|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 9:23:11   
hanabanana
Čitam vaše komentare i više se ne čudim zašto pojedini muževi imaju takav odnos prema djeci, kući, vama....

Evo pogledajte neke od postova....


pomaže li vam išta oko djece, u kući.


Ja sve što mogu da obavim sama obavljam, jer on uvijek il zakasni, il smetne s uma i sl


da mi on opere sudje


da mi on opere sudje


ali i on meni pomogne npr.kada sam se porodila peglao je odjecu,spremao kucu itd..


Kad ga šta zamolim da mi pomogne, uradi to bez pogovora


Pomaze mi u svemu, od kuhanja, usisavanja, pa do peglanja, pranja prozora i slično.



Vi ste same uzele zdravo za gotovo da je pranje, peglenje, kuhanje, čišćenje, steranje veša, brisanje prašine, pranje sudja - vaš posao, a on je tu da vam pomogne.

Ok je da neko više radi ako je kući, ali kada dvoje ljudi radi od 08.00. do 17.00. onda nema pomaganja, obaveze su razdijeljene jednako.

Meni moj muž ne pomaže, moj muž plaća račune, usisava, briše parkete, kuha, hrani djecu, presvlači ih, kupa, oblači, uspavljuje, odgaja....pa pobogu njegova su, nisu s neba pala.






< Poruku je uredio hanabanana -- 24.9.2009 9:27:24 >

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 9:28:10   
abh
hanabanana slazem je u potpunosti sa tobom. Moj muz se isto trudi, ali moram pocesto da ga napomenem da on meni ne pomaze, nego da radi svoje obaveze.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 9:32:14   
hanabanana
Ma napominjem ni ja, nije mi mrsko. 

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 9:39:50   
new mama
Moj muz pa eto nije ni losuser posted image user posted image user posted image pomaze mi,ali uvijek ga moram na sve podsjecati,kao i vecina ovdje,u kuhinju ne ulazi osim sto nekad napravi dorucak i opere neki sudic i li Ajnino,a sto se tice kuce vecina stvari je na meni,ali zato se brine  oko Ajne super,presvlaci,nahrani je,pomaze mi da je okupamo,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image jedino me smori sa garderobom,pa ne bi ostavio na mjestu na vjesalicu,nego mi reda po ormaru,jedna strana moja,jedna njegova,a on poreda ja nemogu prici do svoje garderobe i kazem necu vise skloniti,kaze ok i opet po staromuser posted image ,ma eto opet sve u svemu nemogu se zaliti,mada bi moglo i bolje,ali valjda se i naviknemo tako,a nismo ni mi savreseneuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 9:44:39   
Anoniman
Ja sam nezaposlena majka,tako da sam ja cijeli dan uz djecu,a muž ne radi svaki dan u isto vrijeme! Sve obaveze kući dijelimo od prvog dana zajedničkog života,a sada kad imamo 4-godišnjaka i bebicu max je u "pokretu",on je na poslu, a kad kući dođe nije mu strana ni kecelja, ni usisivač....Brigu o starijem je preuzeo max od poroda sa mlađim(tad je bio na god odmoru) i danas ga on kupa,izvodi vani,hrani,ako sam ja umorna ili zauzeta!
Da napomenem da živimo u kući u prigradskom naselju tako da i kućnih poslova imamo više!!!


(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 10:27:16   
Đenifer
Da se i ja malo javim na ovu temu.....
Koliko vidim kod svake je skoro isto ili slično sa mm. Oni su generalno isti, samo su finese različitite. Muškarci nisu i nikad neće biti kao žene, oni su vječita djeca koja nikad ne sazriju do kraja, nego iz puberteta idu u klimaks direktno.Kod žena je drugačije, pogotovo kad dobiju djecu postaju više odgovornije i požrtvovanije nego mm, al tako je to. mm i ja od početka braka dijelimo obaveze po kući, mada većina na mene spada, jel sam ja tipična djevica u horoskopu pa tako da mi mora u većini stan i stvari biti picikato. To je malo i za mene opterećavajuće, a ne za njega koji je tipični lav u horoskopu, samo bi lešario, prebacivao se sa mjesta na mjesto, ali ipak sam ga dovela u red koliko toliko.čarape ću naći u svakom čošku, to neznam da li ću biti u stanju promjeniti, al ne dramim previše, kad mu zatreba zna gdje ih je ostavio. Uglavnom je uredan i pedantan, ne mogu da se požalim, kad mi šta smeta , odmah vrisnem i proderem se, i obaveza je uskoro završena...mislim da ih treba od početka braka i zajedničkog života muštrat, da ne bi poslije bilo većih problema.Moj savjet je da i kad nešto radi, treba ga pustiti pa i na opačke koliko god to iritirajuće djelovao na vas, jel kad mu jednom kažete ja ću, do kraja života će te istu stvar obavljati.Treba ih zaposliti, pa makar radili krišom iza njih.djeluje sigurno....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 10:33:30   
jednaa
Moj muz radi sve, bar u ove skoro 4 godine braka...

Usisavanje je njegova obaveza, brisanje prasine isto, jer sam ja alergicar, a pranje prozora po pola, on krovne, jer su visoko a ja ostale...

Posto ujutro zajedno izlazimo a ja dolazim sat poslije njega s posla u zadnje vrijeme nam on kuha rucak, a ja onda kafu i sudje perem...

Jedino sto kad kazem danas je generalka, on uvjek kaze ma cisto je user posted image , ali opet ustane i radi.

U pocetku dok ja nisam radila sve sam sama radila, ali kad je generalno ciscenje onda smo i tada zajedno...

Eh kod peglanja, par puta mi je vratio ponovo na peglanje ono sto sam ja vec ispeglala, i nakon toga rekla
sam mu ako ti se ne svidja kako ja to radim, a ti dragi moj peglu u ruke, i od tada svoje stvari uglavnom pegla on sam, jer je prava peka po tom piatanju..

Jos ga trebam nauciti da svoje pantole ne kaci na vrata ormara i sve ce biti super 


_____________________________

baby boy se rodio 02.01.2010.
ex jedna2u1

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 10:36:08   
reallove
slazem se sa tobom Đenifer..posebno to da iz puberteta idu u klimaks..ma hajde nismo ni mi savrsene..svako ima svoje mane i vrline

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 10:40:38   
Leva
Moj muz je moj najbolji prijatelj. Sve radimo zajedno...Mi smo jedan od onih parova za koji bi ljudi rekli da su dosadni jer smo ko sipka i bubanj user posted image . Uvijek me dize kada padam, tjesi i nastoji mi olaksati koliko moze bol kada vjestica dodje i kada spoznamo da ni ovaj mjesec nismo uspjeli user posted image .
Ono sto te ne ubije, ojaca te user posted image .

< Poruku je uredio Leva -- 24.9.2009 10:41:21 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 10:43:18   
Nunichi
Moj je vala kako kad...
Ali srecom i ja sam ista,oboje vise volimo zagrliti se i odgledati dobar film,nego se zamarati kucom.

Nekad me iznervira sto su na trpezarijskom stolu uvijek 2 telefona,4 daljinska,Ipod,kljuc od kuce,kljuc od auta,dioptrijske naocale,dvoje suncane naocale,flomaster,kablo od mobitela,a evo trenutno je i web camera i slusalice i stoje tako vec 2 dana. A vec sam jednom rekla da skloni to,juce,krenuo je,ali ne znam sta ga je smelo. user posted image user posted image user posted image user posted image

Carape su za njega nevidljive user posted image user posted image ,prljav ves je NA korpi,a ne U korpi,neka trenerka je uvijek na podu u spavacoj.user posted image

Za sve sto mi treba pomoci nije mu mrsko,ali govori onu poznatu recenicu "samo ti mene napomeni" . user posted image
Pa ja i napominjem...
Nekad mi to dojadi,nekad cekam da se sam sjeti,a nekad ponavljam ko papagaj.
Ma sve zavisi kako sam ja raspolozena.
Uglavnom ne bih ja njega mijenjala ni za kakvog drugog,kako god okrenes. user posted image

(odgovor članu jednaa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 10:48:16   
zvecka
Moj muz je karjisnik!!!!

Neznam dal vam to sta znaci ali ne odudaramo mi krajisnici puno od crnogoracauser posted image

mm pozitivno:

dobro ruca..,
voli da ime soje vrijeme,,mislim da ga niko ne dira,,
voli da je ljepo obucen,,
odgovoran je na poslu,,(radnom mijestu)
Ekonomican je i voli da imamo svi sto nam je potrebno u zivotu
Pazljiv je kad sam ja upitanju i nasa djevojcicauser posted image
mm negativno:
Exsplozivan je(sto ne znaci da nije dobar),,
Kosulje kad dode s posla ostavlja po citavoj kuci,,carape takode,,kad se brije i umiva sve isprskauser posted image okolo,,
kad nesto majstori po kuci onda serafcigera i sarafa imam u svakom cosku kuce,,

Bitno je da jedno drugo volimo bez obzira na mane,,,i ja ih imam,,,sigurno dosta u njegovim ocima,,,,
zadnja prepirka je bila dal imam jos koji cosak da ocistim,,,a cojk imao zelju da nas vodi u bioskopuser posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu NUR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 11:05:21   
majki
Ja moram stalno napominjati šta da se uradi, to me počinje nervirati jer ne mogu na sve misliti svaki dan, ako nešto ne kažem često se desi da nebude urađeno, a mislim na svakodnevne stvari koje su obavezne.
Inače uradi šta mu se kaže da treba, radi jednako kao i ja kad je generalno spremanje.  Sada imamo dvoje djece i puno manje vremena i živaca nego ranije. Svjestan je da ne radi meni nego sebi i svojoj djeci. Nekad je lijen, kad je umoran samo se zavali u dvosjed pa nek sve gori, onda ga pustim pa uradim šta mogu a ostalo može čekati.


(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 11:05:49   
ivanak
Hm, moj muž je dobrica prava.
On je majstor kojeg sve zanima, ali i zna i oko većine, ali ako mu ne krene kako treba onda je odmah živčan - tako da ga tad ne treba dirati.
Inače, nij emi nikad pomagao oko čišćenja, ni to tražim, ali kako je sad dijete pa kad netko dođe u goste... npr. neki dan smo slavili njegovu diplomu, ja sam oko večere i priprema i dijeteta bila, on je postavio stol i poslužio sa pićem ispred gostiju.
Naučila sam ga da šporku odjeću baca u koš, ali nikad ga neću naučiti da svoju čistu odjeću, koju nosi da stavi na krevet kad ide na spavanje - ma uvijek baci na pod.
I još jedna stvar - kad se brije to su dlačice posvuda.
Ali prije svega, on je pažljiv, razumljiv, romantičar, šaljivđija... ma sve pet

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 11:24:38   
Anoniman
On me voli i postuje, mada ima tu dosta toga da se koriguje.user posted image user posted image Bio je uz mene u najtezim trenucima sa sabranim rijecima. Nikad mi nije prigovorio zbog necega, niti me uvrijedio, uvijek ocuti kad sam tuzna ( radi svojih koji su daleko ) i bude njezan i pazljiv. U mom daljnjem napredovanju uvijek me potice i nagovara da se bolje prilagodim . Jednom mi je davno reko : Ja ne zelim zenu koja sjedi u kuci i radi za mene, ja hocu zenu da se osjeca ko kraljica . Eh, u emotivnom odnosu i podrsci zaista je tako, a to je i najvaznije zar ne?user posted image user posted image user posted image Ali ipak...Taj nije nista pod milim Bogom sklanjo svoje, kad sam se udala. Sad je shvatio da njegove prljave carape nece nestat magicnim stapicem, i da smece moze komotno i on da iznese. Kad nesto uradi za mene ja ga pohvalim i reknem da mi je puno olakso.Onda on jos vise se trudi i sam se nudi sljedeci put. Znam da je prekrasno kad muz kuha, sprema i zaista mi je drago kad ima neko takvog muza.Ali posto je nas mentalitet nazalost, Bosanaca takav, na nama je zenama da to lagano promijenimo. Ne opravdam ja njega u svemu, ali zaista je majka ta koja od muskarca napravi invalida u kuci. Ona ga nauci da to musko ne treba da radi i tacka. Zena kad se uda ima problema onda. Zato sam sebi obecala : ako mi dragi Bog dadne sina, naucicu ga da se zna brinuti sam o sebi i da bude jedan civiliziran, dobar muskarac i muz, pa cu tako uljepsati jednoj zeni zivot!

(odgovor članu zvecka)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 11:26:54   
cicana
Moj dragi nece vala da radi nista, on kada jede ostavi sve na stolu razvasareno, pepeljara je uvijek puna nebi se nikada sjetio da je istrese pa samo uzme drugu, kada mu ostavim dijete samo se naljuti i ronda jer nemoze da igra igrica( joj vise i s igricama, isto ko da je dijete). A najvise mi smeta kada je nesto radim po kuci on me ruzi sto nesjedim vec samo nesto trljuckam svaki cas ruzi me sto stalno usisavam(po njemu je dovoljno jednom mjesecno).Ma joj, ali dobar je ipak voli on mene kupi mi svasta, kuci je i nehoda bez mene, samo ponekada popije kaficu s rajom, stedi i stvarnooo brine da meni i djetu nista nefali. Sve u svemu njega njegova zena voli naaaaajvise na svijetu,ljubav moja mila......

_____________________________

..jer vidis sve te vise volim,
svakog dana, svakog jutra ,
danas vise nego juce, mnogo manje nego sutra...

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 11:27:10   
Hocu bebu
ovo anoniman sam ja , slucajno pritisnuh

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 11:32:13   
juni
Ma ne smijem se hvaliti, nas dvoje smo ravnopravni sto se tice svih poslova po kuci. Dovoljno je reci da mi on licno ne dozvoljava da perem prozore jer su visoki, ima ih dooosta a ja bas nisam manekenske gradje user posted image pa mu zao da se penjem na ljestve. Sve ih on opere u jednom danu, za svaku je pohvalu!

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 11:38:37   
reallove
cicana to i ti imas problema sa igricamauser posted image  

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 12:38:22   
lejlaze
Dobar, pazljiv, brizan  u normalnim granicama "zafrkan" i sto mi je jako bitno, uvijek je uz mene.
user posted image volim te najvise

_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 13:00:31   
sheri
boljeg ni sama ne bih mogla nacrtatiuser posted image
mada, i ja sam njemu boba user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 13:03:04   
*Seve*
Sto se tice moga dragog muza,mogu se pohvaliti...Jer je jako dobar prema meni i nasem sinu....
Jednostavno dosta je odsutan,puno radi i sve je na njemu...Dakle on vodi racuna o placanju racuna i nikad nece zaboraviti nesto sto
mora uraditi...Vise sam ja ta koja zaboravi...Nije mu tesko nista,vikendom napravi rucak ili veceru....Jedino ne voli da usisava stan...
Oko malenog se dobro okupira,cim dodje sa posla uzeo ga je u ruke,pozeli ga tokom dana...Zove u toku dana 3-4 puta,gdje ste,sta radite?
Sta radi sincina njegov,i tako....Jednostavno sto se tice mm nemam losih rijeci....Ja sam i prezadovoljna sa njim....

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 15:05:33   
NUR

Tea lana:
Store mi je kacio dok sam trudna bila a u osmom mjesecu mi je kupio onaj perac za porzore sa podesivom ruckom da se ne protezem. I to mu je prodavacica umotala u ukrasni papir.



Ajme, ukrasni papir za podesivu ručku kako bi trudna žena prozore prala. I moj bi isto uradio :)!!!! Što je najgore, to njima nije ništa loše, čak naprotiv, ispadaju dobri. Jednostavno, muskarci su sa marsa zene su sa venere.

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 19:39:15   
nerkica
ja zivim u zajednici sa muzem i svekrvom...
u sedmom sam mjesecu trudnoce,radim u jednoj privatnoj firmi
kad dodem s posla kuham rucak,i td
moj muz je totalno pod njenim uticajem
pa imam osjecaj da sam sa njom u braku,on se i onako nista ne pita
uglavnom su odvojili poslove na muske i zenske
pa tako da ove zenske ja sve sama obavljam
taj covjek uopste nema postovanja prema meni kao zeni
jednostavno totalni haos

_____________________________

rodila se mala Nedzolina 19.12.2009
prvi zubic dobili 5.6.2010 sa 5 mjeseci i 17 dana

(odgovor članu NUR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 19:41:49   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: nerkica

ja zivim u zajednici sa muzem i svekrvom...
u sedmom sam mjesecu trudnoce,radim u jednoj privatnoj firmi
kad dodem s posla kuham rucak,i td
moj muz je totalno pod njenim uticajem
pa imam osjecaj da sam sa njom u braku,on se i onako nista ne pita
uglavnom su odvojili poslove na muske i zenske
pa tako da ove zenske ja sve sama obavljam
taj covjek uopste nema postovanja prema meni kao zeni
jednostavno totalni haos

Draga moja malo ti njega pritegni , sacekaj da se porodis pa okreni list , a tu njegovu mamu sram bilo .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu nerkica)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kakav je vaš muž?
24.9.2009 19:46:41   
Misica84
Sto se tice mm, i on cesce sta zaboravi. Naprimjer je trebo da donese nam veceru iz grada, sta bi - on zaboravio. Ali moram priznati da je gotovo na koljena pao da se izvinjava jer sam ja popizdila. Obadvoje radimo, doduse ja u kancelariji a on radi tezi poso. Tako da ja kuham, a zajedno sklanjamo. Kucu uvjek zajedno generalno radimo. Sedmicno je cistim vecinom ja, jer on i subotom radi. Ves pegla, ali vecinom samo peskire i te lakse stvari. Prozore on pere i vjesa zavjese. Inace mu nista nije tesko, iza sebe sklanja i nerazbacuje. Ali se nekad opusti pa prebaci neke stvari oko stana, racuna itd meni, dok ja nepuknem.
I ako se neponudi sam, ja ga dignem i to je to.

(odgovor članu NUR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *