|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  273 274 [275] 276 277   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anksioznost?
20.6.2016 23:10:08   
hepihipi
Ma ja ustvari znam sta bi mi pomoglo al trenutno ne mogu promijeniti nista, ja sam iz veceg grada dosla u manji, moji daleko, udala se iz ciste ljubavi a zauzvrat nisam dobila ono sto sam ocekivala, mozda su mi ocekivanja velika ali mislim da zasluzujem vise od zivota, govorim 4 svjetska jezika a ne zaradjujem ni 500 eura, zivim sa tri muske glave u kuci senzibiliteta 0, nesto, ne zato sto me ne vole nego sto ne znaju...muski mozgovi, nisam svoja i to je to, al bit cu jednig lijepog dana, ha ja😄



(odgovor članu Cecilijap)
Neposredna veza do poruke: 6851
   RE: Anksioznost?
21.6.2016 21:18:43   
priks1
Cao drage moje...A moja hepihipi sta da ti kazem.U mene su dva muska i jedna curica,al vjeruj mi onako mala vise ima razumijevanja nego lude muske glave.Ja ne znam za vas,kakvu podrsku imate od svojih muzeva.Ali sto se mene tice nije u mene bas bajna,ta razlika zene i muskarca je velika...mi zene(bar ja) uvijek brinem,razmisljam,uvijek gledam da su svi zadovoljni...a oni kao da nemaju taj sklop u glavi da znaju,ma da samo osjete kad i kako se trebaju ponasat kad je zeni tesko.Jer moj muz npr. ce bez problema sebi dat oduska bez obzira na to jel u redu ili ne...a ti moja to trpi.Ma ne kazem ja da je on los,ali neke stvari me ljute i zbog njih se moja anx.poveca.Joj raspisala se ja o svom braku...ali potaklo me to hepihipi sto ta nezadovoljnost lezi duboko u nasoj nesvijesti,tezimo necim boljem,nismo zadovoljni sa vlastitim realnim zivotom.A opet,treba biti zahvalan,jer znam da bi se za moj zivot puno ljudi mijenjalo.Ah...raspisa se ja.Drz te se i pisite

(odgovor članu hepihipi)
Neposredna veza do poruke: 6852
   RE: Anksioznost?
21.6.2016 21:43:55   
hepihipi
Draga Priks, moj je stavrno bio uz mene kad je tek krenulo, kad je bilo najgore, bojao se sta ce biti, sve je to bilo nepoznato i meni i njemu, al negdje u podsvijesti sam osjecala da je strepio od toga da okolina sazna za to, sta ce reci, ostace familoka obiljezena citav zivo, malogradjanstina...kao sto pjesma kaze "ovo je malo grad u njemu sve se zna", al bogami niko ne saznade😊a citav ringeraja forum zna😄i tako mi zna reci u izljevu srdzbe idi lijeci se...a ka se zainatila, sosta sam se trovala tabletama, sad idem prirodno, krene pa stane, pa sta bi sad, boricemo se pa kom obojxi kom opanci...da ono samo znaju koliko smo mi jake, cvrste, lokepe zgodne, krasne, bajne, haha💕

(odgovor članu hepihipi)
Neposredna veza do poruke: 6853
   RE: Anksioznost?
22.6.2016 12:24:11   
egnaro
Pitanje za sve koje muci ovaj problem (i da li ga uopste imate): preskakanje srca i aritmije? Prosle godine sam mislim prosla kroz sve oblike panike ali nikad nisam iskusila ni pojedinacno preskakanje. Tek kad sam se pocela smirivati znala bih tu i tamo imati pojedinacnu ekstrasistolu i to svakih nekoliko dana, nekad prodje i nekoliko sedmica da nista ne bude. Od jucer su poceli pravi problemi. Dvaput u toku dana sam imala epizodu aritmije od po 20min, srce nikako nije moglo uhvatiti normalan ritam, mislila sam to je to, gotova sam. Evo i danas isto osjetim. Pravo sam se zabrinula. Ima li vas jos s ovim problemom? P.S. pusac sam i jos mi je gore kad zapalim... ima li ko kakav savjet?

(odgovor članu hepihipi)
Neposredna veza do poruke: 6854
   RE: Anksioznost?
26.6.2016 18:10:44   
Kriss9619
Zasto mi niko ne odgovara? Zar nema nikoga ko bi mogao da mi da savet? Evo danas sam ceo dan uznemirena... Ne znam zasto... Nisam imala nikakvih panicnih napada ja msm osim ona dva ove godine, jedino mozda kada mu je majka umrla sam se tresla, ali ja msm od straha... Ne mogu da izbrisem scene iz secanja nje kad smo je gledali koliko se mucila... A ja tako nesto nikada nisam gledala i sad sam shvatila da nemam zeludac za to
..od kako se to desilo ne mogu da se smirim, stalno sam uznemirena, mislim da cu da poludim vise od svega sto sam prozivela i sto sam konstantno u poslednja 2 meseca ako ne i duze uznemirena, napeta, nervozna...odakle sve to? Stvarno se plasim da ne poludimm :'( molim vaas za pomoc ocajna sam :( :( :(

(odgovor članu hepihipi)
Neposredna veza do poruke: 6855
   RE: Anksioznost?
26.6.2016 18:12:42   
Kriss9619
Prozivela i prezivljavam u zivotu * i da ova uznemirenost me iscrpljuje, padam u krevet i na momente se preznojavam... Mnogo sam uplasena nzm sta mi je :( :( :(

(odgovor članu Kriss9619)
Neposredna veza do poruke: 6856
   RE: Anksioznost?
28.6.2016 7:53:05   
hepihipi
Jutro drage moje, Kriss duso nisi sama, ako ti je to ikakva utjeha, citas vidis sa kakvim se siptomima borimo, pitamo zasto bas mi, kad ce biti bolje, mlada si a vec toliki teret nosis na svojim plecima😟nadji neki nacin da sama sebi olaksas, setnja, sport, muzika, meditacija, nesto sto ce ti odvratiti te misli, imas steanicu www.anksioznost.net, nemoj bjezati ni od terapije ako trenutno ne vidis drugog izllaza, mozes ti to, ne predaj se i glavu gore💕

(odgovor članu hepihipi)
Neposredna veza do poruke: 6857
   RE: Anksioznost?
29.6.2016 22:43:35   
dacac
Pozdrav svima,oko 12 god. se borim s napadima panike i konacno sam uspela da ih se resim kao i lekova. Nema sta nisam pila od tableta,mislim da sam ih sve isprobala! Bilo je to dugih,strasnih 12 god. Prvi put kad sam dozivela napad panike bio je najgori osecaj u mom zivotu. Srce je jako lupalo,bol u grudima,ubrzano disanje povezano s strahom koji je taj osecaj jos vise hranio. Nisam znala sta me je snaslo pa sam pozvala hitnu pomoc gde su me savetovali da uzmem 10mg. za smirenje. Nakon tablete nekako sam zaspala ali sam se jos tri puta budila sa drhtavicom i preskakanjem srca pa se onda opet uplasim i bude jos gore. Posle te noci pocela sam obilaziti doktore i proveravala krvnu sliku,stitnu zlezdu,hormone,srce ali sve je bilo u redu a ja i dalje pod strahom. Na kraju sam stigla i do psihijatra gde sam dobila lekove za paniku i depresiju i sve do skoro pila razne terapije menjala psihijatre sve dok nisam upaznala preko prijatelja jednog coveka po preporuci. Ta osoba me je izvukla sa dna da konacno zivim bez straha i lekova! To je nas covek koji zivi u inostranstvu i pomaze ljudima preko skajpa,on je odlican psiholog pun razumevanja i preporucila bi ga svima koji imaju slican problem kakav sam ja imala! Meni je bilo potrebno oko pola god.rada s njim da pobedim strahove i izbacim lekove tako da ukoliko neko zeli mogu vam dati kontak! Sve je u glavi i moze se pobediti!!!

(odgovor članu Kriss9619)
Neposredna veza do poruke: 6858
   RE: Anksioznost?
4.7.2016 22:49:15   
seki3
Dragi moji i ja se javljam dugo se borim sa napadima panike bez lijekova nisam bila nikada kod psihijatra prvi put kad dozivila napad panike nisam znala sta je to pa sam isla u hitnu na nekciju dva tri puta jos iza toga kad sam skontala da je to napad panike i ansioznost nisam vise nikada otisla nekako sam se sama borila pojavilo mi se to u mom zivotu nakon duzi niz dana pod stresom clanove familije u vezi zdravlja da bi kasnije odrazilo se sve na mene to. Nesmijem sama ostati u kuci odmah dobijem lupanje srca nervozu podrigivanje cesto ljeti sada osjecam kao da sam na brodu imam osjecaj kao da mi se manta a nije kad jedem osjecam lupanje srcaznam da je od zeluca isto moguce sve ovo podigne se dijafragma . trenutno se sve sa ljetom vratilo pa se opet stim borim cak sam izgubila par kila od nervoze pozdrav za sve clanove

(odgovor članu hepihipi)
Neposredna veza do poruke: 6859
   RE: Anksioznost?
9.7.2016 14:49:50   
Asi1988
Evo drage moje i ja da se javim,pijem tablete drugi mjesec,stanje se hvala Bogu dosta popravilo,radim dosta na sebi,panicni napadi su skoro nestali,mada hipohndrija jos nije..Sta god da me zigne kontam to je to gotovo je,a sto ja vise razmisljam ono vise ziga,uglavnom sam bazirana na srcani i mozdani al eto borim se pa se nadam da ce proc,kad me zigne kazem sebi nije to nista strasno proce,nisam nigdje napisala da mi je 27 god.,i nisam nikad pomislila da mi se ovako sta moze desavat..Kriss ta iscrpljenost je normalna i meni je se desavala,jedan panicni iscrpi kao dva sata aktivnog bavljenja sportom,jos ako ih imas vise onda tti je od toga..pozzz

(odgovor članu seki3)
Neposredna veza do poruke: 6860
   RE: Anksioznost?
9.7.2016 15:16:28   
Asi1988
I ako zelite jos koji savjet,meni recimo ako ujutro popijem dosta kafa dan bude skroz los,tresem se i uvijek se ispovracam,zato sam skroz smanjila,mantanja sam se rijesila istezanjem i masazom vrata i ledja,napetost mi se sva zadrzavala u vratu,meni je razgibavanje vrata dosta pomoglo,cim osjetim da mi se krene ko mantat ja se okrenem vjezbama,pokusajte nista vas ne kosta,i da dnevno popijem dvi solje caja od bosiljka nekako mi lijepo djeluje.

(odgovor članu Asi1988)
Neposredna veza do poruke: 6861
   RE: Anksioznost?
9.7.2016 18:18:24   
mimi_2in1
Djevojke kolko najduze vam je trajao ubrzan rad srca? Ja od jutros od pola 10 imam...nekad spadne na 95..al uglavnom je oko 110. Crci cu. Evo poslala supruga d moli za leksilijum...

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu Asi1988)
Neposredna veza do poruke: 6862
   RE: Anksioznost?
9.7.2016 23:51:41   
Asi1988
Mimi ja sam na ocetku imala stalno po citav dan,doktor mi propiso bisocor,to je neki blokator nemam pojma,onekad kad me dobro ufati popijem cetvrtinu,a inace sjedi i duboko disi

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 6863
   RE: Anksioznost?
10.7.2016 10:57:22   
mimi_2in1
Evo jutros sam malo bolje. Sinoc me lexilijum uljuljao al nikad mi HR nije spalo ispod 95...al i to je okenaspram 120. Jutros sam bolje, srzi se ispod 90. Odlucila sam da danas kofein izbacim.
Sutra cu doktoru. U petak sam bila ostala be glasa i dovila sam inekcije dexametazon i neki antibiotik klacid. Kontam da nije od njega...ne znam ziva :(
Vidjet cu sa njom sutra. Amidza mi je nudo da uzmem pola xanaxa, njemu je on prepisan..al nisam smjela na svoju ruku. Ev me sad pijem kantarion i majcinu dusicu...
Asi onda znas sve kako je zamorno i kako iscrpi..pogotovo jer sam morala hodati cijeli dan...pa je jos gore bilo. Morat ti priznat da me zestoko prepalo. Nije nikad ovako dugo trajalo. Hvala ti sto si se javila da znam da moze da se desi. :)

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu Asi1988)
Neposredna veza do poruke: 6864
   RE: Anksioznost?
10.7.2016 17:42:29   
priks1
Pozdrav drage moje,i novim clanicama...svak svoju brigu nosi.Koliko nas je s ovim stanjem majko mila:(Ja sam amo rec ovako i onako,ponekad stvarno dobro,ponekad ajme majko...al ljeto meni(ne znam za vas) uvijek nekako bude ajme...em vrucine,em mi se ljeti uvijek i događalo da mi bude najgore,al sve u svemunije mi bas drago.Stvarno ponekad mislim a sada sam i uvjerena da ovo nece nikada nestati!Da sam ovo JA,i da moram jednostavno to prihvatiti i nauciti zivjeti s tim,pa ce i samim time biti lakse...sve je u nasim glavam i mislima.Nista drugo...previse smo naucene na negativne emocije i to nam uzrokuje simptome.Da mi je samo nauciti to sve bi bilo lakse...hepihipi gdje si?Kako duras?Gdje nam je MBJ?Voljela bih i stare clanice da se jave,INKO,HNF...javite se da vidimo kako ste.
Poljubac svima

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 6865
   RE: Anksioznost?
10.7.2016 20:52:31   
Asi1988
Mimi jesi li ti nekad pila neki antidepresiv,jer vidim da to nigdje ne pominjes,ja sam bila protiv ,ljutila se kad su mi sestre rekle pij tablete ne radi sebi to,i tako sam i odlucila i super hvala Bogu..Ja imam svaki dan neki simptom,malo me trzne pa onda kazem nije nista desavalo se i prije i okrenem se necemu drugom,tesko jest al borit se moramo..Znam ja sam od tih otkucaja bila toliko izmorena da se nisam mogla koncentrisat kad neko prica toliko me je obaralo.

(odgovor članu priks1)
Neposredna veza do poruke: 6866
   RE: Anksioznost?
10.7.2016 23:58:51   
hepihipi
Pozz svima, evo hepihipija sprema se na more😊mozete zamislit nas anksiozne kako se spremamo, 5 dana pakujem pomalo i opet se bojim da cu nesto zaboraviti i onda spakujem pola stana, haha...draga Priks ja bas duram al ovog svoga, uff, najradije bi bez njega isla, smori me vise...nekad iskuliram, nekad vristim, zavisi od easpolozenja...a inace sta ja znam guram nekako, na godisnjem sam pa se trudim opustiti maks. moguce, kod mene i dalje hvala Bogu bez fizickih simptoma, mene nervoza satra, al okupiram misli uvijek necim pa ide...eto drage moje czvajte se, stavite sebe na 1. mjesto i uzivajte, javim se jesam li se uspjela odmoriti i opustiti, ljubim vas💕

(odgovor članu hepihipi)
Neposredna veza do poruke: 6867
   RE: Anksioznost?
11.7.2016 9:22:24   
mimi_2in1
Asi nisam nikad uzimala nista. Jedno vrijeme nakon jednog udesa dr mi propisa blage leksilijume jer sam bila izvan sebe, a ostalo nista. Psihologinja kod koje sam bila nije bila za terapiju. Uglavnom svi potenciraju da mi treba vremena da prebolim traumu tromboze, da treba da se odmaram i naspavam..i kao sve ce biti oke. Ali evo treca godina ide..i nista se ne mjenja.
Naravno da se ne nogu odmoriti imam malu curicu i svaki dan sve vise obaveza...logicno. :) trazim jos nacin da se ubjedim sa svojim mozgom da svaka bol ne znaci nesto najgore. Evo recimo boli me lijeva ruka..i vrlo mi je tesko rezonovati se sa sobom da je to neki zivac u pitanju a ne srce user posted image bojim se da i moj inace pun razumjevanja muz odzstaje od mene :( juce se iznervirao..taman me prestalo srce poce me ruka boljeti..ja se prepadoh...on zagalami. Kasnije mu je zao bio
..al razzmijem ga. Nije mu lako.

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu hepihipi)
Neposredna veza do poruke: 6868
   RE: Anksioznost?
11.7.2016 10:45:11   
Dinaaa1
Pozz drage moje, nije me bilo par mjeseci, ali ipak.Evo me opet sa novim iskustvima :D... e ovako prije tacno 3 sedmice sam završila u hitnoj jer sam mislila da umirem, mučnina, malaksalost, vrtoglavica, proliv, ubrzan rad srca, groznica i neznam sta vise... u hitnoj krv odmah EKG sve perfektno, nalazi super! A ja evo od tada u strahu funkcioniše, strah me voziti auto, strah me ići na posao, a to sve ipak.radim jer moram. Najgore mi.u srijedu moram s djecom kod zubaaraa sedmica već mislim na to kako cu i sta ako mi pozli :( vrtoglavica mi.je najgora... pocela sam nakon 2 godine opet piti kantarion pa se nadam da će pomoći, eto to su moji novi problemi koje sam morala s'vama da podjelim, hvala na svakom savjetu i.odgovoru...
Ljubim vas sve...

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 6869
   RE: Anksioznost?
11.7.2016 11:35:23   
Asi1988
Mimi nemoj me pogresno shvatit,nije da potenciram nesto al mislim da bi trebala nac dobrog psihijatra i krenut sa terapijom,sve je to previse iscrpljujuce za tebe,znas kolko je tri godine.Meni se sve krenulo desavat 28.02 ove godine,kroz dva mjeseca sam odma krenula s tabletama i eto mozda manje od mjesec da su krenule djelovat.Ja nisam mogla izdrzat vise,ja sam imala simptome po citav dan nisam nista radila i ako gdje odem bjezim kuci..Bar razmisli o tabletama..Meni recimo bolio me bubreg ja kazem sad ce mi otkazat,svi mi se smiju jer stvarno jest smijesno,al et zivila sam par dana u tom uvjerenju,onda mi doktor reko da su mi kao malo prosirene vene ja sam sebi umislila da imam trombozu dvi sedmice sam zivila u tom uvjerenju,dok moj momak koji je inace bio pun razumjevanaj kao i tvoj muz,nije poceo galamit jer mu je vec dotuzilo objasnjavat..To za srce stalno ziga,al sad se nosim s tim kad zigne kaze sebi nije nista i prodje,ako mu posvetis paznju ono boli duze i vise..Dinaa vrtoglavica je i meni bila ffuj,vjeruj bilo je situacija ne sjecam se kako odem do prodavnice,opusti tijelo pa ces vidit kako bolje ide,niko se do sad nije onesvjestio vjeruj pa neces ni ti ako Bog da

(odgovor članu Dinaaa1)
Neposredna veza do poruke: 6870
   RE: Anksioznost?
11.7.2016 13:12:44   
Dinaaa1
Znam ja to moja Asi duboko u podsvijesti da ništa neće biti, al.et lakše valjda kad napišem i.Kad se izjadam vama jer muža vise nediram! Izvini samo nebi se složila stobom stim što se tiče tableta, u našem slučaju tablete nisu potrebne već psihoterapije, ja patim već od 2012 ni jednu tablete nisam pokupila, ali.sam dosta na biljnoj bazi za opuštanje, tablete djeluju dok.ih koristis čim prestanes vraca se, mi moramo učiti samo ignorisati i učiti na samopouzdanju i suočavanju sa problemima, do sad je kod mene bilo i uspona i padova znalo je biti po pola godine ni jednog simptoma ali.kao što hepi čini mi.se napisa slazem se stim da ovome izgleda baš nema lijeka nego moramo naučiti živjeti stim i normalno funkcionisati, jer naše misli samo.Mi možemo kontrolisati i mi smo jedini sami.sebi najveća pomoć!

(odgovor članu Asi1988)
Neposredna veza do poruke: 6871
   RE: Anksioznost?
11.7.2016 16:27:34   
Asi1988
Dina svjesna sam ja toga.al nisam mogla vise bez tableta,mislim da bi senula jer to je bilo sve samo ne zivot,i sad ja imam simptoma al dosta blazi i lakse mi se suocit,lakse mi radit na sebi..Ne nagovaram ja nikog al sam kazem ako ne moze sam saobom daj sta bilo..Kad sam isla na terapiju nisam jos bila na tabletama,doktor prica ja uoste ne mogu se koncentrisat,usta suha litar vode sam poila za sat vremena

(odgovor članu Dinaaa1)
Neposredna veza do poruke: 6872
   RE: Anksioznost?
11.7.2016 23:21:13   
Dinaaa1
Draga Asi, vrlo te dobro razumijem, mislim ne samo ja nego mi sve sa foruma! Svima nama su ti prvi dani prvi doživljaji kao horor, neznam imas li djece ali ja imam troje i vjeruj da.Mi.je taj početak bio najteži baš što se tiče njih, jer tad sam najmanje bila oko njih i.zamisli gledaš svoje djete a nemaš osjecaj neki prema njemu, nemozes mu pružiti osmjeh, nemozes se poigrati donjim izvesti ga u.šetnju, skuhati od srca ručak itd... sve sam to prošla, to su mi.najteži dani, kad nisam.znala sta mi se dešava, kad sam.mislila da je kraj, vidio se već u bijeloj kosulji zavezanoj za krevet,Ali svi smo različiti,ja nur. Sam baš zbog svoje djece morala ustati i krenuti dalje i vjeruj dan po dan digla se iz tog propasta, malo savjeta od direktorice koja inače se bavi sa biljnim stvarima i Saslusa do kraja i na kraju se nasmije i.kaže možeš ti.to to je samo kap.prelila čašu sad prebaci iz pete u drugu brzinu,i polako uspjela! Ima loših dana ali znam sta mi.je i da mogu samo.ja da kontrolišem sebe i svoja razmišljanja i osjećanja i traje neko vrijeme i popusti, bitno.je naučiti živjeti stim, a sve ostalo je lahko! Veliki pozz za tebe
Izvinjavam se na greškama pisem sa.no na ;)

(odgovor članu Asi1988)
Neposredna veza do poruke: 6873
   RE: Anksioznost?
12.7.2016 10:58:05   
Asi1988
Draga Dina nemam djece,nisam ni udata jos...Zao mi je sto ti nisi mogla u potpunosti uzivat sa svojom djecom..Ja i kad sam saznala sta mi je dva mjeseca nisam imala ni jedan dobar dan,mozda sat dva dnevno al i to rijetko...Jednostavno nisam se mogla nosit s tim nazalost

(odgovor članu Dinaaa1)
Neposredna veza do poruke: 6874
   RE: Anksioznost?
13.7.2016 9:57:15   
Dinaaa1
Jutric drage moje... da se pohvalim, bila sam evo.sa djecom kod zubara i necete vjerovati evo me živa sam user posted image user posted image ... bilo je malo napetosti, vrtoglavica minimalno ali ništa strašno bogu hvala... najgore mi ovako sama snjima kad moram negdje uhhh, ali sta se mora mora se, nema druge ;)...
Pozz za sve :*

(odgovor članu Asi1988)
Neposredna veza do poruke: 6875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  273 274 [275] 276 277   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  273 274 [275] 276 277   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *