|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ponosne mame...
4.12.2009 23:46:37   
Amrino
"fol" je u tome da se danas "novotarijama" smatra nesto sto je najprirodnije i sto su ljudi radili milionima godina a ne zadnje stoljece. Novotarija je dojenje, nosanje djece, platnene pelene, to da dijete spava skupa s roditeljima, da se razvija prirodno tj. bez pomagala...Ne prozivam i necu rasprave ali zaista nisam jednom cula da je jedna od ovih najprirodnijih stvari na svijetu proglasena "novotarijom" a ono sto su nase nane i majke radile prije nekih 50- tak godina (i u taj vakat biole itekako "moderne") se smatra tradicionalnim, starinskim i sl.
Danas se najvise promovise prirodan i zdrav odnos prema roditeljstvu a meni licno nije bitno jeli nesto pise na internetu ili mi nesto kaze komsinica u liftu - imam brate glavu da razmisljam pa cu sama napraviti selekciju korisnih i beskorisnih savjeta ali definitivno ne bih nikada cekala da mi spoznala o tome kako cu odgajati, hraniti...dijete padne s neba.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ponosne mame...
4.12.2009 23:48:14   
teta berta
E ovako....
Kad vidim da zena bebi od 3 mjeseca za obroke daje keks i kravlje mlijeko(a pritom nije financijski ugrozena), i tebe koja djete dojis ili dajes ad mlijeko ubjeduje da pojma nemas i da je ona u pravu, pa zasto pobogu ne smije keks svi su to radili i na tvoje spominjanje glutena te samo blago pogleda i cinicno se nasmije...
Ja se tada osjecam PONOSNOM jer znam da sam u pravu, zato sto sam zeljela da se informiram i doznam nesto vise...
Kad mi kazu da se trebam brinuti sto mi dijete ima godinu a jos nije prohodalo nastojim objasniti da sva djeca nisu ista, tada se osjecam PONOSNO jer znam da sam u pravu nemam se zasto brinuti...

Kad mi kazu da maloj bebi treba staviti BJELANCE na stopala da bi joj spala temperatura, a ja to obijam jer znam da sam u pravu....
I da ne nabrajam jos jer vidim da tema ide u pogresnom smjeru.......
A naravno da sve mame, naravno ima uvijek iznimki(mislim na nemarne roditelje koji se ne brinu o djeci) zele najbolje za svoje dijete, i nasi roditelji su zeljeli iako nisu imali internet i razne novine....
A sada kad nam je sve dostupno ja prosto ne mogu vjerovati da ima onih zena koje jos zive u nekom tamo dobu i ne pokazuju zelju da nesto doznaju ili promjene....
To je trebala biti bit teme, a ne ko je losa a ko dobra mama.... izvinjavam se na dugom postu!!! i AKO SE NEKO NASAO UVRIJEDENIM!!! Nije mi bila namjera!!!!


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ponosne mame...
4.12.2009 23:54:05   
Ilhana RR
Nisam cula za to za bjelance al ako Bog da sledeci put kad bude imala temperaturu probat cu...

Prosle zime kad je moja mala fasovala gripom rekla mi je mama izerendaj krompira u carpaice stavi i izvuci temperaturu... to sam i uradila kad sam vidial da joj cepic djeluje samo 15-30 minuta i vjerovala ili ne izvuklo joj je temperaturu na par sati...

Kad je imala ljetos osipice u glru, doktor mi je rekao da cekamo da prodje meni je sveki rekla da joj dadnem sta slatko, ona nije htijela nista al smo nekako uspijeli da joj damo malo pudinga od cokolade... Bog cuo djavo necuo posle toga je pocela da jede i vise nije imala problema sa ospicama u glru jer kad smo otisli nakon dva dana ponovo kod doktora rekao je da su ospice u grlu nestale i pitao kako je to moguce ja sam mu rekla za to sto je moja sveki rekla on kaze "ja nesmijem vise takve savijete da dajem jer su "pronalazaci" rekli da se moraju ospice iscekati da prodju"

Ja dok imam mamu i sveki uvijek cu samo njihove savijete pratiti jer do sad je svaki njihov savijet zlata vrijedan bio...

Radije cu biti seljanka nego "gradjanka" koja fura samo ono sto cita u novinama i na internetu koje ce za godinu dana biti A BIG NO NO kao sto je i ovo sto su nase majke radile!!!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ponosne mame...
4.12.2009 23:55:10   
dana3
Teta berta ti ne znmas je si li ili nisi u pravu!
zastio milslis da je si ako cekas po kalendaru kad ces sta djetetu da das-nigdje veze stvarno!
Evo sve se cudim kako da je moje dijete uopste zivo.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Nemoj se ljutiti zbog nasih komentara ali si ostavila temu tako da iskuljucujes svaku mogucnost da smo mi mame koje se ne brinu za internet i casopise-glupe.Izvini ali se smatram pametnijom kad znam da odreagujem u odredjenoj situaciji na pravilan nacina a ne da palim kompjuter ili listam casopise.Ja sma pretplacena na casopis koji prati prvi dan zaceca pa dijete dok ne naraste pa ne stvori svoju porodicu.I?

< Poruku je uredio dana3 -- 4.12.2009 23:59:04 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ponosne mame...
4.12.2009 23:56:35   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

"fol" je u tome da se danas "novotarijama" smatra nesto sto je najprirodnije i sto su ljudi radili milionima godina a ne zadnje stoljece. Novotarija je dojenje, nosanje djece, platnene pelene, to da dijete spava skupa s roditeljima, da se razvija prirodno tj. bez pomagala...Ne prozivam i necu rasprave ali zaista nisam jednom cula da je jedna od ovih najprirodnijih stvari na svijetu proglasena "novotarijom" a ono sto su nase nane i majke radile prije nekih 50- tak godina (i u taj vakat biole itekako "moderne") se smatra tradicionalnim, starinskim i sl.
Danas se najvise promovise prirodan i zdrav odnos prema roditeljstvu a meni licno nije bitno jeli nesto pise na internetu ili mi nesto kaze komsinica u liftu - imam brate glavu da razmisljam pa cu sama napraviti selekciju korisnih i beskorisnih savjeta ali definitivno ne bih nikada cekala da mi spoznala o tome kako cu odgajati, hraniti...dijete padne s neba.

user posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ponosne mame...
4.12.2009 23:57:31   
noaa
Ilhana neke stvari vec jesu a ja rodila prije 8 mjeseci,sad se gluten smije uvoditi dojenim bebama vec od 4-og mjesecauser posted image user posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ponosne mame...
4.12.2009 23:59:24   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: noaa

Ilhana neke stvari vec jesu a ja rodila prije 8 mjeseci,sad se gluten smije uvoditi dojenim bebama vec od 4-og mjesecauser posted image user posted image


Ja kako znam za sebe u svedskoj uvde kasu od zoba i kukuruza sa 4 mjeseca, to je prvo sto se uvodi djetetu od guste hrane... znaci to je gluten...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:01:58   
leli§
ja dosla da odam pocast ponosnim mama...jer vidim ide jedan post za drugim...kad ono frka!!!

prvo---cestitam svim mama sto imaju svoje malene pacice

drugo---ja mislim da ponosna mama je ona mama koja je ponosna svojim cedom i kakvim ga je ona stvorila kad je rijec o osobnosti, paznji, znatizelji, razvijenoj inteligenciji itd tog malenog bica, a ne ona mama koja svoj nacin odgoja poredi sa drugima.... jer onda je to ponosna odgajateljica a ne ponosna MAMA

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:03:25   
Amrino
teta berta- imala si lijepu namjeru ali valjda ti je i samoj jasno da se sve ugl. svede na borbu sa vjetrenjacama ili sa zamislenim protivnikom user posted image . Ima ona stara o tome kako metar nekome lakse udje u nesto nego cenat u nesto drugo. ali nejse...
Ilhana- drago mi je sto su svi dosadasnji savjeti koje si dobila od mame ili svekrve bili dobri ali onom prvom recenicom si pokazala da ti izgleda nije bitno dali je neki savjet dobar, dali je nesto dobro i ispravno za tvoje dijete nego ti je mnogo bitnije da kontriras bilo cemu sto kaze ili misli neko drugi.
Ja prva mnoooogo vise vjerujem prirodnim i "narodnim" lijekovima nego doktorima i tabletama ali vjeruj da sam o tome mnogo vise saznala na internetu nego od svekrve koja pije apaurine ko tic tac bombone i uzima antibiotik kad god je nesto zaboli.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:03:52   
dana3
IZVORNA PORUKA: Ilhana


IZVORNA PORUKA: noaa

Ilhana neke stvari vec jesu a ja rodila prije 8 mjeseci,sad se gluten smije uvoditi dojenim bebama vec od 4-og mjesecauser posted image user posted image






Ilhana u pravu si
Ja kako znam za sebe u svedskoj uvde kasu od zoba i kukuruza sa 4 mjeseca, to je prvo sto se uvodi djetetu od guste hrane... znaci to je gluten...




_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:05:48   
fatimica09

IZVORNA PORUKA: Ilhana

Nisam cula za to za bjelance al ako Bog da sledeci put kad bude imala temperaturu probat cu...

Prosle zime kad je moja mala fasovala gripom rekla mi je mama izerendaj krompira u carpaice stavi i izvuci temperaturu... to sam i uradila kad sam vidial da joj cepic djeluje samo 15-30 minuta i vjerovala ili ne izvuklo joj je temperaturu na par sati...

Kad je imala ljetos osipice u glru, doktor mi je rekao da cekamo da prodje meni je sveki rekla da joj dadnem sta slatko, ona nije htijela nista al smo nekako uspijeli da joj damo malo pudinga od cokolade... Bog cuo djavo necuo posle toga je pocela da jede i vise nije imala problema sa ospicama u glru jer kad smo otisli nakon dva dana ponovo kod doktora rekao je da su ospice u grlu nestale i pitao kako je to moguce ja sam mu rekla za to sto je moja sveki rekla on kaze "ja nesmijem vise takve savijete da dajem jer su "pronalazaci" rekli da se moraju ospice iscekati da prodju"

Ja dok imam mamu i sveki uvijek cu samo njihove savijete pratiti jer do sad je svaki njihov savijet zlata vrijedan bio...

Radije cu biti seljanka nego "gradjanka" koja fura samo ono sto cita u novinama i na internetu koje ce za godinu dana biti A BIG NO NO kao sto je i ovo sto su nase majke radile!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
svaka ti cast Ilhana!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:06:11   
leli§

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

teta berta- imala si lijepu namjeru ali valjda ti je i samoj jasno da se sve ugl. svede na borbu sa vjetrenjacama ili sa zamislenim protivnikom user posted image . Ima ona stara o tome kako metar nekome lakse udje u nesto nego cenat u nesto drugo. ali nejse...
Ilhana- drago mi je sto su svi dosadasnji savjeti koje si dobila od mame ili svekrve bili dobri ali onom prvom recenicom si pokazala da ti izgleda nije bitno dali je neki savjet dobar, dali je nesto dobro i ispravno za tvoje dijete nego ti je mnogo bitnije da kontriras bilo cemu sto kaze ili misli neko drugi.
Ja prva mnoooogo vise vjerujem prirodnim i "narodnim" lijekovima nego doktorima i tabletama ali vjeruj da sam o tome mnogo vise saznala na internetu nego od svekrve koja pije apaurine ko tic tac bombone i uzima antibiotik kad god je nesto zaboli.




mislila sam presutiti i onda skotam da je sve OT...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ovo je stvarno smijesnouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:06:52   
Mirkica
tetabetra
ja se s tobom slazem i svatila sam sta mislis .
Svako  nek odgaja svoje dijete kako zna i umije i misli da je najbolje.



I da dodam josja sam ponosna mama jer sam sebi rodila Dzenetliju i najlepsu bebu na svijetu .....


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:08:21   
teta berta
IZVORNA PORUKA: dana3

Teta berta ti ne znmas je si li ili nisi u pravu!
zastio milslis da je si ako cekas po kalendaru kad ces sta djetetu da das-nigdje veze stvarno!
Evo sve se cudim kako da je moje dijete uopste zivo.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Nemoj se ljutiti zbog nasih komentara ali si ostavila temu tako da iskuljucujes svaku mogucnost da smo mi mame koje se ne brinu za internet i casopise-glupe.Izvini ali se smatram pametnijom kad znam da odreagujem u odredjenoj situaciji na pravilan nacina a ne da palim kompjuter ili listam casopise.Ja sma pretplacena na casopis koji prati prvi dan zaceca pa dijete dok ne naraste pa ne stvori svoju porodicu.I?


Draga dana nisam ni ja striktno pratila kalendar, nego sam nastojala da kad odem kod doktora ne cekam od njega da mi kaze sta dijete smije a sta ne, nastojala sam to saznati ranije.... Nastojim doznato ono sto me zanima i dok ne doznam ne znam za granice..... A vidim draga da si i ti na netu tj.na ringeraji i da se zelis informirati... A mame koje u ovom vremenu globalnih informacija i dalje SAMO slusaju nane i bae ne smatram glupim nego na neki nacin manje odgovornim ako me razumijes... Sve im dostupno a nista ne zele znati... I pritom smo mi mame koje smo na netu ili citamo casopise glupe....
Ne kazem imaju nase mame i bake extra dobrih savjete ali imaju i onih koji su Boze sacuvaj........... Treba cuvati ono dobro od nasih starih ali i usvajati i prihvatiti i nesto novo.... Jer svijet je postao globalno sijelo, sta trebamo zivjeti u srednjem vijeku?????????


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:09:14   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

teta berta- imala si lijepu namjeru ali valjda ti je i samoj jasno da se sve ugl. svede na borbu sa vjetrenjacama ili sa zamislenim protivnikom user posted image . Ima ona stara o tome kako metar nekome lakse udje u nesto nego cenat u nesto drugo. ali nejse...
Ilhana- drago mi je sto su svi dosadasnji savjeti koje si dobila od mame ili svekrve bili dobri ali onom prvom recenicom si pokazala da ti izgleda nije bitno dali je neki savjet dobar, dali je nesto dobro i ispravno za tvoje dijete nego ti je mnogo bitnije da kontriras bilo cemu sto kaze ili misli neko drugi.
Ja prva mnoooogo vise vjerujem prirodnim i "narodnim" lijekovima nego doktorima i tabletama ali vjeruj da sam o tome mnogo vise saznala na internetu nego od svekrve koja pije apaurine ko tic tac bombone i uzima antibiotik kad god je nesto zaboli.




Izvini al kad tvoje dijete nebi jelo 7 dana zaredom zar ti nebi pokusala sa tim nekim savijetom koji nepise u danasnjim casopisima?? I posle se ispostavilo da su bili dobri???

JA SVOM DIJETETU ZELIM SAMO NAJBOLJE I NIKO AMA BAS NIKO DRUGI NEMOZE TO MOM DJETETU POZELJETI...

a posle mene mom djetetu zele moji roditelji i roditelji od mm sve najbolje mom djetetu i nikad nista nebi mogli mi reci da uradim sto bi njoj naskodilo...

Evo sad je fasovala gripom ponovo, ne krmecom, al eto rekao nam je doktor da cekamo da samo izadje...

Sinoc sam pricala sa mojim dragim forumasicama, Skvo mi je dala savijet da joj dajem supicu tri puta dnevno i da joj dadnem po kasiku meda... med nije nikako htijela da stavi u usta al je jela supicu i da kucnem od drvo masala bila mi je danas predobra nit je imala temperature nit je slinila puno i bila je zivahna... Znaci sve sto mi je do sad govorio doktor da radim nije upalilo al je upalio ovaj jedan "seljacki" savijet koji neces naci ni u jednom casopisu nit na internetu od nekog strucnjaka...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:09:25   
Skvo RR
A sto ne valja bjelance za skidanje temperature?user posted image Malo sam zbunjena!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:10:55   
Anoniman
prije nije bilo interneta ali su se zato citale knjige koje nije bilo ko mogao napisati, za razliku od interneta gdje svako ziv moze pisati sta zeli...napraviti svoju web stranicu, predstavljati se kao dr. ovoga i onoga...na internetu imas 90 % smeca a ostalih 10 % mozes smatrati vjerodostojnim

Ja cu biti tek ponosna mama kada moj sin izraste, po meni, u zdravog covjeka sa svim moralnim vrjednostima...a do tada cu se snalaziti kako znam i umijem

(odgovor članu noaa)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:10:56   
Skvo RR
Ilhana drago mi je radi supice i sto je curka bolje!user posted image user posted image user posted image

A za pilecu supicu, to je kineski pencilin!


< Poruku je uredio skvo -- 5.12.2009 0:14:29 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:11:09   
Amrino
Ilhana- ali opet si savjet nasla na internetu user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:11:32   
dana3
Necu da branim Ilhanu niti da stanem na neciju stranu,ali nije njoj cilj da kontrira vec da kaze kako je to ovde u Svedskoj.
Ni najvisa temperatura kod djece se ne lijeci ANTIBIOTIKOM jer prehlada je uzrokovana virusom,pusta se da se prirodno povuce uz pomoc hladnih obloga sa vodom,NIKAD niko nije spomenuo kalendar ishrane a idemo na kontrole svaki mjesec dok dijete ne napuni godinu dana,OVDJE niko nikad nije ni u sali rekao da se djeci tako maloj slikaju kukovi vec se samo pregleda njihova pokretljivost.SAMO i SAMO AKO se sumnja na neka oboljenja krece s esa ispitivanjima.Nikad niko nije rekao da hodalica ne treba,nikad niko nije rekao da se gluten ne treba da daje djeci vec ako s esumnja da dijete n enapreduje,trazi se uzrok.
De malo disite-niko ne zna sve i nikad nece znati sve,pogodotvo kad beba ne zna ni reci sta joj pase ili ne pase.Pise li gdje koliko djecu bole zubi kad nicu i koliko je to jaka bol-ja sam to cula od moje nane,davno nekad...nigdje do sad ne procitah pa ni ovde na forumu(mozda nisam vidjela da ima)

< Poruku je uredio dana3 -- 5.12.2009 0:13:04 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:13:48   
Amrino
IZVORNA PORUKA: skvo

A sto ne valja bjelance za skidanje temperature?user posted image Malo sam zbunjena!



Pa moja prijateljica je to uradila i mala je dobila takvu alergiju da je u par minuta sva natekla. Oke joj se bile zatvorile. Gluho i daleko bilo!
Bjelance je jaaaaako alergena ali ne samo kada se pojede nego moze u organicam doci i preko koze.
Ko voli neka izvoli. Da svakom djetetu pise na celu na sta je alergicno ok...ali ovako- ja se ne bih kockala.
Pricam, naravno, o djeci mladjoj od godinu- koja jos nisu probala bjelance.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:14:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dana3

Necu da branim Ilhanu niti da stanem na neciju stranu,ali nije njoj cilj da kontrira vec da kaze kako je to ovde u Svedskoj.
Ni najvisa temperatura kod djece se ne lijeci ANTIBIOTIKOM jer prehlada je uzrokovana virusom,pusta se da se prirodno povuce uz pomoc hladnih obloga sa vodom,NIKAD niko nije spomenuo kalendar ishrane a idemo na kontrole svaki mjesec dok dijete ne napuni godinu dana,OVDJE niko nikad nije ni u sali rekao da se djeci tako maloj slikaju kukovi vec se samo pregleda njihova pokretljivost.SAMO i SAMO AKO se sumnja na neka oboljenja krece s esa ispitivanjima.Nikad niko nije rekao da hodalica ne treba,nikad niko nije rekao da se gluten ne treba da daje djeci vec ako s esumnja da dijete n enapreduje,trazi se uzrok.
De malo disite-niko ne zna sve i nikad nece znati sve,pogodotvo kad beba ne zna ni reci sta joj pase ili ne pase.Pise li gdje koliko djecu bole zubi kad nicu i koliko je to jaka bol-ja sam to cula od moje nane,davno nekad...nigdje do sad ne procitah pa ni ovde na forumu(mozda nisam vidjela da ima)


meni su colu u svabiji davali kada sam imala upalu grla ...i sladoleduser posted image

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:15:33   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: dana3

Necu da branim Ilhanu niti da stanem na neciju stranu,ali nije njoj cilj da kontrira vec da kaze kako je to ovde u Svedskoj.
Ni najvisa temperatura kod djece se ne lijeci ANTIBIOTIKOM jer prehlada je uzrokovana virusom,pusta se da se prirodno povuce uz pomoc hladnih obloga sa vodom,NIKAD niko nije spomenuo kalendar ishrane a idemo na kontrole svaki mjesec dok dijete ne napuni godinu dana,OVDJE niko nikad nije ni u sali rekao da se djeci tako maloj slikaju kukovi vec se samo pregleda njihova pokretljivost.SAMO i SAMO AKO se sumnja na neka oboljenja krece s esa ispitivanjima.Nikad niko nije rekao da hodalica ne treba,nikad niko nije rekao da se gluten ne treba da daje djeci vec ako s esumnja da dijete n enapreduje,trazi se uzrok.
De malo disite-niko ne zna sve i nikad nece znati sve,pogodotvo kad beba ne zna ni reci sta joj pase ili ne pase.Pise li gdje koliko djecu bole zubi kad nicu i koliko je to jaka bol-ja sam to cula od moje nane,davno nekad...nigdje do sad ne procitah pa ni ovde na forumu(mozda nisam vidjela da ima)


upravo tako dana, a hodalica je ovde proglasena opasna SAMO ONIMA KOJI IMAJU STEPENICE jer su se djeca prevrnula niz stepenice... niko nista nije rekao ovde da je to radi kukova cak me je i pitala pedijatrica stavljam li je u hodlicu prije nego sto sam pocela i rekla ispocetka stavljaj samo po 15 minuta dok se nenavikne pa onda na duze periode...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:16:15   
teta berta
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

teta berta- imala si lijepu namjeru ali valjda ti je i samoj jasno da se sve ugl. svede na borbu sa vjetrenjacama ili sa zamislenim protivnikom user posted image . Ima ona stara o tome kako metar nekome lakse udje u nesto nego cenat u nesto drugo. ali nejse...
Ilhana- drago mi je sto su svi dosadasnji savjeti koje si dobila od mame ili svekrve bili dobri ali onom prvom recenicom si pokazala da ti izgleda nije bitno dali je neki savjet dobar, dali je nesto dobro i ispravno za tvoje dijete nego ti je mnogo bitnije da kontriras bilo cemu sto kaze ili misli neko drugi.
Ja prva mnoooogo vise vjerujem prirodnim i "narodnim" lijekovima nego doktorima i tabletama ali vjeruj da sam o tome mnogo vise saznala na internetu nego od svekrve koja pije apaurine ko tic tac bombone i uzima antibiotik kad god je nesto zaboli.




Hvala Amrino........ I sama znas u vezi dojenja koliko je suprotnih misljenja, posebno kad ti mame i svekrve pametuju da ti ne valja mlijeko.... A zahvaljujuci tebo doznadoh da mlijeko majcino ne moze da ne valjauser posted image user posted image Eto to je samo jedna od milijun krivih teorija nasih starih....Da sam ja imala ringeraju kad sam rodila vjerovatno bih uspjela s dojenjem ali.... Sad sam ponosna jer znam mnostvo stvari o tome....


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Ponosne mame...
5.12.2009 0:16:41   
Ilhana RR
dadada i ovde ce ti reci da dadnes djetetu sladoleda kad je grlo u pitanju i djetetu i odrastlom... ja kad god me malo stegne uzmem kutiju od dva litra pred mene i nasopam se ko kobila i kuc kuc od drvo prestane me...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Imena
rajcica

kako ste se opredjelili za ime djeteta

nadja (78%)

anja (22%)


Broj svih glasova: 55

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *