|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 12:49:40   
adannn
Ah ja zaboravi reći,išli smo 9 dan posle porođaja mom bratiću na prvi rođendan.Dobro tetka je jedva sjedila ali nije htjela propustiti taj događajuser posted image Eto jedino se tog običaja nisam pridržavala a ostale''makazice,končići,''moraju biti uz dijete,pa kad pođem gdje u onu korpu natrpam makazice,šibice i ostale stvarčice,uh kad se sjetimuser posted image al sve prođe_

A tih 40 dana mama treba da odmara,da bi joj se sve ''namjestilo''ali eto..Meni je svekrva dočekivala goste,meni kuhala i samo me molila da ležim ali ja tvrdoglava,da mi je hodatiuser posted image


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 12:53:30   
Anoniman
Ma mi smo izasli nakon petnaest dana prvi put malo na sunce i jucer drugi put...vazno je ne pretjerivati..mada ja vidim po sebi da jos nemam dovoljno snage za hodanja

(odgovor članu mudrost)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 12:55:10   
Anoniman
ja jesam tih 40 dana non-stop ležala i odmarala, ali smo isto tako mm i ja smo, poslije 15 dana da promijenim atmosferu, otišli do apoteke, čisto da se provozam, do mame, poslije smo i kod prijatelja znali svratiti. A ako ništa vozali smo se u autu, jer čitav dan ležim, a i kad odem negdje sjedim.A od 40. su počele šetnje i kafice.

(odgovor članu mudrost)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 12:57:38   
Anoniman
I baš sam sinoć spominjala kako sam tu prvu šetnju poslije 40 dana dobila upalu mišića od 1km laganog hodanja. Eto, ne valja vala ni samo ležati.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 13:03:54   
adannn
E baš da pitam mame koje nisu ''odležale'' tih 40 dana...Da li osjećate bolove u leđima pri obavljanju nekih kućnih poslova.Ja sam prije mogla kao pčelica da radim ali sada me leđa zabole za tren oka.Sve kontam da nije to ''ono''što nisam mirovala posle poroda???user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 13:06:24   
Anoniman
ma nije sigurno do toga... Kako da bude isto kad su nam se kosti rastavljale, nosile bebu, crpile se iz njih potrebne tvari? Kroz šta nam je organizam prošao dobro je da smo u komadu, uopće.user posted image

(odgovor članu adannn)
  Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 13:10:38   
mudrost
joj upravu si shee*.. dobro je da smo u komadu.. kad se sjetim prvih dana poslije poroda, kad hodam sve mi nesto pucketa.. kad se sagnem i hocu da se ispravim k'o kakva nene, treba mi vremena da se ispravim...user posted image   user posted image  user posted image  al sad je bolje, hvala Bogu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 13:11:47   
haidy
Pa dobro nisam ni ja isla na kafe i na neke duge setnje, ali kao sto Shee kaze da se provozam, ispred kuce, do prodavnice itd. a bolove u ledjima osjecamuser posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 13:12:33   
adannn
Eh upravu siuser posted image user posted image ali ja nemogu da još shvatim da imam 21 godinu a da imam bolove u leđima k'o da mi je 60 godina

Eh nije lako biti mamyuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 13:18:10   
Golubica
Nije u okviru teme. Ja sam lezala samo u bolnici a radjen mi carski. Odmah po dolasku kuci, gosti su poceli dolaziti. Nas bosanski mentalitet niko razumjevanja nema. A morala se vratiti na posao poslije mjesec dana. Bolova ima ali navikla vise na to.

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 13:19:54   
mudrost
eh,nije lahko biti mamy, upravu si.. i ja danas et punim 22 godine, a ledja me bole pravo.. kad mi mm radi i ja ostanem sama sa smizlom, tad me najvise bole, jer je ja sama nosam, presvlacim, po cijeli dan.. ali nadam se da ce i taj bol jednom biti jucer... samo nek su nama nase bebe zive i zdrave.. mm me zeza, kaze vidi te k'o kakva nene, a kad ga podsjetim na onaj dan kad sam se poradjala i one bolove, jer je sve to gledao, onda se uozbilji i pita sta treba da uradi, da mi pomogne user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 14:19:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Golubica

Nije u okviru teme. Ja sam lezala samo u bolnici a radjen mi carski. Odmah po dolasku kuci, gosti su poceli dolaziti. Nas bosanski mentalitet niko razumjevanja nema. A morala se vratiti na posao poslije mjesec dana. Bolova ima ali navikla vise na to.


a to si upravu..to i mene do ludila dovodi...cisti bezobrazluk i nista vise

sorry sto zachatavam temuuser posted image user posted image

(odgovor članu Golubica)
  Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 14:45:24   
Nunichi
Eto i ja sam jedna od onih koje nisu lezale 40 dana...isli smo doktoru vec 4 puta,17. dan smo izasle u dvoriste na kratko,a sad u subotu smo isli u goste jer je mamica bila pred blagim nervnim slomom od kuce i ljudi. user posted image  user posted image user posted image
Ali nazvala sam patronaznu sestru i pitala mogu li i koliko mogu...rekla mi je do 45 minuta,naravno fino obucena,da nije na suncu,propuhu i slicno. I rekla mi je za 2 sedmice smijemo u pravu setnju. user posted image Jedva cekam...
Sto se mene tice ja bi i na mjesec mogla,jer se super osjecam od prvog dana,a nisam vala lezala nesto posebno,svi galame lezi odmaraj,ali meni djavo ne da mira. user posted image
Jasno je meni da ce biti posljedica sigurno,ali eto...opet ja po svom.
A juce sam sama malo izasla iz kuce user posted image provozala se,kupila farbu i vratila se kuci. Kako je to bio lijep osjecaj... user posted image

< Poruku je uredio Nunichi -- 13.4.2009 14:54:54 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 14:57:28   
lejlaze
posto sam se porodila na carski nisam se pridrzavala lezanja. Sa bebacom smo morali izaci 14 ti dan napolje, da izvadi torch (ili tako nekako) nalaz. (na kraju se ispostavilo bezpotrebno) i opet za 7 dana na kontrolu. i onda smo cekali da prodje tih 40 dana.


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 15:00:28   
Anoniman
Mi smo izlazili, ali nisam nikom isla u kucu, sam malo u setnju.

(odgovor članu lejlaze)
  Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 18:56:37   
bebana27
kako sam citala vase price da je malo koja od vas lezala tih 40 dana u kuci.
ni sama ne znam koja bi mogla da podnese tolike dane u kuci uzas jos narod dolazi treba svakog docekati ali zato cu ja zvati mamu da mi dodje

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 19:01:30   
adannn
Najbolje je kada je neko tu da pomogne,dočeka rodbinu i prijatelje,jer to porođena žena ne bi trebala da radi.Meni je svekrva pomogla i ja joj se od srca zahvaljujem

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 19:13:53   
manuela RR
PA nije baš ni da nisam ni ja izašla nikako iz kuće,išla sam 2 puta pedijatru ,prvi pregled poslije rođenja i da sa mjesec dana primi vakcinu,i onda sam usput navratila do dm-auser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Eto to je sve,a inače meni je mama čitavih mjesec dana bila u kući i oko svega pomagala,i sve dočekivala,ne znam šta bi ja bez njeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 21:47:43   
idana_85
Meni babica kad je dolazila rekla da nakon prve dvije sedmice,ako bude i dalje fino vrijeme da ga iznosim,bebi godi sunce, sto zbog d3 sto zbog zutice...kaze nema potrebe cekati 40 dana, osim ako se zena ne osjeca dobro.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.4.2009 22:07:44   
tea lana
nakon sedam dana uvukla se ja u hlace od prije trudnoce i otisla prosetati sama da razbistrim glavu od svega.Jeste da nisam mogla sjediti skoro mjesec al sam hodati mogla mamai mm ostali i cuvali Lanu a Lanu smo zinjeli u park kod nase zgrade 13dan ujutro oko 9 jer je vec poslije bilo vruceeeee uzas.Ja bi poludila da nisam izasla.A u goste smo isli prvi put sa 27dana nani na rodjendan.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Beba u kući 40 dana...
15.4.2009 18:45:22   
Mya_81 RR
Ja mislim da se ovih 40 dana podrazumijeva da zena dodje sebi od poroda....odkud im 40 dana mislim da to vise nikome nije jasno i da se moze ici van cim se zena osjeca spremnom...ipak, sto duze zena moze izbjegavati teske fizicke napore kod kuce ili na poslu to je naravno bolje, ali koga je dosad ''kostala'' lagana setnja i sto bi to bilo zabranjeno nije mi jasno....

Ja se jos nisam porodila....na strogom mirovanju sam vec mjesecima i imam jos 3 mjeseca da lezim i mislim da ne trebam spominjati koliko mi se dize kosa na glavi o pricama o famoznih 40 dana....ima da se upucam ako cu i poslije poroda morati toliko lezati.....zato se nadam da ce sve biti ok i da cu sve to dobro podnijeti, a cim se oporavim bjezim iz kuce sto dalje.....user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Beba u kući 40 dana...
15.4.2009 18:49:52   
Emina85
potpuno si u pravu!!
i ja šizim kad pomislim na tih 40 dana!!!


_____________________________

Muhammed, sunce moje, ugledao svjetlo dana 11.07. 2009.i došao majci u zagrljaj !!!
Najljepši osjećaj na svijetu!!!!


(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Beba u kući 40 dana...
15.4.2009 19:00:27   
nikita
Ja bas mislim da necu biti sposobna jedno vrijeme za izlaske, bolit ce me rana, dok se naviknemo dijete i ja jedno na drugo i bas mislim da je to vrijeme super. Jos ako ti ima netko uz to pomoci, kuhat rucak i docekivat goste ( odmah rodbina i prijatelji  dolaze da vide bebu i sl) to je super.

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Emina85)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Beba u kući 40 dana...
16.4.2009 14:35:30   
emma.L
Nakon 15 dana smo MM i ja otišli u shopping, promjena mi je godila, ali sam osjetila da nisam baš za dugo stajanje. Sa bebom 25. dan izišli. Nisam ležala niti jedan dan, jer smo insistirali da sve sami odradimo nas troje. Leđa su me boljela grozno dok nisam počela raditi user posted image . Sad je sve lakše, hehe, na poslu se malo i odmori ponekad, kako vidite, hehe.
Eh, da, i 10. dan smo sazvali svu našu ekipu na sijelo (nitko nema djece još), jer je mama već mislila da će prolupati od nedostatka komunikacije sa odraslim ljudima.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Beba u kući 40 dana...
16.4.2009 14:55:55   
dina_89
mislim da cu se potruditi da se odmorim tih 40 dana aBd, jer ja to zelim, a kako neko rece gosti kad pocnu dolaziti ako se neko najavi prije nego sto se oporavim mislim da cu im reci da nije pravo vrijeme i da dodju poslije mada ne sumnjam da cu imati pomoc oko svega hB...

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *