|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
29.8.2009 1:05:41   
neki
IZVORNA PORUKA: batterfly

Ma Hannan nisi jedina,
nego ja kako otvori temu i citam postove, kontam nije to ta emisijauser posted image ..
Ostavljala, ostavljam, i ostavljat cu...Mama mi blizu, djeca je moja vole,a i ona njih i previse, cini mi se..
Ispocetka, naravno, nije bilo lahko...stalno mislis spava li, jel se probudio, jel jeo..itd..itd...Ali navikne se covjek...Pogotovo sto mi je mama jakoo blizu(50m od mene)...
Uspijem se odmoriti, ocejfiti, dam sebi oduska, i djeca me se pozele i ja njih i svi zadovoljni i sretni...Hb kad imam i kome ostaviti, jos pogotovo sto je to moja mama...


Upravo tako draga.Moja je svekrva sprat nize,vjeruj mi kad MM "cusne" dijete dole,tad i ode,ne bi se sami sjetili da ga malo uzmuuser posted image Doduse,njemu samom na um padne,pa sleti kod naneuser posted image

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
29.8.2009 5:02:53   
stojadinka
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma pusti priču ne bi ostavila dijete, šta ima
Ja Boga mi bi da me nije stid sad Ajšu kod mame heftu ostavila al neću majci tereta
Ne samo zbog muža, nego i zbog sebe, završila bi neke posliće, naspavala se ko čovjek, očistila kuću itd
Možda bi donijela neke veeeliiike odluke pa mm deložiralauser posted image user posted image user posted image user posted image
eee svašta bi ja radila, došla bi kući u sitne sate a tamburaši zamnomuser posted image user posted image user posted image


Izvini Mya_81, ali OVO je najbolji komentar!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
29.8.2009 8:23:13   
Mya_81 RR
Ma, slažem se user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu stojadinka)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
29.8.2009 8:35:22   
Mya_81 RR
Hannan, nisi jedina user posted image ...moja je dosad već bila 3 puta kod mojih.

Prvo sam odbijala upravo jer se često budi, ali kako je njeno stanje s grčevima i s plakanjem po cijelu noć postajalo sve gore i gore bogami sam popustila....iskreno, trebao mi je san u tom periodu više nego išta...sad nam je situacija punooooo bolja user posted image user posted image user posted image ....ali ne bježim def. od toga da je ostavim kod njih opet iz bilo kojeg razloga, jer znam kome je ostavljam....


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
29.8.2009 8:47:49   
bebacha
Nesto mi ova tea mirise da bi mogla zavrsit ko i inace,zakljucavanjemuser posted image user posted image al nadam se da nece.  Nemam ja nista protiv ostavljanja bas iz razloga da se djete navikne a i vala kao sto neko rece bude njima bolje kod nane i djedova.pogotovo kad je rjec o djetetu koje samo zna izrazit da to i zeli.al jednostvan ja nemogu.ja nju odvedem da se odmorim pa se cjelu noc budim i trazim je,nije mi to bas odmor,al ako bude bilo potrebe naravno da cu je ostavit.nisam zato da se djete svako malo ostavlja kod nekog da bi roditelji izlazili.znam da se mnogi nece slozit sa mnom al to je moje misljenje.jednog dana kad ona samo znadne reci da zeli nocit kod majke naravno da cu je postit bez razmisljanja.zasad(u slucaju potrebeuser posted image )moze nocit samo kod moje mame.kod svekrve nemoze,nije da ja to nedam,nego zato sto oni nikad nisu izrazili potrebu da noci kod njih pa isto tako mislim da se i nebi snasli.ostajanje preko dana je nesto drugo.Ajla je x puta preko dana spavala i kod moje mame i kod svekrve,jednostavni postoje stvari koje ja moram uradit a nemogu nju stalno vodit sa sobom.uh sto se raspisa

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
29.8.2009 8:58:01   
Swatkish
Ne znam jestel primijetile, al uglavnom su za "ne", one mame cije su bebe manje, znaci da su jos uvijek vezane za njih, i nezamislivo im je da daju svoje dijete nekome da prenoci.... Kad beba malo poraste, da ne kazem, jedva se ceka da se posalje kod nene i djeda, bar na dan, da se kuca ocisti, sredi, da mama mao izadje... Vidjet cete drage moje..
Slicna tema, kao i "Diranje i nosanje bebica".. Mame koje imaju manje bebe, ne daju i ne daju.. Mame sa malo vecom djecom jedva docekaju da neko uzme bebu u ruke, a da to nisu one user posted image  

Imam primjer, od neki dan.. Sa svojim djetetom sam neki dan isla u setnju.. I sreli smo prijatelje koji imaju bebu, mozda od oko 4-5 mjeseci... M je nadvirio se na kolica i beba je pocela da place, tata od te bebe je odmah uzeo bebu i izvadio ju je iz kolica... Mama te bebe je odmah rekla: "Daj je meni, ja cu je smiriti!"  Nista cudno, bar po meni... Razumijem je.. Takva sam i ja bila kad mi je dijete bilo jako malo..  A danas kad place iz kolica, ja jedva cekam da ga neko drugi uzme user posted image
Vidjet cete drage moje, a znam da ce se neke od vas sa mnom i sloziti user posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
29.8.2009 9:57:46   
veeseelaa
swatkish slažem se s tobom, samo što je ovaj sindom "uzmi je ti" obzirom da je moja kći mala (8 mjeseci) kod mene uranio praaavooouser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Swatkish)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
29.8.2009 12:00:51   
Swatkish
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

swatkish slažem se s tobom, samo što je ovaj sindom "uzmi je ti" obzirom da je moja kći mala (8 mjeseci) kod mene uranio praaavooouser posted image



Ti si rano dosla tobe user posted image
Da sam i ja bar tako user posted image   user posted image   user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
29.8.2009 12:04:34   
idana_85
Meni je patronazna prvi dan rekla Daj bebu ko god hoce da je uzme, ne buni se, koristi svaku priliku da se odmoris. Meni je to bilo nidje veze,a sad znam da joj je svaka zlatna. Ne treba ni uciti dijete samo na sebe,sto zbog sebe,sto zbog djeteta. Nedajboze bolnice ili necega, dijete ce jos vise patiti. A i mora majka zivjeti,odmarati i biti malo sretna, dijete jeste najvaznije,ali nije jedino. A sa dedama i nanama mu nece biti lose,ako su nas odgojili i evo nas nista nam ne fali,sta ce nasem pacetu faliti,vole ga kao i nas,mozda i vise.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Swatkish)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
29.8.2009 12:13:03   
Skvo RR
Hahaha....Kad ovo citam, pade mi na um, prvih 6 mjeseci Umu nisam mogla ostaviti ni sa kim, svi su me panicno zvali poslije 10 minuta (doslovno), tu ubrajam mamu i svekrvu. I sada radi probleme ako me nema.....mozda je to i do karaktera! Bas ce veselo biti teti sto ce cuvati Umce mangupce!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
29.8.2009 12:14:33   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: idana_85

Nedajboze bolnice ili necega, dijete ce jos vise patiti.



Mislim da bi u nasem slucaju patili svi oni oko nje. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
29.8.2009 14:50:20   
Visnja RR
smatram da je Asja jos mala da je ostavljam po noci negdje bez mene... ali da moram ostavila bih je kod moje mame...
al naravno za koju godinu cu korisiti to kad zatreba... ili kad to ona bude zeljela...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
29.8.2009 15:31:12   
batterfly

IZVORNA PORUKA: Swatkish

Ne znam jestel primijetile, al uglavnom su za "ne", one mame cije su bebe manje, znaci da su jos uvijek vezane za njih, i nezamislivo im je da daju svoje dijete nekome da prenoci.... Kad beba malo poraste, da ne kazem, jedva se ceka da se posalje kod nene i djeda, bar na dan, da se kuca ocisti, sredi, da mama mao izadje... Vidjet cete drage moje..
Slicna tema, kao i "Diranje i nosanje bebica".. Mame koje imaju manje bebe, ne daju i ne daju.. Mame sa malo vecom djecom jedva docekaju da neko uzme bebu u ruke, a da to nisu one user posted image  





Slazem se, a na ovo "NE" bih jos dodala i vecinom mame sa jednim djetetom...
Naravano, nemam nista protiv ni onih koje su za ni one koje nisu, svaka od nas zna najbolje i kako da sebi ugodi, jel tako??


IZVORNA PORUKA: idana_85

Meni je patronazna prvi dan rekla Daj bebu ko god hoce da je uzme, ne buni se, koristi svaku priliku da se odmoris. Meni je to bilo nidje veze,a sad znam da joj je svaka zlatna. Ne treba ni uciti dijete samo na sebe,sto zbog sebe,sto zbog djeteta. Nedajboze bolnice ili necega, dijete ce jos vise patiti. A i mora majka zivjeti,odmarati i biti malo sretna, dijete jeste najvaznije,ali nije jedino. A sa dedama i nanama mu nece biti lose,ako su nas odgojili i evo nas nista nam ne fali,sta ce nasem pacetu faliti,vole ga kao i nas,mozda i vise.



E sa ovim se slazem u potpunostiuser posted image user posted image user posted image
Svaka cast, mala...user posted image



(odgovor članu Swatkish)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
29.8.2009 17:53:55   
milenium
ma sve ovisi kakvo je dijete,koliko je dijete,doji li itd.npr moje jedva i ja uspavljujem a kamoli bi drugi,ima god dana ,još doji bez sike neće da zaspe,a baka i deda nemaju siku.ni tata!!!user posted image Kad poraste biće vremena!!!

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
29.8.2009 20:25:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja bi svoju ostavila kod nekog od rodbine al neće niko da je uzmeuser posted image user posted image user posted image user posted image


pa niko me slađe ne nasmije kao veeseelauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kad si najtužniji pročitaj njen post....

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
31.8.2009 16:06:35   
emma.L
Baš mi je bilo zanimljivo pročitati vas, nakupilo se svašta preko vikenda user posted image .
Ali malo ste me izgleda neke pogrešno shvatile- uredno Emu pošaljem vikendom kod nane da ja obavim sve. Ponekad ne obavim ništa nego se vratim u krevet, hehe. I to sam radila već od pola godine- MM je odvede,  ona odspava kod njegovih, pa jede, pa šetaju...
A sad u subotu smo, dakle, imali svadbu. Nana je došla da je čuva (dakle, muža ne zanemarujem- često iziđemo sami a nana nju čuva kod nas)- prvo nije htjela spavati do 10 sati iako je bila pospana. Nana kaže da je hodala s dekicom po stanu i zvala 'mama, mama' (inače nije strašno vezana za mene, jer s mužem redovno ostaje), a onda je tu noć tri puta plakala i jecala u snu user posted image . Prvi put je MM ustao i sjedio i držao je u naručju, jer je nije mogao probuditi da je dozove. Drugi put sam je ja nosala po sobi- tek kad se dobro zalijepi za mene, smiri se. Treći put se probudila, pa je bilo lakše. E o tome ja pričam. Nitko nije dužan, a i mislim da nitko nije toliko sposoban, skakati noću oko moga djeteta, pogotovo jer ni ja ne znam što joj je smetalo user posted image . Nekako su mi noći uvijek čudne, i mislim da je to posao mame i tate. A danju nek' je nosi tko hoće, pogotovo poslije popodnevnog spavanja, kad je puna energije user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
16.2.2011 1:50:41   
Dina_1405
Ja sam svog sina prvi put ostavila sa 2-3 mjeseca kod mame na spavanju. MM i ja izlazili vani. Uopce nisam imala problema niti sam se sikirala i brinula. Zasto? Zato sto se on ne budi po noci,nije dojio, a u mamu imam podpuno povjerenje. Kod nje ima i svoj krevetac,igracke,odjecu itd. Sada mu je 9 mjeseci i ostaje kada mi izlazimo. Evo,bas posljednji put,ostavili ga oko 22 dosli u 4 ujutro a on hrce ko veliki. user posted image I mi legli.
Ne vidim tu nista lose, kada djetetu ne skodi. On samo da je sit,presvucen i spava kao pijan. user posted image user posted image
Da je on drugaciji,sigurno ga ne bih ostavljala radi svog cejfa,gluho bilo. Ostavljam ga i preko dana na par sati,redovno. Nekada MM ostane sa njim a ja odem "svojim poslom". A sto se tice razdvojenosti na par dana...do sada nikad. Ne bih to podnijela nikako.user posted image
Ne znam,ali meni je nekako glupo vezati dijete samo za sebe,pa poslije kada krene u vrtic galama,plac i sl.
user posted image ima svu moju paznju,ljubav i svako za njega i mene kao majku ima rijeci hvale. Moj topli savjet svima je: spojite ugodno sa korisnim,neka se dijete navikava,a i vama ce biti lakse(ako vec ne doji). Naravno samo ukoliko imate bliske i povjerljive ljude za cuvanje koji prvenstveno vole vase dijete.


_____________________________

Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što presute...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
16.2.2011 8:48:15   
smajli80
Kao što kasže veeseela ja bih svoju rado ostavila negdje ali neće niko da je čuvauser posted image user posted image

Za koji dan puni tri godine i ni jednu noć nije prespavala bez meneuser posted image ,jer je nemam kome ostaviti a sad i da mi nešto iskrsne ne znam kako bih je ostavila.
Moja komšinica počela je ostavljati svog sina od 8 mj preko vikenda sa bakom a o na i muž odu u Beograd ili Zagrebuser posted image . Mali sad ima 3 god i njemu ostajanje i po cijele dane sa bakama i djedovima ne predstavlja ništa strašno.
Normalno da majka i otac trebaju priuštiti sebi vrijeme za odmor ,jer ne bih mogli normalno funkcionisati,ali ne treba preterivati pa ostavljati dijete po3-4 dana.

lijepo je kad ti ima ko pomoći,jer kad si sam dođe ti da user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Dina_1405)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
16.2.2011 9:12:32   
bebacha
moja Ajla je prvi put prspavala kod moji kad je imala godinu i poslije jos para pt.zadnji putje prespavala kod moji prije4 mjesci.evo zadnji par vikenda je nagovaramo da spavadole al nece pa nece.kad je pitamo zasto samo kaze nece da se tajo probudi ujutru a njene nema kod kuceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
a meni to jako fali,jer ona bas kasno id u krevet,trebami mi tih pšar sati odmora navece.pokusat cemo opet ovaj vikend


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
16.2.2011 9:14:59   
Lulu_08
Luna je prvi put prespavala kod nene kad je imala 2,5 godine. I od tada samo par puta. Inače dobro pajki, rano legne pa u "normalnim" situacijama nema potrebe hehe..

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
16.2.2011 9:24:16   
taurus
ja se ne sjećam koliko je tačno bilo mom R kada je prvi put spavao kod moje mame ili svekrve
znam da je bio mali, možda par mjeseci, tako da mu i dan danas nije problem da spava van kuće
a to je dobro i za roditelje, jer treba se nekada i odmoriti i posvetiti sebi
prošli prvi maj je ostao kod svekrve 3 dana a mi bili na moru, bilo nam je prelijepo, baš smo uživali i vratili se napunjenih baterija da imamo strpljenja i energije za dijete


(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
16.2.2011 9:31:46   
tekja
...jos uvijek nikad ni kod koga (osim MM,al' to se ne racuna), dakle ne samo da nije ostajao na konaku, nego ni 2-3 satauser posted image ...blago onom ko ima kod koga ostaviti dijete, ja sam svoje pile vodila i kod ginica, jer je MM taj dan cijeli radiouser posted image ...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
16.2.2011 9:34:46   
teacher75
lani je 16 mj. i nije jos spavala nikodkoga, niti to jos uvijek zelim. nisam spremna na to, mada bi imala gdje (nane su zive), jednostavno mislim da ne bih oka sklopila, falila bi mi puno. dosta sto je ostavljam dok radim, i to je maximalno 5-6 sati, jadne zene sto rade po cijeli dan i ovako jedva izdrzim bez nje...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
16.2.2011 9:43:15   
taurus
teacher sklopila bi ti oči sigurnouser posted image user posted image user posted image
pogotovo što biste ti i tm bili sami i malo uživaliuser posted image user posted image user posted image

i ja sam tako mislila, i znala sam u noći razmišljati šta ako se probudi, šta ako bude plakao
međutim to me je vremenom popustilo
znam da mu bude lijepo, da ga svi paze i posvete mu se, tako da se on nas sigurno i ne sjeti
a to za posao možeš gledati i s druge strane- pa mi radimo da bismo njima obezbijedili bolji život, da bismo ispunili njihove želje
tako sam ja sebe tješila kad sam počela raditi nakon porodiljskog

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: ostavljanje bebe na spavanju kod nekoga
16.2.2011 9:44:11   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja bi svoju ostavila kod nekog od rodbine al neće niko da je uzmeuser posted image user posted image user posted image user posted image


pa niko me slađe ne nasmije kao veeseelauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kad si najtužniji pročitaj njen post....


mene sveki stalno pita kad ce lana spavati kod nje, a ja nema sanseuser posted image mozda nekad i ja dodjem tobeuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *