|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 17:50:45   
Anushka
hmm ja se bas i ne slazem sa ovim napucavanjem.. prvo, valja mi snijeti i unijeti kolica i bebu = min 20kg na 4 sprat bez shoppinga a zna biti i oko 30kg ukupnog tereta. Posrnem u patikama a ne u stiklama. Onda mi valja letati za bebcom po travi a i setati po kaldrmama (btw nisu normalni ovi u Ze, umjesto asfalta stavljaju kaldrme) i rupama - opet stikle nidje veze, onda se valja saginjati, cucati, klecati, podizati, spustati i sta sve vec - dekoltirana i u minici nema sanse. Sve u svemu, prakticno ispred lijepog izgleda. Naravno, pristojno i koliko je moguce elegantno, ali prije svega prakticno.
I jos nesto, uvijek se sjetim svog prijatelja iz srednje skole kojem je mama jaako dobro izgledala i bila dosta mladja od ostalih mama. I kako se uzasno crvenio kada bi bio svjedok dobacivanja svojoj mami. Da ne govorim da je svakodnevno u skoli trpio uvrede na racun svoje mame (kako to samo djeca grubo znaju raditi) jer je izgledala bolje od vecine zena u okolini..

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 19:40:49   
*Seve*
IZVORNA PORUKA: Anushka

hmm ja se bas i ne slazem sa ovim napucavanjem.. prvo, valja mi snijeti i unijeti kolica i bebu = min 20kg na 4 sprat bez shoppinga a zna biti i oko 30kg ukupnog tereta. Posrnem u patikama a ne u stiklama. Onda mi valja letati za bebcom po travi a i setati po kaldrmama (btw nisu normalni ovi u Ze, umjesto asfalta stavljaju kaldrme) i rupama - opet stikle nidje veze, onda se valja saginjati, cucati, klecati, podizati, spustati i sta sve vec - dekoltirana i u minici nema sanse. Sve u svemu, prakticno ispred lijepog izgleda. Naravno, pristojno i koliko je moguce elegantno, ali prije svega prakticno.
I jos nesto, uvijek se sjetim svog prijatelja iz srednje skole kojem je mama jaako dobro izgledala i bila dosta mladja od ostalih mama. I kako se uzasno crvenio kada bi bio svjedok dobacivanja svojoj mami. Da ne govorim da je svakodnevno u skoli trpio uvrede na racun svoje mame (kako to samo djeca grubo znaju raditi) jer je izgledala bolje od vecine zena u okolini..


Za setnje po parku i travama bas i nisu stikle....Za to su papuce,patike,cipele bez pete...
A nije mi jasno zasto bi se neko stidijo svoje mame, zato sto je lijepa i dobro izgleda.?
Ja bi se stidijela da je ruzna,u prnjama,nepocesljana i td...

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 19:43:53   
larina
IZVORNA PORUKA: Tidzi





I kod mene slicna situacija! A i uopce me ne tangira sta ce neko reci, jer uvijek je narod imao nesto da prica. Oblacim ono u cemu se ja osjecam udobno i lijepo. Stikle obozavam i nosim ih uvijek. Moja sveki zna cesto reci kako za neku udatu zenu sa 2-3 dijece nije prikladno obuci preuske farmerice ili neke majice sa dekolteom... Znam ja da to ona meni prigovara, ali me fakat zaboli dupe sta ona prica. Jos extra kad podjem kod nje, obucem kracu suknnjicu, zategnem se, uteknem, stikle sto vece to bolje...ona sizi od mukeuser posted image user posted image , a ja se samo na to smjeskam. user posted image
Pa sta ako imam 2 dijece i troje, ne bitno koliko?! Znaci, udala sam se, rodila dijecu i treba da se zapustim i izgledam ko monstrum i sa 25 godina da izgledam kao da imam 20 godina vise?! Nema nista bolje nego vidjeti zenu koja drzi do sebe.

ma moja je sveki slicna,jedne prilike dosla ona kod mene,a ja bas oskudno obucena-a ona se pocela smijati i okolo siriti moja snaha kuci ko na plazi.a ja sam gotovo uvijek u kuci sorc ili suknjica nekako mi smeta garderoba ha,ha

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 22:28:42   
žana o8
Od kako sam dobila Žanu ja se još više volim sređivati i lickati, valjda jer sam sretan i zadovoljna u životu , pa se to vidi i u tom segmentu. Uvijek sam voljela štikle, haljinice i posao mi je takav da se trebam sređivati , a to mi i ne pada teško. Mada ima ljudi koji kažu "ti ko da se nisi porodila" misleći između ostalog i na oblačenje, ali meni to ne smeta, naprotiv impounuje mi. Ko im je kriv što oni ne mogu. To uglavnom govore ljubomorne žene, neće muški garant. user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 23:07:05   
leli§

IZVORNA PORUKA: seka87

ja koliko sam primjetila kod nas ti ovako stoje stvari
kada se udas nema vise oblacenja uskih pantola i majica sa dekolteom ...
a kada se porodis da ne govorim obuca bavezno mora biti ravna siroke neke gace o majice takodjer



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 23:14:42   
acudesa
Mama se super oblači, baš onako kako se njoj to najviše dopadauser posted image
(Nije se rodio ko je narodu ugodio)
ja volim sportsko elegantni stil, a nekad sam više sport, nekad elegant
user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 23:57:53   
Arijana2
evo da se malo nasmijemo,slika uz temu user posted image



user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 0:01:24   
milenium
Jao Seveuser posted image ...Ne znam kopirati post,ali ja se sigurno nebi stidjela svoje mame da je ružna,u prnjama ,nepočešljana i šta si još navela...

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 0:03:14   
neki
IZVORNA PORUKA: Arijana2

evo da se malo nasmijemo,slika uz temu user posted image



user posted image

Ma user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Opasna je svakakouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 0:21:14   
škorpija
hej ova malo liči na veseeeluuuu user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 9:11:33   
M kao Mama
Oblačim se, skoro pa isto kao i prije udaje i prije trudnoće, kažem skoro pa isto, ne nosim suknje, jer nikada ih i prije nisam nosila, sada ne nosim farmerke i majciće, jer više nemam kilažu koju sam imala, ali i dalje sam ostala vjerna hlaćama na peglu, saokoima, mantilima, košuljama, ne mislim da se oblačim tetasto, mislim samo da se oblačim pristojno.
Svaka čast mamama koje mogu po cijeli dan biti u štiklama, ja nisam taj tip, dok su kolica bila u opciji, uvijek sam nosila ili mokasine ili neke lagane cipelice, tene , papuče, volim da sam uredna, ali brate ne volim da sam rob nečega ili nekoga.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 9:35:05   
Anoniman
Meni nije pojam "sređena žena" ako je u štiklama i minici, koliko puta sam se okrenula  i za pokrivenom ženom...
Ja se oblačim jednostavno najčešće farmerke, majca i obavezno sunčane naočale da sakrijem podočnjake, one su mi spas...ne znam šta ću zimiuser posted image


(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 10:48:54   
Anushka
Seve, mozda sam se ja pogresno izrazila ili ti pogresno shvatila, u svakom slucaju, malo cu direktnije objasniti sta sam htjela reci, mama mu je bila u ranim 30tim godinama i zaista vrlo zgodna zena, i skolski drugovi su redovno cak i u njegovom prisustvu dobacivali njegovoj mami kao i ostalim curama - vulgarno i bezobrazno. Redovno su mu psovali mamu uz jako vulgarne komentare. On je imao izbor da se svakodnevno tuce sa njih 10tak, da im uzvraca slicnom mjerom i da ih ignorise kako zna i umije, sto je jako tesko. I nije se stidio svoje mame, stidio se reakcije okoline na pojavu svoje mame.
A ja ponavljam da je meni prakticnost prije svega, bilo je dana kad bi se jedva stigla obuci, a kamoli nesto sredjivati za izlaske. Za posebne prilike se naravno svecanije obucem ali svakako ne volim eksponiranje i skretanje paznje na ulici pa tako i izbjegavam da izgledam tako da se okrecu za mnom. A i ja sam vratila svoju kilazu i sve mi moze od prije trudnoce i braka, sto kaze vesela i mene pitaju je li mi to mladji brat hehe samo sam uvijek voljela da mogu potrcati, sjesti gdje i kako hocu, cucnuti, umiti se, isl bez opterecivanja kako izgledam, jesam li sta pokvarila i je li sta ispalouser posted image


< Poruku je uredio Anushka -- 16.9.2009 10:49:47 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 10:53:54   
mamina princeza
i ja se oblacim gotovo isto kao i prije trudnoce ....samo sto ne nosim stikle vise nikako jer moram stalno letati pa sma ih izbacila iz upotrebe. mojs til pantalone na peglu sako ili mantilic majcica ... ponekad farmerke mada rjetko.
Suknje ni ja niaam ni prije nosila pa nisada izuzev u bas nekim posebnim prilikama kojih je sve rjedje:) Ne mislim da se nesto puno tu promjenilo izuzev onoga sto je vezano sa prakticnost. I da sad sam cesto isprljana jer dzelila svasta baca po meni kad smo vani :))))))



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 11:44:22   
*Seve*
IZVORNA PORUKA: milenium

Jao Seveuser posted image ...Ne znam kopirati post,ali ja se sigurno nebi stidjela svoje mame da je ružna,u prnjama ,nepočešljana i šta si još navela...


A dali bi se stidijela,da je lijepa,mlada i sredjena?????
Mama je mama,da je najruznija....Nije bitno...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 13:48:39   
ziki
Prvo moram da pojasnim da meni visoka peta i kratka suknja nisu sređivanje, bitno je da je to sve fino kombinovano, da ima stila i da ogovara prilici.
Ja sam po tom pitanju grozna. Obučem se fino, nisam flekava i ne uredna ali nikad našminkana i ništa od nakita ne nosim. Kosu samo osušim, više je ni sa pjenom ne oblikujem.
Kad sam trebala da se vratim na posao sestra me opominjala kako smo se mi divile našoj mami kako je uvijek sređena, fino obučena, našminkana i sa diskretnim nakitom-taman kako treba. Ja sam se prvih dana šminkala, sređivala ali opet me uhvatila neka lijenost. Divim se npr. Tarikovoj vaspitačici teta Fiki, žena ima 2 unuka ali je tip-top, sređena, frizura, držanje, ma ljepota za pogledat.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 14:48:27   
milenium
Pa ja sam i rekla da je se nebi stidjela da je najružnija.a nebi se stidjela ni da je najljepša.a mama je mama dobro si skužila...

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 15:05:35   
Amrino
Naravno da se mama treba i u oblacenju, kao i u svemu ostalom, voditi svojim zeljama, osjecajima, stavovima- bez obzira na to sta okolina misli ili prica. Smijesno mi je i govoriti o tome.
Dalje- ja takodje ne smatram da je samo ona zena koja je na stiklama, utegnuta, nasminkana- sredjena. Srediti se i lijepo izgledati- zene mogu u bilo kojem izdanju i stilu. P ai u trenerci i u patikama (bar danas ima trenerki kakvih hocete)
Ja sam poslije trudnoce i poroda podjelila pola odjece iz ormara. Jednostavno- nisam se vise osjecala ugodno u nekim stvarima. Ne radi se o tome "sta ce ljudi reci" nego o tome sto ja kao djevojka i ja kao majka- nismo iste zene. Zna se sta je lijepo, zgodno, uredno, privlacno i dotjerano- ali isto tako se zna sta je i nedolicno.  Iako ona na to ima puno pravo- ja sam se recimo neki dan (a vjerujem i svi ostali ljudi koji su je vidjeli) sokirala kada sam vidjela zenu koja gura kolica u tako kratkom sorcu da joj se dupe vidi, u 10 cm stiklama i prozirnoj majici. Da se razumijemo- ja licno mislim da tako nesto ne bi trebao obuci NIKO a kamoli zena koja je tek postala majka.
Svako treba izgraditi svoj osobni stil- ali treba uvijek imati na umu da se ne oblaci isto za sve prilike. Ne mozete hodati isti na plazi i u restoranu.
Nemam nista protiv stikli- ako one ne sprecavaju mamu u svim mogucim aktivnostima oko djeteta...ali ako ce mama drzati dijete zavezano u kolicima samo jer ona ne moze trcati u stiklama za njim- onda sam protiv.
Ja nosim i stikle- ali ne visoke i jako su mi udobne. Takodje mi nije problem izaci u patikama. Volim se dotjerati ali da se ne lazemo- nekada nemam vremena ni da kosu operem po tri cetiri dana. U svakom slucaju- postala sam majstor za kamuflazu i maskiranje user posted image .



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 15:09:45   
milenium
user posted image amrino

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 19:09:55   
*Seve*
IZVORNA PORUKA: milenium

Pa ja sam i rekla da je se nebi stidjela da je najružnija.a nebi se stidjela ni da je najljepša.a mama je mama dobro si skužila...


Draga moja, ja sam skuzila sve na samom pocetku.
Samo mi nije bilo jasno, da se neko stidi majke,zbog toga sto je lijepa mlada i td...


< Poruku je uredio Amelaa RR -- 17.9.2009 11:45:27 >

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 19:12:23   
*Seve*
IZVORNA PORUKA: Arijana2

evo da se malo nasmijemo,slika uz temu user posted image



user posted image



Ovo je mislim malo previse.user posted image

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 19:28:34   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Arijana2

hanabanana zivim u Sarajevu i tu srecem takve ljude i cesto na takvo misljenje naidjem kod ljudi koji se smatraju i dr.ih tako dozivljavaji kao moderne gradjane znaci ne neki ljudi iz seoskih krajeva,to ocito nema veze sa mjestom zivljenja user posted image




Vjeruj  Arijana2, ti što ti to kažu, i pričaju, nit su Sarajlije, nit su ljudi sa sela (moj respekt njima) - to su primitivci koji su kako se kaže "šljegli". Ne mogu da shvatim da bilo koja osoba može dopustiti sebi da neko meni ili stran ili prisan komentariše moj način odijevanja, ili življenja, a u mom prisustvu.
Moj život je samo u Božijim rukama, i njemu odgovaram.

Ali sa druge strane držim da svaka majka ili otac pridaju pažnju odijevanju shodno situaciji.
Evo najbolji primjer nadolazećeg Bajrama: vjerujem da niko iole normalan neće ujutro ustati nafrakati se sa tonom pudera, obući najnoviju majčicu na bretele, minjak sa izrezom, one mrežaste čarape, i dočekat najbliže sa Bajram namaza, i počet obilazit rodbinu.

Grozota.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 21:57:03   
bloom
Volim lijepo, uredno i da odgovara prilici. Meni sto smeta to je vulgarno, kad neko obuce tri broja manju garderobu i ti jednostavno vidis da je toj osobi neudobno. Ima dosta mama koje posle poroda valjda zele da pokazu okolini da se mogu uvuci u sto manji broj farmerki, a to sto kipi iz farmerki , to nema veze. Meni to zapne za oko.
A zaista volim vidjeti sredjenu mamu. Sredjeno nije samo na stiklama, nego se sredit moze u svim odjevnim stilovima. Ja i na izlet kad krenem, gledam da sve uskladim, a bez maskare se ne sjecam da sam ikad izasla vani, cak sam i u porodiliste oba puta imala sminku sa sobom.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 22:01:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Arijana2
evo da se malo nasmijemo,slika uz temu user posted image
user posted image

Ne sjećam se da sam vam odobrila objavljivanje moje slike!!!
user posted image

(odgovor članu Arijana2)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako se mama oblaci
16.9.2009 22:06:18   
Arijana2
Stikle su samo simbolicno prikazane u ovoj temi,naravno da se ne podrazumjeva da je sredjena zena samo zena na stiklama bukvalno.Ukoliko idem na Bjelasnicu necu valjda obuti stikle user posted image niti sam mislila na vulgarno oblacenje,mislila sam na opranu i pocesljanu kosu,malo sminke,uredne noktice ,lijepo kombiniranu garderobu,i ponekad i stikle sto da ne user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *