|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ponosne mame...
6.12.2009 11:22:53   
Anoniman
Ja bih prije rekla da sam neizmjerno ZAHVALNA sto mi je omoguceno da budem MAMA svojim pahuljicama,
sto zbog svojih pahuljica svaki dan se trudim da budem bolja, pametnija, plemenitija i ljepsa,
sto sam sa majcinstvom otkrila jedan novi svijet...

(odgovor članu akica b)
  Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Ponosne mame...
6.12.2009 11:46:18   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Ja bih prije rekla da sam neizmjerno ZAHVALNA sto mi je omoguceno da budem MAMA svojim pahuljicama,
sto zbog svojih pahuljica svaki dan se trudim da budem bolja, pametnija, plemenitija i ljepsa,
sto sam sa majcinstvom otkrila jedan novi svijet...



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Ponosne mame...
6.12.2009 16:57:05   
teta berta
user posted image user posted image user posted image user posted image za sve mame koje "same" odgajaju svoju djecu.... Zelim vam da vasi muzevi sto prije budu s vama i da nadete neko idealno rjesenje koje ce vam omoguciti da se ne razdvajate tako dugo...
Stvarno budite ponosne na sebe!!!!!!!!!


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Ponosne mame...
7.12.2009 11:10:42   
snijeg
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

"fol" je u tome da se danas "novotarijama" smatra nesto sto je najprirodnije i sto su ljudi radili milionima godina a ne zadnje stoljece. Novotarija je dojenje, nosanje djece, platnene pelene, to da dijete spava skupa s roditeljima, da se razvija prirodno tj. bez pomagala...Ne prozivam i necu rasprave ali zaista nisam jednom cula da je jedna od ovih najprirodnijih stvari na svijetu proglasena "novotarijom" a ono sto su nase nane i majke radile prije nekih 50- tak godina (i u taj vakat biole itekako "moderne") se smatra tradicionalnim, starinskim i sl.
Danas se najvise promovise prirodan i zdrav odnos prema roditeljstvu a meni licno nije bitno jeli nesto pise na internetu ili mi nesto kaze komsinica u liftu - imam brate glavu da razmisljam pa cu sama napraviti selekciju korisnih i beskorisnih savjeta ali definitivno ne bih nikada cekala da mi spoznala o tome kako cu odgajati, hraniti...dijete padne s neba.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

P.S. Baš me zanima kako su naše pra pra pra pra pra nane odhranile djecu bez čokolina, frutolina, salama, hrenovki, smokija, čipsa....kako su ih učili hodati bez hodalica, uspavljivati bez ljuljački, kako su izdeverale bez pampersica itd. Svako vrijeme nosi nešto svoje, svaka medalja ima dvije strane, ali sreća pa imamo mozak za razmišljanje i svaka od nas neka odabere šta misli da je najbolje za njeno dijete. Nikad neću razumjeti potrebu za prepucavanjem na tako opipljivim temama, kao što je ova!


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Ponosne mame...
7.12.2009 11:18:14   
Pretty mamma
Mama i ja sjedimo na kavi u jednoj bašti sa Laurom koja je imala 2,5 mjeseca. Stol do nas sjeda bračni par sa dvoje djece i suprug pogleda Lauru i pita koliko je stara. Ja odgovorim, a ona kaže da je prekrasna i da tako mala djeca nisu tako lijepa (znam da se niti jedna mama neće složiti sa ovom konstatacijom), a ja pucam od ponosa. Ili jučer na Vilsu, obilaze nas dvije teta i zagledaju se u malenu, prokomentiraju kako je medena i produže. Nakon nekoliko metara što su odmakle, komentiraju međusobno kako se vidi da je L jako njegovana beba. Ja inače ne stajem kod nepoznatih ljudi i hvalim bebe, pa mi je ovo bilo simpatično, i jesam, ponosna sam, i drugi to vide.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Ponosne mame...
7.12.2009 11:27:44   
teta berta
Ponosna sam sto moja malena sa god i pol sastavlja male recenice i zna izgovoriti jako puno rijeci tecnouser posted image user posted image user posted image Ponosna sam na NJU, malu brbljivicu, a i na nas dvoje koji joj stalno nesto pricamo....
Nisam ponosna zato sto me polako izbauje iz takta i ni sama ne znam koje odgojne metode(ne zelim je tuci osim malo po pelenici da ne osjeti) primjeniti kad je uhvati histerija... U zadnje vrijeme nece u kolica ni pomocu filmskih trikova, neda se nosit i neda ruku hoce da hoda sama i to gdje je njoj "cejf"... Tako da mi svaka setnja ili odlazak nekamo je sada zaista nezgodna...
A kad ude u kucu lupa glavom od vrata i urlice "ici papa"....
Ne znam kako da je smirim u tim trenutcima i zato nisam bas ponosnauser posted image


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Ponosne mame...
7.12.2009 11:28:50   
Sonja
jednostavno sam ponosna sto sam mama i sto imam predivno dijete

a to sta mu dajem da jede je moja stvar..normalno da mu necu dati nesto sto ce mu skoditi...

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Ponosne mame...
7.12.2009 11:30:47   
Pretty mamma
teta berta, sad otvori temu"zašto nisam ponosna" user posted image
Šalim se naravno, ja sam ti rekla da sam u potpunosti razumjela tvoj prvi post.
Slatko mi je to udaranje glavom, hahaha. Vjerujem da tebi i nije. A i nas to čeka...

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Ponosne mame...
7.12.2009 11:46:36   
M kao Mama
Naravno da jesam, jer smatram da nisam najpametnija, najljepša, najgodnija, najseksi mama, ali zato jesam najbolja mama za moju Lajlu.

A, to kako će ko odgajati dijete, pa svako ima svoja pravila. Poštujem tuđa, ali ne dam na svoja.

Moj najbolji primjer da li je dobro odgajam ili ne je mkoje dijete, onog momenta kada vidim da nešto nije OK, okrećemo kurs i idemo dalje.

I zato sam ja najbolja mama mom djetetu, i mislim da je svaka mama najbolja mama, ma kako god ona hranila, oblačila, odgajala svoje dijete.

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Ponosne mame...
7.12.2009 14:19:12   
Tidzi

IZVORNA PORUKA: mama alma

Naravno da jesam, jer smatram da nisam najpametnija, najljepša, najgodnija, najseksi mama, ali zato jesam najbolja mama za moju Lajlu.

A, to kako će ko odgajati dijete, pa svako ima svoja pravila. Poštujem tuđa, ali ne dam na svoja.

Moj najbolji primjer da li je dobro odgajam ili ne je mkoje dijete, onog momenta kada vidim da nešto nije OK, okrećemo kurs i idemo dalje.

I zato sam ja najbolja mama mom djetetu, i mislim da je svaka mama najbolja mama, ma kako god ona hranila, oblačila, odgajala svoje dijete.




Ovo bih mogla potpisati,jer se sa ovim slazem u potpunosti.
Sto se tice knjiga, raznih novina o dijeci....meni nista nije pomoglo u odgoju, jer da sam pocela da slijedim onako kao sto oni pisu, moja bi dijeca do sada meni kakala po glavi. Najvise sam naucila od majki s kojima razmjenjujem iskustva. Vidim gdje one grijese, kako ispravljaju greske i kao sto je vec mama alma napisala kada vidim da nesto nije OK mijenjamo pravila dok ne potrefimo s zbilja pali i sta je dobro. To da je neko manje majka sto svom dijetetu daj ovo ili ono je glupost. Nijedna normalna majkanece dati svom dijetu sigurno nesto sto je stetno. A ako cemo o stetnosti, daas je i vazduh koji disemo stetan i fakat zagadjen.
Ja sam ponosna uopce sto sam "MAMA" i to mi je nesto najljepse sto mi se u zivotu desilo. A bicu ponosna nekim stvarima za nekoliko godina, kada vidim i kada se to odrazi na mojoj dijeci, koja ce nadam se i vjerujem u Boga i to, krenuti pravim putem kroz zivot, biti dobri, neiskvarene i posteni ljudi. Tek tadacu moci reci da sam ponosna na neke stvari ili nisam ponosna.
A to sta sam im davala da jedu, ili sta sam im zabranjivala,mi uopce nije toliko bitno, jer sigurno im necu dati nesto lose. Ako jedu smoki,cokoladu, piju mlijeko sa nekim dodacima, koriste hodalicu...pa? I ja am koristila hodalicu, pa evo me sa toliko godina prava i zdrava. Isto tako su jeli i dota povrca, voca, pili samo mlijeko... pa? Ponosna sam sto ih imam, sto su zivi i zdravi, Sto mi sin od 3 godine zna pozdraviti kada neko dodje, prodje, sto ne psuje, sto nije bezobrazan, sto neke stvari razumije sam od sebe, sto zna za neki red iako ima samo 3 godine, akakve igracke ima...pa koga briga?


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Ponosne mame...
7.12.2009 14:27:37   
reallove
Ja sam ponosna sto sam mama ovom malom,lijepom djecaku..Ponosna sam sto iako sam mlada znam puno stvari vezano za bebe i djecu..Ponosna sam sto ga od samog rodjenja ja sama kupam,hranim,presvlacim..Ponosna sam sto sve oko djeteta tako brzo savladam da sve mogu sama..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Ponosne mame...
7.12.2009 18:48:37   
jabuka28
Ponosna sam sto moje djete zna lijepo crtati(nije ni na oca ni na mamuuser posted image )
Ponosna sam sto sa svojim malim napuhanim rukama mnogo zna da napravi
Ponosna sam sto je vesela,socijalna i vodic u drustvu...
Ponosna sam sto je lukava
Ponosna sam sto od 2 godine prica 2 jezika i jos ponesto iz engleskog(jer je mi ucimo)
Ponosna sam kada pise,i kada lijepo slaze slagalice
Ponosna sam sto je danas suuper rjesavala matematiku za njen uzrastuser posted image
Ponosna sam sto je lijepauser posted image i jos mnogo mnogo toga

< Poruku je uredio jabuka28 -- 7.12.2009 18:51:28 >

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Ponosne mame...
8.12.2009 23:51:44   
Anoniman
Nešto najljepše što mi se dogodilo u životu je to što sam postala mama
Svaka mama je svom djetetu najbolja, najpreča, najljepša...i nezamjenjiva bez obzira kako ga oblačila, hranila... ona želi svom djetetu dobro i misli da ispravno radi...a ko smo mi da sudimo o tome ili neko o nama???
Ponosna sam mama divnog malog dječaka, koji mi izmami osmjeh na licu i onda kad mi je najteže, a kako je on tu ja ne znam šta su suze osim onih radosnicauser posted image

(odgovor članu jabuka28)
  Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Ponosne mame...
9.6.2010 20:54:31   
Ilhana RR
da dodam...

Ponosna sam sto si danas rekla bismillahi rahmani rahim prije nego sto si pocela da jedes a niko ti to nije reko da kazes =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Ponosne mame...
21.7.2010 13:02:23   
Meri29
Ponosna sam sto si dosla meni, sto te gledam i odgajam svaki dan, sto ucestvujem u tvojim postignucima i tjesim te kada zaplaces. Ponosna sam kada sjednemo muz i ja i gledamo nase dijete i pucamo od ponosa. Ponosna sam sto si neki dan rekla ma-ma, ponosna sam sto sam postala majka.

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Ponosne mame...
6.9.2010 21:24:03   
acudesa
Sine, ponosna sam na tebe, iako znas da me zezas do besvijesti (ko je bio na BB vidio je sta je u stanju da mi radi)...
zbog toga sto si danas na uzimanju brisa grla i nosa bio ko veliki momak, samo malo kah...kah..i nista, sve OK...
kakvo plakanje, kakvi bakarači...mamino dijete...


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Ponosne mame...
11.9.2010 22:05:35   
mimh
sine ponosna sam na tebe što svaku bolest bez plača izdržiš, što ne plačeš za svaku sitnicu, što si naučio ezan slušajući ga pa sada znaš čitav napamet, što si klanjap svu teraviju ne posustajući ni sekunde za odraslima, što si naučio da koristiš internet samo posmatrajući mamu....voli te mama

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Ponosne mame...
10.12.2010 0:09:16   
myMum
ja sam također VEOMA PONOSNA nasvog "Tysona", mamin pametni dječak, bucko, jedan od najboljih đaka u razredu, trenira plivanje, ali ipak, najsretnija sam kad mi kaže "MAMA", pa još i "Ma ljubim jaaaa svojuuu mamuuuu" To je za mene svetinja! Treba ih naučiti da budu ljudi i cijene prave vrijednosti, a to hoće li jesti soju ili čokolino, meni je sasvim svejedno, samo nek' je zdrav!

_____________________________

Faris - 30.07.2004. - mamin lav

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Ponosne mame...
11.2.2016 14:34:06   
Mirkica
ponosna amma na sebe i na svoje cedo

Danas u prodavnici ispred mene dva djecaka kupuju hljeb i ja cekam sa svojom djecom, i sad djeca da izvade hljeb iz masine za sejcenje al jadni nikako pa im onaj hljeb podje ispasti i ja uzmeme i pomognem djeci stavim rukavice izvadim hljeb upakujem i dadnem djeci , sve je to moj sin posmatrao i kad su djeca otisla zaleti se i zagrli me i kaze mama ja sam tako ponosan na tebe user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image reko sto sine kaze ti uvjek pomazes ljudima i ja te zato najvise volim user posted image i doista sam ja ponosna na sebe jer mu dajem dobar primjer a Bogami i na njega .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu myMum)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Ponosne mame...
13.2.2016 15:19:42   
mirso
Da se i ja prijavim kao ponosni tata mislim mamauser posted image
Nesto razmisljam da nema roditelja koji nisu ponosni na svoju djecicu
Nisam znala/o da imamo ovu temu

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 170
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *