|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:15:20   
salmy
Na vjezbama uvijek govore sljedece:
Ako je vama hladno i bebi je,ako vi nosite kapicu po stanu stavite je i bebi,rukavice ni pod razno.Carapice obavezno ali prije izmasirati nogice bebija i navuci pamucne carape.Kad bolje skontam u pravu suuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ne treba puno topliti bebe,jer mislim da poslije kad poraste moze imati problemuser posted image user posted image user posted image  ako sam u pravu iskusne mame recite nam.Savjeti su uvijek dobro dosli

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:17:39   
akica b
Ja nisam nikada masirala bebu a rukavice sam itekako stavljala jer je sav bio izgreban...tako da??user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:19:50   
dinciii
I ja sam stavljala rukavice u 40-nici jer se grebala,eh poslije kad sam joj smjela noktice sjeci onda nisam vise...KAo sto neko rece koliko se ti obuces tako i bebu et samo ono prvi mjesec malo jace je oblaci jer je izasla bebane iz pupe pa dok se navikne na temperaturu....Ja svojoj nisam nikad stavila kapicu u kuci nit sam je toplila....

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:20:39   
salmy
vjeruj Akica b da ne kontam..............kao kad bebi vidi rukavice samo se prepadneuser posted image user posted image user posted image  treba ga pustiti da upoznaje svoje tjelo,a ako se grebe kaze da treba nokte odsjeci polako jer su tanki.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:21:01   
milenium
akice,jesu tebi bili hormoni al vidiš da ipak znaš da je vani bilo hladno a tebi vruće zbog hormona,znači:hladno je.user posted image

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:21:41   
Anoniman
Ja sam isto rukavice Andreju stavljala i to negdje do treceg mjeseca sigurno

(odgovor članu dinciii)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:26:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: salmy

vjeruj Akica b da ne kontam..............kao kad bebi vidi rukavice samo se prepadneuser posted image user posted image user posted image  treba ga pustiti da upoznaje svoje tjelo,a ako se grebe kaze da treba nokte odsjeci polako jer su tanki.


Ma kakvo prepadanje, ne vide oni tada ni bijelog zeca...a lako se ogrebu pa onda pocnu da placu. Nokte haman ni ne vidis kako je to sve malo, tanko i krhko...rukavice su zakon...tek kada pocne da" kopca" da ima ruke onda mu skines rukavice...a ruke skonta tek negdje u 3 mjesecu

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:26:14   
akica b
IZVORNA PORUKA: salmy

vjeruj Akica b da ne kontam..............kao kad bebi vidi rukavice samo se prepadneuser posted image user posted image user posted image  treba ga pustiti da upoznaje svoje tjelo,a ako se grebe kaze da treba nokte odsjeci polako jer su tanki.



Da se prepadne??? cega????? Dijete ne upoznaje svoje tijelo tako rano.To je moj licni izbor,ti ne moras tako uraditi,ucini onako kako msilis da je najispravnije...slusaj svoj instikt...user posted image


_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:27:51   
akica b
IZVORNA PORUKA: milenium

akice,jesu tebi bili hormoni al vidiš da ipak znaš da je vani bilo hladno a tebi vruće zbog hormona,znači:hladno je.user posted image



Pa zato i kazemuser posted image ...Onda bih ga gologuzog skidala da ga trebam obuci kao sebeuser posted image


_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:30:32   
dinciii
salmy al kazu da nevalja sjeci nokte u 40-nici...Sta sam trebala uraditi da pustim dijete da se izgrebe user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:31:20   
reallove
po mom misljenju bebe ne treba topliti,ja svog emin nikad na toplim previse,rukavice sam mu stavljala samo u 40-snici ali vise ne..i  ja sam cula za to koliko sebe oblacis toliko i bebu pa sad neznam e jedini mi je problem  preko zime kada spava neznam,ovdje gdje naci vrecice za spavanje jer emin kada spava uvijek svuce pokrivac

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:32:32   
akica b
Reallove,poslacemo ti jednu iz Bosneuser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:34:34   
mnn
ja malenog sada obučem toplije.stavim mu trenirkicu i bodi dugir rukava i čarapice...ma njemu zna i u tome biti vruče pa urla...on ima super cirkulaciju i uvijek mu je toplo....a meni su rekli da bebe treba obuči toplije samo kad su im noge i ruke hladne...a ne previše jer oni imaju bolju cirkulaciju od nas...



_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:34:48   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: reallove

po mom misljenju bebe ne treba topliti,ja svog emin nikad na toplim previse,rukavice sam mu stavljala samo u 40-snici ali vise ne..i  ja sam cula za to koliko sebe oblacis toliko i bebu pa sad neznam e jedini mi je problem  preko zime kada spava neznam,ovdje gdje naci vrecice za spavanje jer emin kada spava uvijek svuce pokrivac


Imate li vi IKEA u jordanu?

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:35:33   
nikita
evo kako se mm i ja  pokrivamo: deka ispod nas deka iznad nas i jorgan...ja spavam u piđami a muz u gacama user posted image Tako je bilo dok se soba nije grijala a kad bebi dođe grijat cemo je...hvala vam zene, vec mi je mnogo jasnije...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:36:17   
salmy
Ipak poslusati svoj instiktuser posted image user posted image user posted image probati sa rukavicama i bez njihuser posted image user posted image user posted image user posted image
Neznam jeli tacno da bebu treba povijati navece(moja mama me smara sa tim) kao beba ce bolje spavatiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Vi sigurno imate i takvo iskustvo,

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:38:30   
milenium
Jooj akice,bitno je ono što znaš a to je da si ti znala da je vani hladno i da bi bebu obukla ko sebe da ti nije tih hormona.user posted image znači opet znaš kako ćeš je obuć.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:39:23   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: salmy

Ipak poslusati svoj instiktuser posted image user posted image user posted image probati sa rukavicama i bez njihuser posted image user posted image user posted image user posted image
Neznam jeli tacno da bebu treba povijati navece(moja mama me smara sa tim) kao beba ce bolje spavatiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Vi sigurno imate i takvo iskustvo,


JA sam rukavice koristila samo dva tri dana i vidila da nema nikakve fajde od toga... al doduse ja sam nju povijala po noci kad je spavala, bas to kao sto tvoja mama kaze i vjeruj da mi je spavala bolje. JA nju podojim, ona zaspi i povijem je onako dok spava. Znala je spavati od 23 do 8-9 ujutru...
Moja mama kaze da je to zato sto se nemoze dirati rukama po licu a i zato sto se osjeca sigurnijom jer ima osjecaj da je neko grli... Lamiju sam povijala 2,5 mjeseca ako Bog da i sledece dijete cu tako.


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:39:40   
akica b
Povijati? Mislis ono i rukice i noge i sve u deku kao u bolnici jel'? Ja to nisam radilaaaauser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:39:55   
Amrino
Ja sam Hamzu uvijek oblacila kao i sebe. Kapicu i rkavice mu nisam nikada stavljala (mislim na kapicu u kuci).
Sada ga malo toplije obucem (plisane gegice ili pidjamu+ carapice) jer se ne voli pokrivati. Pokrijem ga dekicom ali je zbaci sa sebe u toku noci...Vreca za spavanje je misaona imenica jer ovaj voli da je slobodan pa da fino mase nogama. Posto spava s nama u krevetu- grijemo ga mi pa se ne brinem. user posted image
Rodjen je 29. decembra.
Ni na polju nismo nikada pretjerivali. Ne znam jesam li ga ikada pokrila dekom na polju...Obucem ga toplo i to je to.
Kada je BAS hladno- e tad nismo ni izlazili user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:40:30   
reallove
nemamo ikea ali potrazit cu po djecijim radnjama,vidala sam ja to ali ide uz krevetic nema posebno,ma morat cu se snaci

< Poruku je uredio reallove -- 5.10.2009 22:41:51 >


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:40:43   
akica b
IZVORNA PORUKA: milenium

Jooj akice,bitno je ono što znaš a to je da si ti znala da je vani hladno i da bi bebu obukla ko sebe da ti nije tih hormona.user posted image znači opet znaš kako ćeš je obuć.



U pravu si Milenium,odustajem...znamuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:42:34   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: reallove

nemamo ikea ali potrazit cu po djecijim radnjama,vidala sam ja to ali ide uz krevatic nema posebno,ma morat cu se snaci


Aha, u ikeji imaju cak i jeftini su pravo... nadam se da ces naci, to je spas majke mi.... moje je u tome spavala od treceg mjeseca pa do osmog... kad je pocela da se dize da hoda po krevetcu morala sam joj prestati sa tim jer je znala da padne i da se udari jer zapne...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:43:02   
Amrino
Moja mama kaze da je to zato sto se nemoze dirati rukama po licu a i zato sto se osjeca sigurnijom jer ima osjecaj da je neko grli... Lamiju sam povijala 2,5 mjeseca ako Bog da i sledece dijete cu tako.


Procitaj prvo temu Zastoj u motorickom razvoju pa vjerujem da poslije toga neces. To je jako ruzan i opasan obicaj. Dijete je tako u totalno neprirodnom polozaju! Zamisli da tebe tako neko zamota?!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:44:55   
salmy
Hvala Vam zenice svasta naucihuser posted image user posted image user posted image user posted image  ako ne pitas neces ni znatiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *