|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba u kući 40 dana...
14.3.2008 10:12:45   
peanut
Ma, vidjecete, s vremenom ce se ispostaviti da su sve te price nasih nana sasvim OK. vec je medicinski dokazano da materici treba 6 sedmica da se vrati "na mjesto", a to je otprilike tih 40 dana. Najbolje i jeste za porodilju da vrijem provodi odmarajuci se, hraneci bebicu, bez docekivanja gostiju prvih nekoliko sedmica, dok se svi procesi ne regulisu. Ako je vrijeme lijepo, cak je i pozeljno s bebom izaci u bastu (za one sretnice koje je imaju), ali ni u kom slucaju na pijacu ili njen "moderniji" oblik-trzni centar. user posted image

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Beba u kući 40 dana...
15.3.2008 18:47:13   
lejlašh
Nemojte žuriti da ustanete nakon poroda, treba odležati što se duže može. Ja naravno nisam mogla jer mi crv  nije dao mira, zato i sad osjećam leđa svaki put kada se sagnem. U redu je nakratko izaći, posebno za ljetnje i proljetne bebe, a zimske mogu pomalo na balkon. Ko god može izdržati u kući tih 40 dana bilo bi dobro da to i uradi, osim posjeta doktoru, naravno.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Beba u kući 40 dana...
15.3.2008 19:52:27   
bela
Slazem se,ja sam izlazila samo do pedijatra i opet mi je brzo proslo.Mada nisam bila navikla da sam toliko u kuci ali kad se hoce moze se.Mislim da je to dobro prvenstveno za dalje,jer bolje je izbjec nepotrebne posljedice ako se moze.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Beba u kući 40 dana...
16.3.2008 13:56:51   
amdi
IZVORNA PORUKA: peanut

Najbolje i jeste za porodilju da vrijem provodi odmarajuci se, hraneci bebicu, bez docekivanja gostiju prvih nekoliko sedmica, dok se svi procesi ne regulisu.

user posted image user posted image user posted image Aha sta ima...
Nasi se najave odmah po izlasku iz bolnice, i eto vele-sta ima, evo nas u komsiluku pa rekoh da dodjemo...
Bujrum, ali ja ti nesto nisam dobro...

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Beba u kući 40 dana...
18.3.2008 18:37:12   
Bebana
šta da kazem na to neznam ni sama,ali ja sam moju Asju iznjela napolje već sa 20 dana,jer je rođena u avgustu i bilo je vruće,ja na to ne gledam i kako kazu da se djetetu ne rezu nokti prije 40 da ja sam ih Asji idrezala 18 dan,jer nisam mogla da gledam kako joj je vruće u onim rukavicama na rukicama da se ne grebe,tako da sam ja njoj odrezala noktiće i skinula rukavice i izvela napolje i sve to prije 40 dana,i evo je mašala,zdrava,napredna,vesela,i još to da napomenem zensko dijete je lijepo iznjeti napolje prije 40 dana. eto toliko od mene

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Beba u kući 40 dana...
18.3.2008 23:11:24   
Ivona
IZVORNA PORUKA: Bebana

i još to da napomenem zensko dijete je lijepo iznjeti napolje prije 40 dana.


A zasto?user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Bebana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Beba u kući 40 dana...
18.3.2008 23:15:31   
mukica
Ovdje svak ima neke svoje teorije. Ja sam sa svojim djetetom izasla sedmi dan po porodu na kontrolu. U skitnju pravu nismo isli prvih mjesec dana,jedino sto sam ja izbjegavala je iznosenje bebe nocu.

A moja sestra se porodila prije dva mjeseca i patronazna sestra joj je peti dan dosla i rekla da ga svaki dan iznese na balkon po nekoliko minuta.

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Beba u kući 40 dana...
19.3.2008 11:48:17   
akica b
Kazu da beba po samom izlasku tj dolasku na svijet je spremna izaci vani...To je do majke .,da li je ona spremna ili ne? Ja sam izasla vani(bez bebe) deseti dan poslije poroda jer sam dobila visoku temperaturu i morala sam kod ljekara...kad sam se oporavila odmah sam bebu izvela napolje a to je bilo 20 dana poslije....mislim takodje da je to stvar pojedinca i da treba svako da radi kako misli da je najbolje...Isto tako mislim da ne bi bezveze postojala ta prica od 40 dana...ko znauser posted image user posted image user posted image
Veliki pozdrav za sve

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Beba u kući 40 dana...
19.3.2008 11:50:27   
akica b
Mukice i meni je isto to patronazna rekla i sama ga je ona iznosila na balkon.,po par minuta..cak sto vise godilo mu jeuser posted image

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Beba u kući 40 dana...
19.3.2008 11:57:20   
lejlašh
Treba iznositi dijete na balkon u svakom slučaju, posebno ako je zima pa ne može u kolica. Kažu da ta djeca puno bolje napreduju od onih zatvorenih u kući. Ja samo majkama savjetujem da se malo pričuvaju, a bebama to godi.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Beba u kući 40 dana...
19.3.2008 18:32:45   
kana
ja sam izasla 15-ti dan i prisjelo mi je.Dobila sam blagi odljev i bolila me je rana kao da ce mi sve ispasti iz .. savjetovala bi svima da ipak pricekaju 40 dana(ako im to prilike dopustaju) jer ipak se maternica treba vratiti na mjesto ,koliko god se osjecale dobro...mada znam da me necete sve poslusati jer je to individualno,ovo je dobronamjeran savjet.

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Beba u kući 40 dana...
20.3.2008 13:32:56   
ElaB
Da vas pitam kakva je situacija sa kupanjem i tusiranjem, mozda je glupo pitanje ali ko pita ne skita.....

Inace mi je obicaj tusirati se svaki dan, sad sam zakoracila u 4 mjesec i dalje isto radim, i super se osjecam.
kako je to kad se porodis, recimo tih prvih 40 dana???? Umrla bih da mi kazu da se ne mogu tusirati po par dana, to mi egore nego ne izici van!!!!!!!!

da cujem iskusne mamice??????





_____________________________

nas mali Faris je stigao na svijet 16.09.2008., bas kako je doktorica predvidjela :)

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Beba u kući 40 dana...
20.3.2008 13:36:48   
seki
Ma mozes se mala moja tusirati do mile volje.Ja sam se cak i u bolnici tusirala.Samo je vazno da ranu (ako budes imala) dobro osusis i to je to.

(odgovor članu ElaB)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Beba u kući 40 dana...
20.3.2008 13:42:20   
ElaB
Hvala seki na odgovoru, uh koje olaksanje, drago mi je sto mi to nece biti uskraceno, ovisnik sam o vodi , ma prava riba user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nas mali Faris je stigao na svijet 16.09.2008., bas kako je doktorica predvidjela :)

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Beba u kući 40 dana...
20.3.2008 14:21:39   
Nadi
IZVORNA PORUKA: seki

Ma mozes se mala moja tusirati do mile volje.Ja sam se cak i u bolnici tusirala.Samo je vazno da ranu (ako budes imala) dobro osusis i to je to.


Apsolutno se slazem.
I ja sam racica ovisna o vodi user posted image

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Beba u kući 40 dana...
20.3.2008 15:51:58   
akica b
IZVORNA PORUKA: seki

Ma mozes se mala moja tusirati do mile volje.Ja sam se cak i u bolnici tusirala.Samo je vazno da ranu (ako budes imala) dobro osusis i to je to.

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Beba u kući 40 dana...
20.3.2008 15:58:38   
ebru
IZVORNA PORUKA: ElaB

Da vas pitam kakva je situacija sa kupanjem i tusiranjem, mozda je glupo pitanje ali ko pita ne skita.....


da cujem iskusne mamice??????






Ja sam se tusirala sutradan poslije poroda,i opet svaki dan kod kuce-nisam lezala u kadi,to ne,ali sam se obavezno svako jutro tsirala

(odgovor članu ElaB)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Beba u kući 40 dana...
20.3.2008 16:58:55   
M kao Mama
Draga moja ja sam se istuširala odmah nakon poroda, odnosno čim su prošla ona dva krizna sata, a kada sam došla kući, prala sam se i po nekoliko puta (dole), a tuširala uveče ili ujutro, kako kada. Znači bitno je samo ranu osušiti da nije mokra, pa čak i babica preporučuje da se rana stalno pere.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.6.2008 17:28:45   
lamka
ja sam sa svojom lamijom preselila u drugi grad 190 km udaljen kada je imala mjesec dana.samo sam vodila računa da je ne izvodim poslije akšama a sto se tice drugih izlazaka izlazile smo koddr. kada je imala samo 7 dana jer joj je prilikom poroda slomljena ključna kost pa smo isle na kontrolu a ja sam s mm izlazila da kupim sto mi je bilo potrebno nakon 10-tak dana ali se sada kajem jer me leđa cesto bole i zao mi je sto nisam slusala mamu  svekrvu i vise lezala da se sve vrati na svoje mjesto

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.6.2008 17:29:35   
lamka
a sto se tice tusiranja ja sam se po nekoliko puta dnevno tuširala.samo sam vodila racuna da mi rana bude suha da se ne bi sta iskomplikovalo


< Poruku je uredio lamka -- 13.6.2008 17:30:21 >


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Beba u kući 40 dana...
14.6.2008 11:45:30   
haidy
Ja sam se tusirala i po nekoliko puta na dan, naravno ranu sam dobro osusila svaki put i to sa fenom. Izlazila sam sa bebom u dom zdravlja vec peti dan jer sam morala i poslije jos nekoliko puta opet kod doktora. poslije 25 dana je izvodim svaki dan po 15  minuta u bastu. A ja sam izlazila u kupovinu, ali nisam se puno zadrzavala i umarala. Cak sam jednu noc izasla i na carsiju da prosetam, nisam vise mogla u kuci. E sad da li sam dobro uradila ili pogrijesila, videcemo. Uglavnom, ne radim nista tesko, jedini mi je posao da hranim bebu i toga cu se pridrzavati do 40 dana.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Beba u kući 40 dana...
17.6.2008 0:19:20   
eni_24
Pozz svima! Uha sad me panika hvata... ja sam odmah nakon porodilista izasal vani jer sam kuci trebala , nisu dali da ostanem 40 dana u bolnici user posted image user posted image user posted image  Sala mala... Eh ovako samo prvi dan poslije bolnice nisam nigdje isla aa ostale dane svaki dan obavezno sa bebom setam , danas nam je 37 dana, znaci jos 40-nica niije istekla . Sljedece nedelje idem kod gin. da vidim jel sve ok , bogami sam i kolica iznosila na 1 sprat, al sta da radim kad obozavam da setam , ispijam kafe... Sa Bozijom pomoci bit ce sve ok.... eh da napomenem cuvam se samo aksama ...jer kazu zena nije "cista" u tih 40 dana pa nemoze da se moli... mada me krvarenje vec 10 dan poslije poroda proslo , pre par dana sam dobila redovno... cmookic

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Beba u kući 40 dana...
17.6.2008 8:08:18   
mišur
Ja sam prvi put poslije poroda izašla nakon 15 dana do prodavnice i super sam se osjećala. Bila sam više skoro poludjela u kući, tako da mi je baš prijalo.
A bebicu sam iznijela vani 28 dana, tad smo otišli u šetnju od nekih pola sata, prije toga sam ga iznosila na terasu na 10-ak minuta.
Jesam li pogriješila ili nisam, vidjećemo. I šta sam sve sebi navukla od bolesti pod stare dane...user posted image
A pošto su mi bradavice bile u ranama skoro mjesec dana, ja sam po cijeli dan i noć hodala golih grudi. Najgore je bilo po noći, kad se probudim sva mokra, a grudi gole. Tu sam navukla reume sigurno...A šta ću kad nisam mogla podnijeti da me bilo šta dotakne preko bradavica koliko su me boljele!
Ja sam se normalno tuširala, i u bolnici i kod kuće. Čak sam se po nekoliko puta da dan prala dole, jer sam puno krvarila.
A i rana i grudi su me prošle taman negdje oko tih famoznih 40 dana, tako da vjerujem da to nije džaba tako...

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Beba u kući 40 dana...
7.7.2008 16:38:31   
Lulu_
ja sam sa bebicom izasla 11 dan i nije mi padalo na pamet da se zatvorim 40 dana pa halo nisam divljak i tlak mi skoci na 360 kada cujem mlade mame koje se pridrzavaju nekih obicaja. mozda sam ne kulturna ali definitivno me nije bila briga ni za kakve babine ako mi se ne gledaju gosti uzmem bejbi svoj i u sobu i tamo se jos i zakljhucam i nije mi bilo bitno sta ce misliti ne kulturni ljudi koji su dosli odmah nakon mog dolaska iz porodilista.inace mama mi je bila tu i svekrva i bilo nam je super ja sam radila kako i sta sam htjela i mogu samo da savjetujem svim majkama da se ne pridrzavaju tradicije jer najbitnije je vase zlato a recite mi koje jos raspolozen kada mu dodu gosti i ne znaju otici i onda jos zapitkuju privatna pitanja kao sto su dojis li draga i imas li mlijeka i nemoj se pogledati u ogledalo 40 dana... ma dajte ljudi ako vam je stalo do misljenja takvih ljudi onda ne zanm... provedite svoje prve trenutke sa svojim zlatom jer ono je samo jednom novorodjence i nikad vise a ne kulturni gosti i rodbina su uvijek tu

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Beba u kući 40 dana...
7.7.2008 22:33:12   
Babyy
svaka cast onima koji se drze starih obicaja al ja to nebi mogla da izdrzim ...
svako me je potreban svjez vazduh takodje i malom djetetu....

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *