|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
24.10.2009 20:54:59   
cokolino_79
Jedino nisam probala to sa blagim šamarom,nekako mi nenormalno i strah me opaliti "šamarčić" bebi od 12mj.Meni su pedijatri rekli i da je uštinem za rukicu ali ja to nekako bojažljivo da je ne povrijedim tako da to ne pali.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
24.10.2009 21:00:02   
Lulu_
imala sam takvih situacija samo bih je okrenula na stomak.nisam je stipala i nisam je udarala po ledjima...hvala bogu uvijek je bilo ok.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu cokolino_79)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
24.10.2009 22:32:17   
tweety
Ja sam sina udarala po guzi jer su mi tako rekli da pokušam i stvarno je djelovalo.Naravno on nije ništa osjetio jer je tada nosio pelene.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
8.3.2011 19:55:00   
Almaa
uhhhh i moja beba je sklona da se zakocene, jos sad idemo na prvu trojnu bocu, ziva ne znam sta cu, brinem se vec danima, jer ona se zakocene i kad je vagajuuser posted image

_____________________________

napravi svaki korak ovom istom strascu i pregazit ces more na tom hodocascu...

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
8.3.2011 20:48:11   
makana
negdje je već bila tema o ovome, znam da sam kao luda jedno vrijeme tražila sve što je u vezi sa zacenjivanjem djeteta, za mene je to najgori period almedininog dosadašnjeg odrastanja i već sam pomišljala da je zaista trebam podvrgnuti svim onim testovima kako bih se riješila mučne dileme ima li moje dijete ne daj Bože milosni epilepsiju
ovo o čemu pojedine forumašice govore je blaga verzija, znam d aje za njih izgledalo strašno ali kad vam se dijete onesvijesti u rukama uz krkljanje i grčenje cijelog tijela, a zatim ne povraća svijest neko vrijeme i kad se konačno probudi gleda "prazno" ne miče ničim, ruke i noge kao oduzete.... to su stravični momenti za majke, a ja sam bila jedna od onih koje su to doživljavale
hvala Allahu uzvišenom dao mi je snage da pričam o tome i jedna od naših forumašica, a sada opet i RR, žena koja sebe s pravom zove ružom pronašla je i poslala mi članak nakon kojeg sam promijenila smijer razmišljanja i osjetila ogromno olakšanje
poslije smo nakon, i ranije sma pisala o tome i biću opet iskrena, šamara i pucanja prutom po nogama riješili afekt
mislim da je bit u tome da dijete doživi šok, odnosno fizičku bol koja će ga "povratiti" iz stanja u koje upada prekidom disanja
evo dijela tog članka, nadam se da će još nekima donijeti mir, elhamdulillah
preuzeto sa
http://www.mojdoktor.hr/print.aspx?article=1319

Afektivne respiratorne krize

Sretni su roditelji koji ne znaju o čemu se ovdje radi. Jedan mali broj djece znade za vrijeme plača izgubiti zrak ("zaceniti se"), poplaviti i izgubiti svijest. Ponekad pri tome dobiju generalizirane trzaje tijelom (poput epileptičkog napada) koji su uzrokovani nedostatnom količinom kisika u mozgu. Vrlo ružna slika koja navodi roditelje u očaj misleći da im dijete umire. No uobičajeno, nakon što dijete izgubi svijest, prestaje grč mišića koji je izazvao prestanak disanja i dijete prodiše te dolazi k svijesti. Uzbuđenje i emocije koje potom slijede na neki način «hrane» ovu pojavu pa se ona ubrzo ponavlja prigodom slijedećeg plača. Napadi postaju sve učestaliji i teži a roditelji sve više ustrašeni i nesigurni.

Zanimljivo je da se afektivne respiratorne krize uobičajeno javljaju u prisustvu jednog od roditelja (najčešće majke koja jače od supruga izražava strah i nesigurnost ). Napad se može prekinuti u prvoj fazi ako se djetetu odvuče pažnja i skrene sa puta plakanja bez udisaja. To se može načiniti nekom neuobičajenom radnjom, riječima, zvukom i sl. Da bi roditelj smireno i adekvatno reagirao mora biti uvjeren da se djetetu ništa ne može dogoditi u napadu, te da se mogu spriječiti isključivo samouvjerenim i sigurnim pristupom. Obično je jedan od roditelja emocionalno stabilniji i pruža podršku onom slabijem kako bi kroz prvi period prošli sa što manje problema. Ubrzo kada se pokažu rezultati (uspješno prekidanje napada, smanjenje učestalosti i intenziteta) roditelji postaju potpuno smireni, a odsustvo iskazanih emocija u kritičnim trenucima ubrzo u potpunosti prekida pojavu novih napada.

ZAJEDNIČKI ZAKLJUČAK

Dijete treba osjećaj sigurnosti i zaštićenosti od majke. Nesigurnost i nekonzistentnost odgovora majke uzrokuje u djeteta nemir i potrebu da se uz nju privije, da je što bolje osjeti tjelesno i emocionalno. Zato kod navedenih problema pomaže samouvjeren i siguran nastup, određeni red (strukturiranost) dnevnih aktivnosti koji djetetu pružaju osjećaj sigurnosti i smanjuju vjerojatnost angažiranja roditeljske pažnje obraćajući njihovu pozornost na svoje vitalne funkcije (disanje, uzimanje hrane, defekacija, mokrenje). Tek za usporedbu, navedeni problemi se gotovo nikad ne javljaju u obiteljima koje imaju puno djece. Svako dijete osjeti u kojoj mjeri može zaokupiti roditelja, a to je u ovom slučaju značajno manje nego kad majka ima jedno ili dvoje djece. Naprosto po prirodi stvari majka nema vremena trčati za jednim od njih i nuditi ga sa hranom. Mogućnosti „manipuliranja“ roditeljima su vrlo male. Još jednom naglašavam: svi se navedeni procesi događaju na razini emocionalnog; nisu svjesno potaknute radnje. Stoga i odgovor koji slijedi mora biti na istoj razini – putem neverbalnih poruka. Majkama koje imaju jedno ili dvoje djece i s teškom mukom izlaze na kraj s navedenim problemima nudim savjet: kada niste sigurni da li ste previše ili premalo angažirani oko navedenih problema svog djeteta zamislite kako bi u toj situaciji postupila majka koja ima dvanaestero djece – pokušajte pristupiti na taj način i nećete pogriješiti!

Prim.dr.sc. Milivoj Jovančević


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Almaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
8.3.2011 20:58:39   
Hannica
Joj,i nama se par puta desilo da se zakocene.Zaista strasno,zakocene se i poslije kad dodje do daha onda kao da padne u nesvjest,tijelo se skroz opusti,oci uvrne,ma strasno.Ne ponovilo se.uh...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
8.3.2011 21:41:14   
rose
IZVORNA PORUKA: Almaa

uhhhh i moja beba je sklona da se zakocene, jos sad idemo na prvu trojnu bocu, ziva ne znam sta cu, brinem se vec danima, jer ona se zakocene i kad je vagajuuser posted image


moja je imala 2 slicna momenta s 2-3 mjeseca...i to nije poplavila vec pobijelila u licu a nogice pomodrile...jako se rasplakala dok sam joj cistila nosic (prvi put) a drugi put kad sam joj probala ocistiti vratni nabor, mm je podigao, onda je ja uzela..i pokusala joj dati da doji da se smiri i primjetim da tiho i isprekidano place i da je bijela u licu...a nogice modre...okrenem je preko koljena na stomak i brzo se povratila...e sad i mene je bilo strah ove prve vakcine i skrenula sam paznju pedijatrici pa ju je ona drzala na krilu...nakon popijene polio i prve boce u nogu ju je odnjela i blago joj celo pokvasila vodom a citavo vrijeme joj je tepala i pokusavala je umiriti..onda je primila i bocu u rame..naravno jako je plakala citavo vrijeme i ja sam je jedva obukla poslije...mozda 15 minuta nakon tijelo joj se jos uvijek potresalo ...oni trzaji sto ostanu nakon jakog placa (sjecam se da se i meni to desavalo kad sam bila mala)...elem mi smo to nekako prezivjeli...pazim da se jako ne rasplace jer se bojim tih epizoda...nisu ceste ali eto nikad ne znas sta ih moze izazvati

< Poruku je uredio rose -- 8.3.2011 21:44:42 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Almaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
8.3.2011 23:01:15   
reallove
moj Emin se prije kocenuo...do nedavno,sad je proslo hb...kocenuo se za sve,za najmanju sitnicu,ja sam bila ziva isprepadana...ako idemo doktoru obavezno se zakocene,oni kazu da ga samo pustimo,sam ce doci sebi,ali hajd ga pusti,ja u onom strahu ne znam sta bi...jednom mi se zakocenuo u avionu,dirao onaj stolic i malo se povrijedio,nije dosao sebi minutu cini mi se,a ja sam vristala i molila da mi pomognuuser posted image user posted image eh sada sta uraditi kad se zakocene..ja sam cula dosta toga..kad se zakocene uzmes ga i pritisnes mu guzu i u isto vrijeme puses u lice,pa onda umijes ga malo vodom..eh sada neki kazu da dijete treba malo pucnuti,kao onda ce doci sebi i vise se nece kocenuti,meni to nista nije pomagalo,jedino kad ga vodom umijem...doktori nam kazu da se to desava jer je dijete umazeno..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
8.3.2011 23:09:36   
veeseelaa
i moja malena se zna zakocenuti, ne često al zna
ja joj puhnem u lice i ona nekako odmah dodje sebi
dal zbog toga il se potrefi samo od sebe zaista neznamuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
8.3.2011 23:13:23   
Anoniman
Nemam kad citati sve postove, ne znam je li ko napisao... Moja malena se cesto zacene, a to je radio i mm kao mali i meni sveki kaze da su njoj pedijatri savjetovali poprskati hladnom vodom, tako sam ja par puta poprskala i sada kad se zacene ja je samo ponesem prema kupatilu i ona odmah istog trena dolazi sebi, zna sta je sleduje.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
10.3.2012 0:35:30   
RICI
moja N se cesto zakocene cak se sva omlitavi, oko usta pomodri i jedino sto uradim u toj situaciji sad dok su hladni dani otvorim prozor ili vrata da je dotakne hladni zrak odmah prestane plac, al prestrasno to sve skupa izgleda i onda mi se u panici cini da to dugo traje taj plac bez daha i bojim se da ipak mozak ostaje bez kisika a to nije dobro.

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
10.3.2012 16:25:19   
reallove
Moj Ameen je imao ovu ruznu naviku dok je bio manji,ja sam se toliko bojala,uzas.Razlog je to sto je bio previse umazen,ako je pao npr i vidi da mi trcimo,odmah se zakocene.Jednom sam pitala i pedijatra za ovo,on mi kaze samo da ga pustim i proci ce samo,tako sam i uradila i hB rijesili smo se toga.Sada vise ne skacem na svaki njegov pokret,jednostavno ga pustim i vjerujte da je lakse.Inace ja sam sve probala- samar,podignem ga u zrak i stisnem za guzu,umijem ga(to je ponekad pomagalo)izvedem ga vani,ali nista nije pomoglo kao ovo ignoreuser posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
10.3.2012 16:28:22   
reallove
Jednom mi se u avionu zakocenuo nije dosao sebi 2 min,ja sam se toliko prepala,vristala sam,svi se skupili oko mene.Doveli mi covjeka da me smiri.Ma zivot mi je skratio...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
10.3.2012 16:59:21   
Leena
Moja sestra se zakocenjivala do 3. godine. Najefijasnije je bilo dizanje glave, ali to vam mora ljekar objasniti kako. Dalje, ako ste blizu sudopere, ili lavaboa, umivanje hladnom vodom. Jos jedna vrlo efikasna stvar, ali ovo mogu samo roditelji koji nisu panicari: potpuno smireno puhnuti djetetu u lice, automatski dođe do zraka. Eto, ako se sjetim jos necega, javim... 3 godine smo s tim deverali, a starija sam od sestre 13 godina, pa se bas dobro sjecam tog uzasa od njenog zacenjivanja...

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
10.3.2012 18:52:06   
Lejla Ka
Meni se desilo sa oba djeteta možda dva ili tri puta da su ze zacenuli. Meni Bog dao u tim prilikama da u opće ne budem uplašena, samo sam ih oboje podigla u zrak iznad glave i odmah bi došli sebi. Kako ja tome nisam pridavala nikakvu naknadnu pažnju nije se više ponavljalo osim tih par puta. Kod mene nije bilo tih opuštanja i padanja u nesvjest, vjerovatnop bih tad pukla user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
10.3.2012 19:03:29   
reallove

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Meni se desilo sa oba djeteta možda dva ili tri puta da su ze zacenuli. Meni Bog dao u tim prilikama da u opće ne budem uplašena, samo sam ih oboje podigla u zrak iznad glave i odmah bi došli sebi. Kako ja tome nisam pridavala nikakvu naknadnu pažnju nije se više ponavljalo osim tih par puta. Kod mene nije bilo tih opuštanja i padanja u nesvjest, vjerovatnop bih tad pukla user posted image

zamisli jos u avionu pa nigdje nemozesuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
4.7.2012 11:11:58   
RICI
Već sam pisala na ovoj temi ranije, moja ljutica se u petak onesvjestila zbog zakocenjivnja, situacija je bila da N hoće auto na guranje da postavi na prag kuće moj muz normalno uzme auto stavi na pod da se ne bi prevagnula i pala i onako ona stoji kraj auta i plače u cugu bez daha mm govori meni nemoj pusti prestače, ja poslušam čekam vidim ona modri ja je uzimam ona već pada sva mlitava, bez svjesti, moja sestra sva u panici počne vodom da je kupa. Dijete ne dolazi sebi valjda sad i voda usla u nos i usta, ja u vrisci i panici okrenem je preko svoje ruke i po ledjima počnem lupati osjetim da je voda izasla iz usta i dizem je sebi n a prsa i tek tada djete dolazi sebi.......Prestaje plakati i ona sa se sasvim normalno, nije ni dezorjentisana ni klonula sasvim normalno se ponaša, a ja ja nisam mogla na noge ustati citavu noć i danas osjećam bolove u nogama od pretrpljenog šoka. Sve sam na netu iščitala o ovome, znam da ne moze doći do oštečenja mozga niti sam igdje našla slučaj smtrtnog ishoda nedaj bože od zakocenjivanja al ja kad pomislim da smo je mogli ugušiti vodom , joj još sebi ne mogu doći.
I što je najgore ona je prava mudrica i sad koristi svu ovu situaciju, razmaziće se totalno.

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
4.7.2012 12:03:17   
veeseelaa
user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
4.7.2012 12:04:03   
veeseelaa
potpuno smireno puhnuti djetetu u lice, automatski dođe do zraka


ja ovo radim


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
4.7.2012 12:10:48   
pocahontas
jao hB mi nikad nismo imali ovaj problem...ljutko jeste, ali on kad plače, plače tačno kao da ronda...bas kako njemu odgovara...neće taj na svoju štetu...user posted image

user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
4.7.2012 14:18:40   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

potpuno smireno puhnuti djetetu u lice, automatski dođe do zraka


ja ovo radim



user posted image

I ja, iako se ne zakocene ono skroz...al' naginje ka zakocenivanju. I nije mi jasno kako dr. smatraju da se to dešava samo umaženoj dječici user posted image Mene su odmah pri prvom pregledu u DZ pitali hoće li se beba zakocenuti?! A nema šanse da je beba od mjesec dana umažena!

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
4.7.2012 14:31:26   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

potpuno smireno puhnuti djetetu u lice, automatski dođe do zraka


ja ovo radim



I ja sam ovo radila. Automatski bi pocela da dise. Nije nam se hvala Bogu to cesto desavalo, ali jeste ponekad. Doduse, samo kada je bila bas mala beba. Sada toga nema vise.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
31.8.2012 13:10:50   
RICI
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

potpuno smireno puhnuti djetetu u lice, automatski dođe do zraka


ja ovo radim


Ne pomaže puhanje u lice, poslije godišnjeg odmora se toliko razmazila i navikla na moje prisustvo da se u sedmici dana tri puta zakocenula od toga jednom i onesvjestila, da ja evo umirem od straha. Kad se onesvjestila imala je zatvorene oci, tijelo skroz mlitavo ja sam onako u frci uspjela rasiriti joj ruke da udje zrak u pluća, kad se povratila otvorila je oci i vidim dezorjentisana gleda okolo sebe pa u cudu gleda mene. A razlog je bio sto sam je spustila na pod jer moram se spremiti za posao, ona bunovna onako ja je nosala po kuci i kontam crtani nek gleda spustim je i nastade sva ova frka. Ljuta sam jer vidim da je razmazena skroz i da debelo koristi ovo zakocenjivanje, a opet bojim se precestih kriza da ne bi slucajno preraslo u fraz, ne daj boze tad moze doci do ostecenja mozka i malo ozbiljnijih posljedica. Molim majke sa iskustvom da pisu o tome.
Curice su cudo, odgojih djecaka bez po muke al curke one su posebne a posebno moja ljutica.

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
31.8.2012 14:44:53   
ena23
mene moj mladji izludjuje. doduse, jos se nije onesvjestio ali samo cekam dan kad ce. on se zakocene tri-cetri puta sedmicno, sav pomodri, i kad ga uhvati taj bjes sav seukoci i normalno onda bubne glavom malo tamo malo vamo i zavrsi sa plavim flekama. ja to jos uvjek uspjesno ignorisem, ali pitam se do kadauser posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
30.10.2012 23:46:31   
raspolozena mama
i meni je ovaj isti tekst valjao...
djeca su čudo, ja ih od milja zovem "mali slatki monstrumčići" user posted image user posted image u određenim situacijama... vjerujte mi na riječ, nemam razloge da lažem, a imam i svjedoke- starija kćerka je bila novorođenče, a već je skontala kada je nana presvlači da se ja malo odmorim, zacene se (nije se voljela oblačiti) jer se nana prepadne i pusti je gologuzu i stalno joj je to radila... pokušala je i meni... ja sam čula savjet da dijete treba lagano, ali čvrstim pokretom udariti po guzi i prestala je iste sekunde, iznenadila se, udahnula i nikada se meni nije više pokušala zacenuti... možda prvi put jeste slučajno, ali kasnije nije...

Djeca su na svim uzrastima ista: njihovo je da nas izluđuju i da provjeravaju granice koje im odredimo. Ako jedno ponašanje upali, teško nama ako je to loše ponašanje.... onda će se zacenuti svaki put da postigne nešto, a sve će biti gore sa većim uzrastom...

Drugi kažu da se može i puhnuti u lice, poprskati hladnom vodom i sl...

_____________________________

Jedan osmijeh ne košta ništa, a daje mnogo
Obogaćuje onog koji ga prima
A ne osiromašuje onog koji ga daruje
Ne traje dulje od jednog trena
A sjećanje na njega ponekad je vječno

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *