par sati uuuužasnih bolova-mada znam i žene koje uopće nije ni boljelo. Dakle svako iznosi svoje iskustvo.


nije se odnosilo na tvoj post

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Koliko vremena ste rađale?
29.8.2009 17:09:21   
meli
ja sam osmi dan nakon termina otisla u bolnicu, da mi induciraju porod.....u 19.00h mi ukljucili drip...u 19.25h je eman rodjen carskim rezom......drip djelovao na njega a ne na mene ( tako mi dr. rece ) pa su mu opali tonovi srca......dakle ja nisam imala ni minute bolova.....osim onih poslije carskog reza....

_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Koliko vremena ste rađale?
29.8.2009 17:18:13   
Amela V.
Ja sam otisla u bolnicu dan prije termina, imala sam indukovani porod jer sam u trudnoci imala gestacijski dijabetes....
Dan poslije, u jutro u 05:30 mi je pukao vodenjak, u 11 su mi ukljucili drip, u 14 sam dovila epiduralnu anesteziju, a moja Ajlica je dosla na ovaj svijet u 17:20. Malo vise sam se napatila, Ajlica je rodjena na vakuum, jer je imala obmotanu pupcanu vrpcu 2 puta oko vrata ali je sve je bilo gotovo relativno brzo....

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Koliko vremena ste rađale?
29.8.2009 17:18:20   
mamine oci
prvi porod 5min. drugi 3min. zvuci nevjerovatno al istinito...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *