|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
11.4.2010 22:31:37   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Lalana

Ja se samo nesto zalimuser posted image

Kupila sam jucer AD Novalac za svoga bebaca i popio je 2-3 doze, da bi jutros ustao sa temperaturom 40 i uzasnim nagonom za povracanje, evo sve do sada hoce da povraca.
Je li moguce da je od AD, da mu ga organizam nije prihvatio ili je nesto drugo.
Napominjem da nikakve druge naznake nema.


nisma bša sigurna da bi temperatura trebla porasti od promjene hrane...naime nisma čula niti imala takav slučaj. meni ovo više liči na virus koji se pojavio proljev i povraćanje i temperatura uz to...s tim u vezi nebi trebalo biti AD. ipak neka se javi neka mama koja možda više zna...ali tempretaura 40 baš mi se ne uklapa u promejnu AD:user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
11.4.2010 22:34:57   
Lalana
Ima tu jos nesto, napuhano meso cetvorke(zuba) i bali mnogo, da nije mozda to, proljeva nema uopste, mislila sam sutra voditi, mada kad nas doktor vidi ima da mu seuser posted image visimo kod njega, stvarno su mi djecica bolesljiva.
I jos nesto:
Od sada te zovem Dr. Hanady 100%user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
11.4.2010 22:38:03   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Lalana

Ima tu jos nesto, napuhano meso cetvorke(zuba) i bali mnogo, da nije mozda to, proljeva nema uopste, mislila sam sutra voditi, mada kad nas doktor vidi ima da mu seuser posted image visimo kod njega, stvarno su mi djecica bolesljiva.
I jos nesto:
Od sada te zovem Dr. Hanady 100%user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

a ostalo zubi su definitivno razlog pada imuniteta kod djece moguće je da se javlja tzv. gadljivost kod djece uzokovano bolom rasta zubića, mada mislim da je vrlo lako moguće da bebi ima upaljeno grlo od zubića i da zbog toga i povraća. nisma doktorica al sam mama koja ima isto dvije kmeze male koje su svašta poršle a i mama sa njima. sretno kod doktora i molim te ako budeš oko dermatitisa pričala vidi imali ta krema kostikosteroide ako da mjenjaj odmah pls.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
11.4.2010 22:38:53   
taurus

IZVORNA PORUKA: Lalana

Ja se samo nesto zalimuser posted image

Kupila sam jucer AD Novalac za svoga bebaca i popio je 2-3 doze, da bi jutros ustao sa temperaturom 40 i uzasnim nagonom za povracanje, evo sve do sada hoce da povraca.
Je li moguce da je od AD, da mu ga organizam nije prihvatio ili je nesto drugo.
Napominjem da nikakve druge naznake nema.



Po meni je to previsoka temperatura da bi bila reakcija na AD. S obzirom da sam svoju bebu hranila samo sa AD i mijenjali smo jednom proizvođača i tada nije bilo nikakve reakcije osim malo grčeva prvih par dana. Kao reakcija na AD može se javiti i proliv i poračanje pa čak i osip po tijelu ali bez tako visoke temperature eventualno do 38 zbog alergijske reakcije (ako je ima uopšte). Ja bih sačekala jutro pa ako temp. ne padne obavezno ljekaru.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
11.4.2010 22:39:48   
Lalana
kostikosteroidi pisu u sastavu, je li?user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
11.4.2010 22:41:05   
Lalana

IZVORNA PORUKA: taurus


IZVORNA PORUKA: Lalana

Ja se samo nesto zalimuser posted image

Kupila sam jucer AD Novalac za svoga bebaca i popio je 2-3 doze, da bi jutros ustao sa temperaturom 40 i uzasnim nagonom za povracanje, evo sve do sada hoce da povraca.
Je li moguce da je od AD, da mu ga organizam nije prihvatio ili je nesto drugo.
Napominjem da nikakve druge naznake nema.



Po meni je to previsoka temperatura da bi bila reakcija na AD. S obzirom da sam svoju bebu hranila samo sa AD i mijenjali smo jednom proizvođača i tada nije bilo nikakve reakcije osim malo grčeva prvih par dana. Kao reakcija na AD može se javiti i proliv i poračanje pa čak i osip po tijelu ali bez tako visoke temperature eventualno do 38 zbog alergijske reakcije (ako je ima uopšte). Ja bih sačekala jutro pa ako temp. ne padne obavezno ljekaru.


Da, taurus, vidjecemo do jutra sta ce biti.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
11.4.2010 22:48:03   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Lalana

kostikosteroidi pisu u sastavu, je li?user posted image

da u satavu kreme


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
11.4.2010 22:52:48   
Lalana
IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: Lalana

kostikosteroidi pisu u sastavu, je li?user posted image

da u satavu kreme



Citala sam pomno sastav, ne sadrzi, hvala Boguuser posted image
http://www.cetaphil.com/Products/MoisturizingCream.aspx

< Poruku je uredio Lalana -- 11.4.2010 22:53:11 >


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
11.4.2010 23:06:00   
Niina
Tako visoko febrilan defintivno je nesto drugo a ne AD. Moze biti grlo viroza ili nesto sasvim drugo ali ne i AD. Moj ti je savjet da odes so doktora da pogleda dijete.

Reakcije na AD mogu biti, alergija kao najgora varijanta, proljev, povracanje, opstipacija, odbijanje same hrane.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
12.4.2010 11:25:15   
Lalana
SAmo da vam javimo da je kod nas virus upitanju, sinoc je i starija curica dobila na isti nacin iznenada temperaturu, dakle nije do AD.
Hvala na savjetima, nadam se skorom ozdravljenjuuser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
12.4.2010 11:28:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lalana

SAmo da vam javimo da je kod nas virus upitanju, sinoc je i starija curica dobila na isti nacin iznenada temperaturu, dakle nije do AD.
Hvala na savjetima, nadam se skorom ozdravljenjuuser posted image
user posted image user posted image user posted image sretno,mila da nam djecica brzoo ozdrave i kod nas je bio taj virus a l sada je to iza nas ljubimo vas......

(odgovor članu Lalana)
  Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
12.4.2010 12:07:51   
Lalana
felix user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
12.4.2010 14:39:41   
koka i po
Nemoj da se sekiraš Lelana sve je to prolazno par dana i gotovo,znaš kako je sa djecom.Čuvajte se.Pozdrav.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
12.4.2010 14:42:44   
Lalana

IZVORNA PORUKA: koka i po

Nemoj da se sekiraš Lelana sve je to prolazno par dana i gotovo,znaš kako je sa djecom.Čuvajte se.Pozdrav.

Nadam se koka i pouser posted image bice valjda kroz koji dan bolje.
P.S. tvoj stariji sincic na slici profila me nenormalno podsjeca na nekogauser posted image user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
12.4.2010 14:47:32   
koka i po
Toje mamin glumac  isti mama svoja.(zar ne prepoznaješ budućeg fudbalera)?Moje dvije ljubavi.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
22.4.2010 14:45:45   
Mamica24
drage moje ja sam friska mama bebi je tek 22 dana i ne znam sta da radim.

beba je krupna pa sam morala mu uvesti nadohranu. ja sam pocela sam hipp pre ali ne znam do kad da mu to dajem ????

inace dajem mu 80 ml (tako su mi rekli na pedijatriji) ali tek posle podoja kad vidim da je jos gladan.

ne znam do kad das koristim ovaj hipppre ikad da predjem na 1???

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
22.4.2010 16:01:36   
Dinkica
Mozes procitati drugi odgovor na ovoj stranici

http://www.hipp.hr/savjetovaliste/overview/10

mada  ako predjes na hipp 1 beba ce biti sitija i mozda ce manje htjeti dojiti, to ti je mac sa dvije ostrice, ja bih ti najradije rekla da forsiras dojenje i da sto manje dajes AD ali ja prva u tome nisam uspjela, mlijeka jednostavno nije bilo user posted image , ako bi pokusala izdojiti imala bi kontrolu koliko ga stvarno ima. U svakom slucaju ne brini se , bice tu svega i grceva i sl. ali sve prodje, jaka su nasa djeca user posted image


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
11.6.2010 20:27:27   
samedi
Iskusne mame,moze li mala pomoc? Interesuje me da li trebam davati bebi caja,ili neke druge tecnosti pored Ad mlijeka? Pocela sam joj davati Aptamil 1 proslog cetvrtka. Znam da kod dojenja nije potrebno davati nista osim sike,ali ne znam kako to ide sa dohranom. Dojenje kod nas jednostavno ne funkchonise zbog niza problema koje nisam uspjela rijesiti nazalost. Beba nece da doji,kad je stavim na siku nastane neopisiva vriska. Ja se izdajam po danu vise puta a po noci jednom pa joj dam koliko god da bude. Najvise sam uspjela izdojiti 50ml iz obje dojke,nakon dva i po sata znojenja,bolova i suza,a sve sam ucinila da povecam proizvodnju,ali kad ne ide,ne ide! Dosta vise o dojenju,interesuje me sada ovaj Ad problem. Dakle,trebam li joj davati jos neke tecnosti? Trebam li se brinuti ili je odvesti doktoru jer kaki jednom dnevno,a nekada i jednom u dva dana? Hvala unaprijed na svim odgovorima.

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
11.6.2010 20:41:15   
koka i po
IZVORNA PORUKA: samedi

Iskusne mame,moze li mala pomoc? Interesuje me da li trebam davati bebi caja,ili neke druge tecnosti pored Ad mlijeka? Pocela sam joj davati Aptamil 1 proslog cetvrtka. Znam da kod dojenja nije potrebno davati nista osim sike,ali ne znam kako to ide sa dohranom. Dojenje kod nas jednostavno ne funkchonise zbog niza problema koje nisam uspjela rijesiti nazalost. Beba nece da doji,kad je stavim na siku nastane neopisiva vriska. Ja se izdajam po danu vise puta a po noci jednom pa joj dam koliko god da bude. Najvise sam uspjela izdojiti 50ml iz obje dojke,nakon dva i po sata znojenja,bolova i suza,a sve sam ucinila da povecam proizvodnju,ali kad ne ide,ne ide! Dosta vise o dojenju,interesuje me sada ovaj Ad problem. Dakle,trebam li joj davati jos neke tecnosti? Trebam li se brinuti ili je odvesti doktoru jer kaki jednom dnevno,a nekada i jednom u dva dana? Hvala unaprijed na svim odgovorima.



E ovako samedi.Beba ,koliko vidim po datumu ima malo jače od mjesec dana.Svi pedijatri savjetuju da se dijete do 6mj.isključivo doji.To važi i za tvog bebaća.Vodu možeš a i ne moraš davati jer beba iz ad dobija potrebnu tečnost
S obzirom da su vrućine ja bih ti savjetovala da daješ pomalo prokuhane vode.Ja lično u tom periodu nisam davala nikakvog čaja izuzev komorača koji naši doktori sada ne daju.Beba koja je na vještačkoj ishrani ima jače grčeve od bebe koja doji .Ja sam davala komorač a ti nemoraš ako nećeš.Imaš Espumisan kapi protiv grčeva.Što se tiče stolice,može malo da se poremeti dok beba ne navikne na novu hranu.Ako si i dalje u dilemi radi toga pitaj sestre u savjetovalištu.Sretno.

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
11.6.2010 22:59:15   
tajcika
draga samedi imala isti problem kao i ti tako da cu ti samo ukratko reci ja sada Jusufu dajem kamilicu s kimom,nemamo skoro nikako vise grceva hvala Bogu i voli da popije,davala sam po 1x dnevno a sada kako su vrucine dajem 2x,jedna starija pedijatrica mi je rekla kako i one bebe koje doje trebaju da popiju malo kamilice i da su njih tako ucili i na fakultetu a pogotovu kada su velike vrucine,nebrini ni za stolicu i moj bebac kaki jedan put dnevno a nekad i 2 x,kada popije vise kamilice ima zelenu stolicu,prvi put sam se prepala da se nije nahladio (znam da gladan nije) al rekose da je to normalno kada se popije malo vise kamilice,ti probaj pa vidi sta odgovara jer Jusuf nevoli komorac nikako i povraca od njega

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
11.6.2010 23:11:12   
Mya_81 RR
Samedi, bebe koje su na AD mlijeku trebaju unositi drugi tekućinu.

Kad je u pitanju količina meni je pedijatrica rekla da ide 100ml + 10 ml na svaki mjesec koliko beba ima. Eh, sad ove su vrijednosti okvirne i naravno da je ok ako beba pije manje ili više. Mi smo prošlo ljeto pili puno više od ove 'tablice' što mi je i bilo OK s obzirom na vrućine.

A kad je u pitanju stolica tu pomaže kamilica tako da možete piti taj čaj.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
12.6.2010 10:02:13   
samedi
Koka i po,tajcika,Mya, hvala vam na odgovorima! Ja sam njoj dosad davala Plantex caj po 50ml ujutro i navece,Sab simplex po potrebi,a kamilicu sam joj napravila dva puta(Hippov caj) i komorac dva puta. Nije nista odbijala da pije. Eh sad kako su ove vrucine,nekako mi je kamilica najpogodnija pa cu joj sad napraviti.
Tajcika,znaci u slicnim smo problemima! Koje Ad ti dajes Jusufu? Pusa velika za velikog momka i njegovu mamu!

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
12.6.2010 10:38:26   
tajcika
samedi kako rece u istim problemima smo Boga mi sve sam prosla kao i ti,pokusavala da dojim sto duze al eto...ja Jusufu dajem Humanu1 jer su mi u bolnici rekli da su im to davali kao dohranu pa ja tako i nastavila,ma svaka AD hrana nosi sa sobom malo problema oko grceva,bljucanja samo treba nadoci sta bebi odgovara,kad ne ide ne ide i hvala Bogu i na ovoj hrani neka samo nama nase bebice napreduju
zbog ovog nemoras ici dr. osim ako ne zelis da se posavjetujes i sa njima
veliki user posted image

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
12.6.2010 10:43:29   
EmsaHaD
IZVORNA PORUKA: koka i po

IZVORNA PORUKA: samedi

Iskusne mame,moze li mala pomoc? Interesuje me da li trebam davati bebi caja,ili neke druge tecnosti pored Ad mlijeka? Pocela sam joj davati Aptamil 1 proslog cetvrtka. Znam da kod dojenja nije potrebno davati nista osim sike,ali ne znam kako to ide sa dohranom. Dojenje kod nas jednostavno ne funkchonise zbog niza problema koje nisam uspjela rijesiti nazalost. Beba nece da doji,kad je stavim na siku nastane neopisiva vriska. Ja se izdajam po danu vise puta a po noci jednom pa joj dam koliko god da bude. Najvise sam uspjela izdojiti 50ml iz obje dojke,nakon dva i po sata znojenja,bolova i suza,a sve sam ucinila da povecam proizvodnju,ali kad ne ide,ne ide! Dosta vise o dojenju,interesuje me sada ovaj Ad problem. Dakle,trebam li joj davati jos neke tecnosti? Trebam li se brinuti ili je odvesti doktoru jer kaki jednom dnevno,a nekada i jednom u dva dana? Hvala unaprijed na svim odgovorima.



Samedi,evo i ja da se javim na ovu temu,mom Vedadu je danas 24. dan,jos u porodilistu je jeo Aptamil 1,i kad smo dosli kuci davala sam mu ga jos 3 dana jer mi mlijeko nije nadolazilo odmah.Kad sam pocela sa dojenjem prihvatio je sisu i uspjeo je dojiti svega 10 dana sve dok ja nisam dobila temp i mastitis i zaglavila na Kosevu gdje su mi rucno izmuzali mlijeko(bolovi nepodnosljivi).Zatim sam pumpicom ispumpavala i davala mu mlijeko na flasicu ali je svaki put kad popije povracao dok nisam vidjela da mi gnoj izlazi sa mlijekom.Isla sam svom dr i sad pijem Bromokriptin za zaustavljanje mlijeka i evo vec sad nemam mlijeka(znam da je dojenje najbolje ali ja stvarno zbog opravdanih razloga vise ne dojim).Vedad jede Aptamil1 i ponovo ga je rado prihvatio,ali i on u pocetku nije kakijo po cijeli dan i nakon 2-3 dana normalno kaki 2-3 puta dnevno,to je sve dok se ne navikne na hranu,i ja mu dajem kamilicu caj (Lino),i zbog vrucine i zbog stolice,popije po 50ml dva puta dnevno nekad i vise,a davala sam i vode(prokuhane) da pije jer iako pije Apt. mislim da ipak treba da popije i vodu i kamilicu....user posted image nadam se da sam malo pomogla,a ti uzivaj sa bebicomuser posted image user posted image


_____________________________

Naše sunce došlo 19.5.2010g,ljubimo ga puno...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Ad mlijeko - do godine i dalje...
12.6.2010 12:12:46   
škorpija
mi dalje pijemo ad hipp3 2 puta dnevno iako smo veliki još malo pa 14 mjeseci mašalah,  planiram mu davati dok god bude htio, nije to enki trošakuser posted image  

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu EmsaHaD)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *