|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
2.11.2009 22:49:42   
mamma mumi
vazi Istra09 planiram vidjenje i kaficu ako Bog da, sam da nam snijeg ne zavali kazu da ce sutra pasti, uh alaj ga nevolim. Kako su ostale 2puterice" ma ovo mi starka nesto pogrdno valauser posted image , kako bebaci. Moj Tarik 31.10. napravio svoje prve korake, a danas vec gazim ko velikiuser posted image user posted image Ljubim vas.

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
2.11.2009 22:55:10   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: istra09

Mamma mumi,
konačno da mi se javi neko ko je zainteresovan za druženje.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja dajem inicijativu, ali nikako da pokrenem ove starke.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Organizovaću je već nešto...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Puse svim zrelim mamama-starkama (dobra fora, asociralo me na tene "starke").



user posted image [/URL]


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
3.11.2009 11:20:21   
istra09
Mamma mumi,
bravo, bravo, bravo za malog Tarika.
O, drage male nogice...kako ja samo koračam...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Joj, a ja sam ti jedna od onih rijetkih što obožavaju snijeg. Super mi je kada škripi pod nogama, kada "raspali" minus...niko sretniji od mene (šta ćeš, januarsko dijete).user posted image user posted image user posted image


Kažeš puterice? Može, može...umjesto starki, kako da ne. Još samo da, umjesto naših muževa nađemo kakvu "piletinu"...user posted image user posted image user posted image user posted image

Pusauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
3.11.2009 11:21:23   
istra09
Tako je, Višnja.
Baš sam mislila na te starke.user posted image user posted image user posted image

Pusa svim mamama puterima.

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
3.11.2009 11:49:59   
milomoje
Visnja k´o da se usunjala u Zerinu bascu heheh, ,,,
meni ce biti 33 kad bebac dodje, jos malo pa se i ja zakaci ovdje ;)

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
3.11.2009 14:07:56   
shpagica
Ma ja samo da vas pozdravim! Otkud vam uopste da ste "starke"??? Meni je ideja radjanja djece i u 40-tim skroz super!

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
3.11.2009 21:11:31   
istra09
Ajde, milomoje,
odradi to, pa nam se priključuj.

Sretno.
Pusa

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
3.11.2009 21:14:22   
istra09
Spaghice,
starkama smo se samprozvale...onako...iz milja...user posted image user posted image user posted image
Naravno da se ne osjećamo kao starke... osjećamo se puterima, zar se ne vidi?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
I nama je ideja rađanja u 40-im super, zato smo je pretvorili u djelo i rodili prekrasne bebironkije.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
3.11.2009 22:25:27   
dafri
Moja mišica ovih dana ustaje u 6user posted image , a mama voli da se izležavauser posted image

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
4.11.2009 6:16:21   
istra09
Draga dafri,
i ja taakooo vooooliiim da se izležaaaavaaam, kunjam...user posted image user posted image user posted image

Moja srećica se probudila oko pola 6, mama joj je pripremila obrok, lijepo je papala, pa sada opet pajki.
A mama odmah trk na RR, da vidimo šta ima novo...user posted image user posted image user posted image

Neka su nam živa i zdrava ova naša dječica. Tako su čarobna i medena.
Ranije sam se teško budila ujutro, jer sam baš voljela spavati, a sada sva sretna ustajem na prvi šum iz malog krevetića.
Sada kada imam svoju princezu, često se pitam kako sam uopšte ranije mogla živjeti bez nje. Vjerujem da sve mame tako razmišljaju.

Inače, danas nam dolaze moji roditelji da se druže sa unučicom, a večeras očekujemo moju kolegicu sa posla (dolazi nam sa suprugom i 2 bebirona), pa ćemo se družiti.

Kako ste mi vi, kako bebiji? Kako provodite vrijeme ovih dana?


Za one mame koje su tek ustale - dobro jutro svim puter-mamama, uz prvu jutarnju kaficu.user posted image user posted image user posted image
Želim vam lijep i uspješan dan.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
4.11.2009 9:42:53   
dafri
Jutros u pola 7 buđenjeuser posted image ,ovih dana smo najviše u kući al danas moramo nekuda izaći,što zbog bebe a  i mameuser posted image .

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
4.11.2009 9:57:26   
šair
bravo esma 2010
To je jedna od najboljih rečenica izrečenih o mamama.
Ja sam takođe u kategoriji starijih mama(ovo prvi put izgovaram tj.pišem)Sina sam rodila u 32 a kćerkicu u 40.Sada kćerka ima 14 mjeseci.(pitanje glasi:Koliko godina ima mama?)
Iskreno smatram da je najbolje djecu rađati od 25-30 godine jer bebe,a poslije i malo veće bebe iziskuju energiju koju je zaista teško obezbijediti.Ali iz ličnog iskustva znam da sam sada odgovornija mama i da se više posvećujem djetetu nego što bih to uradila u 25-oj .U svakom slučaju biti mama je smisao života i ja se nadam da će Bog dati i tebi Esma 2010 da ti se želje ispune.
Pozzz

(odgovor članu esma*)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
4.11.2009 11:32:23   
bebano
Pozdrav zenice drage, a sto nam se grupa prosirila, neka neka to me bas raduje user posted image .
Istra09 ti si stvarno najvrijednija ovdje svaka cast. Eh eto ja u zadnje vrijeme ne mogu glavu dici od posla. Neka mi, a jesam se hvalila da mogu s posla cakulati s vama user posted image .
Kod nas sve klasika, bebac raste i svaki dan je sve sladji i sladji i veci lopov.
Sad idem opet da budem vrijedna, samo sam se htjela kratko tuspasiti, da me ne otpisete user posted image . Pusa svim mamama - starkama i njihovim dragim bebacima user posted image

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu šair)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
4.11.2009 13:10:07   
Visnja RR
moja smizla jutros spavala do 8:30 pa se mama-starka naspavala user posted image
pozdrav starkama user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
4.11.2009 13:18:17   
senka kurt
Pozdrav mamama "starkama", koje nisu počele raditi, koje mogu spavati do kad hoće (mogu kad imaju preeedivne bebe), mamama koje uživaju u najboljim godinama sa svojim najdražim...

Aha, evo sad se sjetih nečega, što možda i ima veze sa ovom temom: Do 35. si što tvoji roditelji hoće od tebe, od 35. ono što sama želiš biti.



_____________________________

Sin - 14.1.2009.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
4.11.2009 14:56:00   
shpagica
Draga Senka, meni su moji roditelji takav uzor u svemu da sumnjam da cu nakon 35-te prestati da pokusavam biti sve sto su mi usadili kao neprikosnovene vrijednosti user posted image

ps iz iskrenog osjecaja postovanja prema svemu sto znam o tebi izuzetno mi je tesko da te ne persiram (a znam da bih u licnom kontaktu) i donekle mi je drago da se na forumu mozemo ovako neformalno i opusteno porazgovarati. Kako nam je mali Sin?


(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.11.2009 12:51:46   
istra09
Drage moje mame-puteri,
jutros smo bili na kontroli u Vrazovoj i usput primili vakcinu.
Mamina srećica ima 3 mjeseca i 28 dana - teška je 7,4 kg i duga 65,5 cm.
Sve je u redu, bebać napreduje više nego dobro...nemamo nikakvih tegoba, pa je mama sretna i zadovoljna.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Dafri,
neka, neka šetnji.
Jutros mi pedijatrica u Vrazovoj preporučuje da što više izlazimo sa bebom, dok je još lijepog vremena.
Dakle, marširati, marširati...user posted image user posted image user posted image

Bebano,
baš sam se pitala što se ne javljaš.
Znači, zaokupirao te posao. Al, zato, ko radi taj i zaradi...user posted image user posted image user posted image
Inače, pošto se dugo nisi javljala, ti i ne znaš da mi više nismo starke... sada smo puterice / puteri.user posted image user posted image user posted image

Konačno da nam se mama Višnja malo naspava.user posted image user posted image user posted image

Senka,
ni tebe nam dugo nije bilo.
Jesi li i ti to već počela raditi?

Ja sam se tuspasila svom šefu... I, prije nego se uopšte snašao, samo sam mu javila da neću doći prije juna slijedeće godine.

Kako ste mi vi, inače, i kako su vam bebaći?

Šaljem vam zagrljaje...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
... i suuuupeeer ste miuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.11.2009 13:02:57   
bebano
Draga Istrice - puterice user posted image  i ostale mame puterice,
 
evo i mene opet malo. Pauza je, pa mogu navrnuti na RR.
Bravno za Leonardicu user posted image . Ma vejika sam curica sada, kuc kuc najbitnije je da su nam djecica dobro. 
 
Javljaju se zenice, grupa nam je sve veca i veca, sto me bas veseli.
 
Kod nas klasika. Lukica raste i svaki dan ima nove folove, mudrica mamina.  Ja sam danas k'o i ovo vrijeme, citajte mutna. Bas mi je nesto tesko vrijeme, juce nakon -1, jutros +10. Inace me jugo uvijek tako "slomije". Valjda to dodje s godinama user posted image .
Velika pusa mamicama i djecici user posted image

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
5.11.2009 15:24:56   
dafri
Mi smo danas fino spavali,malo slabije ručkamo al možda su zubići,išli malo u halamak,a sad tata šeta s mačkicom, a mama pije kafu i uživauser posted image


(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
6.11.2009 11:32:24   
istra09
Drage moje mame-puteri,
evo da se javim poslije slabije prospavane noći.
Malena je sinoć imala povišenu temperaturu, kao reakciju na jučerašnju vakcinu.user posted image user posted image user posted image
Iza ponoći smo joj mjerili temperaturu i bila je 38.7, pa smo je istuširali mlakom vodom i u guzu ubacili malo čepića "lupocet".

Polako je spadala, a zadnji put kada sam mjerila oko 3 jutros, bila joj je 38.
Sada je papala i trenutno joj je 37.9.

Konsultovala sam pedijatricu koja kaže da nije ništa strašno i da joj stavljam čepiće samo u slučaju povišene temperature, tj.preko 38.5.

Baš mi je bilo žao, tako je bila vrela. Prvi put dobija temperaturu, ali se nadam da će sve biti dobro.
Danas ću je pratiti, pa ćemo vidjeti kako će se ponašati.

Inače, planirale smo malo prohodati po gradu, ali nam se ne dade.

Baš je ružno vrijeme...čovjeku se samo spava.

Pusa mojim dragim RR.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
6.11.2009 13:44:27   
dafri
Žao mi što je malecka imala temp.,kad je moja prvi put dobila i mi smo se uspaničili a isto je imala 38,7,mi smo dali sirup paracetamol i oblogice i brzo je spala.
Danas će ona već biti ok.user posted image
Kiša ,ne može se napoljeuser posted image

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
6.11.2009 13:56:32   
istra09
Dafri,
kakve si joj oblogice stavljala?

Hvala ti.
Pusa


_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
6.11.2009 14:12:08   
senka kurt
Istra, nadam se da je Leonarda bolje. I da je temperaturica spala. Žao mi je i da je takva reakcija na vakcinu. No, nadam se da će sve biti u redu.

Dakle, ja sam počela raditi 1. septembra. Našla prekrasnu tetu, Sin je u dobrim rukama, a imam sreću i da MM dobar dio dana može provesti radeći u stanu. Sin mi nedostaje, ali ne postoji način da iskažem radost kad nakon posla dolazim kući, a on vrisne od sreće što me vidi. Time su razbijene sve moje sumnje, svi moji strahovi da će me zaboraviti, da neće znati da sam mu ja mama, da će tetu zavoljeti više nego mene. (Znam, znam... zvučim malo suludo).

Shpagice, nevjerovatno je lijepo ono što si napisala o svojim roditeljima. Moja mama, na žalost, nije živa, ali sam beskrajno ponosna na nju. Tata je, hvala Bogu, u dobroj formi, veseo, duhovit, zdrav... Generalno, strašno sam ponosna na njih, najbolji su roditelji na svijetu. I sve što sam u životu radila, radila sam da oni budu sretni, ponosni zadovoljni.
No, glede te 35. Istina je da sam postala oštrija, ponekad grublja,neljubaznija nego što su oni htjeli. .Da, da... to su godine

_____________________________

Sin - 14.1.2009.

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
6.11.2009 15:39:30   
dafri
Od rakije na čarapice,i znam da nema nekog boljeg efekta od vode ali eto ja vjerujem u rakijuuser posted image
Kako danas bebica jel spala temperatura?
U svakom slučaju ne brini nije to nimalo visoka temp.,čak se ne preporučuje ni skidati,kao da se dijete samo izbori,što mi nismo naravno mogli.

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
6.11.2009 21:53:01   
Visnja RR
u pdf zdravlje ima zakacena tema o temperaturi ...procitajte je
mozda je cepic na temp od 38.7 jos prerano... mada svaka majka zna najbolje...
ja uvjek prvo krenem sa panadolbaby sirupom...
nadam se da je temperaturica prosla

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *