|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište u Banja Luci
26.8.2010 20:38:07   
nena82
Poradjala sam se prije 2 godine u KC BL.Za bebu trebas pelene br 1 i odjelo za izlazak iz bolnice te AS ili korpu,za sebe-spavacica njihova,mada se na odjelu moze obuci svoja,ja sam morala obuci njihove papuce kad sam primljena prvo na patologiju te u porodiliste,trebas ogrtac,uloske...Porodiliste je OK,sestre,babice i pedijatri takodje,rado pomazu oko dojenja.

(odgovor članu ivancep)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Porodilište u Banja Luci
23.11.2010 16:59:07   
Šuki
Drage moje,
ja sam u 39. nedelji,termin mi 2.12. i baš mi je drago da sam pronašla vas iz BL i vaša iskustva sa Paprikovca. Ja sam se porodila sa prvim djetetom u Foči,tamo se svi poznaju,osoblje je super i porođaj je prošao vrlo lako i lijepo... Trudnoću mi vodi dr Đukić na poliklinici,i prije par dana na uzv je primjetio da je bibica okrenuta karlično.
Užasno sam se isprepadala,ima li neko od vas da zna sličnu situaciju,hoće li me porađati prirodno,dr kaže da vjerovatno hoće,to je po njemu ništa strašno,ali ipakuser posted image ...

(odgovor članu nena82)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Porodilište u Banja Luci
28.12.2010 19:58:00   
sandy82
Porodilište Banja Luka... Šta reći?! Sve pohvale i za osoblje i za bolnicu. Osim činjenice da se sve oko poroda radi isto otkad je napravljeno. Samo lezi i rađaj. Nema savremenih vježbi, anestezija, svega onog što može da učini porod lakšim. I u mnogim slučajevima uopšte mogućim. Ja sam poslije dugotrajne i neuspješne indukcije porođena carskim rezom pod opštom anestezijom. Sve pohvale za osoblje i doktor koji je to izveo. Došla kući kao da nisam ni rodila. Prava šteta što se to sve više ne usavršava, koliko bi bilo bolje da ima, na primjer, epiduralna anestezija. I za prirodan porod i CR. Kažu da je mnogo sigurniji i "zdraviji" od ove klasične, opšte anestezije.

(odgovor članu Šuki)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Porodilište u Banja Luci
28.12.2010 20:03:48   
sandy82
Zna li iko može li se ponijeti kakvih svojih lijekova? Meni je za prvi porod doktorica propisala nekakav dolantin koji bi trebao olakšati porod, ali su mi se u svakoj apoteci iščuđavali, nikad čuli za to. Nisam bila ni sigurna je li to lijek za otvaranje ili protiv bolova, skoro saznala da služi za oboje. Najvjerovatnije ću na CR, ali ako se desi kakva promjena, valjalo bi ponijeti neki efikasan lijek ako se smije i ako nema takav u bolnici. Imam i jednu poznanicu, magistar farmacije, trudna i ona, valjda bi mogla da nabavi nešto i sebi i meni da zna da smije i da uopšte treba.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Porodilište u Banja Luci
30.12.2010 13:29:00   
mišur
Ja još nisam čula da je neko nosio svoje lijekove, što ne znači da ne može.
Mada, mislim da je najbolje da se raspitaš kod nekog doktora koji gore radi, ili babice, ako imaš koga, da imaš informacije iz prve ruke.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Porodilište u Banja Luci
2.1.2011 11:12:29   
sandy82
Sjetila sam se par slučajeva gdje su doktori slali muževa po lijekove u apoteku. Baš je doktor koji je mene porodio bio i sa jednom mojom drugaricom. Kada su vidjeli da porod slabo napreduje poslili su njenog muža po neke inekcije u apoteku. Kaže da se od njih ubrzo i otvorila i porodila. Meni nisu ništa govorili, dali su mi ono što su imali. I bolje da nisu, ovako sam se manje napatila. Rekao je da ću imati i drugi CR, a ova moja doktorica se nešto nećka. U svakom slučaju, potražiću ja njega mjesec ranije, ako kaže da treba CR nek ga organizuje. Ako ne treba pitaću ga za neki recept da odmah ponesem lijek ako smijem.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Porodilište u Banja Luci
12.1.2011 13:23:41   
bojana86
user posted image Pozdrav svim mamama...... Ja sam iz BL i porodila sam se pre 14mj,tako da sa sigurnoscu znam da je sve kao i prije,tj. nista nema novo sto bi nama islo u korist. Ja sam se porodila mjesec i pol prije vremena,pa je sve islo brzo,za sat sam bila gotova,a porodila me dr.Draganovic i bila mi je bas podrska.
Al zato sam naletila na neku kozu sestru u prijemnoj... dosla sam u 6h ujutro,i ona meni kaze sjedi zvacu doktora i nije se vise ni pojavila. onda je dosla smjena oko 7:30h,pa me neka sestra upita jel me ko pregledao,ja kazem nije,ona se jadna zaprepasti.... uvede me poslusa bebu,dodje doktor pregleda me a ja 9cm otvorena,odmah i radjaonu i u 9h moj djecak dodje na svijet i bio je prava momcina sa 2640guser posted image ...
Tako da se slazem sa vama da bih voljela da ima privatna kilnika kod nas...user posted image

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Porodilište u Banja Luci
14.1.2011 10:18:01   
joni
da nije ta sestra srednjih godina crna navijena kosa čini mi se porodila sam se prije 7 mjeseci i ona je bila na prijemnoj (inače sam čuvala trudnoću na patologiji do osmog mjeseca i sve najljepše o sestrama gore) pita ona mene jesil obrijana ja mrzim kad mi dođu sa šumom pa ja tu moram šišat strašno prvi put u životu nisam odreagovala na ljudski bezobrazluk jer sam imala jake bolove i nije mi bilo do toga a sad mi žao i bilo mi žao što sam se sredila kod kuće da me ošiša kako kaže

(odgovor članu bojana86)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Porodilište u Banja Luci
14.1.2011 10:21:23   
joni
da nisam rekla da sam prvu curicu rodila 99 i porod je trajao 14 sati i sestra je tražila od mog muža 1000km da me porode na carski porađala me dr Antonić koja je bila divna a nikad nisam saznala koja je to sestra bila i nisam na carski uspjele smo prirodno

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Porodilište u Banja Luci
14.1.2011 10:47:20   
joni
meni u sali dr je rekla da ne može carski da čuvam snagu i da moram prirodno nisam se otvarala a ta koza sestra od mm tražila pare za carski strašno poslije kad sam došla kući pa smo sve povezali al ideš na ono prošlo je i sve je u redu ko zna da li je od nekog stvarno tako izmamila pare

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Porodilište u Banja Luci
15.1.2011 12:26:52   
bojana86
Crna jeste,al osisana na paz,visoka i krupna..... ma uzas od zene!! meni curila voda,a ona meni kaze nije to nista samo ti sjedi i cekaj,al kao sto kazes sve je proslo dobro pa je to najbolje zaboraviti.
a sestre na 3 spratu su sve bile super i od pomoci,to je za svaku pohvalu!
u ovoj nasoj drzavi samo pare su bitne,a sto se oni igraju sa zivotima ljudi to je ne bitno,fuuujjjjjjjjjjjj,muka mi je od njih sviju tzv. doktora....user posted image

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Porodilište u Banja Luci
17.1.2011 10:09:43   
DACIKA
Slažem se Bojana86, da u principu sad svi doktori gledaju na pare, u 6 -tom mjesecu trudnoće sam imala kontrakcije i bila na paprikovcu u bolnici ležala, na sreću 10 dana samo,kad sam primljena prvi dana niko ništa konkretno da kaže, dok naravno nisam uzela stvar u svoje ruke.......
Sad sam u 35 nedelji trudnoće i polako se psihički pripremamo za gore nadam se samo da ću imati sreće pa da budu druge sestre a ne ove koje vi spominjeteuser posted image

(odgovor članu bojana86)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Porodilište u Banja Luci
17.1.2011 13:56:12   
mišur
Ja sam, na moju sreću, imala samo pozitivna iskustva prilikom oba porođaja.
Babice na porođaju nisu bile posebno ljubazne, u smislu da me nešto tetoše, ali bile su voljne stalno mi kvasiti gazuuser posted image , što je meni tad bilo od velike koristiuser posted image
Babice u Babinjarama su mi opet bile isto super, pomogle oko bebe onoliko koliko ima je to posao, ni više ni manje...
I samo sam se naslušala svakakvih priča, ali eto, srećom, nisam imala prilike da na svojoj koži osjetim.

Nažalost, i sestrama i doktorima je to samo rutina, i mi smo im jedne od hiljadu. Naravno da bi trebali biti ljubazniji i malo više spremni za pomoći, posebno u takvom trenutku, kad smo i mi osjetljive i raniive, i ne znamo šta nas čeka, brinemo hoće li sve biti ok...
Ja sam to u svojoj glavi shvatila tako da to trebam izdržati ta tri dana koliko sam tu, i onda pravac svojoj lijepoj kućici user posted image
O higijenskim uslovima i svemu ostalom, i da ne pričamo...
Mogu samo reći da su promijenili krevete na kojima se leži u Babinjarama, kao i madrace. prvi put kad sam se porodila bili su u raspadnom stanju, a sad su novi.


(odgovor članu DACIKA)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Porodilište u Banja Luci
17.1.2011 14:01:38   
mišur
IZVORNA PORUKA: joni

meni u sali dr je rekla da ne može carski da čuvam snagu i da moram prirodno nisam se otvarala a ta koza sestra od mm tražila pare za carski strašno poslije kad sam došla kući pa smo sve povezali al ideš na ono prošlo je i sve je u redu ko zna da li je od nekog stvarno tako izmamila pare


Hvala Bogu sve je prošlo kako treba, i što kažeš kad prođe, čovjek i zaboravi...
Ali, bogami si trebala zapamtiti ime te sestre, pa fino jedan dopis uputiti ministru zdravlja na ruke.
Obzirom da iz neke druge priče znam da je on prilično korektan i dobar čovjek, sigurna sam da bi dotična dobila bar ukor od nadređenog, pa bi sledeći put dobro razmilila prije nego takvo nešto uradi.user posted image

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Porodilište u Banja Luci
18.1.2011 12:23:28   
bojana86
Ma upravu si da smo mi njima samo rutina,i da su oni pravi mehanicari...al opet bar malo covjecnosti! Nije bas bezazleno da dodjes u 32 sedmici trudnoce,sve te boli,a oni te ostave da sjedis u hodniku dva sata,al sta cemo tako nam je kako je,valjda ce buducim generacijama biti bolje.
na babinjarama su dobre sestre,beba nije bila sa mnom,i bila sam 11 dana gore,al to je sve u svemu fino proslo,iako mislim da bi malo trebalo da osavremene odjele........to je moje misljenje,al dzaba mi pricamo,bice kako je neko naredio i to je to!!!!

sve u svemu prvi porodjaj je prosao u neznanju,a za drugi kada se odlucim - prezivjecu to malo kako kaze misur,tih 3 dana i svojoj dragoj kucici!!!

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Porodilište u Banja Luci
24.1.2011 22:17:14   
Šuki
[/color]

(odgovor članu nena82)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Porodilište u Banja Luci
3.2.2011 13:50:48   
sss
Tuga i zalost da se u danasnje vrijeme kod nas zene poradjaju kao u proslom vijeku....dok je na zapadu sve drugacije i zena moze da bira kakav zeli porod i gdje mi smo prepusteni na milost i nemilost ljekara i osoblja.......smatram da uprkos teskom stanju i uzasnim uslovima u bolnici , mi posjedujemo vrhunske doktore....Najbitnije je imati povjerenja u svog ljekara .....ja glas dajem dr Jovanicu.....Sto se tice same bolnice i bolnickih uslova ne bih zeljela da nekog uplasim ....bitno je da se mi zene i psihicki spremimo ....onda se svaka zrtva lakse podnese.....mozda sam grubo napisala ,,zrtva,, ne bas to ali  svaka neprijatnost ili nelagoda .....ja sam bila 11 dana u bolnici poslije carskog tako da sam mozda malo vise upucena u sve to od onih zena koje gore ostaju 3 dana.....lako je biti gore samo 3 dana...ona prodju u neznanju ali kad si gore malo duze ...e onda shvatis da su ti zaista bile potrebne japanke ili papuce kad se tusiras da ne zaradis neko gljivicno oboljenje.....kreveti su prica za sebe.....federi i one zice ne vire iz duseka ali svaki dok lezim itekako osjetimm.....imala sam nesrecu.....sad mogu da kazem da je to bila sreca za mene jer sam dok se posteljina mijenjala stavila bebu u onaj krevetac a ja sam stajala pored kreveta dok se namjestao.....krevet je popustio kod gornjeg sastava i zeni je cijela strana pala na nogu.....sva sreca kazem da nismo ja i beba bile u tom trenutku na krevetu....strasno.....onda sam vidjela da je popustio krevet ne vec postojecem varu...zavarivali su ga izgleda jos koji put.....kao da se nista desilo nije izgurali su ga na hodnik a meni ubacili drugi.....otisla sam kuci a on je jos bio na hodniku.....sve u svemu drage moje spremite se na ne tako lijepe stvari pa ce vam onda lakse biti.....a u sustini mi smo u tim trenutcima toliko okupirani sa dojenjem  o bebom i borimo se kao lavice oko toga tako da je sve ovo sporedna stvar....da ste mi zive i zdrave a nadam se da ce u narednom periodu za one malo vece maze otvoriti i neku privatnu kliniku....pozzz..A kad mi strina i svicarske opisuje njihovu bolnicu i krevet koji je kao svemirski brod....meni dodje da placem....

(odgovor članu Šuki)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Porodilište u Banja Luci
3.2.2011 15:10:40   
MicoTico
Moja iskustva sa porodilistem na Paprikovcu nisu tako losa, prije bih rekla dobra.Oba poroda prosla super, oba puta me poradjala prekrasna mlada babica Ceca, dr bio samo sto mora. Nikom nisam nista platila, niti mi je iko trazio lovu... Jedino je muz pocastio babice kad sam se porodila (mislim na lovu), a i cistacicu ( onako smeten mislio je i da je ona babica)...Prvi put lezala na 4, a drugi na 3. spratu i sve sestre su bile OK (ja nisam ni maza niti volim zanovijetati, a kazu da sam skromnauser posted image , pa mi valjda sve odgovaralo) Doduse, prvi put ( prije 5 godina ) bilo je znatno cistije, a bilo nas je i jako malo porodilja (svega 7-8 na spratu), a drugi put (prije godinu) skoro 40...

(odgovor članu sss)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Porodilište u Banja Luci
15.2.2011 21:10:29   
Renci
Pozdrav svima! Ja sam nova ovde.Sesti sam mjesec trudnoce i zanima me da li iko zna da li moze da se plati carski rez jer iskreno uzasno se bojim poroda user posted image Ako je neko radjao u Banjaluci na carski rez voljela bih da mi malo opise kako je bilouser posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Porodilište u Banja Luci
15.2.2011 22:21:11   
joni
Renci, draga ja sam 3 puta rodila prirodno i ne bi mijenjala nikad taj momenat kad ugledaš to prekrasno malo biće koje se skrivalo ispod tvog srca, kad čuješ prvi plač ,sigurna budi da sve što je bolilo prestane odmah, to na carski nećeš doživjet a za mene je taj momenet isplativ tog bola koji nije neizdrživ. Kod carskog reza je teži oporavak ipak je to operacija. Kad sam ležala na patologiji bilo je trudnica koje su plaćale carski kome ne mogu ti reći jer sam zaboravila a cjena je mislim 500KM , jedna je trudnica pričala da je dala doktoru da li je to istina stvarno ne mogu reći jer nisam vidjela.Puno pozdrava tebi i tvojojuser posted image

(odgovor članu Renci)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Porodilište u Banja Luci
16.2.2011 14:21:01   
MicoTico
Slazem se sa joni potpuno! Uvijek ti je bolje prirodno (jedino ako postoje neke smetnje, pa nije moguce).Sve moje prijateljice koje su se poradjale na carski, jako dugo su se oporavljale, mnoge su imale problema sa ranom, krvarenjem i sl. Ja sam 5 dana nakon poroda ( oba puta prirodno) bila kao prije, kao da nisam rodila (normalno sjedila, hodala, sve radila...) Jeste da se malo namucis... ali onaj momenat kad ti daju tvoju bebu u ruke... neprocjenjivo (...za sve ostalo je tu mastercard user posted image ), a sa carskim vidis svoju bebu mnogo kasnije, pa problem sa dojenjem (jer ne mozes odmah da dojis kod carskog, a to prvo mlijeko tj. kolostrum je od izuzetne vaznosti) ...

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Porodilište u Banja Luci
16.2.2011 15:38:57   
Renci
Ma znam to me jedino i drzi da rodim prirodno malo su me isprepadali sa tim porodjajem user posted image ali voljela bih da bude prirodno.Hvala vam puno na podrsci veliki pozdrav za vas i vase user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Porodilište u Banja Luci
19.2.2011 23:35:52   
nena82
Imala sam dva carska reza.Prvi je bio gori,jer je bio neplaniran,kod drugog sam vec znala sta me ceka.Oporavak nije strasan,rana od operacije boli,ali moze se uzimati analgetike.Dojenje-rodila sam u 13.30h,sljedeceg jutra sam bila na odjelu babibjara i dojila sam.Bebu san prvi put vidjela nekih 2 sata nakon riodjenja.Sestre na odjelu pomazu oko ustajanja,pranja,dojenja,nije strasno.Carski rez bez indikacija je bezveze,ali ako ima razloge za cr,bezveze je takodje po svaku cijenu insistirati na vaginalnom porodu.

(odgovor članu Renci)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Porodilište u Banja Luci
1.3.2011 13:20:50   
sandy82
Slažem se u potpunosti sa Nenom82. Mislim da sam vidjela Renci na jednoj temi i da je s razlogom isprepadana. Nemaš se čega bojati. Provela sam 17 sati u porađaoni i vidjela ako je sve u redu sa porodom, ako nema komplikacija, sve ide prirodno i ne toliko strašno. Naravno da mi je lakše gledati druge žene nego da se meni dešavalo, ali zaključila sam da je to prirodan proces, porodile bi se i same bez sestara i doktora. Ako se desi kakva komplikacija tu je carski. Ako nema komplikacija, nemaš razloga da tražiš carski. Porod kad krene normalno, nema ga šanse ustaviti. Ako želiš biti sigurna da nešto ne pođe po zlu uradi kao i ja. Nađi doktora koji radi na Paprikovcu, možeš sa uputnicom, mislim da ima par njih koji su dobili dozvolu da rade i privatno određenim danima. Lijepo njega pitaš kako to ide, je li sve u redu, ima li kakvih komplikacija. Ako ima, spomenuće i on sam carski. Ako bude potrebe, saznaćeš i kome platiti ako bude potrebe. Ja nisam nikome platila prvi put, ali jeste jedan moj prijatelj ljekar nazvao gore kad sam bila u rađaoni. Kad je čuo da skroz sporo ide a beba bez vode prosto ih je namolio da to urade. Tek poslije je moj muž sve počastio, ali nije morao ni to. Sve u svemu, nisam se uopšte napatila, nemoj da te neko bez veze isprepada.

(odgovor članu nena82)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Porodilište u Banja Luci
1.3.2011 13:23:25   
sandy82
A da! Većina indikacija za carski se vidi tek oko termina. Tako da se ne treba opterećivati. I ja sam trudna, još ne znam hoću li na carski.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *