|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:20:18   
palachinken
Nedi, svaka ti zlatna.

Evo trenutno vodim prilično dosadan život iz perspektive 19-godišnje palachinken, ali uživam, ko i onda kad sam živjela za petak i subotu naveče. Da sad odem u park pa u jednu pa u drugu kafanu pa negdje na šiz pa onda privala kod nekog na kucni dernek pa sa zorom kuci, znaš kako bi me leđa ukočila, ne bih mrdnut mogla od kostobolje sedam dana user posted image user posted image
Vala  ni za čim ne žalim niti se pitam šta bi bilo kad bi bilo.



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:29:42   
Anoniman
Ja sam svog rodila u 31-oj meni taman . osigurana sam , stambeno, finansijski i to mi je bilo vazno ....Mogla sam i sa dvadeset ali vjerovatno bi me moji objesili..Niti skole, ni kuceta ni maceta....Ne bih mogla zivjeti na necijoj grbaci barem za mene je to tako nesigurno ili da nemam svoj dinar ....Nisam imala ovu pamet i mudrost u 20 -tim i ta mudrost se stekne godinama....Licno mislim da je obje opcije imaju svoje pluseve i minuse ....Al o tome je apsurdno pricati svak odlucuje o svom zivotu i donosi za sebe odluke ....

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:29:49   
teacher75

IZVORNA PORUKA: ladyblue

ja nisam htjela ranije. doduše, kasno sam se i udala, ali nisam odmah htjela dijete. i desilo se da kada sam htjela, odmah sam ostala trudna.

i ja isto ovakouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:30:21   
Anoniman
ma kome je kakva sudbina user posted image tako ce bit , znam zenu koja se sa 18 godina udala a dobila dijete sa 38 posle puno pokusaja al eto ona nije mogla odredjivat kad ce rodit 

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:33:03   
teacher75

IZVORNA PORUKA: ivanak

opet nisi dala odgovor.
da, ali da ste pokušali prije, pa ni po jada da kaćete Bog snuje... nego ste vi odredili kad će te i kako će te.

A osim toga, zašto misliš taurus da mlada majka rodi djete i ostavi ga babi da ga čuva da ona može odmarati i putovati.
Nemoj sve stavljati u istu vreću.
Ja sam rodila prvo djete sa 22 i pol godine. I nikad mu ništa nije falilo. Nije mi bilo teško dizat se po noći, igrat se s njime. Babu sam odmah ščerala kući kad sam izašla iz bolnice i rekla da mi ne treba njezina pomoć da ću se ja sama brinuti za svoje djete.
Ako nešto ne budem znala, da ću pitati.
Svugdje gdje idemo mi, idu i djeca sa nama.

meni sa 22 godine dijete nije bilo ni na kraj pameti- samo sam razmisljala o izlascima, fakultetu, momcima, putovanjima itd... u ratu bila u sarajevu (16-20 godine), prvog momka imala sa 20 godina, o braku pocela razmisljati tek nakon 30 i eto zatrudnih hvala bogu sa 33, sve lijepo prosla i taman se poklopilouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:35:54   
teacher75

IZVORNA PORUKA: ziki

Ne znam kako se upošte neko usudi preispitivat ili osuđivat lične stvari kao izbor kad se udat, rodit, koliko djece....
Ne smatram se ni malo sebičnom što se nisam sa 20 udala i rodila djecu, već odbrala da studiram i provodim se. Niti sam sebična što sad radim a nemriko vrijeme provodi u odbdaništu, mada bi muž mogao komotno da me izdržava.
Moje dijete ima zadovolnu majku, koja ni u jednom momentu ne žali za noćnim životom, putovanjima, ludiranjima. To sam proživjela kad sam mislila da je vrijeme.


potpisujem, da sam kojim slucajem ostala trudna prije nego sto sam to zeljela, stalno bih zalila da sam nesto propustila i razmisljala kako bi bilo da nisam, ostala zeljna izlazaka, provoda, putovanja, osjecala se na neki nacin sputanom. dijete je ipak velika obaveza i zahtjeva zrelost i odricanje a prije 30. ja nisam bila nikao zrela ni ozbiljna, priznajemuser posted image al sve je to individualno ,neko se uozbilji sa 20 a neko sa 30

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:37:14   
teacher75

IZVORNA PORUKA: ivanak

Pa u redu... ali ja sam samo postavila pitanje iz razloga... zato što vi "starije majke" mislite da "mlađa majka" žudi za noćnim životima, putovanjima... jer ste vi to ko proživili...


E pa da znate, nije tako. Ja sam se odlučila na udaju jer sam sasvim bila zrela za svoje godine i provodi i putovanja mi nisu bili prioritet prije braka.
Ako imam gdje putovati, idem sa djecom. A izlasci me ne privlače.

Sve "mlađe ene" ne valjaju, a vi valjate jer ste odgađale brak, djecu radi provoda, putovanja...


Zato je takva raspodjela pravedna?????

e pa ti si drugaciji karakter, ja nisam bila zrela, zeljela sam da izlazim i da se provodim, izlazim do zore, putujem u inostranstvo sa prijateljicama itd...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:40:35   
teacher75

IZVORNA PORUKA: ladyblue

oh, ode ova tema u neku raspravu s kojojm nema veze...

sve smo mi različite i u različito vrijeme sazrijevamo (neke nikada ne sazrijuuser posted image ). ja sam se udala sa skoro 34 godine i svoju curicu sam rodila par dana prije 35. rođendana. udala sam se kasno jer sam tek tada našla osobu za koju mislim da sa njm mogu provesti ostatak života. što se djeteta tiče ja sam mislila da nisam spremna za dijete ali sam iz straha da neću moći odmah ostati trudna nakon 7 mjeseci braka odlučila da "počnemo raditi" na bebi. na moju sreću, isti mjesec sam ostala trudna i sada imam prekrasnu djevojčicu od 6 mjeseci. ne planiram više rađati obzirom da mm ima 2 djece iz prvog braka a jedno dijete živi sa nama. s druge strane tu su i njegove godine (njemu će 47 ove godine).

e sada, što se izlazaka tiče to je jaaaako individualno. moja sestra se udala sa 22 godine i nikada nije žalila za izlascima. ja sam proputovala pola svijeta (ako ne i više), imam iz sebe godina i godina kafane, kafica, izlazaka i svega ostalog i ne nedostaje ni. po nekada mi se javi želja za nekim ludim izlaskom i "zaglavljivanjem" do ujutro ali brzo me prođe kada pomislim da me ujutro čeka malo dijete koje traži svoje. da ću izlaziti, hoću. kada curica malo poraste, kada ne bude ovisila samo o meni.

ne smatram da "mlade majke" imaju potrebu za izlascima više od nas malo starijih. u suštini, one i ne znaju šta su propustile (ako su išta propustile) pa im to i ne nedostaje. mnogo više može izlazak da nedostaje nama starijima jer smo prošle svašta i imamo raznih sjećanja i stvari koje bi smo željele da se nekada ponove. ovo je samo moje mišljenje i ovime ne prozivam nikog.

ovo ko da sam ja pisalauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:41:17   
Anoniman
Ne znam kako se upošte neko usudi preispitivat ili osuđivat lične stvari kao izbor kad se udat, rodit, koliko djece.



user posted image   bas ovako

ja recimo nisam bila luda z aizlascima i momcima user posted image   mene bi drugarice vukle iz kuce da negde izadjemo rekoh hajte vi pa ce te mi pricat kako je bilo i sta je imalouser posted image user posted image user posted image   ma rodjena za krpuuser posted image user posted image   eto udala sam se sa 23 i do sad t.e do moje 30te godine rodila troje dece i dva pobacaja imala, fakultet ne zavrsen ali od septembra se bacam na zavrsavanje  po meni je sve to individualno i sve zavisi ko je kakav tip tako da nema ubedjivanja , razliciti smo user posted image


< Poruku je uredio triputmama -- 11.5.2011 15:45:45 >

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:41:31   
Cickolini
SLazem se ... ja bih isto ponovo, mozda i koju godinu kasnije hahaha Budimo realni jako je malo majki, cast izuzecima, koje su sa svojih dvadeset spremni na ulogu supruge, a kamoli majke. Po meni je to najzahtjevnija i najodgovornija uloga u zivotu. Sve se moze stici ako se hoce, ali sto sebi ne pojednostavniti i olaksati pa sve po redu. Meni je bila smrt sudje prati i ponekad rucak napraviti. Sto kaze veselaa ko zeli hodanje, izlaske u tim godinama zamjeniti sa svekrvom, kucom i obavezama ....


Opet s druge strane, prije bih sa 17 postala majka nego nikad !


_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:41:50   
Anoniman
Jbt ja sa 19 godina tek se pcela ljubiti s momcimauser posted image

(odgovor članu chuci)
  Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:47:24   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Jbt ja sa 19 godina tek se pcela ljubiti s momcimauser posted image

i jauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:48:27   
sporty mamaa
Ja sam sam prvo dijete rodila sa 25, drugo cu roditi aBd sa 28.... Sto se tice izlazaka i putovanja, pa ne mora sad znaciti ako imate brak i dijete da se sad treba svega odreci... Ja vala pozelim i izac i putovat bez djeteta pa nek me neko shvati kako hoceuser posted image user posted image user posted image I nije mi nimalo lose kad ostane kod svekrve vikendom da ja i mm mozemo izac. Volim je najvise na svijetu, ali brate treba mi da malo predahnem, da se opustim, da ne moram stalno govoriti nemoj ovo, nemoj ono... Dnevno mi super dode sat vremena odmora, pa makar i da prosetam sama ili sa mm, da pustim mozak na pasu. Znam da mi je mama tu, da bi i meni bilo puno lakse, ali dobro i svekrva je pricuva bar dva puta tjedno, a to mi puno znaciuser posted image

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:48:58   
jasmin
Po meni je skroz neodgovorno analizirati ko je s koliko spreman za brak,majcinstvo ili bilo sto.
Osobe se razlikuju u svemu.Naravno da zena s godinama sazrijeva,ali i dijete raste pa se moze naci nacin za dobar odgoj kad god dobijes dijete.Iako spremnost zeninog organizma za uredno iznosenu trudnocu opada s vise godina,ja bih tako rado rodila dijete s 40...pa i kusur.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:50:08   
Anoniman
Ja vala pozelim i izac i putovat bez djeteta pa nek me neko shvati kako hoce


pa normalno da nekad sami supruznici odputuju , izadju

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:50:36   
bimba
Ne znam stvarno sta da dodam na sve sto sam procitala. Nisu mi jasna necija gledista a pogotovo ono pod navodnim znacima "starije majke". Pa moja mama i dan danas u 50-tim kaze -ja sam mlada. Ja imam 32 godine i nemam dijete, kada mu bude nafaka bice, neko dobije odmah a da ga nije ocekivao, drugi dobiju bebu zato sto su tako planirali, ja licno mislim da covjek moze dosta toga planirati al' sve je u Bozijim rukama. Godine nemaju nikakve veze ni sa djecom ni sa provodom, lumpovanjem ili sta vec ne. Ako znas sta zelis u zivotu, bilo kada da  ga dobijes, bilo planirano ili neplanirano ti ces biti odgovoran roditelj.
Moja sestra se mlada udala i do 25 izrodila dvoje djece, ja u 30-tim i jos bez djece. Kao cura dok sam se provodila znala mi je reci, blago se tebi, a to nema veze da ne voli svoju djecu ili da im je los roditelj. Jednostavno to je njen zivot i ona ga takvog voli a ovo je moj. Ja sada njoj znam reci moje dijete ce akb do moje 40-te krenuti u osnovnu a tvoja na fakultet, ali bez obzira na sve to ja ne bih nijenjala svoj zivot a niti ona svoj.


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 15:55:20   
Anoniman
I ja bih voljela roditi dijete tamo pred 40-e,trudnoca tako lijepo stoji zeni i podmaldjuje je...
Al' ne znam hocu li smjeti zarizikati...a i to trece mi nema gdje u ovom stanu(dj. soba mala za troje djece). Sad moze i ovo neko shvatiti kao pr..ravanje, ali Boze moj, moj zivot, moja odluka, moja materica, a volja je Bozja user posted image

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 16:12:20   
hatepsut
Ja sam rodila s 22,prije toga zavrsila skolu,zaposlila se,nasla u mene mi coeka user posted image i udala se user posted image izlasci mi ni najmanje nisu falili,niti mi i sad fale.dok je K. bio beba istina nisam nesto izlazila,ali kasnije i sad Bogam' "otisem se".K. ne cuvaju nane,niti dede (vrlo rijetko)nego uglavnom muz user posted image on cesce nece,kaze kud cu ja s tolikim zenama user posted image imam svoje drugarice i dalje izlazimo,provodimo se...moj muz je covjek mog zivota (za sad user posted image ) covjek nikad ne zna sta nosi dan a sta noc.moRe mi ga kakva zavest user posted image ne ganjam nikog,al jednostvano meni je gust izic otkacit se,posebno u neki drugi grad gdje me niko ne zna user posted image .drugu bebu planiramo,a trece nekad poslije 35e,ako Bog da!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 16:14:32   
Amani12
Kada se god desi trudnoca,treba je shvatiti kao blagoslov,jer to novi zivot i jeste.
Ja sam se udala sa 23 godine,rodila sa 25 i osam mjeseci.
Neko ce reci prerano,ima onih koji kazu trebala sam i ranije,ja kazem taman.
Imala sam veliku srecu pa nam se trudnoca desila jako brzo nakon sto smo je pozeljeli.
Planiramo jos bar dvoje djecice.
Opet,neki kazu troje mnogo,ali ja kazem nas zivot i nasa djeca.To su nase zelje,a da nam ih dragi Bog ostvari.
Ne volim rasprave o stvarima koje su prilicno osjetljive,a istovremeno nemaju nikakvog utjecaja na tudje zivote.
Neka svakom ko pozeli bebu dragi Bog ostvari zelju.
Sa 20 ili 40,potpuno je nevazno...
Roditeljska Ljubav je najveca i u 20im i 50im,a djeca su blagoslov kad god se dese.



_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 16:27:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ja sam sam prvo dijete rodila sa 25, drugo cu roditi aBd sa 28.... Sto se tice izlazaka i putovanja, pa ne mora sad znaciti ako imate brak i dijete da se sad treba svega odreci... Ja vala pozelim i izac i putovat bez djeteta pa nek me neko shvati kako hoceuser posted image user posted image user posted image I nije mi nimalo lose kad ostane kod svekrve vikendom da ja i mm mozemo izac. Volim je najvise na svijetu, ali brate treba mi da malo predahnem, da se opustim, da ne moram stalno govoriti nemoj ovo, nemoj ono... Dnevno mi super dode sat vremena odmora, pa makar i da prosetam sama ili sa mm, da pustim mozak na pasu. Znam da mi je mama tu, da bi i meni bilo puno lakse, ali dobro i svekrva je pricuva bar dva puta tjedno, a to mi puno znaciuser posted image


Potpisujem isto osjecam jos sam ja i sama s djetetom + sve ostalo kad ga seka uzme i pricuva pola sata tad se stvarno opustim , a svakom treba odmora pa imao on jedno dijete ili 5 ....Vrijeme samo za sebe , procitati  novine, otici na frizuru ili bilo sta drugo gdje je mozak na otavi ne  mora se razmisljati hoce li se udariti jeli gladno, zedno....Mama mi je bila u posjeti 3 mjeseca jbt koje olaksanje kad barem nisam mislila na rucak i veceru....
Pprema tome nista lose nije zeljeti otici na dan dva ili sat dva i napuniti baterije....

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 16:30:11   
jasmin
IZVORNA PORUKA: triputmama

Ja vala pozelim i izac i putovat bez djeteta pa nek me neko shvati kako hoce


pa normalno da nekad sami supruznici odputuju , izadju



Sasvim prirodan osjecaj-rodila dijete sa 20 ili sa 40 uvijek cu zeljeti trenutke samo za mene,i uvijek cu se truditi da ih imam.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 17:56:32   
babina beba
Ja sam prvo rodila sa 33,5, drugo sad sa 37 i nigdje zakasnila nisam. Al cesto pomislim da sam znala da je ovako fino imati djecu udala bih se i ranije i jos radjala da uzivam s njima, ali sudbina...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 18:09:53   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: babina beba

Ja sam prvo rodila sa 33,5, drugo sad sa 37 i nigdje zakasnila nisam. Al cesto pomislim da sam znala da je ovako fino imati djecu udala bih se i ranije i jos radjala da uzivam s njima, ali sudbina...


user posted image

btw ja sam mislila da si ti mnogo mladja user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
12.5.2011 8:37:01   
babina beba
Hvala VIisnja...imam dobrog frizera koji dobro sijede pokrivauser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
12.5.2011 8:46:14   
Malenaoduvijek
ja sam svog prvog djecaka rodila sa 33 i po, a drugog sa 34 i po, znaci haman pa na granici.
voljela bih da sam i ranije, jer nije lose ni imati veliku djecu a biti jos mlad, imam drugaricu koja je rodila prvo sa 19 a drugo sa 21 i eno sada ima veliku djecicu i naravno uziva,ali isto tako joj je pomalo i dosdno jer je djeca vise ne zarezuju ni tri posto, a ona razvedena pa sama.

mislim da sve ima svoje dobre i lose strane, ali ne bih voljela da me neko za 10 godina pita jesi mu ti baka bitno je i kako se covjek osjeca a i izgleda.user posted image


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *