|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
7.10.2009 8:37:15   
Hannah
Povijanje je štetno ukoliko je beba neprestano povijena duži period.
Inače im godi kad im je tijesno :D, moj nije mogao zaspati drugačije, stavljala sam ga u dekicu i vezala mu ruke i noge tetrama (kako ovo okrutno zvuči).

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
7.10.2009 8:53:31   
Anushka
zelim bebu mi smo tek sad kupili stramplice za ovu zimu. ako odrzavas 20tak stepeni u kuci nece joj trebati donja odjeca, a napolje svakako ne bi trebala izlaziti ako je manje od 9-10 stepeni sa tako malom bebom, osim naravno na kontrole ali to ide autom i jednostavno stavis vise slojeva odjece.

za povijanje - Meni je isto tako okrutno i besmisleno sputavati bebu u povoj, ja sam ga umotavala u dekicu ali nisam vezala i mogao se "osloboditi" kad god je htio, i cim je poceo izvlaciti rukice prestala sam ga umotavati tako. I posto je provodio vecinu vremena dojeci, nije trebalo stvarati osjecaj da ga neko grli, jer je stalno bio u mom zagrljajuuser posted image .

mene su brinule rukavice ali bezrazlozno, jer je dobro i na vrijeme razvio finu motoriku. Sa 2,5 mjeseca i pored rukavica je znao da ima svoje rukice i prstice i da se moze sluziti njima pa je lupao zvecke iznad glave u kreveticu da mu zvece.

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
7.10.2009 9:37:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nikita
Hvala neki, ja se bas pitam bi li kupovala vrecu za spavanje ili ne jer to sputava bebe , ne moze mrdat nogicama kako treba a s druge strane mislim da bi dekicu stavio na glavu ili bi se otkrio...ali i to sto kazes, svakako prvih mjeseci non stop buljimo u njih bilo dan bilo noc user posted image


I moja je mrvica rođena u januaru. U početku sam je pokrivala debljom dekicom... dok se nije počela vrtiti i otkrivati. Sad smo stalno u vreći... ljeti je bila tanka, a sad smo uveli i debelu vreću. Malena se može bez problema vrititi, dizati none, čak je nekad nađem i na stomaku... zaista nije sputana u vreći. S obzirom da ona fino spava po cijelu noć, ne moram se buditi ni da vidim da li se otkrila ili strpala kraj deke u usta : )

(odgovor članu nikita)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
7.10.2009 10:43:46   
želim bebu
Hvala puno na pomoći.Inače nam je u kući relativno toplo, imamo grijanje, ali me ipak zanimalo šta sve treba obući bebi da joj ne bi bilo hladno.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
7.10.2009 13:32:39   
*Seve*
IZVORNA PORUKA: Anushka
Meni je isto tako okrutno i besmisleno sputavati bebu u povoj, ja sam ga umotavala u dekicu ali nisam vezala i mogao se "osloboditi" kad god je htio, i cim je poceo izvlaciti rukice prestala sam ga umotavati tako. I posto je provodio vecinu vremena dojeci, nije trebalo stvarati osjecaj da ga neko grli, jer je stalno bio u mom zagrljajuuser posted image .


Slazem se sa ovim...Ni ja nisam nikad,niti bi ikad zamotavala bebu u povoj....
To mi je nekako patnja za bebu....Zamislim da mene neko tako umota..user posted image
A kapicu sam stavljala,laganu pamucnu,bez da se veze skoro do 3 mijeseca...
Jucer kupila mu jorgan za zimu,jao kako je sladak,stramplica par komada i tri pidzame plisane..

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
8.11.2012 22:28:11   
milenium
ne znam je li prikladna tema,ali jeste li vi svojim bebama koje su tek rođene oblačile štramplice zimi,odnosno prva 3-4 mjeseca da li bebi uopće trebaju štramplce?

kako obući dvomjesečnu bebu kad ide van u šetnju zimi?

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
8.11.2012 22:40:49   
Medi_87
mi nismo nosili stramplice, za napolje bi mu obukla neke toplije gegice, kapu, i imali smo onu vrecu za kolica u koju bih ga stavila i to je to, kapu u kuci smo nosili jedino nekih pola sata nakon kupanja, a jorgan malim bebama ne treba, mi ga jos uvijek ne koristimo, mada ga imamo, koristimo vrecu za spavanje i ako je bas hladno preko ide deka,
povijala ga nisam nikad

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
8.11.2012 22:45:25   
milenium
je li to ona vreća što dođe uz kolica,kao jastuče?kao bunda?
a ta vreća za spavanje je li s rukavima ili bez rukava da može rukama micati?prošla beba mi je bila ljetna pa me nisu mučila ova pitanja.

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
8.11.2012 22:47:20   
teacher75
ne trebaju, moja lana je rodjena u oktobru i ja sam joj tada oblacila pantolice ili donji dio trenerke ili helanke, gore majicu i eventualn oneki dzemperak i u skafander pa u kolica, sasvim dovoljno, skafander zakon.nisam imala ni onu vrecu za kolica

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
8.11.2012 22:51:19   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: milenium

ne znam je li prikladna tema,ali jeste li vi svojim bebama koje su tek rođene oblačile štramplice zimi,odnosno prva 3-4 mjeseca da li bebi uopće trebaju štramplce?

kako obući dvomjesečnu bebu kad ide van u šetnju zimi?


Trenerka i skafander.
Najjednostavnije.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
8.11.2012 22:53:17   
teacher75
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: milenium

ne znam je li prikladna tema,ali jeste li vi svojim bebama koje su tek rođene oblačile štramplice zimi,odnosno prva 3-4 mjeseca da li bebi uopće trebaju štramplce?

kako obući dvomjesečnu bebu kad ide van u šetnju zimi?


Trenerka i skafander.
Najjednostavnije.

user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
8.11.2012 23:00:09   
Medi_87
milenium ta je vreca haman k'o skafander s tim da ima rupice da se mogu provuci kaisici na kolicima

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
9.11.2012 14:26:14   
animagical

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: milenium

ne znam je li prikladna tema,ali jeste li vi svojim bebama koje su tek rođene oblačile štramplice zimi,odnosno prva 3-4 mjeseca da li bebi uopće trebaju štramplce?

kako obući dvomjesečnu bebu kad ide van u šetnju zimi?


Trenerka i skafander.
Najjednostavnije.

a ako ti je mrsko oblaciti bebi od dva mjeseca trenerku, mogu i gegice, bodi i skafander

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
9.11.2012 14:53:54   
Bebica11
Sto se tice spavanja moja N se otkriva i ne podnosi nista na sebi, eventualno taaanku dekicu pa je ja onda obucem, carapice, bodi kr il dugih rukava i donja trenerkica i tako spava

nece vrecu vristi i onda je i ne pokrivam uopste

ima li jos slicnih slucajeva???user posted image

btw vidim da joj ne smeta, ne prehladi se i sl, a mm govori da je to jer je buca pa joj vruce a i njemu je stalno vruce mislim da je to genetskiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
9.11.2012 14:57:24   
Bebica11
I jos jedno pitanje oblacite li djecicu vec u skafandere?

ja imam jedan tanji ono vise "cohani" ne znam bas te materijale, mm govori da je prerano za njega a ja kontam da je bas taman za njega vrijeme, jer rastrbuha se u jaknicama i sluser posted image

tj ne mislim ga ovako po suncu vec npr veceras u mrak idemo negdje pa je bas hladno kad zadje sunceuser posted image

< Poruku je uredio Bebica11 -- 9.11.2012 14:58:50 >


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
9.11.2012 15:02:13   
SailorMoon
MOja A je 06.11. rodjena i od prvog dana smo izlazili na polje sa njom.
Obucem joj gegice (bez strampli) jaknicu i imala sam vrecu za maxi cosi. Stavium je u vrecu, prekrijem dekicom i onda samo zatvorim vrecu i superiska. U kolicima j e bila ona korpa tako da sam je ususkivala u deku. Cim je imala 2 mjeseca stavlja sam je u skafander. Mogla sam i prije ali bio joj velikiuser posted image
A po noci spava u vreci za spavanje. Od prvog dana pa do sad. Cak i ljeti kupim jednu skroz tanku, pamucnu vrecu.

< Poruku je uredio SailorMoon -- 9.11.2012 15:03:36 >


_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
9.11.2012 15:20:18   
animagical
bebice ja sada A za vecernju setnju obucem u bodi, majicu, hlace, jaknu, cipele....kad bude hladnije dodacu i strample ili termo hlace, ili deblju trenerku...

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
10.11.2012 10:53:29   
Lalali
kod mene kuci je jako toplo tako da bebu ne utopljavam puno, bodi dugih rukava , trenerkicu i carapice. ovih dana trebamo na prvu kontrolu i to ce joj biti prvi izlazak iz kuce pa ne znam sta da joj obucem da joj ne bude hladno

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
14.12.2012 9:12:46   
mamaibabo
neznam je prikladna tema al imam dilemu zelim izvesti svoju 8 mjesecnu bebu u set_nju i naravno na mene muz drvlje i kamenje,jesili ti normalna po ovakvom minusu.....user posted image user posted image user posted image a ja kontala malo vaan ubukla bih joj skafander al .....izvodite li vi svoje bebe po ovom minusu.....user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio mamaibabo -- 14.12.2012 9:13:41 >


_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
14.12.2012 9:22:23   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: mamaibabo

neznam je prikladna tema al imam dilemu zelim izvesti svoju 8 mjesecnu bebu u set_nju i naravno na mene muz drvlje i kamenje,jesili ti normalna po ovakvom minusu.....user posted image user posted image user posted image a ja kontala malo vaan ubukla bih joj skafander al .....izvodite li vi svoje bebe po ovom minusu.....user posted image user posted image user posted image user posted image



Da, svaki dan,obuci joj skafander i gotovo,neces sada citavu zimu biti u kuci,nema veze sto je hladnouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
14.12.2012 9:28:14   
ciciban26
Minusi su tek pred nama,bolje da sad polako navikavas bebu da je iznosis iz kuce. U pocetku po par minuta pa polako produzavas. Neko je prosle godine spomenuo da koliko beba ima mj. na toliki minus smije,koliko je tacno ne znam user posted image
Prosle zime sam svakodnevno izlazila s user posted image cak i s 3 mj. Dobro je ususkam i u kratku setnjicu. Naravno nisam izlazila na -20.
Bilo mi je bitno da je vedro,da nema one magle i smoga,spremimo se i bar do pekare trknemo user posted image

_____________________________

Moj zivot,moja dusica,moja zvjezdica i suncica :) 22.09.2011 12:05

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
14.12.2012 9:29:20   
Lady26
IZVORNA PORUKA: mamaibabo

neznam je prikladna tema al imam dilemu zelim izvesti svoju 8 mjesecnu bebu u set_nju i naravno na mene muz drvlje i kamenje,jesili ti normalna po ovakvom minusu.....user posted image user posted image user posted image a ja kontala malo vaan ubukla bih joj skafander al .....izvodite li vi svoje bebe po ovom minusu.....user posted image user posted image user posted image user posted image

Samo naprijed, pusti muza user posted image
Skafander, sal+kapu+rukavice, cizmice i furajte....
Pa zamisli da cijelu zimu provedes u kuci user posted image  

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 97
   [Obrisana poruka]
14.12.2012 9:37:03   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mamaibabo)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
14.12.2012 10:04:24   
hatepsut
Meni je malo previse na -15 izvoditi bebu i ja svoju ne izvodim.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
14.12.2012 10:07:00   
Lady26
Hato pa tvoja je skroz malesna bebica....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *