|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.5.2009 20:23:28   
sanja bagarić
mene zanima da li je neka od vas izlazila po mraku s bebom prije 40tog dana? ja sam ćula a se s bebom nesmije izlazit na mrak. a po danu mi izlazimo svaki dan već poslije 20tog dana sad je toplije napolju već u kućiuser posted image user posted image

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.5.2009 23:02:54   
veeseelaa
ja sam Sanja izlazila sa svojom bebicom po mraku, malena nije imala ni 10 dana kada sam otišla s njom kod mame i to negdje oko 22 sata (nestalo plina pa smo morale otići)

(odgovor članu sanja bagarić)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Beba u kući 40 dana...
13.5.2009 23:44:30   
Visnja RR
sanja ta prica da ne treba po mraku je zbog onih narodnih\baskih prica: da se bebe vrate kuci do aksama... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Beba u kući 40 dana...
14.5.2009 9:43:13   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: sanja bagarić

mene zanima da li je neka od vas izlazila po mraku s bebom prije 40tog dana? ja sam ćula a se s bebom nesmije izlazit na mrak. a po danu mi izlazimo svaki dan već poslije 20tog dana sad je toplije napolju već u kućiuser posted image user posted image


Ja nisam izlazila sa kikicom poslije smrkavanja ili famoznog "akšama". I to ne samo prvih 40 dana, već sam dugo zadržala tu praksu kod nas.  A doduše i da nije tog "običaja" , kika ide na spavanje oko 20,30 - 21,00 sati (ovisno o godišnjem dobu) tako da i po tom osnovu nismo praktikovali, niti praktikujemo, da joj remetimo ritam života i obaveza.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu sanja bagarić)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Beba u kući 40 dana...
14.5.2009 10:42:31   
Anushka
u vecini starih obicaja ima logike, ali uglavnom za stara vremena. Po mraku nije bas preporucljivo hodati jer je smanjena vidljivost i povecan umor, pa je veca opasnost od nezgoda, padova, i naravno svakakvih budala na ulici. jos kad nije bilo rasvjete svasta se moglo ocekivati. A sto kaze MaryamAmina bebe bi tad trebale spavati iako moj nije, pa ih ne treba remetiti i uzbudjivati bespotrebnim hodanjem. mislim da mi jos nismo docekali mrak napolju, nije bilo potrebe jer nam je dovoljno od jutra do mraka:)
PS a mama i beba ne bi trebale da se odvajaju bar tih 40 dana i mamama je bolje da uvece spavaju i odmaraju nego da se smucaju po polju i to jos po mraku, hehehe

< Poruku je uredio Anushka -- 14.5.2009 10:44:12 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Beba u kući 40 dana...
15.5.2009 11:47:04   
Sonja
mi smo vala izlaziliuser posted image
isli smo i pedijatru i na upis pa poslije upisa produzili na cevapeuser posted image
to kad je imao 10 dana
a 13-i dan sam isla kod mame....
ma sve zavisi kako se zena osjeca i moze li da ide i hoda...
mom malenom bas prija zrak i spava super


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Beba u kući 40 dana...
21.7.2009 15:33:05   
mamin_zivot
I mi smo bili vani, cak i na vikendici spavali vikend. Gluposti, poludila bi 40 dana u kuci.

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Beba u kući 40 dana...
22.7.2009 9:26:07   
ivanak
Ja sam s bebom izašla odmah nakon 10 dana, pošli do grada - nije ni izlazio vani, stali u autu.
Ali nakon 17 tog dana smo išli u oblazak...

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 19:01:27   
Junior
Mojoj bebici masala danas 10 dana, i vidim kad smo ga vodili pedijatru da mu godi zrak, odmah fino zaspe...ali, bas neku suhvu mi unesu te bapske price, a pogotovo oni jezivi razlozi zasto da se izlazi s bebicom van prije 40 dana, a pogotovo kao po mraku...ja danas prosetala malo,mm cuvao malecnog...meni samo tako godilo, a mislim da bi i bebici...nema smisl, pogotovo sto kazu non stop provjetravaj kucu, pa zar im onda nije ljepse vani na cistom zraku...

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 19:04:35   
Rina26
Ma neslušaj nikoga kad got je lijepo vrijeme izvedi a kada malo ojača obuci i na buru sa bebom moji su non stop vani i FB zdravi

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 19:10:31   
bubuli
ma gluposti zive...kako izvedu dijete kad ide na kontrolu,vakcinu jos ako recimo dodatno se nesto mora...
neces na dernek sa bebom...krug,dva malo ciste have i kuci...

isto kad sam cula nedavno da jedan covjek kojeg znam nije dao zeni da kupa bebu 40 dana...zamislite na sta je to dijete licilo...bljak


_____________________________



(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 19:55:37   
Mya_81 RR
Vidim puno nas je normalnih user posted image user posted image user posted image

Mi smo od druge sedmice išli kod pedijatra svako malo i da onda ne smijem predvečer u šetnju sa svojom bebom...ma, naravno da su gluposti...naslušala sam se svakakvih glupih komentara od nepoznatih ljudi jer se svi osjećaju poprilično slobodno prići i ispitivati tako da sam vrlo brzo svima govorila da bebica ima 40 dana da ne bih slušala  sve to...čim se mama osjeća dobro da može u šetnju treba put pod noge i uživati na zraku user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 20:10:23   
Junior
ne mogu da vjerujem, bebu da ne kupaju 4odana, dijete jadno se usculo ja mislim...bas kad sam bila u bolnici dan nakon poroda cula sam svakakvih prica sta ljudi sve rade...bas pate rodjenu djecu...neki dan dosla babica sto me porodila da malecnom skine sor iz usne duplje, tj da nama pokaze kako to ide s kamilicom...kad zove je zena da joj dodje okupati bebu, jer dolazi efendija da maloj nadije ime...kaze treba bebu uljuditi, nije okupana 5 dana...babica se zabezeknula...hehe

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 20:57:50   
nikita
moja ce se bebi aBd roditi sredinom 11.mj tako da ce biti hladnije i najvjerojatnije je samo zbog toga necu iznositi vani user posted image mozda malo na balkon i u dvoriste da ga zrak obiđe...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 22:23:35   
mnn
ja sam malenog držala u kuči samo dva dana poslije je malo bio na balkonu pa na zraku..opet..onda smo počeli šetati sve više...ma meni su svi rekli da bebi treba svjetla zbog razvoja i žutice.jedino kad je hladno onda naravno da neče biti vani..ali i tada se može dobro se bebu obuče i na balkon malo da djete osjeti zrak.

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 22:31:26   
milenium
Moram priznat da ovo prvi put čujem za ovo da se ne smije po mrakuuser posted image .MNN točno je da bebe trebaju na sunce zbog žutice.Moj nije imao žuticu u bolnici a kad smo došli kući kao malo počela i na prvoj kontroli dr rekao samo malo na svjetlo i sve će bit ok.mi na sunce i sve za pet .i nismo trebali iću u bolnicu košto nekog spreme nazaduser posted image

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 22:31:32   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: jupajdi

To zavisi od žene kako se osjeća i može li izaći, ima li snage i volje. I naravno, zavisi i od bebe. Ako je zdrava i njoj će dobro doći izlazak na zrak.


Ja sam izasla vec 4. dan nakon toga sto sam dosla kuci jer sam morala ici u bolnicu da uzmu uzorak mog mlijeka jer sam htijela da doniram za djecu koja se rode prerano ili imaju neke probleme...

a cetrestnica nije radi bebe vec radi zene, ako ti osjecas se dobro mozes izaci ako ne onda je bitno da sto duze ostanes unutra. Ja sam nakon 2 sedmice otisla kod mojih al po prodavnicama sa Lamijom nisam isla dugo, uvijek bih je podojila i ostavila kod mame ili sa mm dok ja odem do prodavnice ili obaveze koje imam da obavim...Ja sam izbjegavala sto vise da bude medju svijetom, a danas pogotovo se treba paziti sa ovim raznim gripama...

U nekim skolama u svedskoj djeca nesmiju da se diraju sad kako je zavladala ova svinjska gripa... tako nebi ni ja preporucila ni jednoj mami koja je se tek porodila da izlazi puno a i dijete sto vise da izbjegava da voda...

Ja sam koliko sam mogla pokusala da otpostujem ovih 40 dana u kuci ali kad je se moralo onda sam otisla samo tamo gdje se mora... patronazna sestrica mi je dolazila kuci do prvog mjeseca jednom sedmicno, inace to neide tako ovde ali ja sam je zamolila...

Neznam, puno nasih stari obicaja se neprate danas al ja ipak mislim da ima tu puno sta pametno sto mnoge zene nezele da prate...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 22:34:32   
anitaMO
bona niki Lura se rodila u sred zime ,pa smo izašli 30 dan vani.jest da je sunce bilo.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 22:37:09   
nikita
IZVORNA PORUKA: anitaMO

bona niki Lura se rodila u sred zime ,pa smo izašli 30 dan vani.jest da je sunce bilo.


izaci cemo i mi aBd kad bude lijepo vrijeme...nema u nas velikih zima


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 22:38:55   
anitaMO
jašta ćeš nego izaći,skafander na dijete i u kolica.imaš izmišljenih u todoru na popustu 20-30 posto ja večeras bila.za moje nema ništa.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 22:40:30   
dinciii
Ja sam sa mojom Rejhanom izasla u setnju sa mjesec dana,s tim da nisam htjela ici kod nikog kuci.Nego setala vani s njom...A prije toga je izlazila kad je morala doktoru...

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 22:42:08   
milenium
ako se računa odlazak doktoru mi smo onda izišli drugi dan jer se odmah nakon poroda mora javiti svom pedijatru u domu zdravlja gdje mi živimo,koji izvrši kontrolu i upiše bebicu u kartonuser posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 22:43:05   
Ilhana RR
Nemojte se naci uvrijedjeni ako se prepoznate u prici ali meni je kretenski kad vidim bebu od 2-3 sedmice sa roditeljima u shopping centru... pogotovo zimi kad je najvise raznovrsni bakterija...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 22:48:23   
milenium
potpisujem.e baš!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Beba u kući 40 dana...
8.9.2009 22:55:39   
dinciii
Ilhana dvije tri sedmice je jos dobro,ja neki dan vidjela bebicu stara 10 dana i zena hoda s njom ko velika user posted image ja bas bila u podzemnoj i pitam je koliko ima,kad rece ja se zijanila user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *