|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
28.5.2008 23:37:36   
triplemama
E. sada ima 7 mj zaspi oko 9 i 30 dojeći, probudi se oko 8 h ujutro doji i nastavi spavati do oko 10 h. Spava još 2 puta dnevno. Prava dobrica user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
14.8.2008 23:03:40   
Romali
Uglavnom zaspe dojeći,a ponekad je dovoljno da mu dam cuclu i milujem ga po glavi.
Samo me strah kako će spavati kad ja počnem raditi i neko dr.ga bude uspavljivao? Ne mislim na posao dok ne bude imao aBd 9 mj.ali ipak već razmišljam o tome. Neki kažu da bih trebala promijeniti način uspavljivanja ( dojeći ), ali on ovako zaista najviše voli. Pa neću ga valjda buditi da  ga ponovo uspavam?!user posted image
Kakva su vaša iskustva? Da li je bilo problema s bebama koje su se ovako uspavljivale? Da li da već počnem mijenjati njegove navike?


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
14.8.2008 23:16:52   
mamina cura
Ma nebrigaj. Evo moja ima sad oko 7,5mjeseci i po danu spava svega dva puta. Mislim da ce biti jedanput do godine. Neces valjda prerano na posao? I ja svoju uspavljujem dojenjem.
Naci ce oni nacin i dijete ce se morati naviknuti. A ni tebi nece biti lako raditi i misliti sta je sa djetetom kuci. Ali poslije se ogluvi i navikne.user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
14.8.2008 23:25:23   
Visnja RR
Kod moje Asje to je uvjek ritual koji nekad traje pola sata nekad sat vremena...
Oko 21 h papa flasicu, a onda je podignem da podrigne...
tada se ona okaci meni na rame rukicama i stavi na rame i glavu, tako da me ne bole ruke iako vec ima 7 kg...
Setam po stanu i pjevam joj :
"Ne da mama curicu medenu djevojcicu,
ne da mama bebu najsljepsu na svjetu
cijelome Planetu sto sezemlja zove" user posted image  

to sam ja nesto kao smislila i moram samo to pjevusiti...
kako ona polako pocne da tone u san pjesmica prelazi u lalalalalalalalala na istu melodiju... pa onda samo mmmmmmmmmmmm user posted image  ... Zatim se utisam , nosam je tako jos 5 minuta a onda je spustim na stomacic...
Uglavnom zaspi, ali nekad se desi da to moram ponoviti jos jednom a prije i dva-tri puta ... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
14.8.2008 23:34:19   
Romali
Jao , Visnja, nasmijala si me, dobra ti je pjesmica user posted image user posted image . I ja njemu ponekad pjevam,ali se stvarno trudim da ga ne nosam dok zaspe. On već ima preko 8kg, a tek za 9 dana će mu biti 4 mj. Nosanje će biti tatin posao kad mama počne raditi.
Mamina cura, dobro kažeš. Ko bude nanny, morat će smisliti način uspavljivanja pa makar to bilo nosanje na trepavicama user posted image , šalim se, naravno.
Pokušat ću već neke metode pored dojenja, hvala na odgovorima.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
14.8.2008 23:40:31   
Mrka
Adin je od rodjenja spavao sam u svom kreveticu u svojoj sobi. Samo ga ostavim i on zaspe. Kada sam pocela raditi, on je imao 8 mjeseci tada sam ga prestala i dojiti, onda ga je cuvala svekrva i naucila ga uspavljivati tako sto ga je ljuljala na nogama.
E, posle navrsene godine dana, mi smo se selili u veci stan i malog smo odveli mojoj mami gdje je proveo mjesec dana. Ona ga je naucila da od 21-21:30h ide na spavanje.
Od kad je dosao kuci ide isto smo postupili:
21-21:30h ide na spavanje
spava citavu noc bez budjenja
nekad se probudi od 05-06h ujutro, samo popije mlijeko i nastavi spavati do 08:9:30h,kako kad
posle rucka, od 12-13h ide i opet na spavanje i spava po 2-3h, nekada i vise
Za sve mogu zahvaliti svojoj mami, a stvarno je tesko napraviti neki raspored, pogotovo ako osoba koja cuva dijete ne pridrzaje se onoga sto kazes kao moja sveki.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
14.8.2008 23:56:28   
mamina cura
Moj Timur je volio spavati zagrljen sa mnom ili mm-om a sada grli tete u obdanistuuser posted image  Tamo ga plaho gotive.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.9.2008 17:19:13   
bebacha
IZVORNA PORUKA: kana

kojoj bebi nema jos ni mjesec al je lopuza i mahalas-nece da zaspi bez buke i muzike,nije bitno sa tv-a ili radia(i to po mogucnosti da nije folk muzikauser posted image ) ili pali ono sto je palilo i kod mene kad sam bila mala-cuca u usta ,uzeti obje ruke i tako cuvati i cuvati i cuvati....huhh malo se opire i na kraju zaspi,posto je ribica u horoskopu kazu za tu djecu da ne zele biti sama ni na sec. pa mu puno znaci moje prisustvo.Ee kad zaspe,onda posvetim to malo vremena i sebiuser posted image    


moja Ajla je ista takva a riba je u horoskopu.ni ja nevolim bit sama a riba sam takode pa valjda to nesto znaci


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
14.9.2008 12:07:52   
mivica
Moj mali lopov najcesce zaspi ljuljuskajuci ga na nogama. Zna nekad zaspati i sam, odmah nakon papanja, a ponekad ga stavim u kolica pa kroz kucu preko tepiha vozikam (voli truckanje) user posted image !!! 

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
14.9.2008 12:17:50   
Romali
A moj prdonja u zadnje vrijeme okrene se na bok  prema meni, zagrlim ga, a dr.rukom ga ljuljuškam držeći ga za guzu user posted image user posted image . Potrebno mi je min- dvije i odmah zaspe. Naravno, prethodno mora biti sit i presvučen, inače no way. Ova metoda mi baš odgovara, samo da ga ne moram nositi, on je već teža kategorijauser posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
14.9.2008 12:27:10   
andji
Draga Romali,bas ti je napredan sin,masala,vjerovatno se i rodio krupan,moj Sergej imao je 8,600 prije 15 dana,mada oni slabije napreduju posle 6 mjeseci,dobijaju 200-400 gr mjesečno.Ja svog malca ili drzim u krilu pa uspavljujem,pričam mu a on me gleda svojim okicama,a sad je tata izmislio novu metodu,stavio je ljuljasku na harmonika vrata,pričvtrstio,tako da ga mi ljuljamo i on zaspi sam

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
14.9.2008 14:34:01   
mamin sin
Preko dana ga ljuljam na nogama, drugacije nema sanse i tako jedva zaspi da sta ne bi propustio mahalac mali...user posted image  A za nocno spavanje legnemo na bracni krevet i dam mu da se napije vodice ili caja, onda dudica u usta i on se vrti lijevo - desno i zapajki... Ali obavezno me mora dirati jednom rukicom da mu gdje ne zbrisem. user posted image  A ponekad mi pravi prave scene oko spavanja, vriska nevidjena i onda samo zazmiri..

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
23.11.2008 15:40:57   
najjda
kad je vrijeme spavanja u krevetic i najjda habuba nekada joj navijem njene leptirice i potrebno je 5-10 min i to je to kako preko dana tako i po noci


_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
23.11.2008 16:31:08   
anitaMO
Laura zaspe svaki put kad jede bocu.
onda je ja samo stavim u krevetac.


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
24.12.2008 19:13:41   
Trlica
Drage mame,
zanima me koliko cesto se bude vase bebe tokom noci. Moja bebica ima punih 9 mjeseci i osim prva dva mjeseca nikada vise niti jednu noc nije spavala duze od 4 sata u komadu. Do prije nekoliko dana sam prakticirala kada se probudi da je podojim i ona bi opet zaspala ali evo ima nekoliko veceri, posto mislim da nemam vise dovoljno mlijeka, zna da ostane na siki i po dva sata i cim je pokusam prebaciti u krevetic ona se razbudi. Pitala sam pedijatra za nadohranu ali on mi savjetuje da joj umjesto formule ponudim svjeze kravljeg mlijeka razblazenog sa vodom. Meni vise nista nije jasno jer sam citala da se kravlje mlijeko uvodi tek poslije godinu dana. I jos jedno pitanje kako da je hranim tokom noci buduci da ona nikada nije pila iz flasice i kada joj je ponudim ona je samo glode i nista ne vuce? Hvala user posted image

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
26.1.2009 1:18:23   
ziki
Evo vec 20 dana kako sam dosla od kuce i nikako da vam ovo ispricam. Tice se omiljenog nam uspavljivanja dojeci. Moja komsinica, iskusna babica, dojila je malog 2.5 god,i uvece ga tako uspavljivala. Tad je bila presretna jer nije imala problema sa nosanjem i sl ali problem je nastao kad je mali prestao da doji. Dijete ne zna da zaspe, mora da otplace turu pa tako placuci da zaspe. Probali su flasici, pipu...ne pali. Onda su racunali da ce ga vrtic okupirat pa ce o tome razmisljat i zaspat, nista. Mali ide u prvi razred i jos uvijek ne zna uvece da zaspe? Ja se trudim da polako bar ovo dnevno uspavljivanje nekako prebacimo na mazenje jer cu se nekad vratit na psao al ne ide bs najbolje.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Trlica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
26.1.2009 11:44:25   
mišur
Moj maleni naveče uglavnom zaspe uz flašicu, a ako ne, onda nastavi ležati kraj mene, ja mu pjevam, a on me dira po licu  kosi i nekako zaspi..Kasnije ga samo prebacim u krevetac...
preko dana spava još uvijek dva puta- ujutro oko 11-12h, i popodne oko 15-16h i tad spava oko 2 sata.
Preko dana ga samo spustim u njegovu ležaljku, koju je već odavno prerastao pa mu nogice vise, i on u roku od 10 min zaspi. Opet ga prebacim u krevetac i super...
E kako ćemo ga uspavljivati kad više stvarno ne bude mogao stati u ležaljku, nemam pojma...user posted image user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
26.1.2009 12:04:54   
bebano
A kako ga uspavljujem, nosam ga i pjevusim mu user posted image , znam nije pohvalno ni malo ali ne znam sta da radim. Sreca pa to ne traje dugo maximalno 15ak minuta. Lako mi je bilo kada je bio bebac ali sada mu je vec skoro 9 kg i ledja mi se raspadaju. MM me ruzi i kaze sta ces kad mu bude 15 kg ali dzaba on je takvo djete nema sanse da zaspe drugacije. Kada ga spustim u krevetic on se samo razigra. Citam vas kako vam djete zaspe u kreveticu, onako samo od sebe pa ne mogu da vjerujem. Ma on je i kao beba bio poseban sto se toga tice, a ja nisam imala srca da ga slusam kako place pa zato sada nosam li nosam user posted image . Ma dobro ja sve sve nadam da nece ni to vjecno trajati, sve mislim kada bude malo veci i svjesniji nekih stvari da ce htjeti sam da pajki. Ili se samo tjesim user posted image user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
26.1.2009 13:42:27   
Visnja RR
moj zet kao i cura mu user posted image ... 10 kg nije lako nositi al naviknes se ...otezace guza jos vise...
Ja se isto tako tjesim samo ne znam kad dolazi taj period ...user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.1.2009 20:48:40   
Anoniman
Ja sam Asju ljuljala na nogama do 13 mjeseca,onda je ona nekako sama legne i zaspi,tako da sada ja je nahranim i presvučem i samo je spustim u krevet.

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.1.2009 20:50:06   
larina
ja ih nikad nisam ljuljala samo im dam plisanog medu da zagrleuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.1.2009 20:50:34   
adja
A ljuljam vise sam se iskrivila od ljuljanja. a sto je zalivije prije ja zakunjam nego ona

_____________________________

NASA PRINCEZA JE STIGLA 06.06.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.1.2009 21:05:58   
Romali
Ja istog mog user posted image skoro nikad ne ljuljam. Nisam ni u početku, rodio se kao mali medo pa su mi svi savjetovali da ne radim to. Ma i da ga ljuljam, ne bih se bunila, sve će to proći, ali eto.
Sad ga učim da zaspe s jednom igračkom pa da zna da mu je to igračka za spavanje. I uspjevamo već nekoliko noći. Podojim ga i dam mu miša,a on ga vrti, vrti, jadni miš user posted image user posted image . Virim ga stalno, oni se kao igraju i odjednom se smire i on i miš. user posted image moje

< Poruku je uredio Romali -- 31.1.2009 21:06:29 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu adja)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.1.2009 21:27:07   
ziki
Romali dobra taktika, moram probat. On meni zaspe dok doji, preko dana je nekad mogo i da zaspe sam sa zekom al ima 3-4 mjeseca to ja mogu smo da sanjam, dok doji ili rijetko da ga ljuljam. 3-4 put je muzu uspjelo da se igra sa njegovom rukom i zaspe a meni nikako.user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.1.2009 21:38:00   
dinciii
Moja mala oko pola 10 - 10 sama zaspi..nahranim je spustim u krevet cucu usta i upalim medvjedice(melodija) i ona gleda gleda i zaspi...i spava do nekih 5 ujutro....i onda opet nahranim i opet isto...vjerujte da nemam ovih medvjedica ne znam sta bi..jer fakat samo tako hoce da zaspi da nisam ja pored nje.stvarno se isplate...dobra stvarka...evo slike

http://web45.xps4.microserver.de/ebay/images/20060527_3719/traumbaerchen_mobile.jpg


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *