|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko je velika vaša beba?
19.3.2014 7:57:23   
nina.m.
Bila sam na pregldu...usla sam u 12 nedelju trudnoce... CRL mrvice je 41 mm ... prema nekim tabelama i po netu sam nasla da to odgovara plodu u 10 ili 11 nedelji trudnoce... brinem se !!!

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Koliko je velika vaša beba?
19.3.2014 8:07:15   
mishkica

IZVORNA PORUKA: nina.m.

Bila sam na pregldu...usla sam u 12 nedelju trudnoce... CRL mrvice je 41 mm ... prema nekim tabelama i po netu sam nasla da to odgovara plodu u 10 ili 11 nedelji trudnoce... brinem se !!!

Ne brini, to je individualno, a mozda ti je i ovulacija kasnije koji dan bila, mislim da je to uredu, moja M je prema tim mjerama ispocetka mala bila, a ja sam prenijela 12 dana na kraju, ipak nisam zatrudnila kad se smatralo..ne brini, opusti se....

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu nina.m.)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Koliko je velika vaša beba?
19.3.2014 9:00:30   
jasminah
Nemoj se brinuti, to je sasvim normalno i u toku trudnoce ce to varirati, meni sa obje bebe nije bilo sve u granicama. Sa sinom je glava uvijek bila veca za koju sedmicuuser posted image , a ostalo manje. Opusti se i uzivajuser posted image

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Koliko je velika vaša beba?
20.3.2014 9:08:25   
elmaL
meni sa sinom niko nije govorio mjere, dr. bi samo potvrdio da se beba normalno razvija..i rodio se sa 3.550 i 54 dug...

sad, user posted image djeluje malo naprednije prema procjenama:

28 punih sedmica 1.200 g
32 pune sedmice 2.200 g

pa vidjećemo, dr. kaže biće to negdje kao i prva user posted image , ja se nadam user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu jasminah)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Koliko je velika vaša beba?
20.3.2014 9:13:10   
Romali

IZVORNA PORUKA: elmaL

meni sa sinom niko nije govorio mjere, dr. bi samo potvrdio da se beba normalno razvija..i rodio se sa 3.550 i 54 dug...

sad, user posted image djeluje malo naprednije prema procjenama:

28 punih sedmica 1.200 g
32 pune sedmice 2.200 g

pa vidjećemo, dr. kaže biće to negdje kao i prva user posted image , ja se nadam user posted image



Pa jeste malo naprednija, mashallah user posted image

Moja user posted image u 33+2 imala 2550. Biće ovo dvije najvece guzare Mostara user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Koliko je velika vaša beba?
20.3.2014 11:06:18   
lala10
23/24: bpd 58 , HC 204 , AC 184, FL 44, TEZINA 610 gr

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Koliko je velika vaša beba?
20.3.2014 11:10:15   
ladyblue RR
dobre su ove dizmenzije, šega prava....meni su mjerili N tako svaki put i na kraju pred porod rekli da neće biti duga niti teža od 3300gr.
rodi se N, 4150gr i duga 54cmuser posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu lala10)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Koliko je velika vaša beba?
20.3.2014 11:31:30   
idana1812

IZVORNA PORUKA: ladyblue

dobre su ove dizmenzije, šega prava....meni su mjerili N tako svaki put i na kraju pred porod rekli da neće biti duga niti teža od 3300gr.
rodi se N, 4150gr i duga 54cmuser posted image


Kod mene bilo obratno. Sve mi govorili da ce beba biti oko 3.8 kg, a ona mrva se rodi sa 3.1kg i to na termin. Nije uopce uranila..

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Koliko je velika vaša beba?
20.3.2014 12:33:26   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: ladyblue

dobre su ove dizmenzije, šega prava....meni su mjerili N tako svaki put i na kraju pred porod rekli da neće biti duga niti teža od 3300gr.
rodi se N, 4150gr i duga 54cmuser posted image

Meni su dan pred porod rekli da će imati jedva 3 kg i kao sitna beba, a i ja sitna trudnica, a moja M se rodila sa 4100 g i 58 duga.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Koliko je velika vaša beba?
20.3.2014 12:40:41   
Mrvica_83
Moram se i ja ovdje javiti user posted image Doktorica koja me vodila privatno u 37.nedjelji izmjeri i kaze ima oko 3 kg - 3,300 maksimalno i trebala bi biti u standardnim okvirima bebica .. Ok .. Na Jezeru mi tezinu nisu ni govorili - znate kako vec ide .. Bolovi krenu 3 dana nakon termina .. Kaze mi doktor pred sami porod - ma nije ti krupna beba to je tebi stomak ogroman .. Hajd kontam valjda on zna najbolje user posted image Babica vrti glavom i suti .. Elem hB rodih ja svoju princezu 4500 grama tesku i 55 dugu user posted image Tako da .. Prognoze u nasem slucaju nisu bile ni blizu realnosti user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Koliko je velika vaša beba?
21.3.2014 9:05:24   
eMeS
Mi smo u 27. sedmici i teski smo 958 grama. user posted image



(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Koliko je velika vaša beba?
1.4.2014 14:00:34   
vilmica
Mi smo 27+1, bebica teska 1000 gr user posted image

(odgovor članu eMeS)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Koliko je velika vaša beba?
8.4.2014 1:54:24   
lejan
Danas 24 sedmice i 700 gr user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vilmica)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Koliko je velika vaša beba?
11.4.2014 22:29:22   
desertrose
zadnji put kada sam bila 15 sedmica i 4 dana beba je imala oko 135 grama,bila je duga 9,5 cm i siroka oko 3,5,ne razumijem se bas u to,ali kada vidim rodicu koja je poslije mene zatrudnila,mozda skoro citav mjesec kasnije,u nje je duplo veci stomak nego moj,pa ne znam sada,da li je dobro da je beba manja ili ne,inace mnogo sam povracala,a od kiseline slabo i jedem,ona nije povracala,tako kaze

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Koliko je velika vaša beba?
22.4.2014 15:32:24   
elmaL

IZVORNA PORUKA: elmaL
meni sa sinom niko nije govorio mjere, dr. bi samo potvrdio da se beba normalno razvija..i rodio se sa 3.550 i 54 dug...

sad, user posted image djeluje malo naprednije prema procjenama:

28 punih sedmica 1.200 g
32 pune sedmice 2.200 g


pa vidjećemo, dr. kaže biće to negdje kao i prva user posted image , ja se nadam user posted image


danas bili na pregledu:

za dva dana punih 37 sed, tezina 2.550 g user posted image , BPD 9,4

Ispade da je za 5 sedmica dobila samo 350g user posted image a BPD odgovara 39.sedmici....ovo lud/zbunjen izgleda user posted image user posted image

Voljela bih da mi nije nikad ni spominjao tezinu, kao sa prvom bebom, nisam imala povoda da se sekiram, sad uporedjuj, trazi, a bice na kraju odstupanja sigurno user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Koliko je velika vaša beba?
22.4.2014 16:16:42   
ajla86
elma meni kilazu niko nespominje...

al sjecaju se zene kad sam bila trudna sa ajom kao sitna beba ja se satrala citajuci po netu sta "deblja" bebu ne da bi bila buca nego cisto mislim da je drugacije u naramak uzet bebu od 2 kk i od 3 kg..nekako cvrsce djeluje jace...sta znam....
i hajd jela sta sma mogla od mucnina...rodi se moja ajsa +4 kg kazem ja de nije to moje djete user posted image user posted image user posted image user posted image
tako da oni pred kraj furaju sa kilazom...

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Koliko je velika vaša beba?
22.4.2014 20:49:06   
elmaL

IZVORNA PORUKA: ajla86

elma meni kilazu niko nespominje...

al sjecaju se zene kad sam bila trudna sa ajom kao sitna beba ja se satrala citajuci po netu sta "deblja" bebu ne da bi bila buca nego cisto mislim da je drugacije u naramak uzet bebu od 2 kk i od 3 kg..nekako cvrsce djeluje jace...sta znam....
i hajd jela sta sma mogla od mucnina...rodi se moja ajsa +4 kg kazem ja de nije to moje djete user posted image user posted image user posted image user posted image
tako da oni pred kraj furaju sa kilazom...

user posted image user posted image user posted image

ma skontah i ja da se ne mozes pouzdati u te mjere user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Koliko je velika vaša beba?
14.5.2014 18:57:36   
Mostarka*
27 +3 i 1300gr user posted image

_____________________________

Najvazniji dani u zivotu 11.01.2009. god- rodjenje mog prvog malog bebaca i drugog bebaca 31.07.2014, god,

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Koliko je velika vaša beba?
18.5.2014 14:29:24   
elmaL
Nase mjere u toku user posted image

28 punih sedmica 1.200 g
32 pune sedmice 2.200 g
36+5 sedmica 2.550g

39 punih sedmica= porodjajna tezina 3.750g

Pisala sam prije kako sam se bila zabrinula sto mi je beba za mjesec dobila samo 300g, medjutim ocito dr nije uzeo dobro mjere, jer je nemoguce da beba za 2 sedmice dobije 1kg i 200 g user posted image




_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Mostarka*)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Koliko je velika vaša beba?
18.5.2014 14:45:09   
mishkica
Ne treba se u ove mjere sa uzv-a bas pouzdati, fule cesto, kod moje prijateljice stalno govorili krupna beba, bice teza od 4 kg, rodio se sin 3200, 50 dug, ali je masalah bio krupnije glave, pa zbog obima uvijek se smatralo da je sav krupan, kod mene su u bobu pogodjene mjere, na dan ranije od poroda bila tezina 3720, ja nju rodila sa 3750, i uvijek je govorio bice ovo prosjecna beba, i bila je samo sva zbijena bila, pa djelovala na prvu da je pomasalahuser posted image user posted image Sad su mjere u skladu sa sedmicom, ali ne gledam ja to puno, neka je sve uredu, bilo od 2 kila ili od 4, samo nek sve dobro ideuser posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Koliko je velika vaša beba?
22.5.2014 20:00:06   
SdZ
Kod nas je u 31+ bilo 1600g,
a jucer, 35+, 2600g.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Koliko je velika vaša beba?
22.5.2014 20:47:02   
Vanne
da i mi prijavimo svoju tezinu....
33+4 2315 gr user posted image user posted image user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Koliko je velika vaša beba?
22.5.2014 21:07:16   
SdZ

IZVORNA PORUKA: Vanne

da i mi prijavimo svoju tezinu....
33+4 2315 gr user posted image user posted image user posted image



MasAllah, vi cete nas stici.
Bravo za vas dvije.
user posted image user posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Koliko je velika vaša beba?
31.5.2014 22:14:09   
Ljubicica3
33+1 i imamo skoro 2,500kg mashallah.

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Koliko je velika vaša beba?
19.6.2014 7:57:36   
MamaMaa
Kada je vama dr. počeo govoriti težinu bebe? Ja juče bila na pregledu (trudna 25+3) i pitala ga može li mi reći težinu bebe, on kaže da ne može i smije se. I onda mi kasnije govori kako mi tako stalno zapitkujemo, onda dođemo kući, tražimo neke tabele na netu, upoređujemo i brinemo se bezveze ako ne odgovara tim mjerama. Rekao mi je jedino da je BPD 62 (vidjela sam da te mjere odgovaraju, našla u tabeli) user posted image .
A za sve ostale mjere mi samo kaže da odgovaraju sedmici u kojoj sam i da se bebica fino razvija.

_____________________________

Na jesen naš duo postaje trio... iako smo "gađali" tatin mjesec maj, naša bebica odlučila da se rodi u maminom najdražem mjesecu...

30.9. O, happy day

(odgovor članu Ljubicica3)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *