|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
23.8.2008 23:35:14   
kana
a da pokrenemo ovu temuuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
25.8.2008 7:48:02   
mišur
Evo mi planiramo 30.08. na more, u Drvenik.
Prošle godine smo bili tamo, hotelčić na samoj plaži,sve novo i čisto, sve nadohvat ruke,mirno mjesto...

Ja sam, naravno, u panici šta sve da ponesem i da nešto slučajno ne zaboravim.
Od lijekova sam pripremila Panadol sirup za temperaturu, toplomjer, Linex za proliv, Humana elektorliti za dehidrataciju, Nivea krema za sunčanje za bebe sa zaštitnim faktorom 50, fiziološke kapi za nosić...
I ponijeću mu gomili garderobe, jer ne znam kakvo će vrijeme biti, a i nemam gdje prati ono što isprlja. Od viška glava ne boli...user posted image Samo ne znam kako ćemo sve smjestiti u auto!
A da, nosimo kolica, naravno, a i ležaljku u kojoj bude u kući-neka nam se nađeuser posted image

Ako se neka od vas sjeti još nečega što bi mi trebalo, obavezno mi napišite...Please....

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
25.8.2008 8:16:49   
mišur
Upravo sam pročitala da postoje "pelene za vodu"-znate li o čemu se radi i gdje se mogu nabaviti?

I još jedno pitanje.za mame koje su išle ne more sa bebicama od 5 mjeseci- u čemu su vam bebice spavale po noći? Da li na vašem krevetu, ili ste im nosili one sklopive krevetiće?
Ne znam u čemu će Luka spavati...Imaćemo viška krevet u apartmanu...
Hajde, pomagajte....

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
26.8.2008 14:01:36   
Suzana
Misur,
 
Vidim niko ti nije odgovorio, a i meni treba savjet, jer i mi idemo 30.08. na more i mene vise brine put...
Mi imamo kucu blizu Omisa, tako da znamo sta nas dole ceka. Kada smo MM i ja sami isli, trebalo nam je cca 4,5 h bez stajanja, a sada idemo sa nase dvije bebice. Brine me kako ce oni put podnijeti, znam da cemo morati praviti pauze, zbog AS, ne znam koje je najbolje vrijeme da se krene, da mi budu sto mirniji, jer mi ih je jako tesko smiriti, obzirom da ja nemam mjesta da s njima sjednem pozada... :(
Sto se tice garderobe, nosim sve :), ali srecom, u kuci imamo i masinu, tako da to nece biti problem.
Ja ih dojim, i nista im ne dodajem, ali planiram ponijeti vodice za svaki slucaj za puta.
Posto im se voda ne svidja, jeste li probali onaj HIPP caj od kamilice, mozda da njega uzmem?
Misure, sta ti je Humana elektorliti za dehidrataciju? Nikad nisam za to cula, a zlu ne trebalo...
 
Bas me brine put, ali se nadam da ce sve biti OK.
 
Veliki pozdrav.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
26.8.2008 15:57:29   
ElmaB
Drage moje!

Misur, pelene za kupanje imas kupiti u DM-u i ja sam uzela pakovanje od deset komada. Super su. Sto se tice spavanja ja sam trazila da mi ubace krevetac u sobu. Tako ce i sada biti za blizance. Ako nema onda neka ti spava na jednom krevetu blizu tebe ili sa tobom, ako hoces. Ponesi mu i neke kapi za usi, pitaj u apoteci i ponesi felisit gel koji se stavlja nakon ujeda komarca. Odmah crvenilo i bol prestanu!
Suzana, to je adaptirano mlijeko za proliv kod bebea!


< Poruku je uredio ElmaB -- 26.8.2008 15:59:09 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
26.8.2008 16:26:44   
Anoniman
i ja sam malo u frci.. naime, trebamo da idemo za Bosnu krajem novembra, kada ce mojoj curici biti 3,5 mjeseca... sve se bojim da li je to prerano, s obzirom da let traje 7 sati i imamo tri polijetanja i slijetanja.
strah me i toga da li ce sok za nju biti promjena temperature, jer svi znamo kako je u Bosni krajem novembra, a ovdje je nekih 25 stepeni.. uh, nisam pametna nimalo... valjda ce biti oki aBd

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
26.8.2008 17:08:43   
suncan_dan
mi smo isli, kad je bebi bilo 2,5mj sa autom na duzi put, a znam jednu ona je isla za ameriku, tad je bebi bilo 2mj, a druga za turku, bebi je bilo 3mj. mi fB nikakvi problema nismo imali.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
26.8.2008 22:35:19   
mišur
ElmaB,
hvala ti za savjet za kapi za uši i za flaster, obavezno ću to kupiti! Više volim da sve imam kraj sebe, zlu ne trebalo, nego da tamo moram ganjati apoteke i lijekove.

Suzana,
tražila sam u apoteci nešto za dehidrataciju i predložili su mi Humana elektrolit-u pakovanju ima 12 kesica, ali se kupuju pojedinačno, i jedna košta 0,90 KM. Piše da su za liječenje početnog stadijuma akutnih želudačno-crijevnih bolesti ili druga akutna stanja uz znatan gubitak tečnosti, kod odojčadi.Pravi se da prokuhanom vodom ili čajem, samo se rastvori. Zlu ne trebalo....user posted image

Zvala sam hotel, krevetac nemaju, pa će bebac na krevet do mene-tatu ćemo istjerati user posted image
A i mene brine put,pogotovo što se trebamo prijaviti u hotel tek iza 12 sati, što znači da ne trebamo krenuti prije 8h, a bojim se da će nam onda biti i vrućina. A valjda će sve biti dobro...

Cure, hvala na odgovorima...Više sam se raspametila razmišljajući šta sve ponijeti...

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
26.8.2008 23:56:19   
suncan_dan
ja sta je isto vazno kad se dize avion da se bebanoj dadne sika, ili flasica,, zbog naglog pritiska.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
26.8.2008 23:56:44   
suncan_dan

ili da nesto zvace.



< Poruku je uredio semi83 -- 26.8.2008 23:57:20 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
29.8.2008 0:40:44   
hanabanana
Mi smo bili u junu na moru...negdje sam to već napisala.
Mladja je imala samo 2,5 mjeseca i bila ja glavna atrakcija na plaži.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
29.8.2008 8:19:10   
bezelye



IZVORNA PORUKA: dina RR

trebamo da idemo za Bosnu krajem novembra, kada ce mojoj curici biti 3,5 mjeseca...


I mi planiramo aBd u Bosnu nakon Ramazana (mozda i za Bajram). Za Bajram ce Erenu aBd biti 3 mjeseca. Nas let je kraci od Dininog, samo 2 sata. To me ne brine, ali nekad poslije planiramo ici autom. Uh... 1200 km. Trajace to 2-3 dana user posted image  

IZVORNA PORUKA: semi83

ja sta je isto vazno kad se dize avion da se bebanoj dadne sika, ili flasica,, zbog naglog pritiska.


Dobar savjet! Hvala! Moze li pipa?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
29.8.2008 8:35:01   
Crvena
Moja user posted image ima 2 mjeseca, planiramo aBd na more naredne sedmice. Nadam se da nece biti problema

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
9.9.2008 1:31:33   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: bezelye




IZVORNA PORUKA: dina RR

trebamo da idemo za Bosnu krajem novembra, kada ce mojoj curici biti 3,5 mjeseca...


I mi planiramo aBd u Bosnu nakon Ramazana (mozda i za Bajram). Za Bajram ce Erenu aBd biti 3 mjeseca. Nas let je kraci od Dininog, samo 2 sata. To me ne brine, ali nekad poslije planiramo ici autom. Uh... 1200 km. Trajace to 2-3 dana user posted image  

IZVORNA PORUKA: semi83

ja sta je isto vazno kad se dize avion da se bebanoj dadne sika, ili flasica,, zbog naglog pritiska.


Dobar savjet! Hvala! Moze li pipa?



moze ako je htjedne u tom momentu cuclat user posted image


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
18.9.2008 9:50:15   
ElmaB
Mi smo se u subotu vratili s mora. Bili smo u Kleku i vrijeme nas je super posluzilo. Bebe su super podnijele put, a i boravak na moru. Deni je samo jedan dan imao malo temperature zbog zuba, a Lana nista. Tea je vec velika, pa je njoj bilo najbolje!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
22.9.2008 16:59:19   
bebbe RR
Mi idemo na put, vracamo se u Ljubljanu 23. decembra, a beba, akobogda, dolazi ovdje, u Damasku, 25. novembra. Konsultovala sam se sa ljekarom koji je super lik i rekao mi je da tih par sati leta (3+1) nije neki narocit problem i da bebe iznenadjujuce dobro podnose let avionom. I da, dao mi je isti taj savjet glede sisanja - sike, flase, dude, odnosno, bilo cega. Pa, eto, nadam se da ce biti OK. I mene je, kao i Dinu, strah promijene klime, i cinjenice da je ovdje i sada preko 30 stepeni cak i nocu, ali doktor mi je rekao da joj samo ponesemo topliju odjecu i d ne bi smjelo biti problema. Nadam se da ima pravo. Planiram se i prije puta posavjetovati sa pedijatrom. Ako ko ima kakav dobar savjet, molim vas, podijelite ga. Pozz!

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
24.9.2008 13:23:23   
mišur
Mi smo se vratili sam mora polovinom septembra i super nam je bilo.
Luka je u putu malo spavao, malo se igrao-često smo pravili pauze...
Dole je uglavnom bio ošamućen od zraka, pa je samo spavao...
I baš nam je bilo lijepo-ja sam se odmorila,jer je mm uskakao u svakom momentu...
Uglavnom, kako sam se brinula oko puta i da će Luka promijeniti neke svoje navike, sve je super prošlo!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
25.9.2008 21:16:48   
Suzana
I mi smo u septembru bili na moru.
Mene je najvise brinuo put sa mojim blizancima, jer mi nazad sami sjede, ali je proslo mnogo bolje nego sam ocekivala. Krenuli smo ujutro nakon hranjenja, odmah su zaspali i kod Mostara smo stali na pauzu gdje sam ih podojila i presvukla. Nastavak puta je takodjer prosao super, nismo vise stajali, dok nismo stigli!
Na moru su bas uzivali.
Kao i Luka od Misura, morski zrak im je jako godio, tako da smo mi bili iznenadjeni koliko nam bebe spavaju! user posted image
Poslije mora, Edi mi je malo promijenio ritam - umjesto jednom u toku noci, vec 3 sedmice se budi 2 x da jede. user posted image  Ali moram ga pohvaliti da mi je sinoc ustao samo jednom. Ko zna, mozda se ponovo vrati na staro, sto bi meni mnogo znacilo. user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
25.9.2008 23:00:44   
mamina cura
Upravo smo se vratili sa odmora u Turskoj. Malena je super podnijela let aviona u oba pravca a potrefilo se da je uvijek dojila i kod polijetanja i slijetanja i spavala jako dugo u avionu. Promjena klime je super prosla ali imam malo drugaciji problem. Tamo smo bili svi na okupu i stalno zajedno. Stalno smo hodali okolo a ona se nosala u slingu. Nikad nije bila tamo na podu jer nije to ipak kuca. A sad je potjera za mnom po kuci. Cim vidi da me nema odmah aaaaaj. Na podu hoce ali kad sam ja tu. Totalno se odvikla od kucnih uslova i potrajace malo da se privikne. Danas nam je treci dan kuci i vec je bolje. Ostalo sve ok.
Od svih putnika sa starijim bebama, najbolje smo prosli. Cini mi se da je lakse putovati sa sto manjim bebama jer ovi stariji su puno aktivniji. user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
15.5.2009 11:28:06   
ringeraja
Treba mi savet!
Planirali smo za par dana putovati, pa mi treba savet u vezi sa tim. Putovacemo avionom ako Bog da, a do aerodroma autom (prevesce nas jedan prijatelj). E, sad, interesuje me sta mi je neophodno tokom tog puta autom, kao i sta ne bih smela zaboraviti u avionu. Bebica ce imati 4 meseca ako Bog da i samo je dojim. Mislim da ce mi dojenje i nepripremanje hrane za put uveliko olaksati isti. Znam otprilike sta mi treba za bebicu, ali zelim da cujem i vas koje ste sa slicnim iskustvom.
Na sta da obratim paznju? Sta ne smem da zaboravim za bebicu? Kako da je obucem?
Pisite o svemuuser posted image .


_____________________________

"Stpljivo podnositi i prastati, - tako treba svako pametan postupiti!"

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
9.6.2009 9:58:15   
Anoniman
Uvijek sa sobom u torbici moras imati
-vl. maramice, gaze
-2-3kom. pelena
-u termos boci caja od kamilice ili komoraca(ili koji joj vec dajes)
-flasivu za caj
-cucu(ako je zeli)
-omiljenu igrackicu(u tom uzrastu, sto sarenije, da malo zvekece, svirucka...i sl.)
-sipercic
-dekicu
-jednu presvlaku(za svaki slucaj)
-tufere za dojke(za svaki slucaj, da ne procuri)


Trenutno, to je sve sto mi  pada na pamet.
SRETNO!

< Poruku je uredio pahuljica farah -- 9.6.2009 9:59:41 >

(odgovor članu ringeraja)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
9.6.2009 10:02:32   
Ilhana RR
ja kad idem negdje na 2-3 dana ja ponesem pola paketa pelena (za svaki slucaj, moze dijete biti lose pa da se mora mjenjati svaki cas)
Vlazne maramice
Kutija hape + jedna extra kesa
Hapa u tetrapaku da u putu nemoram muckati
jednoupotrebne siperce + normalno
dvije dekice, jednu tankastu jednu debelu
5-6 setova presvlake (moja mala strasno povraca bez razloga)
igracakga za auta
Prva pomoc za bebe
Cepici
toplomer
sirup za kasalj
i sprej za nos

mislim da je to to....



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
9.6.2009 10:15:55   
Anoniman
Ilhana, koliko sam ja shvatila, trazila je savjet sta joj treba u autu i avionu, a ne na citavom putovanju(tj. tamo gdje ce biti).

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
9.6.2009 10:20:09   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Ilhana, koliko sam ja shvatila, trazila je savjet sta joj treba u autu i avionu, a ne na citavom putovanju(tj. tamo gdje ce biti).


hehe ovo je za auto i avion sta ja nosim uz sebe... osim hape normalno ;)

ja sam ti luda sto se tice pakovanja i uvijek imam extra svega za svaki slucaj... u mojoj torbi za Lamiju sto nosam uz mene stane skoro pola paketa pelen ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kada na prvi, duzi put sa bebicom?
9.6.2009 10:21:44   
Anoniman
hahaha user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Dobra si skroz!

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *